Intezer
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 2016
תחום: סייבר
כתובת: רח' רוטשילד 45, תל אביב
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.intezer.com
Facebook: לחץ לצפייה
Twitter: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
Youtube: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • איתי טבת

  איתי טבת

  שותף מייסד

  Intezer

 • רועי הלוי

  רועי הלוי

  שותף מייסד

  Intezer

 • אלון כהן

  אלון כהן

  שותף מייסד

  Intezer

אייקון אודות

אודות Intezer

חיקוי המנגנון הביולוגי והטמעתו בעולם התוכנה: זה אולי נשמע עתידני משהו אבל זה בדיוק מה שעושה חברת הסייבר הישראלית Intezer, אשר באמצעות "מיפוי גנטי" לווירוסים וחיקוי אופן הפעולה של המערכת החיסונית הביולוגית, מצליחה לזהות קשרים גנטיים בין תוכנות כופר ושלל נוזקות הרסניות ולהאיץ תהליכי תגובה באירועי סייבר. הטכנולוגיה אשר פותחה על ידי החברה נקראת Genetic Software Mapping והיא מביאה בשורה מהפכנית לגילוי איומי סייבר על ידי מציאת המקורות הגנטיים של כל קוד תוכנה. Intezer בעצם מאפשרת לארגונים לגלות איומי סייבר מודרניים, תוך מתן מידע עשיר המאפשר להגיב ביעילות לאירועים. הפתרונות שלה החברה מגוונים ונוגעים בתחומי אבטחת ענן, תגובה לאירועי סייבר (Incident Response) ועוד.

הרקע להקמה

חברת Intezer הוקמה בשנת 2016 על ידי שלושה בוגרי ממר"ם: איתי טבת, לשעבר ראש צוות התגובה של צה"ל לאירועי סייבר (IDF CERT), אליו הצטרפו בהמשך רועי הלוי, לשעבר ארכיטקט לפתרונות הגנה בסייבר לצה"ל וכיום סמנכ"ל טכנולוגיות בחברה, ואלון כהן, שהיה המייסד, המנכ"ל ויו"ר סייברארק. השלושה בחנו את עולם הסייבר לעומקו וראו שכל הפתרונות הקיימים כיום מבוססים על זיהוי אנומליות, מה שגורר הרבה התראות שווא וקושי לזהות התקפות אשר מתבצעות בצורה שקטה. אז עלה במוחם הרעיון לחקות את דרך פעולתה של המערכת הביולוגית, מערכת שפותחה במשך מיליארדי שנות אבולוציה, לצורך בחינת הקשרים הגנטיים בין הווירוסים השונים. הדבר נבע מההבנה שווירוסים הנם אבולוציוניים ותמיד מבוססים על קוד שכבר נכתב בוירוסים בעבר. הגישה החדשנית והייחודית של טכנולוגיית החברה מאפשרת לה להתמודד עם הקצב המהיר ורמת התחכום של איומי הרשת. הטכנולוגיה של Intezer מזהה את מקור התקיפה ואף יודעת להצביע על ה"מקורות הגנטיים" של מי שפיתח אותה - מדינה, ארגון, קבוצת האקרים וכדומה.

פריצת הדרך

החברה פרצה לתודעה העולמית כאשר הייתה הראשונה לזהות את מקור התקיפה של תוכנת הכופר WannaCry, שהופצה כחלק ממתקפת הסייבר שהחלה ב-12 במאי 2017 ופגעה באלפי מחשבים. התוכנה תקפה 230,000 מחשבים במעל ל-150 מדינות בעולם, הצפינה מידע חשוב ותבעה ב-28 שפות שונות תשלום של 600 דולר בביטקוין לפענוח. עוד לפני שהממשל האמריקאי הודיע על כך באופן רשמי, Intezer כבר ידעה לומר כי מדובר בצפון קוריאה. החברה הצליחה לעשות כן בעזרת זיהוי פיסות קוד שנראו קודם לכן במתקפות על סוני ובמתקפה על בנק בבנגלדש, כך שמומחי החברה הבינו שמדובר באותו בית תוכנה. בהמשך, טכנולוגיית החברה הוכיחה את עצמה בזיהוי מתקפות מתוחכמות נוספות בעלות פרופיל גבוה כגון Turla ו-NotPetya. בשנת 2020 חשפה החברה איומי סייבר רבים שלא זוהו בעבר, וכן גם זיהתה מגמה מעניינת של גידול במספר ההתקפות על שרתי לינוקס ועל סביבות ענן. בין התגליות של החברה היו קמפיינים גדולים של כרייה זדונית של מטבעות דיגיטליים, תוכנות כופר ואיומים מדינתיים, כגון DOKI ,HiddenWasp ,QNAPCrypt ו-PureLocker.

בצמיחה עקבית

נכון להיום החברה מעסיקה כ-50 עובדים, מרכז המו"פ שלה נמצא בישראל וסניפי המכירות שלה ממוקמים בארה"ב, אנגליה והולנד. עד כה גייסה החברה כ-27 מיליון דולר ועל משקיעיה נמנות קרנות ההשקעה Intel Capital ,Open View ,Magma Ventures ו-Samsung Next.

לקוחות ומוצרים עיקריים

על לקוחות החברה נמנים גופים ציבוריים וממשלתיים לצד חברות ענק בתחומי הפיננסים, הטלקום והקמעונאות הנכללות ברשימת ה-Fortune 500. מוצרי החברה מיועדים בעיקר לצוותי אבטחת מידע הממונים על הענן או צוותי תגובה לאירועי סייבר באותם ארגונים וחברות.

אלו כוללים את Intezer Analyze המבצע אנליזה של תוכנות זדוניות ומאפשר לבצע סריקה של קבצים ולקבל מיפוי גנטי של מקורות הקוד, וכן את Intezer Protect המגן על שרתי ענן של חברות מפני קוד זדוני בזמן אמת.

החזון

לחברה חזון שאפתני והוא לשנות את המשוואה המעוותת הקיימת כיום בין תוקף סייבר למותקף, תוך הפיכת תקיפות הסייבר ללא משתלמות. העיוות נובע מכך כי בעוד שהתוקף צריך משאבים מועטים בלבד על מנת לפגוע, הרי שהנזק שהוא יוצר עבור המותקף הוא עצום. ב-Intezer מאמינים כי הטכנולוגיה אותה פיתחו יכולה לשנות בצורה דרמטית את המשוואה הזו כיוון שלפתח תוכנה זדונית מאפס, בשונה מהתבססות על תוכנה קיימת, אותה מצליחה החברה לזהות, פשוט לא יהיה ישים או משתלם עבור התוקפים.

אייקון פרסומים

פרסומים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • גלובל רוטו שקע – ממשבר עמוק להצלחה מפוארת

  גלובל רוטו שקע – ממשבר עמוק להצלחה מפוארת

 • פורום בכירי ענף המשפט 2022

  בתאריך ה- 23.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי ענף המשפט.

  פורום בכירי ענף המשפט 2022

 • פורום בכירי תחום המיסוי 2022

  בתאריך ה- 7.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי תחום המיסוי.

  פורום בכירי תחום המיסוי 2022

 • פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

  ביום ד' ה-9.3.22 נערך במלון רויאל ביץ' תל אביב פורום Duns 100 השנתי של בכירי ענף המשפט בישראל בתחום ההייטק בהשתתפות בכירי דן אנד ברדסטריט בישראל, עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה ובהנחיית גדעון אוקו.

  פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022