פרץ מתכות בע"מ

מחזור מתכות

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2011
תחום: קניית ומכירת ברזל ומתכות
כתובת: ירוק 68, כנות
טלפון: 050-5367535
פקס: 08-9188144
דוא"ל: mikimetal656@gmail.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מיכאל פרץ, פרץ מתכות בע"מ

  מיכאל פרץ

  מנכ"ל ובעלים

  פרץ מתכות בע"מ

אייקון אודות

אודות פרץ מתכות בע"מ

חברת פרץ מתכות הוקמה בשנת 2011 על ידי איש העסקים מיכאל פרץ והיא מדורגת כיום בצמרת חברות ענף הברזל והמתכת בישראל. פרץ מייסד החברה נכנס לתחום איסוף הברזל ומכירתו לסוחרים כעצמאי כבר בשנת 2005, וכבר אז זיהה את הפוטנציאל הרב בענף האיסוף הנשלט בזמנו על ידי בעלי מגרשים קטנים.  נוכח הבנה זו החליט פרץ להרחיב את פעילותה של החברה תוך שהוא מצעיד את ענף איסוף והסחר במתכות צעד אחד קדימה. וכך, עסק אשר החל בטנדר קטן לאיסוף ברזל, התקדם בהמשך למשאית ועוד משאית ונחשב כיום לחברה מצליחה ומשגשגת הקולטת מאות טונות של ברזל ומתכות מדי יום עם לקוחות רבים בארץ ומעבר לים.

סחר בברזל ומתכות

החברה עוסקת בקנייה ומכירה של ברזל ומתכות שונות לרבות אלומיניום, נירוסטה, נחושת, ועוד. החברה קונה שאריות ופסולת מתכת מכל הסוגים (מתכות ברזליות ואל ברזליות) במחירים הגבוהים בשוק מכינה ומעבדת אותם לתהליך הייצור מחדש תוך הקפדה על הסטנדרטים המחמירים בתחום. כאשר המשאיות מגיעות למגרשה המרכזי של החברה בצומת כנות מתבצעים במקום הליכי מיון והפרדה למתכות השונות. תשומת לב פרטנית במיוחד ניתנת לברזל היקר מסוג א' הנחתך במגרשי החברה על ידי מכונות מתקדמות לגדלים של עד 80 ס"מ (התקן העולמי לברזל) ומשם מועבר לשני מפעלי ייצור ברזל היחידים בארץ – חוד אסף בעכו ויהודה פלדות באשדוד. שאר המתכות עוברות במגרש החברה תהליכי מיון וכבישה בדרך למכירתן למפעלים וחברות בארץ ובחו"ל. כל המתכות הנקלטות במגרש עוברות בקרת איכות במטרה לבחון את אחוזי המתכת המדויקים שלהן. ככל שאחוז המתכות גבוה יותר כך הן נקיות יותר ומחירן גבוה יותר.  

הובלות ופירוקים

לרשות החברה עומד צי של משאיות הובלה העוסק בין השאר באיסוף מתכות והעברתן ממגרשי איסוף למפעלים. בנוסף, החברה עוסקת בעבודות פירוק מבני מתכת ומתקנים שונים בשטחי מפעלים וחברות תוך הקפדה ושמירה על איכות הסביבה. חברת פרץ מתכות היא מהחברות היחידות בישראל בעלות יכולת ביצוע של פעולות פירוק מיוחדות ומורכבות וכך למשל הייתה אחראית החברה על פירוק מימשה חיל הים באילת, פירוק מכונת חפירת המנהרות בכביש ירושלים – ת"א, פירוק מוסך אל-על בנתב"ג ועוד.

שיווק ברזל בניין

לאורך השנים צברה החברה קשרים הדוקים עם קבלני בניין ובתחום נישה זה היא מספקת ברזל בניין לפי הזמנה ולפי תוכניות קבלן. לחברה יש את היכולת לספק הזמנות בכל היקף ובמענה מהיר ביותר.  

פעילות ייצוא ענפה

בתחום הברזל מייצאת החברה אוניות עם עודפי ברזל לטורקיה ובנוגע לשאר המתכות אלו משווקות באמצאות אוניות המשא בין השאר לגרמניה, דרום אפריקה וטורקיה.

חדשנות כערך מוביל

חברת פרץ מתכות חרטה על דגלה את ערך החדשנות כערך אסטרטגי וזאת במטרה להפוך לחברה הגדולה בישראל בענף הברזל והמתכות. לאור כך מנהלי החברה מגיעים מדי שנה לתערוכות הצמ"ה הגדולות בעולם ורוכשים את הכלים החדשניים והמתקדמים ביותר. לאחרונה רכשה החברה באגר חיתוך מיוחד המאפשר לה לחתוך ברזל ומתכת ביעילות ובמהירות, כמעט בכל עובי נדרש. יתירה מכך באגר החיתוך הופך את הברזל לסוג א' במהירות יחסית ובשונה מחיתוכים חמים ומסוכנים העבודה נעשית באמצעות חיתוך קר ובטיחותי במיוחד. בחברה מציינים כי מכונת החיתוך הייחודית הגדילה את הרווחיות והחברה מתכוונת כעת לרכוש מכונה נוספת.

שומרים על הסביבה

אחוז המתכות שמקורן במכרות הולך ומצטמצם מדי שנה ומאידך בכל שנה מצטברות בכל העולם מיליוני  טונות של פסולת מתכת וברזל. מחזור המתכות בו עוסקת החברה הינו פיתרון מתבקש נקי וירוק למציאות סביבתית זו והוא זול  יותר באחוזים ניכרים ביחס להפקה ממכרות. נכו להיום מקורן של כ-50 אחוז מהמתכות בעולם הוא מתהליכי מחזור והצפי הוא שאחוזים אלו יעלו דרמטית עם השנים.  

צוות עובדים מיומן ומיכון משוכלל ומתקדם

בבעלות החברה ציוד חדיש ומודרני הכולל מנופים, באגרים, מקצצות מתכת, טרקטורים, מלגזות, מכבשים ו-10 משאיות הובלה מהחדשניות והמתקדמות בענף המסוגלות להוביל 30 טון בכל הובלה. משאיות החברה נוסעות לאורכה ורוחבה של הארץ והחברה מתחייבת לספק מענה בתוך 24 שעות לכל נקודה בישראל. השילוב בין הציוד מהמתקדמים בעולם לניסיון רב שנים של עובדי ומנהלי החברה מאפשר לחברה לספק ללקוחותיה שירות מקצועי, באיכות גבוהה, בלו"ז קצר ובמחיר תחרותי במיוחד. 

מטה החברה בכנות

משרדי החברה ומגרשה העיקרי נמצאים באזור התעשייה כנות. בנוסף החברה עובדת עם ספקים קבועים המפעילים מגרשים בערים כמו אשדוד, חצור הגלילית ועוד. מדי יום החברה קולטת כ-300 טון ברזל וכ-30 טון של מתכות שונות על פי ההיצע והביקוש בשוק. בחברה כ-30 עובדים ביניהם נהגי משאיות, נהגי באגרים, מזכירות, קניינים, אנשי שיווק, ועוד. החברה בעלת מחזורים של למעלה מ-100 מיליון ₪ בשנה ומספרים אלו הולכים וצומחים בעקביות.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • מימוש ערבות חוק מכר בהתחדשות עירונית

  כיצד הערבות משמשת ככלי מרכזי לשמירת זכויות הרוכשים? באיזו סיטואציה יאלצו רוכשי הדירות בפרויקט התחדשות עירונית לשלם מס שבח? עו"ד משה רז-כהן, שותף במשרד עו"ד רז-כהן, פרשקר ושות', בפודקאסט המסביר את עיקרון ערבות חוק מכר ומה הן הפעולות שדיירי התחדשות עירונית צריכים לבצע בכדי להבטיח את קבלת הדירה ולהימנע מתשלום מס שבח

  מימוש ערבות חוק מכר בהתחדשות עירונית

 • לשון הרע בעבודה

  זירת דיני העבודה מהווה לעיתים פלטפורמה לפרסומי דיבה הפוגעים בשם הטוב של עובדים או מעסיקים כאחד. על התופעה ועל התייחסות הפסיקה להפצת דיבה ולשון הרע בעבודה בשורות הבאות

  לשון הרע בעבודה

 • יבשת ישנה עם אתגרים חדשים

  הקורונה הכתה בעוצמה באירופה הן ברמה הבריאותית והן ברמה הכלכלית. על רקע השאלות הקשות וחוסר הוודאות, עו"ד מפירמות בינלאומיות הפעילות בישראל מסבירים את הפעולות הממשלתיות שנעשו בכמה מהמדינות הבולטות ביבשת, ומפרטים על האתגרים וההזדמנויות שמשבר הקורונה יצר לתושבי היבשת ולישראלים בעלי אינטרס עסקי באירופה

  יבשת ישנה עם אתגרים חדשים

 • האם רשות המסים מוסמכת לגבות מס מנאמנויות זרות?

  פסק דין שניתן לאחרונה על ידי בית המשפט העליון של ארה”ב בעניין נאמנות אמריקאית, עשוי להשליך על יכולתה של רשות המסים לגבות מס מנאמנויות זרות, להן נהנים ישראלים

  האם רשות המסים מוסמכת לגבות מס מנאמנויות זרות?