מיכל דרוין קלינהאוז, קבוצת גדיש
מיכל דרוין קלינהאוז

מיכל דרוין קלינהאוז

מנהלת תחום סטטוטוריקה

קבוצת גדיש
ניהול תכנון, תיאום, ופיקוח פרויקטי בנייה ותשתית
שנת לידה: 1966
דוא"ל: [email protected]
תפקיד: מנהלת תחום סטטוטוריקה
תפקידים קודמים: מנהלת פרוייקטים
ותק בתפקיד: 23 שנים
תפקידים בגופים ציבוריים: ע.למדען הראשי במשרד להגה"ס; מקדמת סטטוטורית למחוזות דרום ומרכז ברט"ג
השכלה: תואר ראשון בגיאוגרפיה באוניברסיטת בן גוריון; לימודי תואר שני בגיאוגרפיה ולימודים עירוניים באוניברסיטה העברית
שפות: עברית, אנגלית

מהו המהלך המשמעותי שהובלת?
כשבחרתי בדרך של ניהול היה בראש מעיניי לקדם מהלכים משמעותיים, כאלו שישפיעו על אנשים בחיי היום יום.  מצאתי שהחזון האישי עולה בקנה אחד עם חזון הקבוצה. המהלך לאישור שתי תכניות להקמת יישובים חדשים בהיקף של אלפי יח"ד ב"חירן" ו"כרמית", משמעותי ביותר עבורי. את הפרויקטים ניהלתי החל משלב החלטת הממשלה ועד לאישורן של תכניות מפורטות. השלב הראשון, ביישוב כרמית, כבר מאוכלס.

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך?
לקבוצת גדיש חוסן וחוזקה בתחומי הניהול והפיקוח. בתחום התכנון השכילה החברה להעמיק ולנתב משאבים לתחום התכנון הסטטוטורי. החשיבה והניהול, לכל אורך הליך ההכנה ועד לאישור התכנית, לעולם יהיו בראי הביצוע. הליך התכנון מושתת על עקרונות שהתגבשו בקבוצה אשר מטרתם להביא לידי אישורן של התכניות בלוח זמנים סביר ובאיכות תכנונית גבוהה תוך מתן שירות מקצועי ואיכותי ללקוח. 

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?
ניהול התכנון הסטטוטורי, צובר תאוצה בשנים האחרונות וקיבל בחברה מעמד של תחום. התחום מאפשר לחברה מתן שירותי One Stop Shop, כך ניתן לקבל תחת קורת גג אחת שירותים מהשלב של הרעיון ועד לשלב מסירת הפרויקט למזמין. התקופה האחרונה, בעקבות מגפת הקורונה, הביאה אותנו לידי מחשבה מעמיקה על התמורות וכיווני פיתוח הצפויים בתחום התכנון והפיתוח. הקבוצה בשיאו של תהליך לגיבוש תכנית אסטרטגית בכל התחומים. אנו במהלך של בחינת נתיבי עשייה ותחומים חדשים. תוך שמירה, ביסוס והתמקצעות בלתי פוסקת של התחומים בהם החברה מובילה בייזום והקמת פרויקטים הנדסיים. 

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
מנהל בתחילת דרכו צריך לגבש לעצמו מסגרת לחזון אישי, לסגל לעצמו למידה עצמית, להיות קשוב ובעיקר סקרן. 
מנהל התכנון צריך לפעול ולהנגיש מידע ברמה הכי גבוהה, צריך שיהיה לו ארגז כלים מקצועי שישמש אותו בניהול הפרויקט ובשיתוף מלא עם צוות התכנון והלקוח.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
יש לנו ארץ נהדרת ובעיקר אחד את השני.