שיכון ובינוי נדל"ן

איתור ורכישת קרקעות בישראל, תכנון, ביצוע, הקמה, פיתוח, השבחה, שיווק, השכרה ומכירה

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1933
תחום: איתור ורכישת קרקעות בישראל, תכנון, ביצוע, הקמה, פיתוח, השבחה, שיווק, השכרה ומכירה
כתובת: הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 70151
טלפון: 03-6300000
פקס: 03-6301595
דוא"ל: info@shikunbinui.com
אתר החברה: http://www.shikunbinui.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יובל דגים, שיכון ובינוי נדל"ן

  יובל דגים

  יו"ר הדירקטוריון

  שיכון ובינוי נדל"ן

 • תמיר דגן, שיכון ובינוי נדל"ן

  תמיר דגן

  מנכ”ל

  שיכון ובינוי נדל"ן

  לפרופיל המלא

  תמיר דגן
אייקון אודות

אודות שיכון ובינוי נדל"ן

שיכון ובינוי נדל”ן היא חברת הנדל”ן המובילה בישראל. זוהי הזרוע היזמית של קבוצת שיכון ובינוי בארץ. החברה קיימת יותר משמונים שנה, במהלכן כבר בנתה קרוב ל-200,000 יחידות דיור בהן חיים יותר ממיליון ישראלים. בימים אלה נמצאות בשלבי בנייה שונים כ-2,400 יחידות דיור ב-22 פרויקטים ברחבי המדינה ובנייה של עוד כ-100,000 מ"ר של שטחים מסחריים ומעונות סטודנטים.

פעילותה של שיכון ובינוי נדל"ן מתבצעת בתחומי מדינת ישראל וכוללת בעיקר ייזום של פרויקטים לבניה למגורים המיועדים למכירה, לרבות רכישה, תכנון, השבחה, פיתוח ומכירה של קרקעות שבבעלות הקבוצה. פעילותה של החברה כוללת גם ייזום פרויקטים לבניה של מבני משרדים ומבנים לתעשייה ולמסחר המיועדים להפקת הכנסות משכירות ומהשבחה עד למועד מכירתם.

שיכון ובינוי נדל"ן מחזיקה במלאי משמעותי של אלפי דונם קרקעות עליהן ניתן לבנות אלפי יחידות דיור. מלאי זה מורכב גם מקרקעות "ותיקות" אשר הזכויות בהן נרכשו או הוחכרו עוד משנות ה-50' של המאה הקודמת.

שיכון ובנוי נדל"ן פועלת מול גופי התכנון הרלוונטיים לשינוי ייעוד המקרקעין או לשינוי התב"ע ולהשבחת המקרקעין. היא עושה זאת, בין היתר, בדרך של הגדלת זכויות בניה, שינוי השימושים המותרים וכן שינוי הבינוי המחויב על פי התב"ע. לצד הבנייה למגורים, עוסקת שיכון ובינוי נדל”ן גם בייזום ובשיווק של שטחים אשר מיועדים למשרדים, מסחר – קניונים, פנאי, תעשייה, אחסון, מעונות סטודנטים, חניונים ותחנות דלק. החברה צברה ניסיון רב בהקמה ובניהול של נכסים מניבים כמו למשל, קניון "עיר ימים" בנתניה, מרכז הקניות "השדרה השביעית" בבאר-שבע, קניון שער הצפון (IKEA) בקרית אתא, קניון גבעתיים ופרויקט ה-BOT של מעונות הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב (מתחמי איינשטיין והברושים).

הפרויקטים של שיכון ובינוי נדל"ן מתוכננים ונבנים בהתאם לעקרונות הבנייה הבת-קיימא הירוקה, אותם אימצה קבוצת שיכון ובינוי כחזונה. מבניה עומדים בתקן הישראלי וגם בזה הבינלאומי המחמיר – LEEDS. בשנת 2015 הגיע קצב מכירות יחידות הדיור לשיא – החברה מכרה 912 יחידות דיור בהיקף כספי של 1.296 מיליארד שקל. הרווח הנקי של שיכון ובינוי נדל"ן הסתכם ב-202 מיליון שקל לעומת 187 מיליון שקל בשנת 2014 – גידול של 8%. שיכון ובינוי נדל"ן נבחרה כ-"SUPERBRAND" בדירוג של סופרברנדס 2015, קיבלה דירוג פלטינה פלוס בדירוג מעלה 2016 ואף נבחרה לחברת הנדל"ן למגורים המובילה בישראל על פי הסקר השנתי של גלובס לשנת 2016.

 

בנייה למגורים

פרויקטי מגורים נבחרים של שיכון ובינוי נדל"ן:

חלומות פרדס חנה-כרכור – פרויקט בן 8 בניינים המציע חוויית מגורים מיוחדת במינה. בשנת 2013 החלה החברה בהקמת שכונה נוספת בשם "חלומות פרדס חנה" ובה כ-500 יחידות דיור. הפרויקט ממוקם בקרבה לכביש 6.

חלומות ראש העין החדשה – פרויקט ירוק בשכונת פסגות אפק, השכונה החדשה שממקומת בנקודה הכי גבוהה בעיר. השלב הראשון, הכולל 2 בניינים בני 23 קומות, ובהם מגוון דירות (3,4,5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים), הושק עוד ביולי 2013. השלב השני של הפרויקט כולל 286 יחידות דיור. שיווקו ובנייתו החלה בסוף 2013.

חלומות צוקי השמורה – פרויקט שמתוכנן בתיאום מושלם עם הטבע, בקו ראשון לים ולשמורת האירוסים בנתניה. שלושת מגדלי הפרויקט פונים לים ולשמורה. הבניינים מחוברים אחד לשני בשדרות שמאפשרות לעבור מבניין לבניין בצורה מוגנת מרוחות, שמש ומגשם.

מגדל TIME TOWER – בניין בן 38 קומות במתחם הסיטי של רמת-גן. הבניין ובו 194 דירות במגוון גדלים, מאופיין בעיצוב אלגנטי ויוקרתי. לכל דירה יש גישה לנוף, ובכל דירה מרפסת רחבה שמציעה אפשרות ליהנות מן החוץ מבלי לצאת מהבית. הבניין עושה שימוש בתכנון ירוק באופן שמיטיב גם עם הסביבה וגם עם הדיירים. כמו למשל, תכנון חסכני במשאבי קרקע וכמו מערכת מיזוג אוויר איכותית שמאפשרת ניצול מיטבי של אנרגיה.

חלומות פארק חדרה – פרויקט הנבנה בשכונת הפארק בחדרה סמוך לכניסה החדשה לעיר מכביש 6. בפרויקט כ-1,200 יחידות דיור במגוון גדלים. הבניינים נבנים מסביב לפארק של כ-90 דונם.

Pure חלומות השרון – הפרויקט הראשון בארץ שזכה בציון מצטיין לבנייה ירוקה. הפרויקט כולל שלושה מגדלי מגורים בגובה של 20 קומות כל אחד, ועוד שני בניינים קטנים. הפרויקט תוכנן ונבנה על פי התקן הישראלי לבנייה ירוקה מבפנים ומבחוץ.

חלומות ברנע הירוקה באשקלון – פרויקט הנבנה בשיתוף עם חברת מכלוף בכור בשכונת ברנע האיכותית באשקלון. זהו הפרויקט הראשון שנבנה בעיר על פי תקנים לבנייה ירוקה. בפרויקט כ-900 יחידות דיור במגוון גדלים ובמגוון טיפוסי בניינים.

חלומות קרית אונו – הפרוייקט גובל בשכונת הווילות הוותיקה של קרית אונו וצמוד לפרדס רייזפלד. במרכז הפרויקט מוקם פארק ענק בן 40 דונם שכולל שבילים, כיכרות, מתקני שעשועים ושטחים ירוקים. השכונה קרובה לצירי תנועה ראשיים כמו כביש גהה, כביש מכבית וכביש חוצה ישראל.

 

משרדים ומרכזים מסחריים

לצד הבנייה למגורים, עוסקת שיכון ובינוי נדל"ן גם בייזום ובשיווק של שטחים המיועדים למשרדים ולמסחר כמו קניונים, מתקני פנאי, תעשייה ואחסון, מעונות סטודנטים, חניונים ותחנות דלק. החברה צברה ניסיון רב בהקמה ובניהול של נכסים מניבים. כל הפרויקטים מתוכננים ונבנים בהתאם לעקרונות הבנייה הירוקה.

פרויקטים לדוגמא:

שער הצפון – בשנת 2014 השיקה חברת שיכון ובינוי נדל"ן, ביחד עם קבוצת ברונפמן-פישר, את קניון "שער הצפון" בקריית אתא. זהו הקניון הירוק הראשון בישראל שנבנה בהתאם לתקן LEED האמריקני. הפרויקט כולל חנות ענק של רשת הריהוט השבדית "איקאה", והוא משתרע על שטח של כ-25,000 מ"ר, בשילוב עם קניון שמתפרס על שטח של כ-24,000 מ"ר וחנות "שופרסל דיל" על שטח של 5,000 מ"ר. הקניון נבנה על-ידי חברת סולל בונה שנמנית אף היא על קבוצת שיכון ובינוי. קניון "שער הצפון" הוא מרכז הקניות הגדול ביותר באיזור הצפון ואחד הגדולים בארץ.

דיזיין פלוס – מרכז קניות פתוח וירוק בבאר-שבע המשתרע על שטח של כ-17אלף מ"ר. המתחם הוא בעצם שדרת קניות פתוחה תחת כיפת השמיים לעיצוב ולבית. במקום נעשה שימוש בצמחיה מקומית, מקסום התאורה הטבעית ואוורור טבעי.

מעונות הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב – בשנת 2008 חתמו אוניברסיטת תל-אביב וחברת שיכון ובינוי נדל"ן על חוזה במסגרתו קיבלה על עצמה קבוצת שיכון ובינוי את האחריות לשיפוץ ולשדרוג מתחם מעונות הסטודנטים"איינשטיין" (אלף מיטות), הקמת מתחם מעונות חדש נוסף במתחם "ברושים" (1,600 מיטות) ותפעול שני המתחמים. זהו הקמפוס הירוק הראשון בארץ שקיבל את תו התקן האמריקני LEED לבניה ירוקה ברמת "זהב".

קניון עיר ימים – בחודש מרץ 2012 נפתח לקהל הרחב הקניון שממוקם בשכונת עיר ימים היוקרתית בנתניה. הקניון נבנה על-ידי שיכון ובינוי נדל"ן בשיתוף חברת אזורים, והוא משתרע על שטח של 58 דונם, מתוכם 70,000 מ"ר שטח בנוי, הכולל 23,000 מ"ר שטחי אופנה, בילוי ופנאי בשתי קומות מסחר ראשיות וקומת מסחר תחתונה וכן 2,000 מקומות חנייה.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • הסדרת פעילות הברוקר–דילר: החוליה החסרה במעטפת ההגנה על המשקיעים

  בעקבות קריסת ברוקרים בתחילת השנה, יזמה רשות ניירות ערך הצעת חוק להסדרת פעילות הברוקר-דילר. ההצעה תגביר את ההגנה על משקיעים ותתרום לעידוד ופיתוח התחום, תוך יצירת הרמוניה חקיקתית בין ישראל לעולם

  הסדרת פעילות הברוקר–דילר: החוליה החסרה במעטפת ההגנה על המשקיעים

 • פיתוח אנשים ולא רק תוכנה

  בשנים האחרונות חברות התחילו לאמץ גישה שונה, גישה ששמה לה למטרה לעודד את הצמיחה באמצעות עידוד ההתפתחות המקצועית והאישית של עובדי החברה וזאת מתוך האמונה שצמיחת העובדים היא צמיחתה של החברה עצמה

  פיתוח אנשים ולא רק תוכנה

 • ניוד מומחים זרים לישראל

  בעידן הגלובאלי מתעורר צורך גובר של חברות וארגונים עסקיים לנייד עובדים זרים לביצוע תפקידים שונים המצריכים ידע, מומחיות או יכולות ניהול מוכחות, בין אם מדובר בתפקידים קבועים וארוכי טווח ובין אם לצורך פרויקטים זמניים וחולפים

  ניוד מומחים זרים לישראל

 • איך למקסם את התמורות ולהצליח בתהליך

  תפקיד עו"ד הדיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית

  איך למקסם את התמורות ולהצליח בתהליך