שיכון ובינוי נדל"ן

איתור ורכישת קרקעות בישראל, תכנון, ביצוע, הקמה, פיתוח, השבחה, שיווק, השכרה ומכירה

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1933
תחום: איתור ורכישת קרקעות בישראל, תכנון, ביצוע, הקמה, פיתוח, השבחה, שיווק, השכרה ומכירה
כתובת: הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 70151
טלפון: 03-6300000
פקס: 03-6301595
דוא"ל: info@shikunbinui.com
אתר החברה: http://www.shbn.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

מנהלים בכירים

  אייל לפידות מנכ"ל
אייקון אודות

אודות שיכון ובינוי נדל"ן

שיכון ובינוי נדל”ן היא חברת הנדל”ן המובילה בישראל. זוהי הזרוע היזמית של קבוצת שיכון ובינוי בארץ. החברה קיימת יותר משמונים שנה, במהלכן כבר בנתה קרוב ל-200,000 יח"ד בהן חיים יותר ממיליון ישראלים. בימים אלה נמצאות בשלבי בנייה שונים כ-2,400 יח"ד ב-22 פרויקטים ברחבי המדינה ובנייה של עוד כ-100,000 מ"ר של שטחים מסחריים, דיור להשכרה ומעונות סטודנטים.

פעילותה של שיכון ובינוי נדל"ן מתבצעת בתחומי מדינת ישראל וכוללת בעיקר ייזום של פרויקטים לבנייה למגורים המיועדים למכירה ולהשכרה, לרבות רכישה, תכנון, השבחה, פיתוח ומכירה של קרקעות שבבעלות הקבוצה. פעילותה של החברה כוללת גם ייזום פרויקטים לבנייה של מבני משרדים, מבנים לתעשייה ולמסחר המיועדים להשכרה ובחלק מהמקרים אחרי השכרתם למכירתם וכמובן מעונות סטודנטים.

שיכון ובינוי נדל"ן מחזיקה במלאי משמעותי של קרקעות עליהן מתוכננות להיבנות למעלה מ-10,000  יח"ד. מלאי זה מורכב גם מקרקעות "ותיקות" אשר הזכויות בהן נרכשו או הוחכרו עוד משנות ה-50 של המאה הקודמת ומקרקעות אותן רכשה ופיתחה החברה בשנים האחרונות. החברה פועלת להגדלת הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית בעיקר באזורי ביקוש ומקדמת הקמת פרוייקטים של אלפי יח"ד בתחום.

שיכון ובנוי נדל"ן פועלת מול גופי התכנון הרלוונטיים לשינוי ייעוד המקרקעין או לשינוי התב"ע (תוכנית בניין עיר) ולהשבחת המקרקעין. היא עושה זאת, בין היתר, בדרך של הגדלת זכויות בנייה, שינוי השימושים המותרים וכן שינוי הבינוי המחויב על פי התב"ע.

לצד הבנייה למגורים, עוסקת כאמור שיכון ובינוי נדל”ן גם בייזום ובשיווק של שטחים אשר מיועדים למשרדים, מסחר – קניונים, פנאי, תעשייה, אחסון, מעונות סטודנטים, חניונים ותחנות דלק. החברה צברה ניסיון רב בהקמה ובניהול של נכסים מניבים כמו למשל, קניון "עיר ימים" בנתניה, מרכז הקניות "דיזיין פלוס" בבאר-שבע, קניון שער הצפון (IKEA) בקריית אתא, קניון גבעתיים ופרויקט ה-BOT של מעונות הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב (מתחמי איינשטיין והברושים), ובימים אלו מתחילה לאכלס בניינים בחלומות ארנונה דיור להשכרה.

הפרויקטים של שיכון ובינוי נדל"ן מתוכננים ונבנים בהתאם לעקרונות הקיימות, אותם אימצה קבוצת שיכון ובינוי כחזונה. המבנים של החברה עומדים בתקן הישראלי לבנייה ירוקה וחלקם עומדים גם בזה הבינלאומי המחמיר – LEED ו-LEED GOLD.

שיכון ובינוי נדל"ן נבחרה כ-"SUPERBRAND" בדירוג של סופרברנדס 2018, קיבלה דירוג פלטינה פלוס בדירוג מעלה 2018 ואף נבחרה לחברת הנדל"ן למגורים המובילה בישראל על פי הסקר השנתי של גלובס לשנת 2017 וכחברת הנדל"ן למגורים המובילה בישראל על פי מדד המותגים של גלובס שפורסם ביוני 2017.

בנייה למגורים

פרויקטי מגורים נבחרים של שיכון ובינוי נדל"ן:

חלומות גבעת שמואל – פרויקט ירוק ויוקרתי בשכונת רמת הדר דרום האיכותית. בפרויקט 3 מגדלים בני 22 קומות ובכל מגדל 106 דירות במגוון גדלים של 6-3 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים ענקיים.

חלומות צוקי השמורה – פרויקט שמתוכנן בתיאום מושלם עם הטבע, בקו ראשון לים ולשמורת האירוסים בנתניה. שלושת מגדלי הפרויקט פונים לים ולשמורה. הבניינים מחוברים אחד לשני בשדרות שמאפשרות מעבר מבניין לבניין ולבניין הספא היוקרתי.

מגדל TIME TOWER – בניין בן 38 קומות במתחם הסיטי של רמת-גן. הבניין ובו 194 דירות במגוון גדלים, מאופיין בעיצוב אלגנטי ויוקרתי. לכל דירה יש נוף אורבני מדהים ולכל דירה מרפסת רחבה, מחסן וחנייה תת-קרקעית.

חלומות פארק חדרה – פרויקט הנבנה בשכונת הפארק בחדרה סמוך לכביש 9 שמהווה כניסה חדשה לעיר מכביש 6. בפרויקט כ-1,200 יח"ד במגוון גדלים. הבניינים נבנים מסביב לפארק של כ-70 דונם. החברה נמצאת כעת בשלב בנייה ושיווק של ששת המגדלים על הפארק.

חלומות נחלת בראשון לציון – פרויקט הכולל 5 בינינים בני 7-10 קומות ובסה"כ 208 דירות. בפרויקט מגוון דירות בכל בניין, דירות 3-5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנהאוזים. הפרויקט תוכנן וייבנה על פי תקנים לבנייה ירוקה ומתאפיין בסטנדרט יוקרתי ואיכותי.

חלומות ברנע הירוקה באשקלון – פרויקט הנבנה בשיתוף עם חברת מכלוף בכור בשכונת ברנע האיכותית באשקלון. זהו הפרויקט הראשון שנבנה בעיר על פי תקנים לבנייה ירוקה. בפרויקט כ-900 יח"ד במגוון גדלים ובמגוון טיפוסי בניינים.

חלומות אור ים - פרויקט גדול של החברה בשכונת אור ים הסמוכה לקיסריה, ובו 23 בניינים מול פארק עצום לרווחת דיירי השכונה. החברה שיווקה בתחילת 2019 20 בניינים מתוך המתחם באירוע מכירות מיוחד.

משרדים ומרכזים מסחריים

לצד הבנייה למגורים, עוסקת שיכון ובינוי נדל"ן גם בייזום ובשיווק של שטחים המיועדים למשרדים ולמסחר כמו קניונים, מתקני פנאי, תעשייה ואחסון, מעונות סטודנטים, חניונים ותחנות דלק. החברה צברה ניסיון רב בהקמה ובניהול של נכסים מניבים. כל הפרויקטים מתוכננים ונבנים בהתאם לעקרונות הבנייה הירוקה.

פרויקטים לדוגמא:

שער הצפון – בשנת 2014 השיקה חברת שיכון ובינוי נדל"ן, ביחד עם קבוצת ברונפמן-פישר, את קניון "שער הצפון" בקריית אתא. זהו הקניון הירוק הראשון בישראל שנבנה בהתאם לתקן LEED האמריקני. הפרויקט כולל חנות ענק של רשת הריהוט השבדית "איקאה", והוא משתרע על שטח של כ-25,000 מ"ר, בשילוב עם קניון שמתפרס על שטח של כ-24,000 מ"ר וחנות "שופרסל דיל" על שטח של 5,000 מ"ר. הקניון נבנה על-ידי חברת סולל בונה שנמנית אף היא על קבוצת שיכון ובינוי. קניון "שער הצפון" הוא מרכז הקניות הגדול ביותר באיזור הצפון ואחד הגדולים בארץ.

דיזיין פלוס – מתחם עיצוב הבית הגדול בדרום המשתרע על שטח של כ-17 אלף מ"ר. המתחם הוא בעצם שדרת קניות פתוחה תחת כיפת השמיים לעיצוב ולבית. במקום נעשה שימוש בצמחיה מקומית, מקסום התאורה הטבעית ואוורור טבעי.

מעונות הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב – בשנת 2008 חתמו אוניברסיטת תל-אביב וחברת שיכון ובינוי נדל"ן על חוזה במסגרתו קיבלה על עצמה קבוצת שיכון ובינוי את האחריות לשיפוץ ולשדרוג מתחם מעונות הסטודנטים "איינשטיין" (1000 מיטות), הקמת מתחם מעונות חדש נוסף במתחם "ברושים" (1,600 מיטות) ותפעול שני המתחמים. זהו הקמפוס הירוק הראשון בארץ שקיבל את תו התקן האמריקני LEED לבנייה ירוקה ברמת "זהב".
בימים אלו בונה החברה במתחם המעונות שלב נוסף של עוד כ-450 מיטות הצפויות להתאכלס בקיץ 2020.

קניון עיר ימים – ב-2012 נפתח לקהל הרחב הקניון שממוקם בשכונת עיר ימים היוקרתית בנתניה. הקניון משתרע על פני שטח של 58 דונם, מתוכם 70,000 מ"ר שטח בנוי, הכולל 23,000 מ"ר שטחי אופנה, בילוי ופנאי בשתי קומות מסחר ראשיות וקומת מסחר תחתונה וכן 2,000 מקומות חנייה.
במהלך 2018 הורחב הקניון בכ-8,900 מ"ר ובהם עוד חנויות אופנה ובילוי לרווחת המשתמשים וכן נבנו מעל הקניון עוד 10,500 מ"ר משרדים.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • התפרצות נגיף הקורונה כעילה להפחתת מזונות ילדים

  המאמר מתייחס לחייבים ששיעורם באוכלוסייה הוא גבוה מאוד, שאין להם מקורות הכנסה נוספים ואין להם חסכונות שמהם ישלמו את חוב המזונות בתקופה זו וגם בני המשפחה הקרובים שלהם אינם יכולים לסייע בתקופה זו

  התפרצות נגיף הקורונה כעילה להפחתת מזונות ילדים

 • הליכי חדלות פירעון – קורונה כמאיץ תהליכי הבראה

  בעת כתיבת שורות אלה אף אחד מאיתנו לא יודע איך ייראה "היום שאחרי הקורונה" –המשק משותק וחוסר הוודאות חוגג .עם זאת ככל שאנו שוקעים לעומקו של המשבר, וודאות אחת אכזרית צפה מעלה: הסיוע אותו מתכננת ממשלת ישראל להעניק לעצמאים, עסקים קטנים ובינוניים, הוא כבר היום בבחינת מעט מידי ואולי אף מאוחר מידי

  הליכי חדלות פירעון – קורונה כמאיץ תהליכי הבראה

 • כיצד תוכנית בניין עיר נושקת לגירושין ("נסטינג")

  היום הולך ורווח הסדר הקינון - "נסטינג": הגוזלים נשארים בקן וההורים עפים וחוזרים

  כיצד תוכנית בניין עיר נושקת לגירושין ("נסטינג")

 • השפעת הקורונה על שוק הנדל"ן הישראלי

  מה יקרה בשוק הדיור למגורים, שוק המשרדים ושוק המבנים המסחריים והקניונים בעקבות משבר הקורונה?

  השפעת הקורונה על שוק הנדל"ן הישראלי