קבוצת שפיר

תעשייה, תשתיות, זכיינות, ייזום נדל"ן למגורים

קבוצת שפיר
אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 1968
תחום: תעשייה, תשתיות, זכיינות, ייזום נדל"ן למגורים
כתובת: רח' ברקת 12, ת.ד. 7113,
פתח תקווה 4917002
טלפון: 03-9169500
פקס: 03-9169600
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.shapir.co.il/
אייקון הנהלה

מנהלים

מנהלים בכירים

  יהודה שגב יו"ר
  הראל שפירא מנכ"ל שפיר הנדסה ותעשיה
  ישראל שפירא מנכ"ל מגזר תשתיות
  גיל שפירא מנכ"ל מגזר תעשיה
  חן שפירא מנכ"ל מגזר זכיינות ונדל"ן
  עמית בירמן סמנכ"ל כספים
אייקון אודות

אודות קבוצת שפיר

שפיר הנדסה ותעשייה הינה מקבוצות התעשייה, ההנדסה והתשתיות המובילות והגדולות בישראל המציינת בשנת 2018 יובל להיווסדה. שפיר הינה יצרנית מובילה של חומרי גלם לענף הבנייה ומחזיקה במפעלי בטון, מפעלי אספלט ובמחצבות ברחבי ישראל. כמו כן, פועלת הקבוצה בתחום הייזום והביצוע של פרויקטים רחבי היקף בתחומי התשתיות כגון: כבישים, גשרים ומנהרות, לרבות פרויקטים במתכונת של זכיינות בתחומי הבנייה, כגון: הקמת מבנים ציבוריים, חניונים; ובתחום הנדל"ן למגורים.
שמה של הקבוצה כחברה מובילה בתחומי פעילותה הינו פועל יוצא של עשרות פרויקטים שביצעה ומבצעת שפיר במהלך שנות קיומה. כחלק מחזון החברה, ומתוך ראיה שעבודותיה מותירות חותם גם עבור הדורות הבאים, מיישמת החברה את הטכנולוגיות המתקדמות בעולם בתחומי ההנדסה והתשתיות, לצד הקפדה מרבית על דיאלוג מתמשך עם ערכי הטבע הנושקים לעבודתה.

כקבוצה המובילה בישראל בתחומי ההנדסה, הבנייה והתשתיות, מציעה שפיר פתרון מיטבי עבור לקוחותיה ושותפיה העסקיים. הוא כולל שילוב של יכולות הנדסיות במגוון טכנולוגיות, המבוסס על ניסיון עשיר של עשרות מהנדסים העובדים בחברה במשך שנים רבות. כל זה, לצד יכולת פיננסית המבוססת על הון עצמי ושיתופי פעולה עם שוק ההון - שמתבטא במימון וליווי פרויקטים בהיקפים של מיליארדי שקלים. לכל אלה מיתוספת יכולת ניהולית מוכחת ויציבה לאורך כל שנות פעילותה של הקבוצה.

לאורך כל שנות פעילותה הציגה הקבוצה צמיחה מתמדת המלווה ברווחיות בכל תחומי פעילותה. צמיחה זו הינה תולדה של יישום אסטרטגיה ארוכת טווח של הקבוצה, המבוססת על חתירה למצוינות בכל תחום בו עוסקת הקבוצה, גיוון תחומי הפעילות והתבססות על מקורות עצמיים לאספקת צרכי הקבוצה, תוך ניצול ידע נצבר ויכולות טכניות והנדסיות, והתמקצעות בעבודה מול לקוחות תוך התאמה לעולם דינמי עם דרישות משתנות.

תחומי הפעילות של הקבוצה

תעשייה
הקבוצה הינה יצרנית מובילה של חומרי גלם לענף הבנייה והתשתיות. לחברה מחצבות, מפעלי בטון ומפעלי אספלט הממוקמים ברחבי הארץ. אלה מייצרים מגוון רחב של חומרי בנייה וסלילה, לרבות אגרגטים, אספלט, בטון ואחרים, המשונעים לאתרי הבנייה באמצעות חברת הובלה של הקבוצה, המונה מאות מובילים. על מנת להבטיח מוצרים באיכות הגבוהה ביותר משקיעה הקבוצה רבות בשיפור תהליכי הייצור ובבקרת איכות בלתי מתפשרת.

תשתיות
כקבוצת התשתיות הגדולה בישראל, לשפיר מעורבות במרבית פרויקטי התשתיות שבוצעו במדינת ישראל. בין היתר, שותפה שפיר לסלילת מאות ק"מ של כבישים ברחבי הארץ, כגון: הרחבת כביש 6 צפון, כביש 531, כביש 20 וחיבור עם כביש 531, כביש מכבית 471, מחלף רעננה דרום כביש עוקף-קריות ומחלף הקריות, כביש 3 ועוד; שפיר הקימה ומקימה עשרות גשרים, כגון: גשר עכברה, גשר מבצע קדש, גשר גילה ועוד; חציבת מנהרות גדולות, ביניהן: מסילות הרכבת לירושלים (A1), ומנהרות כביש שש צפון; עבודות ימיות, כמו הקמת הנמל הימי החדש במפרץ חיפה, השלב הראשון בנמל היובל באשדוד, הקמת מזחים בחיפה, מזח פריקת פחם באשקלון, פרויקט החלפת צינור גז ועוד. שפיר שותפה גם בעבודות בנייה רחבות היקף, כגון: תחנות כוח, שדות תעופה, תחנות רכבת ועוד.

זכיינות
הקבוצה יוזמת ומבצעת פרויקטים רחבי היקף בשיתוף עם המגזר הציבורי. במסגרת זו מתקשרת הקבוצה בשיטת B.O.T. או P.F.I עם המדינה למימון, הקמה, תפעול ותחזוקה של הפרויקט לתקופה ארוכת טווח, שבסיומה הוא מוחזר למדינה. בין היתר ביצעה שפיר בשיטה זו את פרויקט הרחבת משכן הכנסת בירושלים, בנייה ותפעול של חניון הלאום בירושלים, בנייה ותפעול של הנתיב המהיר בכניסה לתל אביב, הקמת מעונות בצלאל בירושלים ופרויקטים אחרים בתחומי הבניה והתשתית. בימים אלה נמצאים בהקמה פרויקטי זכיינות רבים, בהם, פרויקט חלוקת גז טבעי במחוזות הצפון והמרכז ועוד.

ייזום נדל"ן למגורים
הקבוצה יוזמת ובונה מאות יחידות דיור באזורים שונים בארץ ובימים אלו בונה שפיר כ-1500 יחידות דיור ביישוב חריש במסגרת פרויקט "תכנן ובנה" של משרד השיכון. יכולותיה היזמיות וההנדסיות של הקבוצה מבטיחות, כי הפרויקטים מבוצעים בסטנדרט הגבוה ביותר ומעניקים את הביטחון הנדרש לרוכשי הדירות אשר יקבלו תמורה מלאה להשקעתם.
מניות קבוצת שפיר נסחרות בבורסה בתל-אביב החל מסוף שנת 2014, ונכללות במדד ת"א 90, ובנוסף הנפיקה החברה בבורסה בשנת 2015 איגרות חוב. היקף פעילות הקבוצה בשנת 2017 עמד על כ-3.5 מיליארד שקל.

אייקון דירוגים

דירוגים

בנוסף אולי יעניין אותך