קבוצת דלק בע"מ

"קבוצת דלק, חברת האנרגיה המשולבת הגדולה בישראל, הינה חלוצה וחברה מובילה בתחום החיפושים וההפקה של הגז הטבעי, אשר פעולותיה הפכו את האגן המזרחי של הים התיכון לאחד האזורים החדשים המבטיחים ביותר בתעשיית האנרגיה."

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1951
תחום: קבוצת דלק הינה חברת האנרגיה (E&P) המובילה בישראל
כתובת: רח' גיבורי ישראל 7, א.ת. דרום, ת.ד. 8464, נתניה
טלפון: 09-8638444
פקס: 09-8854955
אימייל: investor@delek-group.com
אתר החברה: http://www.delek-group.com
אייקון הנהלה

מנהלים בחברה

 • גבי לסט

  גבי לסט

  יו"ר

  קבוצת דלק בע"מ

 • אסף ברטפלד

  אסף ברטפלד

  נשיא ומנכ"ל

  קבוצת דלק בע"מ

 • עידן וולס

  עידן וולס

  משנה למנכ"ל

  קבוצת דלק בע"מ

דירקטורים

  אבי הראל
  אריה זייף
  כרמית אלרואי
  יצחק שרון (תשובה)
  רוני רון מילוא
  יהודית טיטלמן
אייקון אודות

אודות קבוצת דלק בע"מ

קבוצת דלק, חברת האנרגיה המשולבת הגדולה בישראל, הינה חלוצה וחברה מובילה בתחום החיפושים וההפקה של הגז הטבעי, אשר פעולותיה הפכו את האגן המזרחי של הים התיכון לאחד האזורים החדשים המבטיחים ביותר בתעשיית האנרגיה. לאחר תגלית תמר ולווייתן, שתיים מתגליות הגז הטבעי במים עמוקים הגדולות בעולם מאז שנת 2000, מפתחות דלק ושותפותיה פורטפוליו גלובלי מאוזן של נכסים בתחום החיפושים, הפיתוח וההפקה, אשר בו סך כול משאבי הגז שהתגלו מאז שנת 2009 מסתכם ב-40 TCF (טריליון רגל מעוקב).

דלק היא חברת הגז הטבעי הגדולה ביותר בישראל וספקית הגז היחידה. בנוסף, קבוצת דלק מחזיקה במספר נכסים נוספים בתחומים תחנות דלק וזיקוק, התפלת מים וביטוח ופיננסיים.

 

נעים לכיוון אנרגיה

בששת העשורים האחרונים צמחה קבוצת דלק והפכה מרשת ישראלית קטנה של תחנות דלק לשחקנית דומיננטית באגן המזרחי של הים התיכון בתחום הגז הטבעי. בשנים האחרונות הובילה אותה הצלחתה פורצת הדרך בתחום האנרגיה להתמקד בעיקר במגזר נושא ערך זה. בשנת 2009, גילו דלק ושותפותיה את שדה תמר, תגלית הגז הטבעי במים עמוקים הגדולה ביותר בעולם לשנה זו. מאגר תמר שגודלו כ-11 TCF, צפוי לענות על צרכיה המקומיים של ישראל ל-20 השנים הבאות והוא לכד את דמיונה של המדינה להגיע לעצמאות אנרגטית. במארס 2013, לאחר ארבע שנים של השקעות אינטנסיביות בתשתיות ובטכנולוגיה, התחילה דלק להזרים משדה תמר גז טבעי לישראל. לא ניתן להגדיר במילים את חשיבותו של שדה תמר אשר שינה לחלוטין את מבנה שוק האנרגיה הישראלי ואשר תורם תרומה משמעותית לצמיחת הכלכלה הישראלית החל מתחילת הזרמת הגז הטבעי.

בסוף שנת 2010, גילו דלק ושותפותיה את שדה לווייתן, תגלית הגז הגדולה ביותר בעולם זה יותר מעשור. לווייתן, כיום מאגר של כ-22 TCF, היווה תגלית ששינתה את חוקי המשחק ויצרה מודעות גלובלית לפוטנציאל החבוי העצום של האזור ומיצבה את דלק כאחת משחקניות המפתח בו. דלק ממשיכה להתמקד בהרחבתם ובפיתוחם של עסקיה בתעשיית האנרגיה. תוך כדי בדיקת אופציות של הפקה ושל ייצוא פוטנציאלי של הגז הטבעי במאגר לווייתן, רשמה דלק חמש תגליות נוספות ובכללן, תגלית אפרודיטה בקפריסין.

ענף חיפושים והפקה: פריצת גבולות הגז

אמונתה האיתנה של דלק בפוטנציאל הטמון במזרח הים התיכון הובילה אותה להתמיד במשך עשרות שנים בעבודות חיפוש חלוציות של נפט וגז מול חופי ישראל. כיום, לאחר תגליות של יותר מ-40 TCF גז טבעי, דלק ממשיכה לצמוח, להתפתח ולהפיק רווחים מפורטפוליו E&P (חיפושים והפקה) בסטנדרט עולמי.

הפקה: הפורטפוליו של דלק מאוזן באופן שהוא כולל נכסים הן בהתייחס להפקה שוטפת והן להפקה בעתיד הקרוב. ההפקה היציבה שנמשכה מאז שנת 2004 בבארות Mary-B של ים תטיס והמשיכה במארס 2013 ממאגר הגז תמר, הפכה את דלק למפיקה המקומית היחידה בישראל של גז טבעי ולספקית העיקרית של מקור אנרגיה נקי וחסכוני זה.

פיתוח: דלק ושותפותיה ממשיכות לתכנן ולפתח מאגרי גז טבעי מאז התגלית המשמעותית של דלק בשנת 2010. דלק בוחנת אפשרויות פיתוח שונות למשאבים המצויים בתגלית לווייתן פורצת הדרך, כ-22 TCF, הן לטובת אספקה לשוק הישראלי המקומי והן לטובת ייצוא. במסגרת תכניות הפיתוח של דלק ינוצלו גם תגליות מאוחרות יותר שלה בכל רחבי האגן המזרחי של הים התיכון ובכללן, תגלית אפרודיטה בקפריסין.

חיפושים: לאחר שהתברר הפוטנציאל הבלתי מנוצל האדיר של מזרח הים התיכון, מתכננות דלק ושותפותיה להמשיך לחפש באגן המזרחי של הים התיכון באזורים נוספים מול חופי ישראל, המותרים על פי רישיונותיה. דלק סמוכה ובטוחה שהתנופה האזורית שנוצרה לאחר הצלחותיה תמשיך לצבור תאוצה ותתבטא בעשרות שנים של יצירת ערך לבעלי המניות שלה.

 

 

 

 

בנוסף אולי יעניין אותך

 • למי שייכת הסמכות הזו?

  על חוסר הוודאות בנושא סמכות במזונות ילדים

  למי שייכת הסמכות הזו?

 • DUN'S 100 2017 דירוג סוכנויות ביטוח

  דירוג DUN'S 100 לסוכנויות ביטוח מראה כי בשנה האחרונה כמעט שלא היו שינויים בדירוג בהשוואה לדירוג השנה שעברה. גם השנה מבטח סימון נמצאת בראש, כאשר אגם לידרים עקפה את מדנס וממוקמת כעת במקום השני

  DUN'S 100 2017 דירוג סוכנויות ביטוח

 • DUN'S 100 2017 דירוג חברות החיתום המובילות

  על פי דירוג DUN'S 100, המדרג את חברות החיתום על-פי סך היקף ההנפקות ומספר הנפקות בהפצה ראשית, עולה כי פועלים אי.בי.אי מובילה השנה את הרשימה

  DUN'S 100 2017 דירוג חברות החיתום המובילות

 • DUN'S 100 2017 – דירוג עורכי הפטנטים לשנת 2017: ריינהולד–כהן עדיין בראש

  אקזיט מוצלח כמו שביצעה מובילאיי ממחיש את חשיבותם של עורכי הפטנטים בהצלחת המוצר מבוסס הפטנט | לפי דירוג Dun's 100, בצמרת רשימת משרדי עורכי הפטנטים נשמרה יציבות; ובמקומות 2 ו-3, כמו אשתקד, נמצאים פרל-כהן וארליך אנד פנסטר

  DUN'S 100 2017 – דירוג עורכי הפטנטים לשנת 2017: ריינהולד–כהן עדיין בראש