תן אלקטריק גרופ (2001) בע"מ

רשת חנויות חשמל

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1999
תחום: רשת חנויות חשמל
כתובת: רח' חורי 2, מגדל הנביאים, חיפה
טלפון: 04-8641414 
פקס: 04-8641166
דוא"ל: glevy@tenelectric.co.il
אתר החברה: http://www.tenelectric.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • גיל לוי, תן אלקטריק גרופ (2001) בע"מ

  גיל לוי

  מייסד ומנכ"ל

  תן אלקטריק גרופ (2001) בע"מ

 • פהמי מקאלדה, תן אלקטריק גרופ (2001) בע"מ

  פהמי מקאלדה

  יו"ר מועצת המנהלים

  תן אלקטריק גרופ (2001) בע"מ

מנהלים בכירים

  אמיר לוי סמנכ"ל
  שוש לוי חשבת
  ינון אזולאי מנהל חנויות
  אלוירה שימשי מנהלת חשבונות
אייקון אודות

אודות תן אלקטריק גרופ (2001) בע"מ

קבוצת "תן אלקטריק" כיום, הינה בין רשתות חנויות החשמל המובילות בארץ. ייחודיותה נעוצה בעובדה שהיא מהווה יוזמה ששינתה את פני ענף החשמל במדינת ישראל. תן אלקטריק, פרי רעיונו של המנכ"ל, גיל לוי וקבוצת סוחרים מאזור הצפון, שהיו והינם מהמובילים בענף, מאחדת ומאגדת סוחרים פרטיים לרשת, על מנת לקבל מחירים והטבות כקבוצה וכוח קניה.

בעת הקמתה, בשנת 1999, מנתה הקבוצה 12 סוחרים. מאז התרחבה וכיום היא מונה 30 בעלי מניות מעל 60 סניפים ברחבי הארץ. חלק מבעלי המניות הם בעלי למעלה מחנות אחת. כיום מהווה תן אלקטריק את הגוף השני בגודלו בארץ בענף החשמל. מחזור צפוי בשנת 2020 של כלל חנויות הקבוצה יעמוד בסביבות 700 מיליון ₪ (לפני מע"מ).

ייחודיות הקבוצה מתמקדת בעובדה שהמוכר הוא גם בעל הבית, עם הוצאות קבועות מינימליות, המספק ללקוח שירות אישי ואחריות אישית. החנויות הינן בפריסה ארצית, מקריית שמונה ועד באר שבע וירושלים. בין החנויות ניתן למנות את הסלונים המפוארים ביותר בארץ, בהם חנויות בשטח של 800 מ"ר. החנויות ממוקמות בחיפה, נצרת, באקה אל גרבייה, אור עקיבא, כרמיאל, צפת, רעננה, בת ים, נתיבות ועוד.
מעבר לפריסה הרחבה של חנויותיה, הממוקמות כמעט בכל עיר וישוב בארץ, תן אלקטריק מצטיינת אף בהרכב האנושי הייחודי של סוחריה, המהווה מיקרו קוסמוס של החברה הישראלית על גווניה, ומונה בעלי מניות יהודים, דרוזים, מוסלמים ונוצרים המקיימים שותפות פורה זה לצד זה בדו קיום מופתי, ללא הבדלי דת, תרבות ודעות קדומות, ומקיימים יחסי חברות משגשגים, המתקיימים גם מחוץ למסגרות העבודה היומיות. משום כך תן אלקטריק נחשבת לאירוע יוצא דופן בענף, מודל לחיקוי ומופת לדו קיום.

בנוסף, תן אלקטריק הינה יבואנית גדולה של כלל המוצרים הלבנים והאלקטרוניים בשוק, המייבאת ב-75 מיליון ₪ בשנה בשישה מותגים פרטיים המהווים את מותגי הבית: AKAI, SPECTRUM, TELSA, GALA BAYERE ו-DA VINCHI. רעיון זה בא במטרה לחסוך את פערי התיווך בין היבואן למשווק ועל ידי כך להוזיל משמעותית את המחיר לצרכן הסופי.

אמינות, עוצמה ואיתנות פיננסית

תן אלקטריק היא חלוצת רעיון איחוד סוחרים פרטיים בעלי חנויות משפחתיות, שכונתיות, ותיקות ומקצועיות, מהשורה הראשונה בענף החשמל, לגוף אחד הומוגני בעל אינטרסים משותפים וזאת במטרה להפוך לאלטרנטיבה משמעותית לרשתות השיווק הארציות ששלטו בעבר ביד רמה בענף מוצרי החשמל והאלקטרוניקה, ובאמצעות יתרון גודלה, מקבלת תן אלקטריק כקבוצה, הנחות והטבות שוות וזהות לאלה שהרשתות הגדולות קיבלו ומקבלות מהספקים וזאת בכדי לאפשר לחנויות הרשת, קטנות וגדולות, לתת מענה הולם לדרישות השוק, ולהתחרות על כיסו של הצרכן.

הקבוצה, שהינה בעלת איתנות פיננסית, פועלת רק על הונה העצמי, העומד על עשרות מיליוני ₪. עוצמתה של הקבוצה הביאה להיותה מודל לחיקוי, ובשנים האחרונות הוקמו מספר קבוצות דומות, וכיום כמעט ולא ניתן למצוא חנות פרטית בענף מוצרי החשמל, שאינה תחת מטריה של גוף דומה. למעשה ניתן לומר, שמגמת השליטה בענף החשמל בארץ התהפכה בעקבות הקמת תן אלקטריק.

הקמת תן אלקטריק: מרעיון למציאות של הצלחה

עד להקמת הקבוצה בשנת 1999, לרשתות השיווק הארציות הייתה שליטה מוחלטת בענף החשמל. רשתות ארציות נהנו ממחירים ומהטבות שהסוחרים הפרטיים לא יכלו לקבל. הרשתות הארציות כפו על חברות היבוא את רצונן, ובהעדפה הזאת הם איימו על המשך קיומן של החנויות הקטנות, המשפחתיות והשכונתיות, חנויות בודדות ומבודדות שלא יכלו למעשה להתחרות ברשתות שצברו כוח אדיר מול היבואנים. גודלן של הרשתות ונתח השוק הכללי שלהן הפך אותן למסה קריטית שאיימה על כל מי שלא נמנה עליהן.
הרעיון להקמת תן אלקטריק התבסס על הקמת קבוצה של סוחרי חשמל, פרטיים, ותיקים, מקצועיים, אמינים ומוכרים בענף מוצרי החשמל, חנות אחת בכל ישוב, עיר או כפר, יהודי או לא יהודי. קבוצה שתשקף את ההרכב והתמהיל הדמוגרפי תחילה בצפון ולאחריו בכל הארץ, הכוללת יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים, ותאגד אותם תחת מטרייה אחת, מטרה אחת, עם יעדים ואינטרסים משותפים שיישרתו את כלל הסוחרים, על בסיס "שוויון ההזדמנות ושוויון החובה" של כל סוחר או חנות הנמנים על קבוצת תן אלקטריק.
מטרת הקמת הקבוצה הייתה שהגוף יהפוך "לקבוצת קנייה" מרוכזת, חיסכון בהוצאות הפרסום וקידום המכירות, חיסכון בכוח אדם, חיסכון בהוצאות התפעול, הקטנת מלאים ובעיקר כוח מסחרי המייצג עשרות חנויות, במטרה לקבל את אותם המחירים שרשתות השיווק הארציות מקבלות, את אותן ההטבות, ההנחות וההעדפות. זאת במטרה לאפשר לחנויות הפרטיות להתחרות מולן ולתת מענה לדרישות השוק שנשלט והוכתב, בזמנו, על ידי הגופים הגדולים.

תן אלקטריק שינתה את כללי המשחק בענף החשמל בארץ, והשפעתה על הענף הייתה ונשארה דרמטית. תן אלקטריק הפכה תוך זמן קצר לשחקן מוביל בענף החשמל ולמודל לחיקוי על ידי גופים דומים שקמו בשנים האחרונות על בסיס העקרונות שלה.
תן אלקטריק הגשימה בתוך זמן קצר יחסית להקמתה את כל יעדיה ומטרותיה, וביססה את מעמדה ומקומה כרשת מהמובילות בענף בישראל.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • "אם המציאות של גלי הקורונה תמשיך להתקיים, אנחנו נחווה קריסה של מועדונים גדולים"

  הנזקים של גל הקורונה מורגשים היטב בעולם הספורט. החשש של קבוצות, תאגידים וספורטאים יחידים הוא לא רק מהגל השני, אלא מגל שירדוף גל וינתק את מכונות ההנשמה של עולם הספורט: זכויות השידור, הספונסרים, וכמובן הקהל. על אף שמדובר בפגיעה רוחבית, ישנם ענפי ספורט שיפגעו יותר מאשר ענפים אחרים, וישנן מדינות שצפויות להיפגע באופן קשה יותר, ויתכן שישראל היא אחת מהן

  "אם המציאות של גלי הקורונה תמשיך להתקיים, אנחנו נחווה קריסה של מועדונים גדולים"

 • אורוגואי מציגה: כך נלחמים בקורונה

  עם שורה של פעולות החלטיות, היענות אזרחית גבוהה לסגר וולנטרי, ודוגמה אישית של ראשי המדינה והמגזר הציבורי – כולל הפחתה של עשרות אחוזים מהמשכורת, אורוגואי מתמודדת היטב עם איום הקורונה, על אף הגבול המשותף עם ברזיל וארגנטינה. רגע לפני חגיגות יום העצמאות, תמונת מצב כלכלית וכללית על מה שקורה במדינה שהפכה למודל המאבק בקורונה ביבשת דרום אמריקה, "יש כאן הרבה הזדמנויות עסקיות לחברות ואנשי עסקים ישראלים". כתבה רביעית בסדרה

  אורוגואי מציגה: כך נלחמים בקורונה

 • האם תחלואת הקורונה יכולה להיחשב כתאונת עבודה והאם מהווה עילה לתביעה נזיקית נגד מעביד?

  האם תחלואה בקורונה עקב הידבקות במקום עבודה, בגלל תנאי העבודה יכולה להיחשב כ"תאונת עבודה" מבחינת חוק הביטוח הלאומי?

  האם תחלואת הקורונה יכולה להיחשב כתאונת עבודה והאם מהווה עילה לתביעה נזיקית נגד מעביד?

 • נדל"ן בעידן שאחרי

  החזון של רוני מזרחי, נשיא לשכת הקבלנים ובעלי קבוצת "מזרחי ובניו" לשוק הדיור בעידן שלאחר הקורונה.

  נדל"ן בעידן שאחרי