שפירא ושות'

טיפול בעסקים בקשיים - כינוסים, פירוקים והסדרי חוב, בנקאות, ליטיגציה מסחרית, מקרקעין

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2008
תחום: טיפול בעסקים בקשיים - כינוסים, פירוקים והסדרי חוב, בנקאות, ליטיגציה מסחרית, מקרקעין
כתובת: מרכז עזריאלי 5, (המגדל המרובע), קומה 27, תל אביב 670250
טלפון: 03-7766999
פקס: 03-7766996
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.oshapira.com
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • עופר שפירא

  עופר שפירא

  שותף, מנהל

  שפירא ושות'

  עוד על עופר שפירא

  עופר שפירא
 • דנה הילל

  דנה הילל

  שותפה

  שפירא ושות'

אייקון אודות

אודות שפירא ושות'

שפירא ושות' הוא ללא ספק אחד ממשרדי עוה"ד הטובים בישראל לטיפול בעסקים בקשיים ובתרחישים שונים של חדלות פירעון - הקפאות הליכים, פירוקים, כינוסי נכסים, הסדרי חוב והליכי מימוש של נכסים ועסקים בארץ ובחו"ל. כמו כן עוסק המשרד בליווי פרויקטים של בניה ונדל"ן ובליטיגציה מסחרית.

שפירא ושות' הוא בעל ניסיון עשיר ביותר ויכולת אינטגרציה מרשימה בין התחום המשפטי לניהול עסקי. עו"ד עופר שפירא, השותף המנהל של המשרד, הוא בעל ניסיון של למעלה מ-26 שנים בתחום, ייצג כבר בשנות ה-90 את בנק לאומי ובנק המזרחי בהליכי הכינוס והפירוק של קיסריה גלנויט (שטיחי כרמל), השתתף בייזום וביצוע הסדר הנושים בחברת יצהר תעשיות, ייצג את בנק הפועלים בתביעות אישיות בעקבות קריסת אדאקום ובתיקים מורכבים שונים כדוגמת המשביר לצרכן, נוגה אלקטרוטכניקה, קבוצת אנ.די.סי ועוד. עו"ד שפירא כיהן כבעל תפקיד של עשרות חברות, וביניהן לבידי אשקלון, עצמון מרצפות ושיש, ת.א.ת., קמן תעשיות, פרידריך, אלקטרו מתכת, סיף מתכות, אפריקה תעשיות, פקר ברזל,  א. דורי בניה ורבות אחרות. עו"ד עופר שפירא גם ייצג את הנאמנים של קלאבמרקט, ייצג את קבוצת אלקטרה בפרשת חפציבה, בקריסת חברת בטר פלייס, בהקפאת ההליכים נגד בית החולים הדסה ובתיק הפירוק של יורוקום נדל"ן. עו"ד שפירא ייצג את בנק לאומי בתיק הקפאת ההליכים של נידר, ייצג את בנק הפועלים בתיק הקפאת ההליכים והפירוק של אגרקסקו, וכן ייצג את בנק לאומי בתיק אלביט הדמיה, דוראה, אקסטרא פלסטיק, נגב קרמיקה, קבוצת דלק ועוד. עו"ד שפירא גם ליווה את סגירת פעילותה של קרן מרקסטון וייצג אותה בהליכים משפטיים שונים, כולל בקשת הפירוק נגד רשת סטימצקי. עוד ייצג המשרד גם את קרן קוגיטו בהליכי ההקפאה והפירוק של הפועל תל אביב, המשרד גם מייצג קבוצות משקיעים בהליכי הפירוק של רוביקון, וייצג קבוצת משקיעים בהליכי הפירוק של חברות ענבל אור. לצד פעילותו של המשרד בתיקי חדלות הפירעון הגדולים בישראל, עו"ד שפירא ייצג במהלך השנים נושים מרכזיים בהסדרי נושים גדולים ומורכבים, חלקם במסגרת הליכים משפטיים וחלקם מחוץ לכותלי בית המשפט. היכולת הייחודית להוביל פיתרונות יצירתיים ויעילים גם בתיקים קשים ומורכבים, הפכה את משרד עוה"ד שפירא ושות' למוביל בתחומו.

לעו"ד שפירא ניסיון רב ביותר גם בניהול מוצלח של חברות שניהלו פעילות בכל רחבי העולם, ביניהן קבוצת לידקום, נכסי קבוצת סיביל בפולין, חברות שונות קבוצת קמן, קבוצת מוליכי תבל, RichFX, פוריס טלקום ועוד. כמו כן ייצג המשרד משקיעים ברכישה של חברות חדלות פירעון. עו"ד עופר שפירא מכהן כמנהל מיוחד לנכסי מר יוסף גרינפלד מבעלי קרדן, מנהל עיזבון בפשיטת רגל של עו"ד יורם יוסיפוף, וכן כונס נכסים של אפריקה ישראל תעשיות, מתיקי חדלות הפירעון המורכבים ביותר בישראל. כמו כן פעל המשרד כמייצג עסקי ו/או משפטי של נאמנים וגופים מוסדיים בהסדרי החוב בעניין ארזים, אנגל אירופה, סיביל ג'רמני, גילאון, אמפל, אלביט הדמיה, אקסטרא פלסטיק, נגב קרמיקה ועוד. השילוב המיוחד בין ניסיון עשיר ורב שנים בהסדרי חוב בנקאיים לבין ניסיון עסקי ומו"מ מסחריים הפך את משרד שפירא ושות' לאחד הצוותים המוצלחים בישראל בהובלה של הסדרי חוב מורכבים.

היסטוריה

עופר שפירא החל את דרכו בשנת 1992 במשרד עורכי הדין קנטור, אלחנני, טל ושות'. בשנת 2001 הצטרף למשרד עורכי הדין צלרמאיר פילוסוף ושות', שם הקים מחלקה לטיפול בחברות בקשיים. בשנת 2008 פרש שפירא והקים את המשרד הנוכחי, הנהנה ממוניטין רב בשוק ומהווה ללא ספק אחד השחקנים המרכזיים בתחום חדלות הפירעון בישראל.

תחומי התמחות

ניהול משברים וטיפול בחברות הנמצאות בקשיים: מתוך ניסיון רב הן בצד העסקי-מסחרי והן בצד המשפטי, למשרד שפירא ושות' יכולת להביא ערך מוסף משמעותי ביותר בניהול משברים הנוגעים לחברות בקשיים, כולל הסדרי חובות, התמודדות משפטית עם חדלות פירעון בארץ ומחוצה לה ועוד. כמו כן לצוות המשרד ניסיון ויכולת מקצועית מרשימה בניהול חברות כ"עסק חי" בכינוס או פירוק, הליכי מימוש נכסים או פרויקטים ספציפיים, ייצוג נושים גדולים, ייזום וביצוע תוכניות הסדר עבור עסקים בקשיים. ראויים לציון במיוחד היכולת והניסיון הייחודיים למשרד בניהול הליכי חדלות פירעון גם מחוץ לישראל.

ליטיגציה: למשרד שפירא ושות' ניסיון רב ועשיר בייצוג גופים שונים במגוון רחב של הליכי ליטיגציה, ובמיוחד בנקאות, סכסוכים בין בעלי מניות, וענייני קניין ומקרקעין. תפיסה והבנה כלכלית ומסחרית, בשילוב עמידה איתנה על זכויות משפטיות, מנחים את המשרד בתהליכי ליטיגציה ומאפשרים שילוב מושלם בין היכולת למצות את ההליך המשפטי, לבין מציאת פתרונות מסחריים יצירתיים לטובת יישוב הסכסוך באופן יעיל ומושכל לטובת הלקוח.

נדל"ן: משרד שפירא ושות' הוא בעל בעל ניסיון רב בהובלה של עסקאות במקרקעין ופרויקטים של בניה, החל בייזום הפרויקטים וליווי ההיתכנות הכלכלית שלהם, חלוף דרך הליכי המימון, התקשרויות בין יזמים לקבלנים, מכירה והשכרה של דירות ומשרדים, מו"מ עם ספקים ולקוחות, ייצוג בתביעות בגין ליקויי בניה, הסדרת נושאים שונים ומגוונים מול הרשויות השונות, ועוד. בנוסף, לעוה"ד במשרד, המורגלים גם במימוש נכסי נדל"ן ובניהול פרויקטים של נדל"ן של חברות חדלות פירעון או של חייבים בקשיים, ניסיון אישי בהובלה של עסקאות נדל"ן, הן בצד ארגון הפרויקטים והן בצד ההתמודדות מול הרשויות השונות, הן במשאים ומתנים מורכבים והן בהליכים משפטיים. במובן זה לעוה"ד במשרד שפירא ושות' יכולת וניסיון ייחודיים לשם ליווי יעיל ונכון של פרויקטים של בניה מתחילתם ועד סופם. 

חזון המשרד

טיפול בעסקים בקשיים, ובמיוחד בעסקים מורכבים המנהלים פעילות גלובאלית, מחייב ראיה עסקית-כלכלית לצד הבנה משפטית רב-תחומית.

משרד שפירא ושות' משקיע בהעמקת הידע והניסיון המשפטי והעסקי של הצוות, תוך חתירה למצוינות משפטית והבנה עסקית רחבה.

שפירא ושות' פועל ללא מורא בחתירה למטרות העסקיות של לקוחות המשרד, תוך שימוש ביצירתיות מחשבתית לצד נאמנות ויושר. אפיונים אלה הפכו את שפירא ושות' למותג מוביל בתחום חדלות הפירעון בישראל.

לקוחות

בין לקוחות המשרד נמנים גופים מרכזיים במשק כמו בנק הפועלים, בנק לאומי, בנק דיסקונט, הבנק הבינלאומי, מנורה מבטחים, בנק BNP, קבוצת אלקטרה, קרן ויולה קרדיט (פלנוס), קרן קוגיטו, קרן הרקולס, משמרת, הרמטיק ועוד.

פעילות בחו"ל

במהלך השנים צבר עו"ד שפירא ניסיון רב, ייחודי ועשיר ביותר בניהול של חברות-בת של חברות ישראליות בחו"ל, ובתוך כך פעל ופועל מול בנקים, ספקים ונושים אחרים ברחבי העולם מארה"ב ודרום אמריקה במערב, חלוף דרך מערב אירופה, מזרח אירופה ואפריקה ועד הודו במזרח. צוות שפירא ושות' מורגל בניהול שיחות ומו"מ באנגלית ומסביב לשעון (במשרד גם דוברי ספרדית ורוסית). משרד שפירא ושות' הינו חבר ברשת INSOL International ומשמש נציג בלעדי של רשת זו בישראל. INSOL הינה רשת גלובלית של בעלי מקצוע מובילים בתחום חדלות הפירעון, הכוללים עו"ד מובילים, רואי חשבון, אנשי אקדמיה, יועצים עסקיים ומנהלי הבראה וארגון מחדש בעולם כולו. קשריו של משרדנו יחד עם החברות ב- INSOL מעניקה למשרד את היכולת להגיש שירות יעיל ומקצועי, כולל ניהול אפקטיבי של עסקים והליכי מימוש נכסים, בכל מקום בעולם.

הישגים בולטים

ניסיון רב בעבודת כינוס נכסים וניהול של חברות מחוץ לארץ: ארה"ב, אירופה, אפריקה, דרום אמריקה, המזרח הרחוק. עו"ד עופר שפירא דורג כבר בשנת 2007 ע"י מגזין TheMarker כאחד מעשרים הליטיגטורים הטובים בישראל. מזה שנים שפירא ושות' מדורג כאחד ממשרדי העילית בישראל בתחומי חדלות פירעון (פירוקים וכינוסים), הסדרי חוב, גביית חובות ובנקאות.

אייקון פרסומים

פרסומים

אייקון מאמרים

מאמרים מאת שפירא ושות'

בנוסף אולי יעניין אותך

 • האם בית המשפט צריך לעצור בש.ג?

  על בקורת שיפוטית וצה"ל

  האם בית המשפט צריך לעצור בש.ג?

 • משרד שטיינמץ עמינח: הדרכים לכיסוי גרעון המדינה – בלי להעלות מסים

  שר האוצר הצהיר כי לא תתבצע העלאת מסים עד סוף 2021, אך ההיסטוריה מלמדת שבסופו של דבר האזרח הוא זה שמשלם את המחיר. המדינה יכולה להשתמש בשיטות אחרות על מנת להכניס כספים ולצאת מהמיתון - בשטיינמץ עמינח בטוחים שרק צריך לחשוב "מחוץ לקופסה"

  משרד שטיינמץ עמינח: הדרכים לכיסוי גרעון המדינה – בלי להעלות מסים

 • ארנונה של שטחים משותפים במרכז מסחרי

  הלכה חדשה של בית המשפט העליון בדבר זיהוי הנישום הנכון בארנונה בגין שטחים משותפים במרכז מסחרי?

  ארנונה של שטחים משותפים במרכז מסחרי

 • מסתבר שהשימוש בווטסאפ כרוך בתופעות לוואי (ואובדן פרטיות) – אבל הגמילה קשה

  ההודעה של חברת ווטסאפ מתחילת השנה, על שינוי במדיניות הפרטיות שלה, גרמה באופן מיידי לעליה חדה בהורדות היישומונים של שתי המתחרות העיקריות שלה – טלגרם וסיגנל

  מסתבר שהשימוש בווטסאפ כרוך בתופעות לוואי (ואובדן פרטיות) – אבל הגמילה קשה