ציון סמוכה משרד עורכי דין

דיני מעמד אישי וירושה

ציון סמוכה משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1976
תחום: דיני מעמד אישי וירושה
כתובת: דרך נמיר מרדכי 116, תל אביב 6250737
טלפון: 03-5442456, 03-6051555
פקס: 03-5469724
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.samoocha.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ציון סמוכה

  עו"ד ציון סמוכה

  מייסד ובעלים

  ציון סמוכה משרד עורכי דין

 • איקה סמוכה

  איקה סמוכה

  עו"ד

  ציון סמוכה משרד עורכי דין

 • עדי סמוכה

  עדי סמוכה

  עו"ד

  ציון סמוכה משרד עורכי דין

 • ענבל סמוכה

  ענבל סמוכה

  עו"ד

  ציון סמוכה משרד עורכי דין

 • ענת סמוכה-סמו

  ענת סמוכה-סמו

  עו"ד

  ציון סמוכה משרד עורכי דין

 • אהוד לוי

  אהוד לוי

  עו"ד

  ציון סמוכה משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות ציון סמוכה משרד עורכי דין

ציון סמוכה משרד עורכי דין נמנה על אחד ממשרדי הצמרת בישראל בתחומי המעמד האישי והירושה. למשרד למעלה מ-40 שנות ניסיון (משנת 1976) ומדורג מדי שנה כמוביל וכמשרד עילית (הדירוג הגבוה ביותר). בראש המשרד עומד עו"ד ציון סמוכה הנחשב לאוטוריטה ארצית בתחום המעמד האישי והוא מקבל כל לקוח באופן אישי ומלווה כל תיק במשרד מתחילתו ועד סיומו, תוך שהוא בונה את מתווה הפעולה בכל התיקים במשרד ומייצג בבימ"ש. יכולותיו של עו"ד סמוכה כליטיגטור הפכו אותו לשם דבר בתחומו. בנוסף, צוות המשרד מונה עורכי דין שאומנו ע"י עו"ד ציון סמוכה ויתרונם אינו רק בידע ובניסיון, אלא גם בהיותם מונחים ומלווים על ידו. המשרד הוציא מקרבו עד היום מספר שופטים בתחום המעמד האישי וכן עורכי דין מוכרים שהחלו דרכם במשרד והונחו ע"י עו"ד סמוכה.

מעמד אישי וירושה

לאורך השנים קנה המשרד שם כמוביל בשני תחומים עיקריים: מעמד אישי וירושה. המשרד מטפל בנושאי גירושין, הסכמי שלום בית, הסכמי ממון וגירושין, הסכמי הורות משותפת, ידועים בציבור, החזקת ילדים, מזונות, משמורת, תיקי חטיפת ילדים, תביעות מוניטין אישי ועסקי, הגירה, תביעות רכוש וכיו"ב. בתחום הירושה עוסק המשרד בכתיבת צוואות, צוואות הדדיות, צו קיום צוואה, התנגדויות לצוואות, ביטול צוואות, ניהול עיזבון, צווי ירושה, מזונות מהעיזבון, תביעות יורשים, איתור נכסי עיזבון וכיו"ב. המשרד חרט על דגלו לחתור למשא ומתן מכובד והוגן תוך הגעה להסכמות טרם הכניסה להליכים משפטיים. במקרים בהם המאבק המשפטי הינו בלתי נמנע, המשרד עושה שימוש בטכניקות חקירה וניהול תיקים שפיתח, המבוססות על ידע רב-תחומי וניסיון רב שנים.

יחס אישי לכל לקוח

במשרד מאמינים ביחס אישי וקשוב לכל לקוח ומכירים בחשיבותם של מקצועיות, ידע משפטי, ליטיגציה מיומנת ובניית אסטרטגיה ייחודית לכל לקוח כחלק ממתן השירות. עו"ד סמוכה מקבל כל לקוח באופן אישי לפגישת ייעוץ ובונה מתווה אישי ומלווה כל תיק ותיק מתחילתו ועד לסיומו המוצלח.

צוות המשרד

עו"ד ציון סמוכה, מייסד ובעלים – ציון הינו בוגר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב והוסמך כעו"ד בשנת 1976. ציון שימש במשך שנים כחבר 'ועדת חקיקה - דיני משפחה' של לשכת עורכי הדין, בראשות פרופ' מנשה שאוה ז"ל. ציון מחזיק בשיא פסקי הדין שיצרו הלכות בבית משפט עליון ופורסמו. התקדימים שביצירתם לקח חלק נלמדים בפקולטות למשפטים. חלק מתקדימים אלו אף זכו לסיקור תקשורתי נרחב וחלקם משמשים בסיס להצעות חוק. בנוסף, משמש עו"ד סמוכה כמרצה ב"מדרשה לעורכי דין" של ועד מחוז תל אביב והמרכז וכן מרצה בפאנלים מקצועיים בפני עורכי דין ושופטים בכנסים מקצועיים והשתלמויות מטעם הלשכה.

עו"ד איקה סמוכה – איקה בוגרת המכללה האקדמית למשפטים בהצטיינות לאחר שהייתה מצטיינת דיקאן משך 4 שנים. בנוסף היא בעלת תואר ראשון בביולוגיה מאוניברסיטת תל אביב. איקה התמחתה במשרד והוסמכה ב-2001.

עו"ד עדי סמוכה – עדי בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, התמחתה בביהמ"ש לענייני משפחה בלשכת השופטת טליה קופלמן-פרדו והוסמכה כעו"ד ב-2003 ומאז עובדת במשרד המשפחתי. עדי שימשה כחברה בוועדת חקיקה - דיני משפחה של הלשכה.

עו"ד ענבל סמוכה - ענבל בעלת תואר ראשון במשפטים.  במסגרת לימודיה השתתפה בקליניקה למניעת אלימות במשפחה והוצאת צווי אפוטרופסות בהנחיית השופטת רבקה מקייס. ענבל התמחתה במשרד והוסמכה ב-2010. עבדה כשנה במשרד עו"ד שקל ושות' המתמחה בתחום המיסים ומאז אוגוסט 2011 עובדת במשרד המשפחתי.

עו"ד ענת סמוכה-סמו - ענת בעלת תואר ראשון במשפטים. ענת התמחתה במשרד והוסמכה ב-2014 ומאז עובדת במשרד.

עו"ד אהוד לוי - אהוד בעל תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים ותואר שני במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. את התמחותו בליטיגציה ובמשפט מסחרי עשה במשרד יוסיפוף כהן קורן גרודברג ושות׳, לאחר מכן עבד כ-3.5 שנים במשרד של עו"ד יורם ושוש פרי בתחום דיני משפחה. את עבודתו במשרד סמוכה החל ב-2015.

הישגים משפטיים פורצי דרך

ניכור הורי: ביטול סנקציות וביטול מינוי המומחה – המשרד קיבל תיק זה לאחר שמונה מטפל-עו"ס שהטיל סנקציות קשות על האישה והילדים וביהמ"ש צידד בכל קביעותיו. המשרד הצליח לבטל מינויו של המטפל המשפחתי ולבטל הסנקציות הנוקשות שהטיל כנגד האישה והילדים. צוות המשרד לא היסס להתעמת עם ביהמ"ש למשפחה עד אשר ביהמ"ש המחוזי קיבל הטענה כי הטיפול בסרבנות קשר וניכור הורי צריכה להיות באמצעות טיפול ולא במסגרת הטלת סנקציות ע"י ביהמ"ש ו/או המטפל.

חיוב בעל לשלם לאשתו עלות הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד ומומחים כדי להתגונן כנגדו בהליכי הגירושין - ביה"ד הרבני קבע בפס"ד תקדימי כי על הבעל לשלם לאישה מיליון ₪ או להעביר על שמה דירה להשקעה כדי שהאישה תוכל למכור אותה ולממן הוצאותיה המשפטיות וכיסוי שכ"ט עו"ד והמומחים, וזאת בנוסף למזונות שמקבלת, כל זאת לפני הדיון ברכוש וחלוקתו.

החזרת ילדה חטופה בכפוף לצו המרחיק את הבעל ומחייב לשלם את המחייה של האם והילדה בחו"ל - פס"ד תקדימי - ביהמ"ש המחוזי נתן צווי הרחקה כנגד האב מבית האישה והילדה כשהן יחזרו לחו"ל לצורך המשך ניהול ההליכים שם וכן נפסק כי הבעל ישלם סכום מחיה לאישה בו תוכל לשכור דירה ולתשלום הוצאותיה בתקופת המשפט.

כספים של האישה שהועברו דרך החשבון המשותף לא יחשבו ככוונה לשיתוף - תקדים בו נקבע שכספים חיצוניים של האישה שנכנסו לחשבון משותף, ומשם יצאו לחשבונה הפרטי של האישה, לא יחשבו כמשותפים ואין לראות בכך כוונת שיתוף, אלא יש לראות בחשבון המשותף "צינור" בלבד. המשרד הצליח להחריג כספים אלה ולהשאירם בידי האישה.

ביטול מתנות שניתנו בחיים - בוטלה מתנה של נכסי מקרקעין בשווי עשרות מיליונים שנתנה האם לשתיים משלושת בנותיה. ביהמ"ש קיבל את טענת משרדנו כי הענקת המתנה נעשתה תוך ניצול מצבה המנטלי הירוד של האם ותלותה בבנותיה והוחלט על ביטול המתנה.

לאורך השנים משרדנו לקח חלק ביצירת תקדימים כדוגמת:

בג"צ אבולוף - ביהמ"ש העליון קבע שכאשר בנ"ז חיים בצוותא הם תורמים כל אחד בדרכו לצבירת הרכוש המשותף ונוצרת בעלות משותפת גם בנכסי המשפחה וגם בנכסים עסקיים, כל עוד לא הוכח אחרת. בתיק זה משרדנו הצליח להוכיח כי גם נכס עסקי שהיה שייך לבעל מלפני הנישואין, משותף גם לאישה.

בג"צ לידאי – ביהמ"ש העליון קבע כי האישה לא זכאית לקבל זכויות בקרקע שקיבל הבעל ממשפחתו, אלא רק מחצית משווי הבית (שהוערך בנפרד מהקרקע) שנבנה על אדמה זו.

בג"צ עמיצור - ביהמ"ש העליון קבע כי יכולתו של הבעל לשלם מזונות אשתו וילדיו אינה נקבעת רק לפי הכנסתו בפועל אלא יש להתחשב גם ברכושו ופוטנציאל הכנסתו.

חיוב האישה הבוגדת לשלם לבעל הוצאות בילוש - בית הדין הרבני חייב אישה בוגדת לשלם לבעל עבור הוצאות הבלשים ששכר בכדי להוכיח את בגידתה וכן פסק כי האישה החיה בבית בעלה והשקיעה בו מכספה אינה זכאית לזכויות בבית, אלא רק להחזר מחצית השקעותיה.

בג"ץ 8347/09 ע.מ. נ' הממונה על תשלום הגמלאות בצה"ל - הבעל בשל מעשיו הפסיד את זכותו לפנסיה צבאית. משרדנו נאבק וזכה בהכרה כי זכות האישה בפנסיה של הבעל היא עצמאית ולא אבדה והיא זכאית למחצית הפנסיה.

ביטול הסכם גירושין שאושר – לאחר שהתברר שבעת עריכת הסכם גירושין הבעל הסתיר מהאישה את השווי האמיתי של החברה שבבעלותו. משרדנו הביא לביטול ההסכם והבעל נדרש לפצות כספית האישה לפי הערך האמיתי של החברה.

צו למדור ספציפי לבעל בבית האישה - בפס"ד תקדימי ביקשנו וקיבלנו צו למדור ספציפי לבעל בבית וכך נמנע מהאישה להוציא אותו מביתה.

רע"א 7341/09 - חיוב חברה לחשוף דו"חות כספיים וחשבונות, לבקשת האישה, למרות שהבעל החזיק רק ב-19% ממניות החברה.

ביטול הסכם קנוניה בין אחים לצורך הברחת רכוש - ביהמ"ש ביטל הסכם קנוניה בין אחים שנועד לצורך הברחת רכוש מהאישה, והורה על השבת הרכוש שהוברח ע"י הבעל באמצעות אחיו 18 שנה קודם לכן.

ביטול צוואה מאוחרת - נקבעה השפעה בלתי הוגנת של הבן על אימו בכתיבת הצוואה. הצוואה בוטלה וצוואה מוקדמת קוימה תחתיה.

הברחת רכוש למאהבת - ביהמ"ש השאיר על כנם מזונות שנפסקו 10 שנים קודם לכן וקבע כי בעל שהבריח רכושו למאהבת לא יכול לטעון שאין לו אפשרות לשלם מזונות והעובדה שהבעל עבר את גיל 70 לא מהווה שינוי נסיבות.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • אתגר הבנייה התת–קרקעית

  המדינה מכירה בעובדה כי לא תהיה ברירה אלא להגדיל את המרחב התת קרקעי, ולחייב יזמים להוריד מתחת לקרקע שימושים רבים ככל האפשר

  אתגר הבנייה התת–קרקעית

 • הסכמי אברהם הם סימן נוסף – הגיע זמן לעדכן את חוק הבוררות כך שיתאים לבוררויות בינלאומיות

  לבוררות בינלאומית יתרונות רבים: היא מאפשרת ייצוג על-ידי עורכי דין ישראלים גם כשהבוררות נערכת במדינה זרה, דבר שלא מתאפשר כאשר הסכסוך נדון שם בבית-משפט, ולכן היא תהיה בהכרח זולה, גמישה ויעילה יותר בהשוואה להליך שנדון בבית משפט

  הסכמי אברהם הם סימן נוסף – הגיע זמן לעדכן את חוק הבוררות כך שיתאים לבוררויות בינלאומיות

 • ספירת המלאי לסוף השנה בימי קורונה

  נישום המנהל ספרי מלאי כמותיים במהלך השנה אינו חייב בכלל לערוך מפקד דווקא בסיומה בתנאי שהוא סופר את הטובין במהלך השנה בתנאים הקבועים בתקנות.

  ספירת המלאי לסוף השנה בימי קורונה

 • חזקת הגיל הרך – הגיע זמנך ללכת

  האם לא הגיע הזמן שאבות במדינת ישראל יקבלו הזדמנות שווה למשמורת מלאה על ילדיהם?

  חזקת הגיל הרך – הגיע זמנך ללכת