אבי בן אברהם, צמח המרמן בע"מ
אבי בן אברהם

אבי בן אברהם

יו"ר פעיל 1996-היום

צמח המרמן בע"מ
ייזום והקמה של מיזמי בניינים למגורים, מסחר ותעסוקה, ביצוע עבודות בניה עד מפתח, נדל"ן מניב להשקעה והתחדשות עירונית
שנת לידה: 1936
דוא"ל: [email protected]
תפקיד: יו"ר פעיל 1996-היום
תפקידים קודמים: מנכ"ל ובעלים צבי המרמן בע"מ 1969-1996. מהנדס במשרד הביטחון 1967-1969. מהנדס ראשי בחברה קבלנית בפרוייקטים בטכניון בחיפה 1964-1967. מהנדס תכנון מבנים וגשרים 1962-1964 בשוויץ.
ותק בתפקיד: 51 שנה
תפקידים בגופים ציבוריים: חבר הנהלת ארגון הקבלנים בחיפה. חבר באגף בנייה חוזית בהתאחדות בוני הארץ. חבר בוועדת עבודה בהתאחדות בוני הארץ. חבר בנשיאות התאחדות בוני הארץ.
השכלה: מהנדס בניין
פעילות למען הקהילה: על כל דירה הנמכרת בצמח המרמן אנו תורמים לרוח הישראלית.
דרגה צבאית: רס"ן, בתפקיד אחרון קצין אג"ם באגד ארטלרי.

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
חברות בניה מהסוג שלנו , הן חברות שרצות למרחקים, שינויים לא נמדדים בימים או שבועות אלה חודשים ושנים. אני חושב שלהביא את צמח המרמן יחד עם שותפיי לחברה והעובדים כמובן משנת 2007 ועד היום, הינו מהלך משמעותי הן לגודל החברה ולמוניטין לההיא זוכה.

מהן החוזקות המשמעותיות של החברה בעינייך?
החוזקות של החברה הן הדי אן אי המשפחתי שמוביל אותנו מאז ועד היום, למרות שהחברה היא ציבורית וגדולה הניהול נשאר חם ומשפחתי כשהיה.

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות המשרד בשנים הקרובות?
הנפקת החברה לבורסה והכנסתה של משפחת מנור לחברה, מחזקים ויחזקו עוד בעתיד את החברה.

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?
בשנים הקרובות אנו צריכים לעקוב אחר התנהגות הממשלה ומשרד הבינוי וכמובן המנהל בדרך ניהול והפצת הקרקעות בארץ. השיטה היא לפתח את מלאי החברה ולממשו על ידי רכישת קרקעות חדשות בפריפריות ובמרכז הארץ, בזהירות ותוך כדי הבנת השוק והתנהגותו.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
מנהל בתחילת דרכו בתחום שלנו צריך להבין את העסק מלמטה, מציע לצאת לשטח ולהקשיב לעובדים ולקבלנים ובכך לצבור ידע על השטח וכמובן תמיד להיות בן אדם אדיב ומנומס וכשצריך אסרטיבי והחלטי.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
חשוב לזכור בזמנים קשים שתמיד בסוף יגיעו גם הזמנים הטובים, לתכנן נכון תזרימים ושיטות עבודה שיתנו מספיק זמן לצוף מעל המים עד שהסערה עוברת ולהמשיך הלאה.