שיכון ובינוי בע"מ

בנייה, נדל"ן, תשתיות, זכיינות, אנרגיה וסביבה בישראל וברחבי העולם

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1924
תחום: בנייה, נדל"ן, תשתיות, זכיינות, אנרגיה וסביבה בישראל וברחבי העולם
כתובת: הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 7010000
טלפון: 03-6300000
פקס: 03-6301595
דוא"ל: info@shikunbinui.com
אתר החברה: http://www.shikunbinui.com
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • משה לחמני, שיכון ובינוי בע"מ

  משה לחמני

  יו”ר

  שיכון ובינוי בע"מ

  לפרופיל המלא

  משה לחמני
 • יובל דגים, שיכון ובינוי בע"מ

  יובל דגים

  מנכ"ל

  שיכון ובינוי בע"מ

אייקון אודות

אודות שיכון ובינוי בע"מ

קבוצת שיכון ובינוי מקבוצת אריסון הינה קבוצת התשתיות והנדל"ן המובילה בישראל, קבוצה גלובלית שפועלת ביותר מ-20 מדינות על פני 4 יבשות ושמרכזה בישראל. הקבוצה מעורבת במגה פרויקטים בהיקפים כספיים גדולים וברמת מורכבות גבוהה הן למגזר הפרטי והן לציבורי. חברות הקבוצה מובילות כל אחת בתחומה, בין אם בסלילת כבישים ובניית גשרים, ייזום והקמת תחנות כוח שכונות למגורים, מבני מסחר וציבור השבחה ופיתוח של מקרקעין, מכירת מקרקעין ובין אם בהחזקה ובהשכרה של נכסים מניבים. כמו כן, עוסקת הקבוצה בהקמה, מימון והפעלה של מיזמי ענק בתחומי התשתיות, הסביבה, האנרגיה, טיהור והתפלת המים ופיתוח פרויקטים רחבי היקף בארץ ובעולם.

סך הכנסותיה של הקבוצה הסתכמו בשנת 2015 בסכום כולל של 5.1 מיליארד שקל. הרווח הנקי של שיכון ובינוי הגיע באותה שנה לכדי 440 מיליון שקל.

קבוצת שיכון ובינוי אימצה כחזונה את גישת הקיימות (Sustainability): "להיות קבוצה עסקית מובילה, היוצרת סביבת חיים בת-קיימא ומתקדמת בארץ ובעולם, למעננו ולמען הדורות הבאים". בפעילויותיה נשקלים, לצד השיקולים הכלכליים, גם שיקולים סביבתיים וחברתיים. דגש מיוחד ניתן בתכנון ובביצוע כל פרויקט לשמירה על איכות הסביבה ולמזעור ותיקון נזקים אפשריים מתהליך הבניה. הקבוצה אימצה תקנים מתקדמים של בנייה בת-קיימא, מעורבת בפרויקטים בתחומי האנרגיה המתחדשת והמים ושמה דגש על התנהלות בשקיפות ותוך שיתוף מחזיקי עניין ועוד. בנוסף, שיכון ובינוי מקיימת פעילות ענפה בתחום קשרי הקהילה. שיכון ובינוי מפרסמת דו"חות אחריות תאגידית (בשפות הפעילות העיקריות של הקבוצה – עברית, אנגלית וספרדית), הסוקרים את עיקר פעילויותיה בנושאים הנוגעים לתחום הקיימות והסביבה.

גישת שיכון ובינוי לקיימות זכתה להכרה מצד הקהילה העוסקת בהגנה על הסביבה, בישראל ובעולם. בשנת 2013, העניק "חיים וסביבה", ארגון הגג של הארגונים הירוקים בישראל, לקבוצת שיכון ובינוי את אות "הגלובוס הירוק 2013. בשנת 2015 דורגה שיכון ובינוי לראשונה במדד "מעלה" לאחריות תאגידית וזכתה לדירוג "פלטינה". בשנת 2016 זכתה ב"פלטינה פלוס". שיכון ובינוי היא החברה הראשונה בדירוג מענף הבניה. שיכון ובינוי דורגה במקום הראשון בדירוג "החברות שהכי טוב לעבוד בהן" של BDI בסקטור הנדל"ן והבנייה בשנים 2013-2016.

שיכון ובינוי היוותה ועדיין מהווה אחד המנועים העיקריים לבניית מדינת ישראל עוד בטרם זו הוקמה ועד עצם היום הזה. בין השאר מעורבת שיכון ובינוי בבנייתם של פרויקטים לאומיים רבים כמו משכן הכנסת, משרדי ממשלה בקריית הלאום בירושלים, הכור בדימונה, תחנות הכוח רוטנברג בנהריים, אורות רבין בחדרה ורידינג בתל-אביב, נמלי אשדוד וחיפה, בתי חולים, קמפוסים בכל האוניברסיטאות, כבישים ומחלפים ופרויקטים עכשוויים דוגמת קריית החינוך של משטרת ישראל בבית-שמש, הקמת הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן, בניית והפעלת בניין מבקר המדינה ומבני משרדי ממשלה נוספים בקריית הלאום שבירושלים ובקריה בתל-אביב, היכל חדש לבתי המשפט בתל-אביב, כביש 6 (חוצה ישראל), מנהרות הכרמל, מתקן התפלת מי ים בחדרה ועוד.

 

זרועות פעילויות הקבוצה

שיכון ובינוי נדל"ן היא זרוע יזמות הנדל"ן של קבוצת שיכון ובינוי בתחומי מדינת ישראל. זוהי חברת הנדל”ן המובילה בארץ. החברה נוסדה בשנת 1933 (תחת השם "שיכון עובדים"), ומאז כבר בנתה קרוב ל-200,000 יחידות דיור במדינת ישראל. פעילותה כוללת ייזום של פרויקטים לבניה למגורים המיועדים למכירה, לרבות רכישה, תכנון, השבחה, פיתוח ומכירה של קרקעות שבבעלות הקבוצה. פעילותה של החברה כוללת גם ייזום פרויקטים לבניה של נדל"ן מניב כמבני משרדים, מבנים לתעשייה ומרכזים מסחריים דוגמת קניונים, המיועדים להפקת הכנסות משכירות ומהשבחתם עד למועד מכירתם.

שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות היא הזרוע הביצועית-קבלנית של שיכון ובינוי בתחומי ישראל. החברה נוסדה בשנות ה-20 של המאה הקודמת בשם ״המשרד לעבודות ציבוריות״. החברה מבצעת פרויקטים מורכבים של הנדסה אזרחית והיא שותפה בהקמתם של פרויקטים מסוג BOT ו-PPP. סולל בונה מתמחה בתחומי הבנייה וההנדסה, הכבישים והתשתיות, בניית גשרים, מחלפים, נמלים וארובות, עבודות תת-קרקעיות, מנהור וארובות, הקמת מפעלים ובתחומי הלוגיסטיקה והעבודות הגיאוטכניות. סולל בונה תשתיות משמשת גם כקבלן לביצוע עבודות ממשלתיות. לחברה מפעלים לייצור בטון, אספלט ואלמנטים טרומיים.

שיכון ובינוי זכיינות (Concessions) היא החטיבה בשיכון ובינוי שמתמחה בייזום, פיתוח, מימון והוצאה לפועל של פרויקטים מסוג PPP (Public Private Partnership) בארץ ובעולם, בתחומי התחבורה, ההתפלה, המים, האנרגיה והתשתיות החברתיות. החברה פועלת מאז שנת 1995.

שיכון ובינוי אס.בי.איי. תשתיות בע"מ (SBI (Shikun & Binui Infra-structure Ltd היא זרוע התשתיות הבינלאומית של קבוצת שיכון ובינוי לביצוע גלובלי של פרויקטים בענפי ההנדסה האזרחית, הפיתוח והבנייה. החברה נוסדה בשנת 1958 ופועלת כקבלן מבצע, משתתפת בפרויקטים מובילים ומוציאה לפועל פרויקטים של עבודות הנדסה אזרחית, לרבות סלילת כבישים ובניית גשרים, עבודות בניין, מפעלי מים ושפכים, טלקומוניקציה, תחנות כוח הידרואלקטריות ותרמיות, מחצבות ומפעלים לעיבוד תערובות. משרדיה הראשיים ממוקמים בשוויץ. מוקדי הפעילות העיקריים שלה הם במערב-אפריקה (ניגריה, חוף השנהב, גאנה ובנין), מזרח-אפריקה (אוגנדה, קניה וטנזניה), אמריקה (ארצות-הברית, קולומביה וגואטמלה), במרכז אירופה (רומניה) ובאסיה (אזרבייג'אן).

שיכון ובינוי יזמות נדל"ן חו"ל REDי(Real Estate Development) היא זרוע יזמות הנדל"ן הבינלאומית של קבוצת שיכון ובינוי. החברה נוסדה בשנת 2001 והיא פועלת בייחוד בערי הבירה של פולין, צ'כיה, סרביה, רומניה והונגריה. החברה מתמחה בייזום של פרויקטים לבניה למגורים וגם שלא למגורים, המיועדים למכירה ו/או השכרה וכן בהחזקה של נכסים מניבים המיועדים להפקת הכנסות משכירות ו/או להשבחתם בדרך של שינוי ייעוד ו/או ייזום פרויקטים במקומם.

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת היא זרוע האנרגיה של קבוצת שיכון ובינוי. מאז הוקמה החברה היא עוסקת בייזום, תכנון, הקמה והפעלה של מתקנים לייצור חשמל בישראל ובחו"ל, מתקנים על בסיס גז טבעי ועל בסיס אנרגיה מתחדשת, לרבות אנרגיה תרמו-סולארית ואנרגיה סולארית פוטו-וולטאית. שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מתמחה הן בייזום עצמאי והן בשיתוף עם המגזר הציבורי (בפרויקטים מסוג PPP).

שיכון ובינוי סביבה היא זרוע המים של הקבוצה. החברה שנוסדה בשנת 1994, מפתחת ומיישמת טכנולוגיות חדישות ומתקדמות, מהעולם ומפיתוח מקומי, לפתרונות בתחום איכות המים. החברה עוסקת גם בפיתוח, תכנון, הקמה, תפעול ותחזוקה של מתקנים לטיפול במים מזוהמים ובשפכים תעשייתיים מורכבים ובוצה. שיכון ובינוי סביבה גם מחזיקה בחברת אלקון, המטפלת בשפכים תעשייתיים מורכבים ובוצות.

איי.די.או (ADO) בגרמניה, בה מחזיקה שיכון ובינוי, עוסקת בתחום הנדל"ן המניב למגורים בברלין – רכישה והחזקה של בנייני מגורים בבירת גרמניה והשכרתם, וכן במכירת דירות קונדומיניום. איי.די.או היא חברה ציבורית שנוסדה בשנת 1987. בבעלותה קרוב ל-15,000 אלף דירות למגורים ונכסי מסחר בברלין. בשנת 2015 השלימה ADO Properties, חברת הבת, הנפקה (IPO) בבורסה של פרנקפורט.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת שיכון ובינוי בע"מ

בנוסף אולי יעניין אותך