קבוצת דלק בע"מ

"קבוצת דלק, חברת האנרגיה המשולבת הגדולה בישראל, הינה חלוצה וחברה מובילה בתחום החיפושים וההפקה של הגז הטבעי, אשר פעולותיה הפכו את האגן המזרחי של הים התיכון לאחד האזורים החדשים המבטיחים ביותר בתעשיית האנרגיה."

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1951
תחום: קבוצת דלק הינה חברת האנרגיה (E&P) המובילה בישראל
כתובת: רח' גיבורי ישראל 7, א.ת. דרום, ת.ד. 8464, נתניה
טלפון: 09-8638444
פקס: 09-8854955
אימייל: investor@delek-group.com
אתר החברה: http://www.delek-group.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • גבי לסט, קבוצת דלק בע"מ

  גבי לסט

  יו"ר

  קבוצת דלק בע"מ

 • אסף ברטפלד, קבוצת דלק בע"מ

  אסף ברטפלד

  נשיא ומנכ"ל

  קבוצת דלק בע"מ

 • עידן וולס, קבוצת דלק בע"מ

  עידן וולס

  משנה למנכ"ל

  קבוצת דלק בע"מ

דירקטורים

  אבי הראל
  אריה זייף
  כרמית אלרואי
  יצחק שרון (תשובה)
  רוני רון מילוא
  יהודית טיטלמן
אייקון אודות

אודות קבוצת דלק בע"מ

קבוצת דלק, חברת האנרגיה הגדולה בישראל, היא חלוצת ומובילת תחום החיפושים וההפקה של גז טבעי באגן המזרחי של הים התיכון, אשר פעולותיה הפכו אותו לאחד האזורים החדשים והמבטיחים ביותר בתעשיית האנרגיה העולמית. לאחר תגליות תמר ולווייתן, שתיים מתגליות הגז הטבעי במים עמוקים הגדולות בעולם מאז שנת 2000, מפתחות דלק ושותפותיה פורטפוליו בין-לאומי מגוון של נכסים בתחום החיפושים, הפיתוח וההפקה, הכולל משאבי גז בהיקף של כ-40 TCF (טריליון רגל מעוקב), בכ-8 תגליות שונות משנת 2009. בשנים האחרונות קבעה קבוצת דלק יעד אסטרטגי להפיכתה לחברת אנרגיה בין-לאומית, מהלך שקיבל משנה תוקף בשנה האחרונה, עם השלמת הרכישה המוצלחת של חברת האנרגיה איתקה, המחזיקה נכסי גז ונפט מפיקים בים הצפוני.

נעים לכיוון אנרגיה

בששת העשורים האחרונים צמחה קבוצת דלק והפכה מחברה ישראלית קטנה של תחנות דלק לשחקנית דומיננטית מובילה בתחום הגז הטבעי באגן המזרחי של הים התיכון. בשנת 2009 גילו דלק ושותפותיה את שדה "תמר", תגלית הגז הטבעי במים עמוקים הגדולה ביותר בעולם לשנה זו. מאגר תמר, שגודלו כ-11 TCF, אפשר למדינת ישראל להפוך ממדינה התלויה ביבוא מקורות אנרגיה ממדינות זרות, למדינה בעלת עצמאות אנרגטית. במארס 2013, לאחר ארבע שנים של השקעות אינטנסיביות בתשתיות ובטכנולוגיה, התחילה דלק להזרים משדה תמר גז טבעי למשק הישראלי. שדה תמר שינה לחלוטין את מבנה שוק האנרגיה הישראלי והוא תורם תרומה משמעותית לצמיחת הכלכלה הישראלית ולחיזוק מעמדה הגיאופוליטי של מדינת ישראל. בסוף שנת 2010, גילו דלק ושותפותיה את שדה "לווייתן", תגלית הגז הגדולה ביותר בעולם זה למעלה מעשור. מאגר לווייתן, הנאמד בכ-22 TCF, היווה תגלית ששינתה את חוקי המשחק, יצר מודעות גלובלית לפוטנציאל העצום החבוי באזור ומיצב את קבוצת דלק כאחת משחקניות המפתח בו. מאגר לוויתן עתיד להפוך את מדינת ישראל ליצואנית אנרגיה משמעותית למדינות האזור ולשחקן מרכזי בתחום. בראשית 2017 נתקבלה על ידי שותפות לוויתן החלטת השקעה סופית לפיתוח המאגר, שהפקת הגז ממנו צפויה להתחיל כבר ברבעון הרביעי של שנת 2019.

ענף חיפושים והפקה: פריצת גבולות הגז

אמונתה העיקשת של דלק בפוטנציאל הטמון במזרח הים התיכון הובילה אותה להתמיד במשך עשרות שנים בעבודות חיפוש בתחום הנפט והגז מול חופי ישראל. כיום, לאחר תגליות של יותר מ-40 TCF גז טבעי, קבוצת דלק ממשיכה לצמוח ולהתפתח בתחום האנרגיה הבין-לאומי ולהרחיב את פורטפוליו החיפושים וההפקה שבבעלותה.

הפקה: קבוצת דלק מחזיקה בפורטפוליו נכסים מגוון, הכולל נכסים בהפקה שוטפת ונכסים שההפקה מהם צפויה להתממש כבר בעתיד הקרוב. ההפקה היציבה שנמשכה מאז שנת 2004 בבארות Marry B של ים תטיס, והמשיכה במארס 2013 ממאגר הגז "תמר", הפכה את קבוצת דלק למפיקה מקומית מובילה של גז טבעי ולספקית העיקרית של מקור אנרגיה נקי וחסכוני למשק הישראלי.

פיתוח: דלק ושותפותיה ממשיכות לתכנן ולפתח מאגרי גז טבעי מאז התגליות המשמעותיות שהיו בשנים האחרונות. קבוצת דלק מפתחת את תגלית לווייתן פורצת הדרך, כ-22 TCF, הן לטובת אספקה לשוק הישראלי המקומי והן לטובת ייצוא. במסגרת תכניות הפיתוח של דלק ינוצלו גם תגליות מאוחרות יותר שבבעלותה בכל רחבי האגן המזרחי של הים התיכון ובכלל זה תגלית אפרודיטה בקפריסין.

חיפושים: קבוצת דלק ממשיכה בביסוס מעמדה בתחום האנרגיה הבין-לאומי באמצעות קידום תכניות הפיתוח של המאגרים שבבעלותה והשקעה בהזדמנויות חדשות בשוק האנרגיה הבין-לאומי, מתוך כוונה ברורה להמשיך ולבסס את מעמדה ולהשיא ערך למשקיעה.

תגליות הגז של קבוצת דלק – תרומה ניצחת למשק הישראלי ולחוסן של מדינת ישראל

תעשיית הגז הטבעי היא אחד ממנועי הצמיחה הבולטים של המשק הישראלי. בזכות המעבר לגז הטבעי התעשייה הישראלית נהנית ממקור אנרגיה זול ואמין, כחול-לבן, שתורם להאצת הפעילות הכלכלית במשק כולו וליצירת אלפי מקומות עבודה חדשים. צומצמה התלות הכלכלית של ישראל ביבוא מוצרי אנרגיה, הופחתו עלויות ייצור החשמל ותעריפי החשמל ונוצר בסיס לפיתוח תחנות כוח פרטיות יעילות. על פי נתוני משרד האנרגיה, החיסכון המצטבר כתוצאה משימוש בגז טבעי בישראל בין השנים 2004-2015 נאמד בכ-8.74 מיליארד דולר בסקטור החשמל ו- 2.9 מיליארד דולר בתעשייה, וסה"כ כ- 43.8 מיליארד ש”ח. על פי הערכת סוכנות דירוג האשראי הבינלאומית מודי'ס, בשנת 2013 הגז הטבעי לבדו תרם כ-1% מהתוצר הלאומי הגולמי, הוביל להורדת פרמיית הסיכון של ישראל ולהעלאה בדירוג האשראי.  לצד אלה, לגז הטבעי השפעות מאקרו-כלכליות רחבות היקף, הבאות לידי ביטוי בהשקעות עתירות ממון של חברות הגז בפעולות פיתוח, הפקה ואקספלורציה במאגרי הגז. השקעות ישירות אלה מניעות את הכלכלה הישראלית ותורמות לצמיחה ולתוצר. תעשיית הגז הטבעי משלמת תמלוגים, מס חברות והיטל רווחי נפט (מס ששינסקי), שעל פי הערכות של בנק ישראל יסתכמו במאות מיליארדי שקלים, יופנו אל הקרן לאזרחי ישראל ("קרן העושר הריבונית") וממנה יוקצו משאבים למטרות כלכליות, חברתיות וחינוכיות, ובעת הצורך ישמשו גם כ"כרית ביטחון" למדינת ישראל.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • גילוי מרצון – חשבונות ונכסים בחו"ל – הזדמנות אחרונה בהחלט !

  גילוי מרצון – חשבונות ונכסים בחו"ל – הזדמנות אחרונה בהחלט !

 • מחירי הדירות: האתגר עובר מהמדינה ליזמי הנדל"ן

  עוד מוקדם לדבר על ירידה עקבית ומתמשכת במחירי הנדל"ן, אולם כבר כעת יש הסכמה רחבה מצד כל הגורמים המעורבים בשוק לגבי ירידה בביקושים לדירות ובלימת עליית המחירים בשוק הנדל"ן. יחד עם תכנית 'מחיר למשתכן', המצב החדש יוצר אתגרים משמעותיים ליזמי הנדל"ן. האם מדובר בבלימה זמנית וירידת מחירים קלה לצורך עלייה שתיטיב איתם בהמשך או שמא על יזמי הנדל"ן למצוא אפיקי יזום חדשים? בראיון מיוחד למערכת DUN'S 100 מנתחים בכירים בשוק הנדל"ן את המצב הנוכחי, תוך ניסיון להבין לאן צועד השוק המדובר ביותר במדינה ומה תהיה השפעתו על יזמי הנדל"ן.

  מחירי הדירות: האתגר עובר מהמדינה ליזמי הנדל"ן

 • חלופה נוספת להגדרת מונופול תגביר את שטף התובענות הייצוגיות במקרים שאינם מוצדקים

  חלופה נוספת להגדרת מונופול תגביר את שטף התובענות הייצוגיות במקרים שאינם מוצדקים

 • בתי הדין הרבניים אל מול בתי המשפט לענייני משפחה –הבדלים במהות ובפרוצדורה

  במאמר זה נעמוד על הדומה והשונה במספר נושאים ספציפיים הן בפן המהותי והן בפן הפרוצדרלי בין בתי הדין הרבניים לבין בתי המשפט לענייני משפחה ,הבדלים הרי גורל אשר יש בהם כדי להגיע לתוצאות הפוכות לעיתים בין ערכאות בתי הדין הרבניים לבין בתי המשפט לענייני משפחה באותו תיק המובא בפניהם ולעיתים אף ימנע אזרח מלפנות לערכאה זו או אחרת נוכח ההבדלים המשמעותיים כפי שיפורטו להלן:

  בתי הדין הרבניים אל מול בתי המשפט לענייני משפחה –הבדלים במהות ובפרוצדורה