דרור יוסף, Fundbox
דרור יוסף

דרור יוסף

GM & Chief Data Officer

שנת לידה: 1978
דוא"ל: [email protected]
Linkedin: לחץ לצפייה
תפקיד: GM & Chief Data Officer
תפקידים קודמים: CDO at StartApp, CDS at myThings, CSO at G-STAT
השכלה: MA in Statisitcs and Business, HUJI

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
כארגון גלובלי העוסק בתחום האשראי לעסקים קטנים ובינוניים, הובלנו קמפיין בינלאומי, בישראל ובארה״ב,  להקדמת התשלומים לעסקים קטנים שנפגעו בצורה אנושה ממשבר הקורונה.עסקים קטנים הם חלק מהותי ומשמעותי מהכלכלה העולמית. ברגע שהם נפגעו הבנו שאנחנו צריכים להתגייס ולעשות מאמץ עבורם. זו הדרך שלנו כחברת סטארט אפ שלקוחותיה הם עסקים קטנים ובינוניים, לא רק לדאוג לצמיחה העסקית שלנו אלה גם להתגייס ולתרום לחברה שבה אנחנו חיים.  

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?
אני חושב שהדבר המשמעותי ביותר הוא המשימה והחזון שלנו שהולכים יד ביד עם הפיתוח הטכנולוגי. העובדים שלנו, מבינים שהם התגייסו למשימה ויש יעד:  לאפשר לעסקים לצמוח. אני מאמין שהשילוב הזה מאפשר לנו להצליח - כולנו מכוונים למשימה. 

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?
לאחרונה סגרנו סבב גיוס של 200 מ' דולרים. סבב שהחל לפני כשנה ואליו הצטרף לפני חודש  המוסד הפיננסי הרביעי בגודלו בעולם. הם הצטרפו אלינו כי הם ראו את האסטרטגיה של החברה באחת התקופות המאתגרות ביותר, במשבר הקורונה. ההשקעה שלנו בטכנולוגיה ובדאטה השתלמה מאוד בתקופת המשבר ואיפשרה לנו להתמקד באסטרטגיה של צמיחה גם בשיאו. אני מאמין שבעתיד הקרוב, כאשר עסקים יחזרו למסלולם - אנחנו נהיה שם כדי לעזור להם. 

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?
האתגר הראשון שלנו הוא  להגדיל את האחיזה שלנו בשוק האמריקאי  - אנחנו מובילי שוק, וככאלה, יש לנו משימה לשנות את  ההתנהגות של הצרכנים. 
בימים אלו אנחנו בוחנים אפשרויות של כניסה לשווקים חדשים כחלק מאסטרטגיית ההתרחבות של החברה וצפויים לנו אתגרים מעניינים. 
בנוסף, כחברה חדשנית, אנחנו עובדים על פיתוח של מוצרים נוספים שיעזרו ללקוחות שלנו לצמוח. 
שוק האשראי הוא שוק  שיהיה בצמיחה אדירה, יש לנו עוד הרבה טריטוריות לכבוש ואנחנו בטוחים שנעשה את זה עם הטאלנטים הטובים ביותר בשוק ועם הנהלה חזקה.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
העצה הטובה ביותר היא לחכות לזמן המתאים ולשפר כל הזמן את גרף הלמידה. אל תקפצו מהר לתפקיד ניהולי לפני שאתם מוכנים לזה - בטווח הארוך קידום מהיר מידי לא משרת את המנהלים המתחילים ולא את החברה. אם אתם כבר שם, תהיו קשובים לאנשים מסביבכם ותלמדו מאחרים. בשביל להצליח צריך צוות מגוייס ומגובש.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
זמנים קשים הם חלק בלתי נפרד מהדרך להצלחה, והם לעיתים פתח להזדמנויות שלא היו מגיעות בדרך אחרת.