רוטנברג משרד עורכי דין

דיני משפחה, ירושות וצוואות

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2002
תחום: דיני משפחה, ירושות וצוואות
כתובת: ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C, רמת החייל, תל-אביב.
טלפון: 054-4705733
פקס: 03-6161913
דוא"ל: office@rotenberglaw.co.il
אתר החברה: http://www.rotenberglaw.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מאיה רוטנברג, רוטנברג משרד עורכי דין

  מאיה רוטנברג

  עו"ד ובעלים

  רוטנברג משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות רוטנברג משרד עורכי דין

משרד עורכי דין מאיה רוטנברג העוסק בגירושין דיני משפחה וירושות, גישור גירושין, לרבות הסכמי גירושין, חלוקת רכוש, משמורת ילדים, משמורת משותפת, הסדרי ראייה, מזונות, הסכמי ממון, עריכת צוואות, גישורי משפחות ועוד שלל נושאים אגב הליכים אלו.
המשרד ממוקם ברמת החייל תל אביב. עורכת דין ומגשרת מאיה רוטנברג קבעה ביולי 2017 תקדים משפטי בבית המשפט העליון הנחשב לחשוב ביותר בתחום דני המשפחה בשנים האחרונות, פסק דין חשוב זה משפיע עד היום כמעט על כל תיק גירושין המתנהל בבית משפט למשפחה או בבית הדין הרבני.  תקדים זה קבע הלכה חדשה במזונות, ועליו יפורט בהמשך. במרוצת השנים הפך המשרד, בראשותה של עורכת הדין מאיה רוטנברג, לאוטוריטה מקצועית בתחומי דיני משפחה בכלל ובתחום של מזונות ילדים ומשמורתם בהליכי גירושין בפרט, נושאים אשר נידונו  תקדים ייחודי במסגרתו נקבע כי כאשר ישנה משמורת משותפת, שני ההורים ישתתפו בדמי המזונות.
בנוסף מתמחה המשרד בתחום של ניהול הון משפחתי הכולל בין היתר הגנה על נכסים משפחתיים, ניהול סכסוכים כלכליים משפחתיים, ניסוח אמנה/חוקה משפחתית, גישור וטיפול בסכסוכים בעסקים, ניהול חברות משפחתיות וייעוץ של נאמנויות ותהליכי מיסוי. צוות המשרד מונה חמישה עורכי דין מנוסים בעלי ידע משפטי נרחב ובייצוג לקוחות בערכאות המשפטיות השונות. המשרד חרט על דגלו להעניק ללקוחותיו את השירות בסטנדרט העבודה הגבוה ביותר, תוך שימת צרכי הלקוח במרכז, בניית אסטרטגיה נכונה ובזמינות ומתן מענה מקצועי ומהיר בכל רגע נתון. לצד תודעת השירות הגבוהה והידע המשפטי הנרחב, המשרד מאופיין בעבודת עומק יסודית בכל תיק בו הוא מטפל, כמו גם ביכולת התדיינות משפטית וחקירתית מרשימה בתיקי גירושין מורכבים, ועניינים הנוגעים לתחום דיני המשפחה.

עם השנים אדנים אלו הפכו את משרד רוטנברג לאחד המשרדים המובילים בישראל בתחומו עיסוקו. עו"ד מאיה רוטנברג הינה בעלת תואר ראשון במשפטים במקביל לעבודתה במשרדי עו"ד המובילים אף הרצתה ותרגלה תלמידים בתחום דיני המשפחה באקדמיה.

אודות עו"ד מאיה רוטנברג

עו"ד מאיה רוטנברג, טרם הקמתה את המשרד, צברה ניסיון רב שנים כעורכת דין שכירה במשרדים מהגדולים בארץ בתחום דיני המשפחה. לאחר שצברה ניסיון רב והבנה עמוקה של התחום לצד ניהול תיקים בהיקפים משמעותיים, החליטה להקים פרקטיקה עצמאית שהיוותה צעד מתבקש לאור הגידול המשמעותי והתדיר בהיקף לקוחותיה. לצד עבודתה המשפטית שימשה עו"ד רוטנברג כמתרגלת אקדמית בתחום דיני המשפחה ואף מתנדבת מקלט לנשים מוכות.  בין היתר, עו"ד מאיה רוטנברג ייצגה את האב והובילה את המהפכה המדוברת בדיני משפחה בנוגע למזונות ילדים והיא אף מרואיינת מבוקשת בכלי התקשורת.

הובלת מהפכה משפטית בתחום דיני המשפחה

בשוויון בין המינים בתחום דיני המשפחה במהלך השנים התפרסמה עורכת דין מאיה רוטנברג כאשת מקצוע מהשורה הראשונה לוחמת עבור לקוחותיה להשגת צדק ובעלת יכולת התדיינות משפטית חדה, המסוגלת להתמודד עם תיקי גירושין  מורכבים, שעלולים להיראות כחסרי פתרון ולייצר עבור לקוחותיה את התוצאה הטובה ביותר.
אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא הצלחתה של עו"ד מאיה רוטנברג להביא בשנת 2017 לתקדים משפטי (בע"מ 919/15) בו קבע בית משפט העליון, שדן בהרכב מורחב של 7 שופטים, כי אב במשמורת משותפת לא ישלם מזונות אוטומטית לגרושתו כפי היה נהוג שנים רבות על פי הדין העברי, אלא שסכום מזונות הילדים ייקבע באופן יחסי  לרמת ההשתכרות של האב והאם, זמני השהות, וצרכי הילד. פסק הדין שניתן בשנת 2017 מהווה עד היום נדבך משמעותי בעולם דיני המשפחה והוא מצוטט במרבית פסקי הדין בתחום הגירושין.
במקרים רבים נוספים עו"ד רוטנברג הצליחה להשיג תנאי משמורת משותפת עבור אבות גם במצבי קיצון. גם בייצוג נשים עו"ד מאיה רוטנברג עושה חיל - כך לדוגמה, קיבלה אשה בהליך גירושין, אשר יוצגה ע"י עו"ד רוטנברג, מזונות גבוהים מעל המקובל בבית הדין הרבני ואף הצליחה להשיג לאשה את כתובתה.
סוללת אנשי מקצוע חיצוניים מהשורה הראשונה לרשות משרד עורכי הדין מאיה רוטנברג עומדים אנשי מקצוע ומומחים מהשורה הראשונה לרבות חוקרים פרטיים, פסיכולוגים, יועצי מס, שמאי נדל"ן ומאבחני התנהגות.
צוות המשרד הוא רב לשוני ומטפל בקשת רחבה של תיקים, לרבות תיקים מורכבים משפטית וערעורים בערכאות דיוניות בכירות לרבות תיקים המערבים סוגיות של משפט בינלאומי פרטי וכן לקוחות זרים.
כך לדוגמה, מקרים בהם הירושות והעיזבונות נמצאים מחוץ לישראל ואף במקרי סכסוכים זוגיים המגיעים לכדי חטיפות ילדים לחו"ל. במסגרת זו המשרד עובד בשיתוף פעולה עם משרדים מקומיים בארצות הרלוונטיות נשוא העניין. "יותר מעשים – פחות דיבורים" במשרד מאמינים בעשייה כדרך חיים ולכן עורכי הדין שמים דגש על עשייה משפטית ממוקדת ביותר המביאה לתוצאות הטובות ביותר עבור הלקוחות. כמו כן, כל תיק נתפר כחליפה מדודה למידותיו וצרכיו של הלקוח, השותף מתחילת הדרך לאסטרטגיה שבונה לו המשרד. לקוחות מעולמות מגוונים עו"ד רוטנברג הינה בעלת מומחיות ייחודית בייצוג אבות או אימהות שעברו אלימות פיזית או מילולית מצד בן או בת זוגם. בעברה אף התנדבה במקלט לנשים מוכות, כך שהיא מכירה את התחום על בוריו לא רק מהפן המשפטי, אלא גם ובעיקר מהפן הרגשי בו שרויים לקוחותיה.
בנוסף, לעו"ד רוטנברג התמחות ייחודית בכל הקשור ל'משפחה החדשה', והיא מייצגת תאים משפחתיים חד מיניים בין אם במקרי אימוץ ילדים ובין אם במקרים של הסכמי ממון, הסכמי ידועים בציבור הסכמי חיים משותפים, הסכמי זוגיות.

מגשרת גירושין מובילה

עו"ד רוטנברג פועלת מתוך רגישות רבה בכל התיקים בהם היא מכהנת כמגשרת, במיוחד לאור הזדהותה עם מצוקתם של לקוחותיה המגיעים אליה בשעה הקשה של פירוק התא המשפחתי הכולל לא אחת ילדים. כחלק מניסיונה רב השנים, מבינה עו"ד רוטנברג את "שפת הלקוחות" ואת האמוציות המניעות אותם, יצירת הסכמי גישור בהסכמה ללא מאבקים ומלחמות מיותרות, אשר היו יוצרים נזקים רבים לשני הצדדים בהליך הגירושין. יתירה מכך, בפעמים בהם עו"ד רוטנברג מזהה כי עדיין קיים ניצוץ בין בני הזוג, היא מפנה אותם לייעוץ זוגי במטרה להביא לשלום בית ולהחזרת מערכת היחסים למסלולה התקין.

הכנה מראש לאובדן כשרות משפטית

עו"ד מאיה רוטנברג אף הוסמכה כעו"ד מוסמכת לעריכת ייפוי כוח מתמשך, אשר במסגרת כתיבתו יכול הלקוח לקבוע מי האדם שיוכל לקבל החלטות עבורו ואף לקבוע הוראות לטיפול בו במצב של חוסר יכולת לקבל החלטות בעצמו. הליך זה של הסמכת אדם באמצעות ייפוי כוח מתמשך מהותי וחשוב לניהול תא משפחתי ומאפשר לכל אדם לשלוט על עתידו. במסגרת הטיפול הכולל שמעניקה עו"ד רוטנברג ללקוחותיה, ניתן לקבל ייעוץ בנושא ולערוך ייפוי כוח מתמשך, מסמך הבעת רצון, צוואה בחיים – לפי חוק החולה הנוטה למות. 

שוויון, יושרה ופתיחות

פעילות המשרד מושתתת על שלושה ערכים מרכזיים – שוויון, יושרה ופתיחות, הן כלפי לקוחות והן כלפי בתי המשפט והערכאות השונות. בהתייחס לערך השוויון, הרי שעו"ד רוטנברג מאמינה בהורות משותפת, שוויון בין שני ההורים במשפחה, דבר המשקף גם את זכויותיהם המשפטיות השוות בעת פירוק התא המשפחתי. ערך היושרה מתבטא בניהול התיקים במשרד תוך הפגנת אמינות, חברות ושקיפות מלאה כלפי הצד השני, וזאת לאור אמונתה של עו"ד מאיה רוטנברג כי יש חיים לאחר הסכם הגירושין והזוג הגרוש יצטרך להידבר בעתיד עתידם המשותף של ילדיהם הנמצאים בתווך.

ערך הפתיחות מתבטא בנטרול מוקשים מוקדם בכל תיק, ועל כן עו"ד רוטנברג נכנסת לעובי הקורה ולומדת לפרטי פרטים את חייהם האישיים, התעסוקתיים, הפיננסיים והיבטים אחרים של לקוחותיה. בעשותה זאת היא מוכנה לכל טענה העולה מהצד השני ותשובתה הניצחת מעניקה נקודות בדרך לניצחון בתיק.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך

 • מס אישי

  לכולם כבר ברור שעולם המיסוי צפוי לעבור שינוי לאחר הקמת הממשלה הבאה. לצד שינויים קרדינליים שישפיעו על אנשים עתירי הון, מומחי DUN'S 100 צופים הליכי מיסוי שיכולים להגיע לכל אדם ובית בישראל. לקראת פורום DUN'S 100 לבכירי ענף המיסוי ראיינו כמה מבכירי הענף שהעניקו ניתוח רחב ומקיף של עולם המיסוי בעת הנוכחית ובעתיד הנראה לעין

  מס אישי

 • משרד שטיינמץ עמינח: אזרחים אמריקאים? הקפידו על דיווח לרשויות המס בארה"ב

  לפי שטיינמץ עמינח ושות' ישראלים רבים מחזיקים באזרחות אמריקאית נוספת, אך אינם מודעים לכך שחלה עליהם חובה לדווח על הכנסותיהם גם כלפי רשויות המס בארה"ב

  משרד שטיינמץ עמינח: אזרחים אמריקאים? הקפידו על דיווח לרשויות המס בארה"ב

 • פיצויים בתביעות לשון הרע ובתביעות דיבה

  על אף המגמה של העלאת סכומי הפיצוי בשנתיים האחרונות, בישראל עדיין לא נפסקו סכומים של מיליונים רבים בגין תביעות לשון הרע

  פיצויים בתביעות לשון הרע ובתביעות דיבה

 • גם לעסקים קטנים מגיע לעשות "תספורת" מהחובות

  שבעה שלבים שיעזרו לעסקים קטנים להינצל ממפולת כספית

  גם לעסקים קטנים מגיע לעשות "תספורת" מהחובות