קראוס, אביחצירא משרד עורכי דין

מקרקעין, התחדשות עירונית, ייצוג רשויות מקומיות

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2011
תחום: מקרקעין, התחדשות עירונית, ייצוג רשויות מקומיות
כתובת: רח' היצירה 29, (בית גאון), רמת גן 5252171
טלפון: 03-7755666
פקס: 03-6965786
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: https://www.kablaw.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • שלומי אביחצירא

  עו"ד שלומי אביחצירא

  שותף מייסד

  קראוס, אביחצירא משרד עורכי דין

 • אור קראוס

  עו"ד אור קראוס

  שותף מנהל

  קראוס, אביחצירא משרד עורכי דין

 • ורד זוארץ הרמן

  עו"ד ורד זוארץ הרמן

  עורכת דין

  קראוס, אביחצירא משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות קראוס, אביחצירא משרד עורכי דין

קראוס, אביחצירא משרד עורכי דין הינו משרד בוטיק ייחודי בתחום הנדל"ן על כל גווניו לרבות התחדשות עירונית, רשויות מקומיות ומכרזים.
צוות המשרד פועל בשקיפות, הוגנות ויושרה מקצועית תוך מתן שירות אישי יוצא דופן להשגת כל המטרות שנקבעו. המשרד פועל ללא לאות למקסם את התמורות לקהל הלקוחות ההולך וגדל, עליו נמנים רשויות ציבוריות, יזמים ודיירים. המשרד נהנה מצמיחה עקבית ואינטנסיבית מאוד בפעילותו תוך שהוא מגדיל את סל הפרויקטים אותם הוא מלווה, הן בייצוג יזמים וקבלנים והן בייצוגם של דיירים.
בתפקידו האחרון, שימש עו"ד אור קראוס, מנהל המשרד, כיועץ משפטי באגף הנכסים בעיריית תל אביב-יפו, שם טיפל והשפיע על מאות רבות של עסקאות ופרויקטים מסוגים שונים ומגוונים.

הלקוח במרכז

כחלק מניסיונם הרב של בעלי המשרד בתחום המקרקעין, המשרד דוגל בשירות מקצועי ללא פשרות ומעניק לכל לקוח שירות מקיף בהתאם לצרכיו הייחודיים בכל פרויקט. כחלק מהקפדנות, הנחרצות והחשיבה היצירתית של עובדי המשרד, שואף הצוות להשלמת הטיפול המשפטי לשביעות רצונו של הלקוח תוך שימת דגש על קשר בין אישי וזמינות גבוהה ביותר.

מעורבות וזמינות פרסונאלית

אחד מיתרונותיו הגדולים של המשרד נוגע למעורבותו וזמינותו הפרסונאלית בכל תיק אותו הוא מלווה. היזמים או לחילופין הדיירים מכירים את עורך הדין המלווה את הפרויקט ברמה האישית והחברית וזה מלווה אותם גם מעבר לשעות המקובלות בענף. ראוי לציין כי עו"ד קראוס, מנהל המשרד, מטפל באופן אישי בכל פרויקט התחדשות עירונית במשרד. הטיפול האישי בלקוחות מגיע כאמור לרמה אישית ונעימה במיוחד, תוך שמירה על מקצועיות חסרת פשרות וייצוג בעוצמה ובנחישות בערכאות המשפטיות השונות.

השותפים במשרד

עו"ד אור קראוס
בעל תואר ראשון במשפטים ובוגר תואר שני מוסמך למשפטים מאוניברסיטת בר-אילן. עו"ד קראוס הוא יוצא המחלקה המשפטית ואגף הנכסים בעירית תל אביב יפו, והוא בעל ניסיון עשיר וידע רב בטיפול בפרויקטים של חכירות, עסקאות מכירה ורכישה מורכבות, עסקאות תמ"א 38 ופינוי, הסכמי שיתוף במקרקעין, הסכמי הקמה מול רשויות, הסכמי יועצים, קבלנים ותשתיות, ועוד. בנוסף מחזיק עו"ד קראוס בניסיון בליווי מכרזים דוגמת דיור בר השגה, ייעוץ ובקרה של תשתיות, ושיווק קרקע. בעבודתו בעירית תל אביב צבר עו"ד קראוס ניסיון רב במגוון של נושאים בתחום המקרקעין כגון הפקעות מקרקעין, סכסוכי קרקעות, הסדרי קרקעות, תביעות פינוי וכיו"ב.

עו"ד שלומי אביחצירא
בעל תואר ראשון במשפטים משנת 2009. לעו"ד אביחצירא ניסיון רב בתחום ההתחדשות העירונית בו הוא ייצג ומייצג יזמים וקבלנים מחד ודיירים ובעלי נכסים מאידך. במהלך העשור האחרון סיים עו"ד אביחצירא השתלמויות רבות בנושא עסקאות מקרקעין, מיסוי מקרקעין והתחדשות עירונית. בנוסף מתמחה עו"ד אביחצירא בייצוג תאגידים, חברות ועמותות תוך ליווי בעסקאות מיזוג, רכישת חברות, הסכמי מייסדים ושיתופי פעולה.

תחומי פעילות עיקריים

רשויות מקומיות – המשרד מייצג מספר רשויות מקומיות שהגדולה שבהן היא עירית תל אביב. עבודת המשרד בתחום זה כוללת בין היתר גיבוש ועריכת מכרזים בתחומי התשתיות והמגורים, ייצוג הרשויות בתביעות פינוי מנכסים בבעלותן, ועוד. המשרד מחזיק בהיכרות עמוקה ורבת שנים של ליווי שוטף לרשויות מקומיות המסתייעות ביכולותיו המוערכות של המשרד בליווי פרויקטים עתירי ממון ובמכרזים פומביים שנערכו לראשונה בשיתוף משרדנו.
נדל"ן – המשרד מתמחה בגיבוש והכנת הסכמי מכר ורכישה מורכבים, עסקאות קומבינציה, הסכמי הקמה ופיתוח למול רשויות מקומיות, הסכמי חכירה, הפקעות, הסכמי שכירות, קידום תב"עות, ליקויי בנייה, ועוד.
התחדשות עירונית – תחום בו נחשב המשרד ל-ONE STOP SHOP בייצוג יזמים ודיירים בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי. לעניין הדיירים, המשרד מלווה את אלו החל משלב בחירת הנציגות, ביצוע המכרז, ההחתמות, גיבוש החוזה למול החברה היזמית, מציאת פתרונות יצירתיים עבור דיירים סרבנים, ועוד. המשרד מלווה את הפרויקט לכל אורכו עד לרישום הדיירים בטאבו. לעניין ליווי היזמים והקבלנים, המשרד מייצג את אלו לאורך כל התהליך – שלב תכנוני, שלב חוזי, שלב רישום הזכויות, המשא ומתן ודיווח לרשויות המס.

פרויקטים בולטים

התחדשות עירונית
הקמת שכונה חדשה ביפו – המשרד מייצג חברת קבלן הבונה במסגרת פרויקט תמ"א 38/1 (חיזוק ובנייה) ענקי שכונה שלמה ביפו. צוות עורכי הדין מלווה את החברה המחזקת ומשדרגת 6 בנינים ישנים בעלי 96 יחידות דיור ועליהם היא מוסיפה 84 יחידות דיור חדשות. בניין אחד כבר נבנה ובשלבי אכלוס ושאר הבניינים נמצאים לקראת ביצוע.
חד נס 6, רמת גן – פרויקט תמ"א 38/2 ( הריסה ובנייה) במסגרתו ייצג המשרד חברה יזמית שבנתה ומסרה לדיירי הפרויקט 21 יחידות דיור חדשות.

 

 

 

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • הקלאש של רשות המסים וההתחדשות העירונית – איסור קיזוז תשומות דיירים

  הקלאש של רשות המסים וההתחדשות העירונית – איסור קיזוז תשומות דיירים

 • רוחות של תקווה

  השבוע נערך פורום DUN'S 100 לבכירי שוק ההון של חברת דן אנד ברדסטריט. האירוע התקיים זו הפעם ה-13 ונכחו בו בכירי שוק ההון בישראל. הבכירים השתתפו בדיון שסיכם את שנת 2020 על היבטיה השונים והתבצעו הערכות לגבי שנת 2021. רבים מהמבכירים מגלים אופטימיות זהירה ומאמינים כי גם בשנה הנוכחית ימשיך שוק ההון לשגשג

  רוחות של תקווה

 • טעויות של דיירים בהתחדשות עירונית

  מהן הטעויות הנפוצות שדיירים עושים בדרך לחתימה מול הסכם עם יזם

  טעויות של דיירים בהתחדשות עירונית

 • 2020; השנה שגרמה לנו לחשב מסלול מחדש

  הקורונה היא כמו סטארט-אפ מהסוג, שבא לשבש סדרי עולם ולשנות הרגלים ודפוסי התנהגות. כזה שגרם לעולם כולו לחשב מסלול מחדש ולעסקים להמציא את עצמם מחדש

  2020; השנה שגרמה לנו לחשב מסלול מחדש