שינטרקו

ייבוא גרעינים, סוכר ושמן

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1991
תחום: ייבוא גרעינים, סוכר ושמן
כתובת: רח' מצדה 7, בני ברק 5126112
בנין בסר 4 קומה 27
טלפון: 03-7511004/5
פקס: 03-7523508
דוא"ל: shalom@shintraco.co.il
אתר החברה: http://www.shintraco.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • שלום חתוקה, שינטרקו

  שלום חתוקה

  מנכ”ל

  שינטרקו

  לפרופיל המלא

  שלום חתוקה
 • ציון בר-און, שינטרקו

  ציון בר-און

  מנהל כספים

  שינטרקו

 • אריאל דזנט, שינטרקו

  אריאל דזנט

  מנהל תחום הסוכר

  שינטרקו

מנהלים בכירים

  אסף שחק מנכ"ל
  רו"ח חמודי אבו יונאס חשב
  יוני מור מנהל לוגיסטיקה ומכירות
  יעקב חג'בי מנהל מחסן
  פלג פאר מנהל מחסן
אייקון אודות

אודות שינטרקו

חברת שינטרקו בע"מ נוסדה בשנת 1991 על ידי שלום חתוקה וחברת Proalim S.A מג'נבה. החברה עוסקת בייבוא לישראל של תבואות ובהם חיטה, שעורה, תירס ומספוא, כמו גם סוכר, קטניות ושומשום למפעלי טחינה ומאפיות.

חברת שינטרקו בע"מ נמצאת בבעלות משותפת של שלום חתוקה וחברת Proalim S.A מג'נבה, העוסקת במסחר בטובין. היקף היבוא של החברה עומד על מאות אלפי טונות לשנה.

מחזור המכירות של חברת שינטרקו בע"מ לשנת 2015 עומד על כ- 850 מילון ש"חהחברה נהנית מקרדיט מצוין בבנקים, הן בארץ והן בחו"ל.

חברת שינטרקו בע"מ מעסיקה 35 עובדים מקצועיים, יעילים ובעלי ניסיון. הערכים העומדים אל מול עיניה של חברת שינטרקו בע"מ הם יושר, אמינות, מסירות, איכות ותודעת שירות.

 

הקמת החברה

בתחילת דרכו עסק שלום חתוקה בחקלאות. הקשרים שנוצרו אז, בינו לבין לקוחותיו במגזר הערבי ושליטתו בשפה הערבית, סייעו לו בהמשך דרכו כיבואן. ביטול ההגבלות שהטילה ממשלת ישראל על טחנות הקמח בארץ, שחייבו אותן לרכוש חיטה אמריקאית בלבד, הביא לפריצת דרך בתחום ייבוא חיטה לישראל.

טחנות הקמח החלו לצרוך חיטים המיובאות ממדינות אחרות לצורך ערבוב סוגים שונים של קמח שיאפשרו את הוזלת מחירו. חברת שינטרקו, באמצעות קשריה הבינלאומיים הענפים, הפכה עד מהרה ליבואנית בעלת מוניטין של חיטת מאכל וגרעיני מספוא.

 

פעילות החברה

החברה רכשה משרדים בפרוייקט ב.ס.ר 4 בבני ברק.בשנת 2016 הקימה שינטרקו בע"מ את חברת קציר ברכת הארץ בע"מ, אשר זכתה במכרז של משרד החקלאות ב-45 אלף טון חיטה מקומית לאיחסון. בשנת 2012 אף רכשה חברת שינטרקו בע"מ טחנת קמח בצפון.

בשנת 2012 הוקמה חברת ישרא-בר שמנים ותבואות בע"מ, העוסקת בייבוא שמן בתפזורת , המיועד לשיווק למפעלי אריזות שמן בארץ. החברה נמצאת בבעלות של 50% של חברת שינטרקו בע"מ.

 

חברות בנות

לחברת שינטרקו בע"מ שלוש חברות בנות: ישראבר, ישבר ושלומציון. חברת ישראבר, שהוקמה בשנת 2012 ונמצאת בבעלות של 50% של חברת שינטרקו בע"מ, מתמחה בייבוא ושיווק שמן למאכל. חברת שלומציון מתמחה בייבוא ושיווק של ציוד הנדסי ומכונות למפעלי מתכת.

 

מוצרים

סל מוצריה של חברת שינטרקו בע"מ הינו סל מוצרים מגוון, הכולל ייבוא גרעינים, מספוא ומאכל, כגון חיטת מאכל, חיטת מספוא, שעורה, תירס למספוא ועוד. מוצרים אלה מיובאים ממזרח אירופה, מערב אירופה ודרום אמריקה. החברה עוסקת גם בייבוא סוכר, בעיקר מאירופה. בנוסף, עוסקת חברת שינטרקו בע"מ בייבוא של דוחן (מזון לציפורים) מסין ואירופה ובהיקף קטן יותר מארצות הברית, וייבוא של שומשום גולמי ומקולף ממדינות המזרח הרחוק כגון הודו וסין, כמו גם ממדינות שונות באפריקה (אתיופיה, ניגריה, קניה ועוד).

בעקבות השותפות שיש לחברת שינטרקו בע"מ עם חברת Proalim SA מג'נבה שהיא חברת בת של - Cetaco, החברה המייבאת שומשום בהיקפים גדולים מכל העולם, נהנית חברת שינטרקו בע"מ ממחירים אטרקטיביים של השומשום.

לחברת שינטרקו בע"מ קשרים הדוקים עם מדינות ערביות המקיימות קשרי מסחר עם ישראל.

תחום הסוכר הינו ענף שבו היתה פעילה החברה למן היווסדה. בשנים האחרונות החברה הרחיבה את פעילותה בתחום הסוכר באופן משמעותי. לתפקיד מנהל תחום הסוכר התמנה אריאל דזנט, בעל ותק ומוניטין של כ-9 שנים בקרב ספקיות הסוכר בחו"ל ובשוק הסוכר בארץ. כיום עובדת חברת שינטרקו בתחום הסוכר בשיתוף פעולה עם כל ענפי המזון, הן מפעלים גדולים והן מפעלים קטנים.

בשנים האחרונות הוסיפה חברת שינטרקו בע"מ לסל מוצריה שמן למאכל, וסוכר באריזות 1 ק"ג.

מערך הלקוחות של חברת שינטרקו בע"מ מורכב מטחנות הקמח בארץ ומטחנות הקמח הפלשתינאיות, ממפעלי הטחינה והחלבה בארץ, בגדה וברצועת עזה. בנוסף, ניתן למנות בין לקוחותיה של החברה מכוני תערובת, יצרני מאפה, מפעלי מזון ומפעלי משקאות בארץ ובגדה.

 

מצוינות בשירות, איכות ומגוון

חברת שינטרקו בע"מ מחויבת למצוינות בשרות. החברה דואגת לכל דרישותיהם של לקוחותיה, תוך הקפדה על איכות ומגוון רחב של מוצרים ברמת מחירים ריאלית בכל תקופה. על מנת שלקוחות החברה יקבלו שרות ברמה הגבוהה ביותר, צוות החברה מורכב מאנשי מקצוע ללא רבב. חברת שינטרקו בע"מ מתמקדת ברכישת המוצר בחו"ל, הובלתו עד הנמל בישראל ושחרורו מהמכס. החברה מייבאת את הסחורה ישירות מהספקים ומוכרת את המוצרים המיובאים ישירות למפעלים ולטחנות הקמח ולא לצרכנים הסופיים. החברה מחזיקה מלאי סחורות על מנת לענות על כל דרישות לקוחותיה. כמות זו נגישה וזמינה ללקוחות החברה בכל עונות השנה. חברת שינטרקו בע"מ פועלת ללא הרף בכדי להגדיל את היקף מכירותיה ולהרחיב מגוון המוצרים המשווקים ללקוחותיה, תוך הקפדה על האיכות ושמירה על המוניטין והשירות המוענקים ללקוחותיה.בנוסף אולי יעניין אותך