קבוצת שלמה

רכב, ביטוח, אנרגיה, תקשורת, מספנות נמלים, נדל"ן, מחסני ערובה ותקשורת

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1974
תחום: רכב, ביטוח, אנרגיה, תקשורת, מספנות נמלים, נדל"ן, מחסני ערובה ותקשורת
כתובת: קרית שלמה, צריפין, ניר צבי 7290500
טלפון: 08-9191111
פקס: 08-9190999
אימייל: shlomo@shlomo.co.il
אתר החברה: http://shlomo.co.il
Twitter: לחץ לצפייה
Youtube: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים בחברה

 • שלמה שמלצר, ז"ל

  שלמה שמלצר, ז"ל

  מייסד

  קבוצת שלמה

 • אסי שמלצר

  אסי שמלצר

  יו”ר

  קבוצת שלמה

  לפרופיל המלא

  אסי שמלצר
 • ישראל רייף

  ישראל רייף

  יו"ר

  קבוצת שלמה

 • טובי שמלצר

  טובי שמלצר

  משנה למנכ"ל שלמה ביטוח

  קבוצת שלמה

אייקון אודות

אודות קבוצת שלמה

קבוצת שלמה היא אחת מחברות ההשקעה המובילות בישראל. הקבוצה הוקמה בשנת 1974 על-ידי שלמה שמלצר ז"ל, מייסד הקבוצה, כחברה העוסקת בהשכרה, ליסינג ומתן שירותים למגזר הרכב בישראל. במשך השנים התרחבו השקעות הקבוצה לענפי תעשיה שונים. קבוצת שלמה כוללת את שלמה החזקות, קבוצת אפקון החזקות, מספנות ישראל, ש.י.ר נדל"ן, קבוצת גולד בונד - מסוף מכולות ומטענים, BYD ושלמה ביטוח. המחזור המאוחד של הקבוצה בשנת 2016 עמד על 6.7 מיליארד ₪.

שלמה החזקות

שלמה החזקות היא החברה הגדולה והמובילה בישראל באספקת שירותי רכב, עם צי המונה כ- 75,000 כלי רכב. החברה פועלת באמצעות חברות-בנות, המעניקות שירותים לעשרות אלפי לקוחות מכל מגזרי המשק: שירותי השכרת רכב מקיפים בישראל ובחו"ל (עם החברה הבינלאומית SIXT); ליסינג תפעולי; ליסינג פרטי בשיתוף פעולה עם חברת כ.א.ל;  ליסינג והשכרה ברומניה; מכירה של רכבי ההשכרה והליסינג של הקבוצה.

הכנסות החברה בשנת 2016 עמדו על 3.5 מיליארד ₪.

שלמה SIXT רשת מוסכים ושירותי דרך

החברה מתמחה בשירותי דרך, גרירה ותיקוני רכב. תחום שירות זה נשען על צי של עשרות משאיות גרירה וניידות שירות ועל כ-400 מוסכים הפרוסים בכל רחבי הארץ.

ש.י.ר שלמה יבוא רכב

באוקטובר 2010 חתמה קבוצת שלמה על הסכם לקבלת הזיכיון ליבוא מותג הרכב הגרמני אופל. היבוא מתבצע באמצעות חברת ש.י.ר.-שלמה יבוא רכב בע"מ. מותג אופל הנו מותג רכב גרמני מהמובילים באירופה ובמקום השני במכירות בגרמניה. פעילות המכירות מתבצעת באמצעות 9 מרכזי מכירות ברחבי הארץ ומאז הקמת החברה בינואר 2011 נמכרו בישראל מעל ל 30,000 רכבים.

BYD ישראל

BYD הצטרפה לקבוצת שלמה ב- 2017. BYD היא יצרנית מצברים נטענים מבוססי ליתיום מובילה בעולם, יצרנית המכוניות החשמליות הגדולה בעולם ב 2015 ו 2016 ומובילה עולמית בתחום התחבורה הציבורית החשמלית. בשנת 2017 החלה בישראל מסירה של אוטובוסים חשמליים למפעילי תחבורה ציבורית מובילים כדוגמאת "אגד" אחרי פיילוט מוצלח של ארבע שנים בתל אביב בשיתוף עם חברת "דן".

קבוצת אפקון החזקות בע"מ

אפקון החזקות בע"מ פעילה בתחומי פרוייקטי תשתיות עתירי מערכות, טכנלוגיות בקרה ואוטומציה, תקשורת ופעילות סחר. אפקון מבצעת פרוייקטי תשתית עתירי מערכות וטכנולוגיה, מפתחת ומוכרת טכנולוגיות  בתחום התקשורת, הבקרה והאוטומציה, בישראל ומחוץ לה. פעילות הקבוצה בפרויקט מסוים כוללת שילוב של מספר יכולות, מתוך חבילת הטכנולוגיות, הפרויקטים השירות והאחזקה  אותם מציעה הקבוצה ללקוחותיה.

קבוצת אפקון מעסיקה מעל 1,300 עובדים וכוללת ארבעה סניפים בארץ ומספר סניפים באירופה. פעילויות ושותפויות בארה"ב, אפריקה, הודו וסין. הקבוצה סיימה את שנת 2016 עם מחזור של כ 1.5 מיליארד ₪.

(פרופיל מורחב ניתן לראות בפרק בנייה ונדל"ן).

מספנות ישראל - נמל, מספנה ועב' מתכת

מספנות ישראל, שהיו בבעלות ממשלתית, נרכשו ע"י קבוצת שלמה בשנת 1995. במספנות עוסקים בתכנון, בנייה, תחזוקה, שדרוג ותיקון כלי שיט צבאיים ואזרחיים, וכן בעבודות מתכת כבדות.

לקוחות המספנות הם מהארץ ומחו"ל, ביניהם גם משרד הביטחון הישראלי והצי השישי. החברה מייצרת אוניות צובר, גוררות, דוברות וסירות רב-תכליתיות. למספנות הסכמים עם מדינות ועם חברות ספנות למתן שירותים לתיקון אוניות. למספנות תקן 9001:2000 ISO, והן עובדות עפ"י תקנים ואישורים בינלאומיים.

בשנת 2007 קיבלה מספנות ישראל היתר להפעלת נמל. נמל מספנות ישראל, הנמל הפרטי הראשון בישראל הנו חברת בת של המספנות, אשר החל לפעול בשנת 2008. הנמל מספק שירותי פריקה וטעינה לאוניות צי סוחר בהיקפים של מעל 3 מיליון טון מטען כללי וצובר בשנה ונמצא בעליה מתמדת בפעילות וחדירה לשווקים חדשים. בנוסף, מתמחה הנמל בפריקה וטעינה של מטענים מיוחדים וכבדים ונותן דגש עיקרי במתן שירות ממוקד ללקוח, מתן פתרונות לוגיסטיים וערכים מוספים ללקוחות הקצה. בתחילת שנת 2016 הוקם בנמל הפרטי מסוף המלט שהוא מהגדולים והחדשים שנבנו בעולם. Ciment חברת הבת של "מספנות ישראל" היא ספקית מלט חדשה בשוק הישראלי. המלט של החברה מיובא בבלעדיות מהתאגיד המוביל בתעשיית מוצרי הבנייה בעולם הפעיל בכ-90 מדינות שונות.

בשנת 2017 היקף הפעילות של Ciment יעמוד על כ-250 מליון ש"ח.

ש.י.ר שלמה נדל"ן

ש.י.ר שלמה נדל"ן הוקמה בשנת 2007 ומהווה את זרוע הנדל"ן של קבוצת שלמה. החברה פועלת בישראל ובגרמניה. שווי נכסיה נאמד בכ-1.35 מילארד ש"ח והונה העצמי מוערך בכ-300 מיליון ש"ח. נכסי החברה בישראל, כוללים שטחים בהיקף של כ-445 אלפי מ"ר, וממוקמים במקומות אטרקטיביים מבחינה נדל"נית להשכרה, בדגש על קרבה לצירי תנועה מרכזיים, כמו אזורי התעשיה בקרית אריה ובסגולה בפ"ת,  רח' ההסתדרות בחיפה, ואזור התעשייה בצריפין.

פרויקט הדגל של החברה – המרכז הלוגיסטי "קרית שלמה" בצריפין אשר הושק בשנת 2011, על שטח של כ-60 דונם ומרכז את כל מטות קבוצת שלמה  וכולל מעל 2,500 חניות, שטחי משרדים, מוסכים, אולמות תצוגה, ושטחים תפעוליים. בשנת 2014 רכשה החברה את מתחם השוק הסיטונאי בצריפין המהווה חטיבת קרקע של כ-70 דונם הממוקמת בצמוד לקרית שלמה ומושכרת לכ-60 שוכרים.

החל משנת 2011 פועלת החברה בגרמניה בתחום המלונאות והנדל"ן המניב. במהלך שנת 2014, השיקה החברה את מלון הדגל שלה ה-Wyndham Grand Frankfurt, שהינו מלון עסקים ייחודי בן כ-300 חדרים וסוויטות בדרגת 4 כוכבים Deluxe, הממוקם במרכז העיר פרנקפורט. בבעלות החברה מלון ה-Leonardo Royal Mannheim, בעיר מאנהיים, המדורג כמלון העסקים המוביל בעיר שהינו בן 192 חדרים וסוויטות  בדרגת 5 כוכבים, והושכר לחברה בבעלות רשת מלונות פתאל. בתחילת שנת 2015, רכשה החברה יחד עם אשטרום, מספר בניני משרדים כ-20 אלף מטר, המושכרים בעיקר לעיריית פרנקפורט בלשכת התעסוקה בעיר (Jobcenter) וכן לחברת הרכבות הגרמנית. בתחילת 2017 מכרה החברה מגרש בבעלותה המיועד לדיור בסך של 20 מיליון יורו.

גולד בונד - מסוף מכולות ומטענים

גולד בונד פועלת באשדוד משנת 1978. החברה מפעילה מסוף מכולות ומטענים בפיקוח המכס ומחסנים חופשיים ובנוסף משכירה שטחים במחסניה. בשטח החברה תחנת רכבת פרטית, הקולטת ומטפלת בממוצע בכ-6,000 מכולות מטען בחודש, המגיעות מהנמלים ברכבות ובמשאיות. החברה מציעה שירותי אריזה, הובלה ופירוק בנקודות מפתח במסלול הרכבת חיפה-ת״א-אשדוד.

שלמה ביטוח בע"מ

שלמה ביטוח היא חברה מתמחה הפועלת בתחום הביטוח האלמנטארי ומצטיינת ביעילות, מתן פתרונות מהירים ויצירתיים, יחס אישי ושירות מהשורה הראשונה ללקוחותיה ולסוכניה. כחברה שחרטה על דגלה את המוטיב "החברה של סוכני הביטוח" מפנה שלמה ביטוח משאבים מרובים לפיתוח וקידום הסוכנים שלה. עם המעבר לעידן הדיגיטלי, השיקה החברה של "שלמה DIGITAL" זרוע דיגיטלית המעניקה לסוכנים וללקוחות הקצה שירותים ופתרונות דיגיטליים חדשניים, יעילים ומתקדמים.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • זכות השתיקה – בין נחקר לחשוד

  זכות השתיקה אינה עוד אמרת כנף סתמית, אלא זכות של ממש העומדת לצדו של כל אדם החשוד בפלילים הנמצא בחקירה. אף לאדם שאיננו בגדר חשוד הנמצא בחקירה פלילית בהיותו עד לאירוע נשוא אותה חקירה, עומדת הזכות, דומה אך צרה מזכות השתיקה, היא הזכות להימנע מפני הפללה עצמית. בכך, ככל והמדובר בעד שאינו חשוד, מצטמצמת קמעא זכות השתיקה לכדי הזכות להימנע מהפללה עצמית קרי, זכות שתיקה ביחס לתשובות שבכוחם להפליל את אותו אדם.

  זכות השתיקה – בין נחקר לחשוד

 • אליפות של אישה

  רגע לפני שאלונה ברקת מקבלת את אות "אישה פורצת דרך" בטקס הענקת אותות המצוינות של דן אנד ברדסטריט, שיערך ב 28.5 במוזיאון תל אביב, האישה שמיישמת את חזונו של בן גוריון בבירת הנגב, מעניקה ראיון מיוחד לאתר 100 DUN’S ומספרת על ההצלחה המקצועית החברתית והקהילתית של קבוצת הפועל באר שבע.

  אליפות של אישה

 • למי שייכת הסמכות הזו?

  על חוסר הוודאות בנושא סמכות במזונות ילדים

  למי שייכת הסמכות הזו?

 • האם מ'עילה בת עוולה' תצמח זכות תביעה?

  מה יקרה כאשר רוצח שכיר יגיש תביעה כנגד מי ששכר את שירותיו, לשלם לו את תמורת שירותיו על פי החוזה שביניהם? מה יקרה כאשר נערת ליווי תתבע את מי שסירסר בשירותיה, לשלם לה כספים שהתקבלו עבור שירותיה אותם הוא נמנע מלשלם לה?

  האם מ'עילה בת עוולה' תצמח זכות תביעה?