שרונים בנייה ופתוח בע"מ

בנייה מתועשת לתעשייה, מסחר, משרדים וחקלאות

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

תחום: בנייה מתועשת לתעשייה, מסחר, משרדים וחקלאות
כתובת: רח' הפרדס 29, מושב חצב
טלפון: 08-8693113
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.sharonnim.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • שרון נחום

  שרון נחום

  מנכ"ל משותף

  שרונים בנייה ופתוח בע"מ

 • ערן גולן

  ערן גולן

  מנכ"ל משותף

  שרונים בנייה ופתוח בע"מ

אייקון אודות

אודות שרונים בנייה ופתוח בע"מ

חברת שרונים הוקמה אמנם ב-2005, אך היא מבוססת על למעלה משלושה עשורים של ניסיון בבנייה ופיתוח. בעולם היזמות של היום, כאשר מבנים הופכים מורכבים יותר ויותר ומכילים מערכות טכנולוגיות מתוחכמות - עומד הצורך להיות תמיד עם האצבע על הדופק בכל הקשור לתכנון, ביצוע ופיתוח עבודות בנייה. אלו הם בדיוק דפוסי התנהלות השגורים בחברת הבנייה המתועשת של שרון נחום וערן גולן, מנכ"לי החברה.
שרונים מתמחה בעבודות בנייה מתועשת ובהן בנייה ופיתוח פרויקטים לתעשייה, מרכזי מסחר ומשרדים, מרכזים לוגיסטיים, מחסנים, בתי קירור, מרכזי מכר ופרויקטים חקלאיים המהווים את הרוב המוחץ בתחום הבנייה הלוגיסטית בישראל. ברוב עבודות הבנייה משולבים אלמנטים יצוקים, אלמנטים טרומיים, קונסטרוקציות פלדה, חיפויים קלים ועוד, אך המומחיות האמיתית כרוכה בהליך המחשבתי המלווה את התכנון לבנייה.

סיפור ההקמה

שרון וערן נפגשו לראשונה כשערן הגיע להתראיין למשרה כהנדסאי מתחיל בחברה בה שרון עבד כשכיר. שרון, המראיין בחר בערן והשאר, כמו שאומרים, היסטוריה. לימים הפך שרון למנכ"ל אותה החברה וערן לסגנו. שרון הוא בנו של חקלאי ועד היום הדבר היחיד בו הוא מגדיר עצמו מומחה זה קטיף עגבניות. את הרקע בתחום הבנייה הוא למד דרך הרגליים. מפועל פשוט באתר בנייה בתחתית שרשרת המזון של הענף. כבר אז היה מוצא פתרונות לייעול והגברת קצב העבודה, מה שבאופן טבעי העלה את קרנו בעיני הבעלים להם חסך לא מעט כסף. מכאן הקו לניהול היה ישיר. כששרון יצא לדרך חדשה כעצמאי, למרות הצעות מאוד מפתות למנכ"ל חברות, כשנה לאחר שביסס לעצמו חברה (היום שרונים) גייס את ערן ששמר איתו על קשר, כבעלים משותף לחברה.

יעילות מוכחת ולוחות זמנים קצרים מהמקובל

כמו שרון, ערן שגדל בעומר הרחק מהעיר הגדולה, ביסס עצמו בתחום תוך עשייה. מיד אחרי הטיול של אחרי הצבא התברג בענף הבנייה ובעיקר בתחום הפלדה ומאז הוא חי ונושם את התחום. השניים חולקים את חזון החברה המשותף ובו יעילות היא שם המשחק ואחד הערכים הבולטים שלה. האתגר החשוב ביותר בכל פרויקט הוא עמידה בלוח זמנים קצר מבלי לפגוע באיכות הבניין, וחברת שרונים בנייה ופיתוח בע"מ שמחה לעמוד בכל אתגר כזה, ומציגה ללקוחותיה לוחות זמנים קצרים וחסרי תחרות בשוק חברות הבנייה בישראל. לוחות הזמנים הקצרים מתאפשרים הודות לשילוב בין צוות מומחים וניהול פרויקט יעיל ותכנון מראש.
בנוסף, יעילות העבודה באה לידי ביטוי גם בדגש המושם על ערך הידידותיות לסביבה של החברה וכל תהליך הבנייה מתחשב באופן מרבי באיכות הסביבה. הודות לכך, תהליך הבנייה של החברה מאפשר חיסכון בכוח אדם ובנייה נקייה וירוקה – ללא פיגומים, רעש ולכלוך סביבתי. לא פחות חשוב ערכית מתכנון וביצוע בשרונים - היא הנתינה חזרה. החברה תומכת ומשתתפת באופן פעיל עם ערן כמתנדב, בתנועת "גיבורים קטנים" למען ילדי החינוך המיוחד.

תכנון מוקדם המותאם לצרכי הלקוח

בחברה מאמינים כי בימינו נדרשת אדפטציה של תכנון וביצוע לערכים של חדשנות, יצירתיות ותפיסה מערכתית כוללת של שוק הבנייה בישראל. כך למשל בבניה של מרכז לוגיסטי יש לקחת בחשבון מספר רב של גורמים בהם שטח החלל, מספר הפתחים וגודלם, תכנון בהתאם למערכת המידוף, פריסת העמודים וגישה נוחה לקליטה ו/או פריקה של סחורות. לחילופין, בהקמת מרכזים לוגיסטיים מתקדמים המתאימים לשינוע מגוון סחורות, על תהליך העבודה להתבסס על כל הצרכים הייחודיים של מרכז לוגיסטי החל מתוצרת חקלאית ועד למכשירי חשמל. דוגמא טובה לכזה פרויקט בו התקשרה שרונים הוא מרכז לוגיסטי בשטח כולל של 31.5 דונם בקיבוץ חפץ חיים. המרלו"ג כולל 15,000 מ"ר של אולמות אחסנה, 2500 מ"ר של גלריות אחסנה מעל הפצה וכ-1000 מ"ר משרדים.
בין אם מדובר על קומפלקס משרדים או על חלל תערוכה, נחום וגולן הבינו מההתחלה ששם המשחק הוא תכנון מהשלב המוקדם ביותר – ומותאם לקוח. "חשוב שכבר עם קבלת התכנון הראשוני מהאדריכל, נוכל למצוא יחד עם שאר מתכנני המבנה את הדרך הנכונה לשילוב בין החזון האדריכלי לבין תפקוד המבנה על מערכותיו." מסבירים בחברה, "זאת במטרה לתכנן ולייצר מבנה יעיל, זול ככל האפשר ומתאים לתפקוד הנדרש ממנו. תכנון המבנה מתבצע בצורה מתאימה לתקני הבטיחות ומערכות הבטיחות הנדרשות במבנה, כבר מהשלב הראשון תוך התאמה לדרישות הבטיחות הספציפיות למבנים מסוג זה, ההכרות עם דרישות התקנים השונים הקשורים לבטיחות מקלות מאד על ביצוע נכון ואישורים קלים ומהירים עם סיום הבנייה."

יצירתיות וחדשנות

דוגמאות נוספות למציאת פתרונות כאלו נמצאות בפרויקט הילל חזן באזור תעשיה עידן הנגב הכולל תכנון וביצוע של הקמת מבנה תעשייה גדול בשטח של 10,000 מ"ר אשר ישמש מפעל לייצור פנלים מבודדים, לאחסנה ומשרדים. הפרויקט כולל עבודות חפירה, ביסוס, שלד, קונסטרוקציית פלדה ואלמנטים טרומיים, כולל עבודת המערכות, חיפויים וגמרים מסוגים שונים ובנוסף עבודות תשתית ופיתוח.
פרויקט נוסף הוא פרויקט "אידיאל ארונות קיר" באזור התעשייה מודיעין שגם בו הקימה החברה בשיטת התכנון והביצוע מפעל גדול ומרלו"ג לאחסנה בשטח כולל של כ-9,000 מ"ר. הפרויקט כלל ביצוע מלא של כל המקצועות עד למסירה והוצאת טופס איכלוס הבניין משלב בטונים יצוקים באתר, שלד מאלמנטים טרומיים, קונסטרוקציית פלדה וכיסויי גגות מסוג קלזיפ וחיפויי קירות במערכת אלוקובונד, כמו כן הפרוייקט כלל עבודות פיתוח מאסיביות.

רואים פני עתיד

מה שהופך את התכנון המוקדם בשרונים לקונסטרוקטיבי חכם הוא "חישוב" הבניין כבר משלב הסקיצות שלו. בעצם זיהוי טעויות בכדי למנוע אותן לפני שלב הבנייה. פעמים רבות המשמעות היא שהחברה ממלאת תפקיד כפול של מבצעת ומתכננת כאחד. ההבדל המהותי בין שיטה זו לתכנון רגיל הוא בדרכי התכנון. אם אלו מתבצעים מוקדם מספיק – הם בעצם משפרים ומקלים על בניית המבנה כמו גם על חווית השימוש השוטף בו.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • "לא ידעתי" – לא יספיק: על אחריות פלילית של מנהלים

  מנהלים שימו לב: גם אם לא ידעתם שבוצעה עבירה, אתם עדיין עלולים למצוא את עצמכם על ספסל הנאשמים. החדשות הטובות - ניתן למנוע זאת

  "לא ידעתי" – לא יספיק: על אחריות פלילית של מנהלים

 • "עריכת דין היא שליחות – הצלחה בתיק יכולה לשנות חיים"

  כשנתיים אחרי שנבחר לתפקיד יו"ר מחוז דרום בלשכת עורכי הדין, עו"ד אלעד דנוך משתף באתגרים הייחודיים של התפקיד ומדבר על העבודה בתחום המשפט, "העשיה ממלאת אותי כל פעם מחדש - לא משנה אם מדובר בשליחות הציבורית בלשכה או בניהול המשרד, אנחנו חיים את המקצוע – תיק נשאר איתנו הרבה אחרי שהגענו הביתה"

  "עריכת דין היא שליחות – הצלחה בתיק יכולה לשנות חיים"

 • הסכמי אברהם הם סימן נוסף – הגיע זמן לעדכן את חוק הבוררות כך שיתאים לבוררויות בינלאומיות

  לבוררות בינלאומית יתרונות רבים: היא מאפשרת ייצוג על-ידי עורכי דין ישראלים גם כשהבוררות נערכת במדינה זרה, דבר שלא מתאפשר כאשר הסכסוך נדון שם בבית-משפט, ולכן היא תהיה בהכרח זולה, גמישה ויעילה יותר בהשוואה להליך שנדון בבית משפט

  הסכמי אברהם הם סימן נוסף – הגיע זמן לעדכן את חוק הבוררות כך שיתאים לבוררויות בינלאומיות

 • במקום להוריד מחירים היזמים מעלים את הסטנדרט

  בעשור האחרון אנו עדים לשינוי מהותי במפרטים ובאבולוציה שלהם כאשר הסטנדרט עולה שלא ביחס ישיר למחירי הדירות.

  במקום להוריד מחירים היזמים מעלים את הסטנדרט