עופר שפירא, שפירא ושות'
עופר שפירא

עופר שפירא

שותף, מנהל

שפירא ושות'
טיפול בעסקים בקשיים - כינוסים, פירוקים והסדרי חוב, בנקאות, ליטיגציה מסחרית, מקרקעין
שנת לידה: 1967
דוא"ל: [email protected]
Linkedin: לחץ לצפייה
תחומי התמחות: חברות בקשיים – כינוסים, פירוקים והסדרי חוב, גביית חובות, בנקאות, ליטיגציה, מקרקעין.
תפקיד: שותף, מנהל
תפקידים קודמים: קנטור, אלחנני, טל ושות’ (1993-2001); שותף, צלרמאייר, פילוסוף ושות’ (2001-2008).
תפקידים בגופים ציבוריים: חבר ברשת הבינלאומית INSOLL International של בעלי מקצוע בתחום חדלות פירעון וטיפול בחברות בקשיים.
השכלה: מוסמך במשפטים (בהצטיינות), אוניברסיטת ת”א (1999); בוגר במשפטים, אוניברסיטת בר אילן (1993)
חבר בארגונים: לשכת עורכי הדין בישראל (1993).
שפות: עברית, אנגלית, ספרדית
אתר אינטרנט: www.oshapira.com

מהן החוזקות המשמעותיות של המשרד בעינייך ?

החוזקות המשמעותיות של משרדנו הן בעיקרן:
(1) היכולת להוביל תהליכים משפטיים ועסקיים מורכבים ביותר, תוך שמירה ארוכת טווח על יכולת עמידה והתמצאות בפרטים ביחד עם הבנה עסקית מעמיקה המאפשרת יצירתיות ומציאת פתרונות ייחודיים.
(2) הניסיון הרב והמוצלח בהפעלה, מימוש ואכיפה של הסדרים משפטיים בחו"ל ומימוש נכסים ועסקים מחוץ לגבולות ישראל. למשרדנו ניסיון רב ביותר וייחודי בטיפול בחברות בעלות מרכז עסקים או חובות בישראל כשנכסי הבסיס נמצאים בחו"ל (או ההיפך), לרבות (אך לא רק) ניסיון רב בעבודה מול בנקים זרים, בתי משפט ובעלי מקצוע שונים במדינות רבות ברחבי העולם.
משרדנו ערוך בצורה מיטבית לייצוג וטיפול נכון במצבי משבר, הן ברמה הגבוהה של צוות המשרד (שבשנים האחרונות מקבל לעבודה רק בוגרי מקצועות כלכליים בנוסף למשפטים) והן ביכולת לנהל תקשורת עסקית ומשפטית בתחום זה באנגלית בכל מקום בעולם ובכל אזור זמן, סביב השעון.
למשרדנו קשרים עסקיים פעילים ומוצלחים ביותר עם מבחר בעלי מקצוע איכותיים בארץ ובעולם לשם שירותים משלימים, כגון: כלכלנים, יועצים ארגוניים, מעריכי שווי, מנהלים מקצועיים, שמאים, יועצי ביטוח וכיוצ"ב. כמו כן משרדנו חבר ברשת בינלאומית של בעלי מקצוע בתחום חדלות הפירעון (BTG). כל אלה מאפשרים למשרדנו לספק ללקוחותינו שירותים משפטיים ועסקיים איכותיים מהשורה הראשונה.

מהם האתגרים המרכזיים של המשרד בשנים הקרובות?

להערכתנו, בעתיד הקרוב יגיעו חברות רבות ביותר להסדרי-חוב או לסיטואציות שבהן נדרשת התערבות של הנושים בעסק, אם בדרך של הסדר חוב ואם בדרך של השתלטות הנושים על העסק וגביית החוב מתוך ניהול נכון ובריא של נכסי הבסיס. האתגר המרכזי של משרדנו הוא להמשיך ולשמש גורם מרכזי בפעילות בשוק זה, אם בייצוג נושים וחתירה להסדרים הוגנים ומקצועיים ואם בניהול והפעלה של העסקים והנכסים. האתגר שאנו מסמנים לעצמנו הוא צמיחה איכותית ומקצועית בתחומי העיסוק של המשרד.

מהן המלצותיך לעו"ד בתחילת דרכו?

מקצוע עריכת הדין הוא מקצוע הכרוך בעבודה קשה ולעתים גם מתסכלת, והריצה אינה ריצה למרחק קצר, אלא ריצת מרתון. לכן חשוב מאוד לבחור בנושא הקרוב לליבך כך שתאהב מה שאתה עושה. הבחירה שאני עשיתי היתה בטיפול בחברות בקשיים - נושא הנמצא בתווך בין משפטים לבין מינהל עסקים, תחום המצריך יכולות אינטר-דיסיפלינריות, ושההצלחה בו אינה מובטחת אלא במידה רבה פועל יוצא של אישיות בעל התפקיד, יכולתו להגיע להסדרים יציבים מצד אחד ולעמידה על עקרונות מצד שני, יצירתיות וניסיון חיים עסקי וכללי.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?

הטיפול בחברות בקשיים ובהסדרי חוב הוא שיעור טוב בסדרי עדיפויות בחיים, ועל החשיבות המשנית שנכון לתת לכסף. אנחנו רואים כסף בא וכסף הולך ולומדים להעריך את האנשים (לטוב או לרע) דווקא בנקודות השפל העסקיות שלהם, לא פחות מרגעי ההצלחה. בעבודה שלנו אנו לומדים, שאנשי עסקים הזוכים להצלחה טועים לעתים לחשוב שהם מורמים מעם או בעלי מגע קסם או ידי זהב, בעוד שהאמת האובייקטיבית היא שאין הדברים כך. בזמנים קשים של עסק או איש עסקים חשוב לזכור את הדברים, ולתת משקל נכון להגינות, ליושר ולחברות.