דורון עטיה, אסיה סיירוס - פיתוח וייזום בע"מ
דורון עטיה

דורון עטיה

מייסד ומנכ"ל

שנת לידה: 1971
דוא"ל: [email protected]
תפקיד: מייסד ומנכ"ל
תפקידים נוספים: בעלים-"גאיה" גן אירועים
תפקידים קודמים: מנכ"ל-בעלים "בין הכרמים"- גן אירועים
ותק בתפקיד: 15 שנים
תפקידים בגופים ציבוריים: 10 שנים חבר מועצה בעיר מזכרת בתיה
השכלה: הנדסאי
חבר בארגונים: ארגון הקבלנים- ארגון בוני אשדוד והשפלה
שפות: עברית, אנגלית
דרגה צבאית: סמ"ל

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
זכיית החברה בפרויקט מחיר למשתכן ב"גן יבנה" בו היא צפויה לבנות 400 יחידות דיור בבניינים בני 5-6 קומות. פרוייקט דגל של החברה ולא בכדי: ההזדמנות לעבוד עם טובי המתכננים ובשיתוף פעולה מלא של ראש המועצה עוד בשלב בו המהלך קורם עור וגידים לפני ביצוע, הופך אותו לרוחבי ומלא אימפקט מכל בחינה. בנייה באחד האיזורים הכי מבוקשים בישראל עם חשיבת תכנון קדימה לתשתיות וכבישי גישה, ולעיצוב חזותי עם ראייה סביבתית.  

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?
יותר מהכול-ניצול מיטבי של שטח המגורים. בעיניי, העובדה שבאסיה סיירוס שמים את הדיירים מעל הכול ו"לא יוצאים מהדירה" שבנינו עד שהושגו כל יתרונות התכנון הסביבתי, יושמו כל הסטנדרטים לכל הספקים והדיירים עצמם מביעים שביעות רצון גבוהה מהממוצע- כבר מבדיל אותנו מאחרים באופן בולט.

המשך ישיר של זה הוא החוסר התפשרות המוחלט על איכות. לא מן הפה אל החוץ אלא הסטנדרטים הנקבעים מלכתחילה לבנייה בחברה הם גבוהים בהרבה מהממוצע. אנחנו עובדים רק עם ציוד גרמני משוכלל, אנחנו משתמשים בספקים המובילים בשוק לחומרי הבנייה. כשרמת התשתית עוד לפני התחלת ביצוע היא כל כך גבוהה- רק אז אפשר להגיע גם לאסתטיקה, לנראות של המבנה שעולה ברמתה על השאר.

יש לנו כמו כן מדיניות חברה של חוסן שמגיע ממקום של איכות יותר מכמות. כמו בסיירת, אנחנו בוחרים לבנות כמות אדירה של דירות -כ-800 יחידות דיור – עם צוות הנהלה מצומצם ואיכותי

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?
חברת אסיה סיירוס תמיד שמה שקיפות בראש מענייה. כל ההתנהלות שלנו מול לקוחות, ספקים ודיירים מתבצעת כך. מהלך רוחבי חשוב שביצענו על מנת להמשיך ולחזק פעילות זו הוא אדפטציה של הגישה לעולם החדש. הגברנו זמינות כולל למנהלים לרמה של שבעה ימים בשבוע, כולל שבתות וחגים. התקנו אפליקציות ייעודיות לדבר הזה והתאמנו שירות גם באמצעות ווטסאפ. דיגיטציה לכל חברה בימינו היא פשוטו כמשמעו חיונית לקיום.
עוד במרכז הוא תכנית החברה להיכנס לתחום ההתחדשות העירונית. שם אנחנו רואים את העתיד וכבר בתוכניות הצמיחה לטווח הקרוב יותר דרך המהלך הזה הוא הכפלת היקף יחידות הדיור הנמצאות בבעלותינו.

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?
אנחנו מעדיפים לראות באתגרים הזדמנויות. בכל הקשור לכניסה שלנו לתחום ההתחדשות העירונית, יהיה חשוב מאוד לשמור על האיזון העדין בין תוכניות הממשלה והנחיותיה, להנחיות הביצוע של הרשויות המקומיות. לא פחות חשוב יהיה לשמור את הקהילה, הדיירים המתוכננים, מעורבים ובתמונה כחלק בלתי נפרד מהתחדשות עתידית.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
כבר מתחילת הדרך – לא להתפשר. מאוד קל להתפתות להנחות, לעיגול פינות. אלו דברים שבטווח הארוך לא שורדים. חשוב להיצמד לסטנדרטים שקבעת לעצמך, מן הפנים אל החוץ- במוסר העבודה שלך, בניהול העובדים ובהתקשרויות החברה עם חיצונים ולא למכור את עצמך ואת החברה בזול. לא לוותר לעצמך כי מהר מאוד עלולים להגיע למצב של פשרה תמידית.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
את המילה 'זמני' בתוך המילה 'זמנים'. גם כשמרגיש שלא – זמנים קשים יעברו. חשוב כל הזמן לזכור להיות ערוכים ליום שאחריהם.