שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת

ייזום, תכנון, הקמה והפעלה של תחנות כוח לייצור חשמל המבוססות על גז טבעי ועל בסיס אנרגיה מתחדשת, לרבות אנרגיה סולארית תרמית ואנרגיה סולארית פוטו-וולטאית

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1965
תחום: ייזום, תכנון, הקמה והפעלה של תחנות כוח לייצור חשמל המבוססות על גז טבעי ועל בסיס אנרגיה מתחדשת, לרבות אנרגיה סולארית תרמית ואנרגיה סולארית פוטו-וולטאית
כתובת: הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 70151
טלפון: 03-6300000
פקס: 03-6301595
דוא"ל: info@shikunbinui.com
אתר החברה: http://www.shikunbinui.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יובל דגים, שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת

  יובל דגים

  יו"ר הדירקטוריון

  שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת

 • ירון סילש, שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת

  ירון סילש

  מנכ”ל

  שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת

  לפרופיל המלא

  ירון סילש
אייקון אודות

אודות שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת היא זרוע האנרגיה של קבוצת שיכון ובינוי. מאז הוקמה החברה היא עוסקת בייזום, תכנון, הקמה והפעלה של מתקנים לייצור חשמל בישראל ובחו"ל, מתקנים על בסיס גז טבעי ועל בסיס אנרגיה מתחדשת, לרבות אנרגיה תרמו-סולארית ואנרגיה סולארית פוטו-וולטאית. שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מתמחה הן בייזום עצמאי והן בשיתוף עם המגזר הציבורי (בפרויקטים מסוג PPP).

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת פועלת לייזום פרויקטים, לפיתוח יכולות טכנולוגיות ויכולות אינטגרציה ותפעול בתחומי האנרגיה הסולארית, שמטרתן לשרת הן את הפרויקטים של החברה והן פרויקטים של צדדים שלישיים. החברה מתמקדת בפיתוח של פרויקטים מתחדשים רחבי היקף וארוכי טווח. כל הפרויקטים של שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מתוכננים, נבנים ומנוהלים בהתאם לחזון הקיימות של הקבוצה.

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת משקיעה בפרויקטים שלה הון עצמי בהיקפים משמעותיים, ולוקחת חלק מרכזי בהקמת כל פרויקט ובהפעלתו לאורך זמן. במסגרת זו מקדמת החברה מספר רב של פרויקטים, בעיקר בתחום האנרגיה הסולארית, ובכללם:

 • תחנת כוח תרמו סולארית במתחם "אשלים" שבנגב – פרוייקט הדגל של שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת כיום. זוהי תחנת הכוח הראשונה בארץ המבוססת על אנרגיה תרמו-סולארית בשיטת השוקת הפראבולית. מדובר במימון, הקמה ותפעול בשיטת BOT של תחנת הכוח. המתקן יהיה בעל כושר ייצור כולל של כ-110 מגה וואט (מהגדולים מסוגו בעולם) והחשמל המיוצר בו יימכר במלואו לחברת החשמל בהסכם ל-25 שנים ממועד תחילת ההפעלה. תחנת הכוח תוקם בהשקעה מתוכננת של כמיליארד דולר והיא צפויה לקום עד שנת 2018. הפרויקט צפוי לתרום באופן משמעותי לפיתוח הכלכלה ולהרחבת התעסוקה בנגב.
 • תחנת כוח פוטו-וולטאית"שניאור" בנגב – שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מקדמת בשיתוף עם קיבוץ צאלים שבנגב פרויקט לתכנון, מימון, הקמה ותפעול של תחנת כוח סולארית בהיקף של 120 מגה וואט על שטחי הקיבוץ על שטח של כ-1,400 דונם. הפרויקט הוכרז כפרויקט תשתית לאומית, קיבל רישיון מותנה לייצור חשמל בהתאם לחוק משק החשמל ותחילת הקמתו צפויה ברבעון האחרון של שנת 2016.
 • ייזום מתקנים סולאריים פוטו-וולטאיים (PV) בישראל – החברה פועלת מזה מספר שנים לפיתוח פרויקטים סולאריים פוטו-וולטאיים על קרקעות וגגות בישראל, בהיקפים בינוניים וגדולים, תוך התבססות על ההסדרים והתעריפים הייעודיים שנקבעו על-ידי הממשלה, באמצעות רכישת זכויות בקרקעות ופיתוח עצמאי ובאמצעות רכישת פרויקטים מיזמים אחרים.
 • הרחבת תחנת הכוח אתגל אשדוד – שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, באמצעות חברת הבת "אתגל אנרגיה", הינה יצרן החשמל הפרטי הראשון בישראל, ובבעלותה תחנת כוח לייצור חשמל. במסגרת פרויקט הרחבת תחנת הכוח באשדוד בכוונת החברה להקים תחנה על בסיס גז טבעי בהיקף של כ-200 מגה-וואט, וזאת תוך ניצול התשתיות הקיימות.

 

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מספקת פתרונות כוללים משלב הייזום, עבור בשלב ההקמה של פרויקטים ועד להפעלתם. החברה מתמחה בקשרי ממשל, מימון, הנדסה/עיצוב, בנייה וניהול של קונסורציום שותפים, פעילות שוטפת, תחזוקה ועוד. להלן דוגמאות לכמה מפעילויותיה של החברה בשלבים השונים:

 

תכנון והקמה

בתחום התרמו-סולארי פיתחה החברה יכולות ייזום, הנדסה ותפעול In-House . בנוסף, עובדת החברה על פיתוח קונפיגורציות חדשות לתחנות היברידיות (שימוש בשילוב גז טבעי) במטרה להוריד את עלות ייצור החשמל הסולארי.

בתחום הפוטו-וולטאי (PV) מספקת החברה, לעצמה (בפרויקטים אותם היא יוזמת) וללקוחותיה, פתרונות מגוונים לייצור חשמל באמצעות מערכות סולאריות במבני תעשייה, במוסדות ציבוריים ועסקיים ובמתקנים (פארקים) ייעודיים לייצור חשמל. זאת תוך התבססות על הטכנולוגיות המובילות בשוק ותוך בחירה קפדנית של רכיבים העומדים בתקנים המחמירים ביותר. עד כה הקימה החברה כ-50 מגה וואט של מתקנים פוטו-וולטאיים קטנים ובינוניים במקומות כמו בחצרים, תמנע ושדה בוקר, ולאחרונה סיימה את הקמתו וחיבורו לחשמל של פרויקט במתח עליון בהספק של 18 מגה וואט ביישוב נבטים.

 

הפעלת תחנות כוח

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מפעילה תחנות כוח בבעלותה (בטכנולוגיה סולארית פוטו-וולטאית ובטכנולוגיה קונבנציונאלית), ומציעה ללקוחותיה שירותי הפעלה של תחנות כוח סולאריות.

פרויקטים פוטו-וולטאיים בספרד – שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, באמצעות חברת הבת "גילץ ספרד", מחזיקה 3 פארקים סולאריים פוטו-וולטאיים בספרד. בפארקים הספק מותקן כולל של כ-15 מגה וואט, והם הוקמו בהשקעה כוללת של כ-100 מיליון אירו. הפארקים מייצרים חשמל נקי ומספקים אותו לרשת החשמל בספרד.

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת באמצעות חברת הבת "אתגל אנרגיה" מפעילה את תחנת הכוח אתגל באשדוד, שלה כושר ייצור של 26 מגה וואט המופעלים בשעות השיא בלבד. החשמל המיוצר בתחנה נמכר באופן בלעדי לחברת החשמל.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

בנוסף אולי יעניין אותך