מי את?
ענת לביא אזולאי, אמא אוהבת למיה ויהונתן ובת זוג לבני

מה את עושה?
עורכת דין מזה כ - 21 שנים, בעלת משרד בוטיק המתמחה במעמד אישי ומקרקעין. חברת מועצה בנתניה - קדנציה שניה.

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?
אני אוהבת לגרום לאנשים לחייך, לישון טוב בלילה ולהיות רגועים שהם יודעים שהם בידיים טובות. כל אדם אוהב להיות נאהב- כאשר אנחנו נותנים ערך של ממש בחיי אנשים זה מעצים את התחושה הזו. בנוסף- אני אוהבת את ה"אקשן"- עסקאות ומחשבה שיוצרת תוצאות, את האדרנלין והפרפרים בבטן, ולמצא פתרונות לעסקאות מורכבות.

תפקיד ראשון?
התחלתי את הקריירה המשפטית כשכירה במשרד מסחרי אזרחי ובעיקר בהוצאה לפועל. מהר מאוד הבנתי שאת זה אני לא אוהבת - כי זה טכני. רציתי חשיבה משפטית ואסטרטגיה. גם במקרקעין - אני הכי אוהבת את העסקאות המורכבות יותר. במעמד אישי- אנחנו חיים את החשיבה והתיכנון אסטרטגי.

התפקיד שעשה אותך והאדם שלמדת ממנו הכי הרבה?
לא היה לי תפקיד אחד ש"עשה אותי". התחלתי מאפס ולמעשה כל השנים למדתי, התעצבתי ויותר דייקתי את עצמי.  למדתי הרבה מהורי: מאבא שלי – שהוא אדם חרוץ ובעל כח רצון עצום. מאימי  על טוב לב וראיית האחר. אני לומדת מדי יום מילדיי ומהצוות שלי במשרד.

עם מי את מתייעצת על החלטות מקצועיות ועסקיות חשובות?
יש לי מספר מצומצם של חברים טובים, אנשים חכמים כל אחד בתחומו ואני מתייעצת איתם . ויש לי את אחי הבכור- שהוא ה"עשה לך רב" הפרטי שלי.

תחביבים?
בקריירה כל כך עמוסה ואינטנסיבית,  אני חייבת רגעים של איזון. לכן אני כבר מספר שנים מתרגלת יוגה באופן קבוע מדי שבוע. אני מאוד אוהבת לאפות ואני ממציאה מתכונים טבעוניים. ואני גם מכורה ללגו. אין טיסה לחו"ל בלי קניה של קופסאות לגו בכל הגדלים- שיהיה לי עד הטיסה הבאה.

מה את אוהבת לעשות בסוף השבוע?
אני שומרת שבת ולכן סופי שבוע שלי רגועים. אני קוראת ספרים ויוצאת להליכה על חוף הים ליד הבית. לפעמים גם מקיימת מפגשי חברים ויין  - מבחינתי זה שווה הכל.

היכן את אוהבת לנפוש ועם מי?
אני הכי אוהבת לנפוש עם המשפחה שלי, בכל מקום. הטיול האחרון היה לתאילנד והיה מופלא.  בחורף אני אוהבת טיולי בנות לקור של אירופה. וגם סופ"ש בצפון הארץ – עושה את העבודה.

המתנה המכובדת ביותר שקיבלת ואיפה את שומרת אותה?
אני מקבלת הרבה מתנות מלקוחות שלי. קיבלתי הרבה פעמים פרחים, שוקולדים  ואפילו קיבלתי יהלום ענקי ויקר. אבל- המתנות שאני הכי אוהבת- זה כאשר אני מגיעה למשרד ויש לי מכתב מאמא שלי על השולחן. אמא שלי עלתה מצרפת לישראל לפני כמעט 50 שנים. היא עדיין כותבת עברית עם מיליון טעויות – אבל אני מבינה את הכתוב היטב וכל מכתב מלא בציורי פרחים ופרפרים ואני שומרת את כל המכתבים – כמו אוצר בתיבה.

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים מבחינה מקצועית ואישית?
בעוד 10 שנים אני אמשיך להיות משרד מוביל במדינת ישראל, אני בטוחה שאפנה לעסקים- מעבר לעריכת דין, ובגלל שהחיידק הפוליטי קיים בי ואני מספר שנים חברת מועצה – מי יודע אולי הפוליטיקה תהפוך אפילו למשהו יותר גדול.   
מבחינה אישית- אני רוצה לראות את הילדים שלי מאושרים, אני מקווה לראות כמה שיותר עולם ואני מקווה שיהיה לי את הכח להתחזק מבחינה רוחנית.

מוטו בחיים/משפט שאת מאמינה במסר שהוא מעביר? 
ליהנות מהדרך זו לא קלישאה- זו דרך חיים. מי שמבין שהחיים הם בדיוק מה שקורה ברגע זה- מרוויח את חייו כל שניה.