WSP

חברת ייעוץ, תכנון, בקרה ושירותי הנדסה מקצועיים

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1885
תחום: חברת ייעוץ, תכנון, בקרה ושירותי הנדסה מקצועיים
כתובת: רח' הגולן 1, בית ברקת 1, קריית שדה התעופה
טלפון: 03-7660800
פקס: 03-9794156
דוא"ל: naomi.rytz@wsp.com
אתר החברה: http://www.wsp.com
Facebook: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • קובי בן שטרית, WSP

  קובי בן שטרית

  מנכ”ל

  WSP

  לפרופיל המלא

  קובי בן שטרית
 • רונן מרקו, WSP

  רונן מרקו

  סמנכ"ל אנרגיה

  WSP

  לפרופיל המלא

  רונן מרקו
 • יריב כץ, WSP

  יריב כץ

  סמנכ"ל תשתיות

  WSP

  לפרופיל המלא

  יריב כץ
 • פייר דרוויט, WSP

  פייר דרוויט

  מנהל פרויקט הקו האדום נת"ע – PMC

  WSP

  לפרופיל המלא

  פייר דרוויט
אייקון אודות

אודות WSP

חברת WSP נמנית בין חברות ההנדסה המובילות בעולם. WSP מעסיקה כ-50,000 עובדים מיומנים בכ-500 משרדים הפרוסים ב-43 מדינות. פריסה בינלאומית נרחבת זו מאפשרת לחברה להוציא לפועל בהצלחה פרויקטים מורכבים ומאתגרים ברחבי הגלובוס לשביעות רצון לקוחותיה.

ניסיון גלובאלי

לחברה ידע וניסיון רב בניהול פרויקטים הנדסיים מורכבים, תכנון הנדסי, פיקוח על ההקמה, תאום, בקרה ויעוץ אסטרטגי, בתחומי תחבורה, תשתיות, מבנים, אנרגיה, תעופה, סביבה ועוד. המומחים שלנו כוללים מהנדסים, טכנאים, מדענים, אדריכלים, מתכננים, מודדים, מומחי איכות הסביבה, ניהול תכנון וניהול הביצוע.

ניסיון בישראל

ניהול פרויקטים, ייעוץ ובקרה הנדסית

WSP ישראל מספקת שירותי הנדסה וניהול לשוק הישראלי משנת 1995 וגאה בתפקידה המשמעותי בהצלחת פרויקטי התשתיות המקומיים הגדולים בישראל. WSP מנהלת את פרויקט הקו האדום של נת"ע (הרכבת הקלה בת"א), את פרויקט החשמול עבור רכבת ישראל ופרויקטים עבור רשות שדות התעופה. אנחנו המתכננים הראשיים של פרויקט Toha 2 בן 72 קומות בתל אביב ומספקים שירותי ייעוץ עבור פרויקט רק"ל חיפה-נצרת.

בתחום הבקרה ההנדסית, אנו מנהלים את הבקרה בפרויקט הרכבת הקלה בירושלים עבור צוות תכנית האב לתחבורה ומשמשים כחברת הבקרה מטעם משרדי התחבורה והאוצר על פעילות חב' נתיבי ישראל. מזה עשור, WSP בישראל מספקת שירותי ייעוץ הנדסיים לרשות הגז הטבעי ושירותי הנדסה עבור מספר תחנות כח גדולות.

פרויקטים קודמים בהם עסקה החברה מייצגים מגוון גדול של תחומי הנדסה שונים, בהם הרחבת נמל התעופה בן גוריון, בקרת תכנית החומש של רכבת ישראל, תכנית האב של הרכבת הקלה בירושלים ותכנית האב של הנמלים באשדוד ובחיפה. WSP בישראל מספקת שירותי ייעוץ הנדסיים לרשות הגז הטבעי ושירותי הנדסה עבור מספר תחנות כח גדולות.

רכבת מהירה, חישמול רכבת, רכבת קלה

תחבורה אינה רק האופן של העברת נוסעים ממקום למקום, תחבורה הינה כלי ליצירת קהילה תוססת ומגוונת. מערך התחבורה משפיע על החלטות בנושא השקעות ומהווה גורם מרכזי בצמיחה הכלכלית. ל-WSP נסיון רב בתכנון וניהול, הקמה ובקרה של מערכות תחבורה שונות ומגוונות בארץ ובעולם.

כבישים גשרים ומנהרות

WSP מביאה ניסיון רב לכל היבטי התכנון והניהול של כבישים עירוניים, כפריים וכבישים מהירים עם צוותי מומחים בעלי שם עולמי במנהור, גשרים, תכנון תחבורה ומערכות לניהול תנועה.

אנרגיה - ייצור חשמל, תחנות כוח, גז טבעי ואנרגיה מתחדשת

ייצור חשמל כולל טכנולוגיות מסורתיות כגון דלק, פחם ומפעלים מבוססי גז וכן טכנולוגיות חדשות ונקיות יותר, כגון מערכות סולריות, מערכות רוח ומערכות כוח הידראולי. WSP הינה מובילה עולמית בתחום ייצור חשמל פוטו-וולטאי ומערכות אגירת אנרגיה. אנו שמים דגש על כל היבטי ייצור החשמל, החל משלב התכנון הרעיוני של תחנת הכוח, תכנון תשתיות הולכה וחלוקה, ופיקוח על ההקמה עד להשלמת הפרויקט.

שימוש בגז טבעי מהווה נדבך מרכזי ליצור אנרגיה ידידותית לסביבה. אנו מעורבים בפרויקטים שונים החל מבקרה על התכנון ועד להפעלה כולל ניהול ותפעול של מתקני גז בתוך המפעל ומתקני גז טבעי נוזלי (LNG).

בנייה לגובה וגורדי שחקים

WSP תורמת לעיצוב קו הרקיע של ערים ברחבי העולם זה למעלה ממאה שנה. אנחנו מובילים בעיצוב ותכנון מגדלים וחלוצי המגמה לבניה גבוהה וצרה בכדי למקסם את שווי הנדל"ן בסביבות אורבניות צפופות.

ייעוץ סביבה וקיימות

חברת WSP מספקת מגוון רחב של שירותים בתחום איכות הסביבה כשירות משלים לפרויקטים ולקוחות בתחומי פעילותה העיקריים וכפרויקטים ותהליכים עצמאיים (Stand alone). שירותי החברה כוללים בין היתר, ניהול פרויקטים בתחומי הסביבה והקיימות, בקרה ופיקוח בהיבטי הסביבתי – במהלך התכנון וההקמה, ייעוץ בנושא שיקום קרקעות ומי תהום מזוהמים, ייעוץ בנושא זיהום אוויר ופליטות גזי חממה, ליווי הגשת מכרזים בתחום טכנולוגיות הסביבה וכתיבת מסמכים סביבתיים מסוגים שונים (חוות דעת, תסקירי השפעה על הסביבה, בחינת התכנות טכנו – כלכליות ועוד).

בקרה הנדסית

WSP מובילה בישראל את תחום הבקרה ההנדסית ומשלבת ידע ומומחיות בינ"ל עם מתודולוגיות חדשניות ומבוססות בבקרה אפקטיבית.
שירותי בקרה הנדסית המוענקים ללקוחותינו:
• תשתיות תחבורה - כבישים - בקרת סלילה, גישור ומינהור לרבות תחזוקה.
• רק"ל בקרה על תכנון והקמה של תשתית מסילתית
• בקרה מפעלית בקרה הנדסית וכספית על מענקים לעידוד השקעות בהקמת מפעלים תעשייתים.
• אנרגיה בקרה רגולטורית על תכנון, הקמה, הפעלה ותחזוקה של מתקני אנרגיה ומערכות גז טבעי .
• מבנים בקרה ייעודית על תכנון קונסטרוקציה ומערכות עבור גורדי שחקים.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • גרושים עם ילדים? כך תתנהלו נכון מבחינה כלכלית וכללית בעידן הקורונה

  מגפת הקורונה מציבה בפני הורים גרושים סיטואציה כלכלית וכללית מורכבת ומאתגרת באופן קיצוני. עו"ד רות דיין וולפנר בטיפים שמטרתם לסייע להורים גרושים עם ילדים לשרוד את האתגרים הכלכליים והכלליים בעידן הקורונה, "מה שמנחה אותנו זה למצוא את הפתרון האפשרי ההגיוני והמתחשב ביותר"

  גרושים עם ילדים? כך תתנהלו נכון מבחינה כלכלית וכללית בעידן הקורונה

 • עדות ראיה – ממש לא מה שחשבתם

  אם גם אתם חושבים שהצבעה על חשוד במסדר זיהוי היא ראיית הזיהוי הטובה ביותר - חשבו שוב

  עדות ראיה – ממש לא מה שחשבתם

 • תוכנית יציאה ממשבר הקורונה לחברות ועסקים

  הנקודה המרכזית בתכנית היא יצירת תזרים מזומנים אמין וחיובי, בזמן הקצר ביותר. יחד עם זאת, התכנית גם חייבת לשקף את שלב החזרת עובדים מחל"ת. עדיף להגיע להסכמה עם העובדים על הורדת שכר לתקופה, או כל פתרון אחר מוסכם על העובדים, על פני פיטורין

  תוכנית יציאה ממשבר הקורונה לחברות ועסקים

 • הכירו את שוק ההשקעות האלטרנטיביות

  בימים בהם ישנה תנודתיות חריפה בשוק ההון, מיכאל לביא, מחברת נטו משווקים פיננסים סוכנות לביטוח, מציע בפודקאסט להכיר לעומק גם את שוק ההשקעות האלטרנטיביות, שוק המציג מגוון מסלולי השקעות למוסדות ולאנשים פרטיים המחפשים אפיקי השקעות חדשים

  הכירו את שוק ההשקעות האלטרנטיביות