שפירא ושות'

טיפול בעסקים בקשיים - כינוסים, פירוקים והסדרי חוב, בנקאות, ליטיגציה מסחרית, מקרקעין

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2008
תחום: טיפול בעסקים בקשיים - כינוסים, פירוקים והסדרי חוב, בנקאות, ליטיגציה מסחרית, מקרקעין
כתובת: מרכז עזריאלי 5, (המגדל המרובע), קומה 27, תל אביב 670250
טלפון: 03-7766999
פקס: 03-7766996
אימייל: ofer@oshapira.com
אתר החברה: http://www.oshapira.com
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • עופר שפירא, שפירא ושות'

  עופר שפירא

  שותף, מנהל

  שפירא ושות'

  לפרופיל המלא

  עופר שפירא
 • דנה הילל-אברהם, שפירא ושות'

  דנה הילל-אברהם

  שותפה

  שפירא ושות'

אייקון אודות

אודות שפירא ושות'

משרד שפירא ושות' נחשב לאחד המשרדים הגדולים בישראל בטיפול בחברות בקשיים ובתרחישים שונים של חדלות פירעון, לרבות כינוס נכסים, פירוקים, הקפאות הליכים, הסדרי חוב והליכי מימוש של נכסים ועסקים בארץ ובחו"ל. כמו כן עוסק המשרד בליווי פרויקטים של בניה ונדל"ן ובליטיגציה מסחרית.

שפירא ושות' ידוע כמשרד בעל ניסיון רב ויכולת אינטגרציה מרשימה בין התחום המשפטי למסחרי. עו"ד עופר שפירא, השותף המנהל של המשרד, הוא בעל ניסיון עשיר של למעלה מ- 23 שנים בתחום, ייצג בעבר את בנק לאומי ובנק המזרחי בהליכי הכינוס והפירוק של קיסריה גלנויט (שטיחי כרמל), השתתף בייזום וביצוע הסדר הנושים בחברת יצהר תעשיות, ייצג את בנק הפועלים בתביעות אישיות בעקבות קריסת אדאקום ובתיקים מורכבים שונים כדוגמת המשביר לצרכן, נוגה אלקטרוטכניקה, קבוצת אנ.די.סי ועוד. בין השאר ייצג שפירא את הנאמנים של קלאבמרקט בתיק הקפאת ההליכים, וייצג את קבוצת אלקטרה בפרשת חפציבה ובהקפאת ההליכים נגד בית החולים הדסה. עו"ד שפירא ייצג את בנק לאומי בתיק הקפאת ההליכים של נידר, ייצג את בנק הפועלים בתיק הקפאת ההליכים והפירוק של אגרקסקו, וכן ייצג את בנק לאומי בתיק אלביט הדמיה, דוראה, אקסטרא פלסטיק, נגב קרמיקה ועוד. עו"ד שפירא גם ליווה את סגירת פעילותה של קרן מרקסטון וייצג אותה בהליכים משפטיים שונים, כולל בקשת הפירוק נגד רשת סטימצקי. לצד פעילותו המרכזית של המשרד בתיקי חדלות פירעון  ייצג עו"ד שפירא במהלך השנים נושים מרכזיים בהסדרי נושים גדולים ומורכבים, חלקם במסגרת הליכים משפטיים וחלקם מחוץ לכותלי בית המשפט.

לעו"ד שפירא ניסיון רב ומוצלח בהובלה של תיקים מורכבים ובניהול חברות בכינוס או פירוק בארץ ובחו"ל, ביניהן החברות קבוצת לידקום, נכסי קבוצת סיביל בפולין, קבוצת קמן,  קבוצת מוליכי תבל, RichFX, עצמון מרצפות ושיש, לבידי אשקלון פוריס טלקום ועוד. כמו כן ייצג המשרד משקיעים ברכישה של חברות חדלות פירעון. עו"ד עופר שפירא מכהן כמנהל מיוחד לנכסי מר יוסף גרינפלד וכן מנהל עיזבון בפשיטת רגל של עו"ד יורם יוסיפוף, מתיקי חדלות הפירעון המורכבים ביותר בישראל.  השילוב המיוחד בין ניסיון עשיר ורב שנים בהסדרי חוב בנקאיים לבין ניסיון עסקי עשיר הפך את משרד שפירא ושות' לאחד הצוותים המוצלחים בשוק בהובלה של הסדרי חוב מורכבים. בתוך כך פעל המשרד כמייצג עסקי ו/או משפטי של נאמנים וגופים מוסדיים בהסדרי החוב בעניין ארזים, אנגל אירופה, סיביל ג'רמני, גילאון, אמפל, אקסטרא פלסטיק, נגב קרמיקה ועוד. היכולת הייחודית להוביל את הלקוח לפתרון הולם ומשביע רצון, גם בתיקים קשים ומורכבים, הפכה את משרד עוה"ד שפירא ושות' למוביל בתחומו.

היסטוריה

עופר שפירא החל את דרכו בשנת 1992 במשרד עורכי הדין קנטור, אלחנני, טל ושות'. בשנת 2001 חבר למשרד עורכי הדין צלרמאיר פילוסוף ושות', שם הקים את האגף לטיפול בחברות בקשיים. בשנת 2008 עזב שפירא את צלרמאיר פילוסוף ושות' והקים את המשרד הנוכחי, הנהנה ממוניטין רב בשוק ומהווה ללא ספק אחד השחקנים המרכזיים במגרש חדלות הפירעון בישראל.

תחומי התמחות

ניהול משברים וטיפול בחברות הנמצאות בקשיים: מתוך ניסיון רב הן בצד העסקי-מסחרי והן בצד המשפטי, למשרד שפירא ושות' יכולת להביא ערך מוסף משמעותי  ביותר בניהול משברים הנוגעים לחברות בקשיים, כולל הסדרי חובות, התמודדות משפטית עם חדלות פירעון בארץ ומחוצה לה ועוד. כמו כן לצוות המשרד ניסיון ויכולת מקצועית מרשימה בניהול חברות כ"עסק חי" בכינוס או פירוק, הליכי מימוש נכסים או פרויקטים ספציפיים, ייצוג נושים גדולים, ייזום וביצוע תוכניות הסדר עבור עסקים בקשיים. ראויים לציון במיוחד היכולת והניסיון הייחודיים למשרד בניהול הליכי חדלות פירעון גם מחוץ לישראל.

ליטיגציה: למשרד שפירא ושות' ניסיון רב ועשיר בייצוג גופים שונים במגוון רחב של הליכי ליטיגציה: תאגידים, קניין, מקרקעין וגביית חובות. תפיסה והבנה כלכלית, בשילוב עמידה איתנה על זכויות משפטיות, מנחים את המשרד בתהליכי ליטיגציה ומאפשרים שילוב מושלם בין היכולת למצות את ההליך המשפטי, לבין מציאת פתרונות מסחריים יצירתיים לטובת יישוב הסכסוך באופן יעיל ומושכל לטובת הלקוח.

נדל"ן: אחד מתחומי העיסוק העיקריים של שפירא ושות' הוא ליווי פרויקטים של נדל"ן, תוך טיפול בהיבטים המשפטיים השונים של העיסוק בבנייה ויוזמות שונות במקרקעין. משרד שפירא ושות' הוא בעל יכולת וניסיון בולטים בכל הנוגע לטיפול בעסקאות במקרקעין, החל בייזום הפרויקטים וליווי ההיתכנות הכלכלית שלהם, חלוף דרך הליכי המימון, התקשרויות בין יזמים לקבלנים, מכירות של דירות ומשרדים, מו"מ עם ספקים ולקוחות, ייצוג בתביעות בגין ליקויי בניה, הסדרת נושאים שונים ומגוונים מול הרשויות השונות, ועוד. בנוסף, לעוה"ד במשרד, המורגלים גם במימוש נכסי נדל"ן ובניהול פרויקטים של נדל"ן של חברות חדלות פירעון או של חייבים בקשיים, ניסיון אישי בהובלה של עסקאות נדל"ן, הן בצד ארגון הפרויקטים והן בצד ההתמודדות מול הרשויות השונות, הן במשאים ומתנים מורכבים והן בהליכים משפטיים. במובן זה לעוה"ד במשרד שפירא ושות' יכולת וניסיון ייחודיים לשם ליווי יעיל ונכון של פרויקטים של בניה מתחילתם ועד סופם.

חזון המשרד

להמשיך לבנות מותג משפטי מוביל במשק הישראלי בתהליכי טיפול בחברות הנמצאות בקשיים. להמשיך לבנות יכולת לנהל תיקים מורכבים של חדלות פירעון, תוך שילוב של יכולת משפטית עם תפיסה כלכלית, ביצירתיות, תוך מתן שירות מעולה ומיקוד בהשגת התוצאות העסקיות האופטימליות עבור הלקוח. 

לקוחות

בין לקוחות המשרד נמנים גופים מרכזיים במשק כמו בנק הפועלים, בנק לאומי, בנק דיסקונט, הבנק הבינלאומי, מנורה מבטחים, בנק BNP, קבוצת אלקטרה, קרן ויולה קרדיט (פלנוס), קרן קוגיטו, קרן הרקולס, משמרת חברה לנאמנות (זיו האפט)הרמטיק ועוד.

פעילות בחו"ל

במהלך השנים צבר עו"ד שפירא ניסיון רב, ייחודי ועשיר ביותר בניהול של חברות-בת של חברות ישראליות בחו"ל, ובתוך כך פעל ופועל מול בנקים, ספקים ונושים אחרים ברחבי העולם מארה"ב ודרום אמריקה במערב, חלוף דרך מערב אירופה, מזרח אירופה ואפריקה ועד הודו במזרח. צוות שפירא ושות' מורגל בניהול שיחות ומו"מ באנגלית ומסביב לשעון. משרד שפירא ושות' הינו חבר ברשת INSOL International ומשמש נציג בלעדי של רשת זו בישראל. INSOL הינה רשת גלובלית של בעלי מקצוע מובילים בתחום חדלות הפירעון, הכוללים עו"ד מובילים, רואי חשבון, אנשי אקדמיה, יועצים עסקיים ומנהלי הבראה וארגון מחדש בעולם כולו. קשריו של משרדנו יחד עם החברות ב- INSOL מעניקה למשרד את היכולת להגיש שירות יעיל ומקצועי, כולל ניהול אפקטיבי של עסקים והליכי מימוש נכסים, בכל מקום בעולם.

הישגים בולטים

ניסיון רב בעבודת כינוס נכסים וניהול של חברות מחוץ לארץ: ארה"ב, אירופה, אפריקה, דרום אמריקה, המזרח הרחוק. עו"ד עופר שפירא דורג בשנת 2007 ע"י מגזין TheMarker כאחד מעשרים הליטיגטורים הטובים בישראל. שפירא ושות' מדורג כאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחומי חדלות פירעון (פירוקים וכינוסים), הסדרי חוב, גביית חובות ובנקאות.

אייקון פרסומים

פרסומים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • בתי הדין הרבניים אל מול בתי המשפט לענייני משפחה –הבדלים במהות ובפרוצדורה

  במאמר זה נעמוד על הדומה והשונה במספר נושאים ספציפיים הן בפן המהותי והן בפן הפרוצדרלי בין בתי הדין הרבניים לבין בתי המשפט לענייני משפחה ,הבדלים הרי גורל אשר יש בהם כדי להגיע לתוצאות הפוכות לעיתים בין ערכאות בתי הדין הרבניים לבין בתי המשפט לענייני משפחה באותו תיק המובא בפניהם ולעיתים אף ימנע אזרח מלפנות לערכאה זו או אחרת נוכח ההבדלים המשמעותיים כפי שיפורטו להלן:

  בתי הדין הרבניים אל מול בתי המשפט לענייני משפחה –הבדלים במהות ובפרוצדורה

 • טעויות נפוצות בתביעות זכויות יוצרים

  ממהרים להגיש תביעת זכות יוצרים? עו"ד דור ליאונד, שותף במשרד זאב ליאונד ושות' המתמחה בדיני קנין רוחני, סוקר מספר טעויות משפטיות שכדאי להימנע מהן מראש.

  טעויות נפוצות בתביעות זכויות יוצרים

 • סרבנות גט וסרבנות קשר בין ילד להורה

  סרבנות גט וסרבנות קשר בין ילד להורה

 • בגדת? לא הפסדת – גירושין ללא אשמה

  בגדת? לא הפסדת – גירושין ללא אשמה