המשקיעים בהחלט יכולים להיות שבעי רצון מביצועי שוקי המניות בתקופה האחרונה. אחרי הטלטלה שהחלה עם התפרצות מגפת הקורונה, הציגו הבורסות התאוששות מהירה וחדה ששלחה את המדדים המובילים מסביב לעולם לנפץ שיאים אלא שכעת נראה כי גלי ההדף של המשבר מייצרים שוב רגישות לכל התפתחות בשווקים – ונורות האזהרה מאותתות שהסכנה עדיין לא חלפה.

 

 

כך או כך, המשקיעים המתוחכמים כבר מצאו דרך להתגבר על התנודתיות והסיכון הגובר בשוק במקרה של תיקון חד שעשוי להגיע אחרי רצף העליות המטאורי שרשמו כאמור השווקים הפיננסיים בישראל ומעבר לים. מדובר בעולם ההשקעות האלטרנטיביות שזוכה לפריחה בשנים האחרונות, עוד הרבה קודם למשבר הקורונה, והפך במהרה לזירת השקעה מבוקשת המגלגלת מאות מיליארדי דולרים מדי שנה.

  

עולם ההשקעות האלטרנטיביות מסתמן כעוגן בתיק ההשקעות

 

תחום ההשקעות האלטרנטיביות מציע סקאלה רחבה של אפיקי השקעה אטרקטיביים בלתי סחירים ונטולי קורלציה לשווקים, כדוגמת השקעה בקרנות נדל"ן (יזמות, מניב, חוב וכיוצא בזה), הלוואות פרטיות (P2P), קרנות גידור בשלל האסטרטגיות השונות, קרנות פרייבט אקוויטי ((PE, חברות היי-טק וביומד פורצות דרך, מיזמי תשתיות ואנרגיה, ושאר מגזרי פעילות משגשגים שהיו עד לאחרונה מתחת לרדאר מבחינת חשיפה להשקעה.

 

אלה מאפשרים כיום למשקיעים כשירים (העונים על מספר תנאים מצטברים) להיחשף לענפים וחברות בעלות פוטנציאל תשואה גבוה, שהיוו עד לאחרונה בעיקר נחלתם של הגופים המוסדיים שזיהו כי מדובר במנוע צמיחה מרכזי של עולם ההשקעות ובהתאם היו הנהנים הכמעט בלעדיים מגריפת רווחים נאים על אותן השקעות.

 

הפופולריות של עולם ההשקעות האלטרנטיביות נעוצה גם בעובדה כי בשנים האחרונות התגבשה ההבנה בקרב המשקיעים כי מכשירי ההשקעה המסורתיים, בעיקר בדמות ניירות ערך ואגרות חוב, אינם מספקים מענה מקיף למצבי השוק המשתנים ולא מאפשרים גיוון אמיתי של תמהיל תיק ההשקעות לצד פיזור סיכונים רחב. צמיחתו של התחום סיפקה את המענה המתבקש של שילוב השקעות במכשירים פיננסיים שאינם מושפעים מתנועות השוק וכאלו המסוגלים להשיא תשואה עודפת גם בעתות משבר.

 

שער הכניסה לעולם ההשקעות האלטרנטיביות

 

 

תחום ההשקעות האלטרנטיביות אמנם צמח בקצב מואץ נוכח תיאבון המשקיעים למכשירי השקעה חלופיים שאינם מושפעים מתנודות השוק אך מנגד רבים מהם נתקלו בחסמי כניסה גבוהים, גישה מוגבלת ובעיקר העדר היכרות עם האלטרנטיבות השונות להשקעה. החמצת ההזדמנות עבור משקיעים רבים להיחשף לעולם ההשקעות האלטרנטיבי הוביל את 'נטו Family Office', זרוע לקוחות היוקרה של חברת 'נטו פיננסים', להקים מערך מקצועי שיאתר הזדמנויות השקעה אטרקטיביות ויפתח דלת עבור ציבור המשקיעים לעידן החדש של עולם ההשקעות המתקדמות.

 

בעניין זה ראוי לציין כי בשונה מגופי השקעה והבנקים המציעים ללקוחות אופציות השקעה מתוך סל אפשרויות מצומצם, וברוב המכריע של המקרים גם ממניע של אינטרס אישי, מנהלי ההשקעות ב'נטו Family Office' פועלים מתוך ראייה אובייקטיבית וטובתו הבלעדית של המשקיע נוכח ההבנה כי פרופיל המשקיע שונה מאחד לשני ולכן נדרש להתאים את תמהיל ההשקעות לאופי ורמת הסיכון שהוגדרו לאחר הליך בחינה קפדני.

 

'נטו Family Office', המתפקד ומתמחה בניהול וייעוץ פיננסי ליחידים ומשפחות עושר, מייצר מענה הוליסטי ללקוחות בכל הנוגע לבניית אסטרטגיית השקעה במסגרתה מתבצע גם תכנון מס יצירתי וארוך טווח שעשוי להסתכם בחיסכון כלכלי משמעותי. כך לדוגמה, ישנם מכשירי השקעה המאפשרים דחיית אירועי מס (תשלום בגין רווחי הון) עד לפדיון מלא של ההשקעה, צעד שמייצר גמישות בכספי ההשקעה לצד גידול פוטנציאלי בשורת הרווח הכוללת באמצעות אפקט ריבית דה-ריבית על הכסף.

 

מלבד זאת, הליך ההשקעה ב'נטו Family Office' מתבצע בליווי צמוד ומפוקח של צוות מומחים פיננסיים, ובשקיפות מלאה מול הלקוח, לרבות הפקת דוחות שוטפים ומפורטים באשר לסטטוס ההשקעה, מצבו הפיננסי של התיק, מאזן רווח והפסד וכיוצא בזה.

 

חשוב לציין, משרד 'נטו פיננסים' נולד נוכח ההבנה כי יחידים ומשפחות עושר, אמידים ככל שיהיו, לא מכירים לעומק את כל חוקי המשחק בעולם הכלכלי, ובייחוד בתחום ההשקעות האלטרנטיבי, ונדרשים לליווי וניהול פיננסי הדוק. המשרד מספק את כל המעטפת לניהול העושר, החל מייעוץ מס ומניעת תשלומים מיותרים, בניית אסטרטגיית השקעה והכנת תכנית כלכלית מפורטת לשנים קדימה, זאת תוך סטנדרטים מקצועיים וניסיון עתיר שנים שצברו צוות הפיננסים במהלך עשרות שנות פעילות הקבוצה בענף הניהול והתכנון הפיננסי למשקיעים עתירי הון.

 

 

בשורה התחתונה, משבר הקורונה יצר מציאות חדשה ומאתגרת שהגבירה את הנחיצות למכשירי השקעה בלתי סחירים שיאפשרו לתמרן בין מצבי השוק המשתנים, למזער סיכונים ובמקביל לנצל את הפוטנציאל הגלום בערוצי ההשקעה האלטרנטיביים, שהולכים ותופסים נתח משמעותי בעולם ההשקעות. חברת 'נטו Family Office' בוחרת לעבוד עם המנהלים הפיננסים הגדולים והמובילים בעולם, ופותחת חלון הזדמנויות למשקיעים כשירים המעוניינים להיחשף לעולם ההשקעות המתקדמות בארץ ובחו"ל, שתופס תאוצה ומסתמן כעוגן בתיק ההשקעות.

  

הכותב הוא נדב שוורץ, משנה למנכ"ל 'נטו תכנון פיננסי' , סמנכ"ל חטיבת הפיננסים וממייסדי 'נטוFamily Office '.