שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות

בנייה, כבישים ותשתיות, גשרים, מנהור, מסלולי המראות ונחיתות בשדות תעופה, נמלים וארובות. כמו כן, לסולל בונה מפעלי בטון, אספלט ומפעל טרומי

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1924
תחום: בנייה, כבישים ותשתיות, גשרים, מנהור, מסלולי המראות ונחיתות בשדות תעופה, נמלים וארובות. כמו כן, לסולל בונה מפעלי בטון, אספלט ומפעל טרומי
כתובת: הירדן 1 א', ת.ד. 1133, איירפורט סיטי 70151
טלפון: 03-6300000
פקס: 03-6301595
דוא"ל: info@shikunbinui.com
אתר החברה: http://www.shikunbinui.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יובל דגים, שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות

  יובל דגים

  יו"ר הדירקטוריון

  שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות

 • אהוד דנוך, שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות

  אהוד דנוך

  מנכ”ל

  שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות

  לפרופיל המלא

  אהוד דנוך
אייקון אודות

אודות שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות

סולל בונה תשתיות היא הזרוע הביצועית של קבוצת שיכון ובינוי בישראל, החברה המקצועית והמובילה מבין חברות התשתית בארץ. סולל בונה תשתיות היא קבלן רשום בעל הסיווגים המרביים בכל תחומי פעילותה.

סולל בונה תשתיות פועלת באמצעות ארבע חטיבות ביצוע:

 • חטיבת הבנייה
 • חטיבת הכבישים והתשתיות
 • חטיבת (Engineering Procurement Construction) EPC. ביצוע מגה-פרויקטים להקמת מתקנים תהליכיים בתחום האנרגיה והמים
 • החברת לעבודות ביסוס ועבודות קרקע "צמנטכל"

בנוסף, סולל בונה תשתיות מחזיקה מפעלי בטון, מפעלי אספלט, מפעל טרומי ומרכז לוגיסטי המשתרע על שטח של 50 דונם בפלמחים וכולל ציוד בנייה מתקדם שמתוחזק בסטנדרטים הגבוהים ביותר. המערך הלוגיסטי מספק את כל צרכי אתרי הבנייה של החברה, לרבות ציוד כבד, שירותי מנוף, עזרי בנייה וציוד בניין.

על לקוחות סולל בונה תשתיות נמנים רשויות וגופים ציבוריים מרכזיים בישראל, כמו גם יזמים פרטיים, משרדי ממשלה, רשויות וחברות-בת ממשלתיות, רשויות מקומיות ואיגודי ערים, וכן חברות פיתוח ויזמות מהמובילות בישראל.

בין הפרויקטים העיקריים המבוצעים על-ידי החברה או שבוצעו על-ידה באחרונה, לבדה ועם שותפיה:

 • הקו האדום של הרכבת הקלה של גוש דן. שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות בע"מ מבצעת עבור חברת נתיבי תחבורה עירוניים בע"מ (נ.ת.ע), את העבודות להקמת הקו האדום שבין רחוב הרצל בתל-אביב לבין רחוב בן-גוריון ברמת-גן, הכוללות בין היתר, כריית שתי מנהרות תת-קרקעיות מקבילות באורך של כ-5 ק"מ כל אחת ו-6 תחנות תת-קרקעיות (אלנבי, שדרות יהודית, שאול המלך וארלוזורוב – בתל אביב, אבא הלל וביאליק ברמת-גן).
 • פרוייקט מסילות בצפון הארץ. שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות בע"מ מקימה שלושה מקטעים חדשים של מסילות רכבת על פני 120 ק״מ. בין השאר מדובר בהנחת מסילה חשמלית כפולה לנוסעים ומטענים באורך 22 ק"מ ובניית שתי תחנות נוסעים (המסילה תחבר את העיר כרמיאל למסילת החוף וחיפה) ובהנחת מסילת העמק שאורכה כ-60 ק"מ ומחברת את הערים בית-שאן ועפולה לחיפה. לאורך המסילה יוקמו חמש תחנות נוסעים.
 • גשרי בוהו ושקמה. שני גשרי רכבת ארוכים באורך 450 ו-260 מטר עליהם עוברת מסילת הרכבת שבין אשקלון לבאר-שבע. הפרויקטים זכו במקום הראשון בתחרות מצוינות בבנייה ובתשתיות לשנת 2014 מטעם התאחדות בוני הארץ בקטגוריה: פרויקט הנדסי בתחום מערכות תשתית.
 • אגירה שאובה, הר גלבוע. פרויקט BOT למימון, תכנון, הקמה והפעלה של תחנת-כוח הידרו אלקטרית בתפוקה של 300 מגה וואט, הראשונה מסוגה בארץ. התחנה מאפשרת אגירת אנרגיה (חשמל) על-ידי מפל מים ממאגר במפלס גבוה למאגר מים במפלס נמוך.
 • תחנת כוח תרמו-סולארית, אשלים. פרויקט BOT למימון, תכנון, הקמה ותפעול של תחנת כוח תרמו סולארית אשר תייצר חשמל ירוק מאנרגיית השמש בלבד, בהספק של 120 מגה וואט. החשמל המיוצר בתחנה יימכר לחברת החשמל בהסכם זיכיון ל-25 שנה.
 • קריית ההדרכה של המשטרה בבית-שמש. פרויקט BOT של הקמת קריית הדרכה מתקדמת על שטח של כ-230 דונם הכולל 38 מבנים שונים (על פני שטח בנוי של כ-62,000 מ"ר).
 • איקאה (צומת קריית-אתא). מתחם מסחר וקניות הכולל חנות איקאה, על שטח של כ-25,000 מ"ר, קניון המתפרש על שטח של כ-24,000 מ"ר וחנות שופרסל דיל, על שטח של 5,000 מ"ר.
 • מגדל האשפוז ע"ש שרה וטסמן דוידסון בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים. הפרויקט זכה במקום הראשון בתחרות המצוינות לבטיחות לשנת 2011 במסלול "בנייה ובנייה הנדסית" מטעם המוסד לבטיחות ולגיהות.
 • ארובה רביעית בתחנת הכוח בחדרה. עבודות הנדסה אזרחית לבניית ארובה רביעית באתר, המתנשאת לגובה של 250 מטרים. הארובה כוללת מתקנים להקטנת הפליטות של חומרים מסוכנים מיחידות הייצור בתחנה.
 • מעונות "ברושים", במתחם אוניברסיטת תל-אביב. פרויקט BOT למימון, תכנון, הקמה והפעלה של מתחם מעונות סודנטים חדש אשר נבנה על פי תקן LEED Gold וברמת אבזור ואיכות גבוהה. המתחם כולל כ-1,300 דירות מסוגים שונים ומתגוררים בו יותר מ-1,600 סטודנטים.
 • בניין משרדי הממשלה ג'נרי 2 בקריית הלאום, ירושלים. פרויקט BOT למימון, תכנון, הקמה והפעלה של מתחם משרדי ממשלה בירושלים בשטח כולל של כ-60,000 מ"ר. הפרויקט מתוכנן בהתאם לתקן בניה ירוקה.
 • בניין מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, ירושלים. פרויקט BOT של תכנון, הקמה ותחזוקה של בניין משרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור בירושלים. הפרויקט כולל, בין היתר, מבנה משרדים בן 13 קומות, קומות שירות תת-קרקעיות וחניה. הפרויקט נבנה בהתאם לדרישות התקן לבניה ירוקה.
 • כבישים 65-85, מחלף קדרים. העבודות כוללות שדרוג של כביש 85 וכביש 65 לדרך דו-נתיבית ודו-מסלולית, הקמת מחלף בצומת שבין הכבישים והסדרת מחלף ליישוב כחל. הפרויקט כולל שיקום נופי וביצוע עבודות לרווחת המטיילים בנחל עמוד ובנחל עכברה, ובין היתר הסרת הסוללה, אשר במשך שנים חסמה את זרימת הנחל.
 • הרחבות כביש 6 בן שמן-נחשונים. הוספת נתיב רביעי לכל כיוון על-ידי הרחבת הכביש. הפרויקט כולל עבודות עפר, חפירה ומילוי, גשרי שילוט, יריעות איטום ושריון, ניקוז ונקז מחורץ, תשתיות בטונים, חשמל, תקשורת והשקיה, גינון, מעקות בטיחות פלדה, אבני שפה, מצעים, אגרגט גרוס ומדורג (אגו"ם), קרצוף ואספלט.
 • מערך מעכלים אנאירוביים בשפד"ן, ראשון-לציון. הפרויקט מהווה נדבך מרכזי בסיוע לפתרון בעיית הזרמת שפכים לים ולביצוע טיפול יבשתי בבוצה אשר מבוסס על ייצוב אנאירובי.
 • מידטאון ומגדלי "טיילת דוד", תל-אביב. ביצוע קירות בתרחיף צמנטי סלארי, עוגני קרקע, ביסוס, השפלת מי תהום, חפירה ועבודות בטונים על-ידי חברת הבת צמנטכל.

 

פרויקטים לאומיים

במשך קרוב למאה שנות קיומה ביצעה החברה בהצלחה אינספור משימות ופרויקטים לאומיים-ציבוריים בבניין ובפיתוח הארץ. נציין רק את מקצתם: משכן הכנסת, מוזיאון ישראל, בתי הזיקוק בחיפה, הקמפוסים של האוניברסיטאות בירושלים, תל-אביב, חיפה ובבאר-שבע, המוביל הארצי, הכור בדימונה, קריית הממשלה בירושלים, בנייני האומה, יד ושם, בתי החולים סורוקה, הדסה, תל השומר, רבין (בלינסון) ורמב"ם. תחנות הכוח רוטנברג בנהריים, רידינג בתל-אביב, אורות רבין בחדרה, היכל התרבות בתל-אביב, תיאטרון הקאמרי, מגדל שלום, היכלי המשפט בחיפה ובתל-אביב, נמלי חיפה ואשדוד ועוד.

סולל בונה תשתיות אימצה את חזון הקיימות של קבוצת שיכון ובינוי, והייתה החלוצה בישראל בהטמעת תקן פנימי ייחודי ״לניהול בר-קיימא של אתרי בנייה״. לסולל בונה תשתיות הסמכה לתקן ניהול איכות ישראלי ISO 9001:2008, תקן לניהול בטיחות ובריאות בתעסוקה OHSAS 18001 ותקן לניהול מערכות איכות סביבה ISO 14001.

בנוסף אולי יעניין אותך