שאול לוטן, קבוצת משולם לוינשטין הנדסה וקבלנות בע"מ
שאול לוטן

שאול לוטן

מנכ"ל

שנת לידה: 1946
תחומי התמחות: הנדסה, תכנון, בניני משרדים, מגורים.
תפקיד: מנכ"ל
תפקידים קודמים: מאז 1970 עובד בחברה, דור שני בקבוצה, בנו של מייסדה - מר משולם לוינשטין ז”ל.
השכלה: הנדסת בנין, הטכניון, חיפה.
חבר בארגונים: ארגון הקבלנים והבונים בישראל; איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל; איגוד החברות הציבוריות; לשכת המסחר ישראל שוויץ; אגודת ידידים מכון ויצמן.
פעילות למען הקהילה: אחריות על פעילות הקבוצה בתרומות שונות לקהילה ולחברה, הן בעשייה יזומה - ימי התנדבות שמארגנת הקבוצה, ופעילות שטח באופן אישי ושל עובדיו, והן בתרומות כספיות.
שפות: עברית, אנגלית

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
הרחבת פעילות החברה בתחומי הנדל"ן המניב בעיר באר שבע המתפתחת,
הקמת חברת בת - "לוינשטין נתיב הנדסה ובניין" המחזקת את הזרוע קבלנית של הקבוצה, חברה אשר הצליחה כבר בשנה זו לזכות במספר פרויקטים משמעותיים ברחבי הארץ,
ושמירה על איכות בניה ויציבות מחירים בתחום המגורים.

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?
ההון האנושי והמקצועי הקיים בה, הידע והניסיון הרב שרכשה הקבוצה במרוצת 60 שנות פעילותה בכל תחומי הבניה. וכחברה בורסאית, הצמיחה העקבית המניבה למשקיעים דיבידנדים ורווחים.

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?
בשנה שעברה רכשה הקבוצה יחד עם חברת שיכון ובנוי נדל"ן את מתחם התחנה המרכזית הישנה של תל אביב, זהו פרויקט רחב היקף ומשמעותי מאוד, אנו עסוקים בתכנונו המיטבי וממקדים אליו את מיטב המתכננים ואת הטכנולוגיות החדשניות ביותר, שטרם נראו בארץ. אני מאמין שמהלך זה יהפוך לפרויקט דגל משמעותי, ישביח את פני האזור כולו ויוביל דרך כך גם להתחזקות החברה. מלבד זאת ניתן למנות את שני המבנים המניבים אשר רכשנו באזורים המתפתחים בעיר באר שבע, את השבחת תחומי פעילות המגורים שלנו באזורי ביקוש טובים, את חיזוק הפעילות שלנו בתחומי הקומבינציה, כמו גם הרחבת תחום הפעילות בקבוצה של כל נושא ההתחדשות העירונית.

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?
להמשיך ולהתפתח בתחומי הבניה השונים, מבלי להתקבע בתחום אחד ספציפי תוך ידע שלקבוצה יש את היכולת והניסיון הרב לקחת אתגרים, לפצח אותם ולהיות הכי טובים ורוחיים.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
להקשיב לעובדים, לסמוך עליהם, לשתף את הצוות הבכיר בקבלת החלטות, ולהיות מוכן לשנות דעה ככל שנדרש שינוי כזה.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
בכל עת חשוב לזכור כי ההצלחה אינה מונחת בקופסא ויש לעמוד על המשמר בכל עת. באותה עת להיות אופטימי ולהתמיד בדרך בה אתה מאמין.