"בשנותיי הראשונות כעורך דין צעיר הענקתי ייעוץ משפטי עבור לקוחות מסחריים וכן עבור מע"צ שם נדבקתי לראשונה בקסם האופף את ההליך המכרזי. ניתוח הצרכים המקצועיים והמסחריים של הלקוח, גיבוש מתווה תחרותי, ניהול הסיכונים תחת אילוצים משפטיים והגיוון המקצועי העצום - אינם מצויים בתחומי משפט אחרים וזו הסיבה שמשכה אותי אל התחום". על דברים אלה חתום עו"ד גל שני, 43, שותף מנהל במשרד יוסי לוי ושות', המוביל את מחלקת המכרזים של הפירמה המונה כיום כ-40 שותפים ועורכי דין.

עו"ד שני, אשר צבר גל מומחיות ייחודית בתחומי המשפט המנהלי, נחשב לאחד מעורכי דין הבולטים בישראל בתחום המכרזים ובמסגרת זו, מעניק ליווי משפטי לשורה ארוכה של גופים פרטיים וציבוריים, בהם: רשות שדות התעופה, רשות המים, נתיבי ישראל, רכבת ישראל, משרד הביטחון, שביט שירותי ניהול למשרד הביטחון, יובלים אשדוד (תאגיד מים), אוניברסיטת תל אביב, שירותי בריאות כללית, מרכז החישובים הבינ-אוניברסיטאי, עיריית קריית ביאליק, פרטנר תקשורת, קבוצת י.ש יעקובי ועוד.

במסגרת עיסוקו, מלווה גל שורה ארוכה של הליכים מכרזיים ותחרותיים, מקומיים ובינלאומיים לביצוע פרויקטי בינוי ותשתית בשיטות ביצוע שונות, רכישת טובין, שירותים, תקשורת, מחשוב וטכנולוגיה מורכבים. בנוסף, מתמחה גל ברגולציה וממשל תאגידי בתחום דיני המכרזים, מעורב בהכנת תזכירי חקיקה במסגרת תיקון לתקנות חובת המכרזים ואף מסייע לגופים ציבוריים בייסוד מבנה ארגוני תואם ובגיבוש מתודולוגיות התקשרויות, נהלים פנימיים, והנחיות לביצוע תהליכי התקשרות, בהתאם לתקנות חובת המכרזים.

גל, ספר לנו קצת על עצמך?

נולדתי וגדלתי בפתח תקווה. הבכור מבין 3 אחים ואחות קטנה. ילדות רחוב שובבה בסביבה קשת יום של אוכלוסייה מבוגרת, ספרטנית ומבקרת. מעין שכונת חיים. באווירה זו מתפתחת אישיות עצמאית, ששה לאתגרים, לפרקים בלתי מרוסנת. מפנה גדול ומשמעותי חל כאשר עקרנו ליישוב קהילתי בשומרון, אשר חרט על דגלו ערכיות, חינוך, מצוינות ואהבת הארץ. שם גם החלה לפעפע בי התחרותיות והשאיפה למצוינות בלתי מתפשרת. את השכלתי התיכונית רכשתי בתיכון כפר הרא"ה במגמה ריאלית-פיזיקאלית, תחומי עניין מרתקים המשקפים את נטיותיי הטבעיות לגיבוש פתרונות. משם המשכתי למכינה קדם צבאית בפדואל, אשר הכשירה את הדרך לשירות במסלול קרבי. את זוגתי יעל הכרתי ביישוב ולכן היה אך טבעי שבו גם נקים את ביתנו.

כיצד החל מסלולך המקצועי?

כבן לאב העוסק בהנדסת מכונות ואם שהיא אחות מסורה, תמיד התגוששו אצלי הנטייה הריאלית של אבא ושאיפותיה של אמא לבן שהוא רופא או עורך דין. בניסיון לרצות את כולם, נרשמתי לשתי פקולטות שונות: רפואת שיניים ומשפטים-כלכלה. בדיקת דם שגרתית ממנה חששתי, הכריעה את הכף – רפואה אינה לחם חוקי וכך נותרתי עם לימודי משפטים וכלכלה. כמצטיין דיקאן בכל שנות לימודיי, בחרתי להתמחות במשרד עורכי הדין, יגאל ארנון ושות', כמתמחה האישי של יגאל עצמו ז"ל, אשר טרח כל פעם להסביר כשהביט בי לבוש כהלכה, כי  "כך צריך להיראות עורך דין". כמתמחה זו הייתה עבורי קריאת כיוון נהדרת.

איך התגלגלת לתחום שבו אתה עוסק כיום?

בשנותיי הראשונות כעורך דין צעיר הענקתי ייעוץ משפטי עבור לקוחות מסחריים וכן עבור מע"צ (לימים נתיבי ישראל). שם נדבקתי לראשונה בקסם האופף את ההליך המכרזי. ניתוח מקדמי של הצרכים המקצועיים-מסחריים, גיבוש מתווה תחרותי ראוי, ניהול הסיכונים תחת אילוצים משפטיים והגיוון המקצועי העצום עמו יש להתמודד (בינוי, תשתית, לוגיסטיקה, שירותים, מסחר, טכנולוגיה וכיו"ב), אינם מצויים בתחומי משפט אחרים. המשרד תמיד הווה כר נוכח להתפתחות מקצועית ולכן כשהגיעה לפתחנו רשות שדות התעופה, נשאבתי לתחום באופן אבסולוטי. בשנים האחרונות, חלו תמורות עצומות בדיני המכרזים, אשר מצאו ביטוי הולם באכיפה וברגולציה מוגברת. הצורך בייעוץ משפטי נבון, החורג מגדרי ניסוח מסמכי המכרז, הנו עצום ובודדים הם עורכי הדין בארץ העוסקים בכך. כל אלה היוו ועדיין מהווים עבורי מוקד משיכה.    

מהו לדעתך האתגר הגדול או המשמעותי ביותר בעבודה מול לקוחות בכלל, ובתחום שלך בפרט?

שילוש קדוש - שירות ללא פשרות, גמישות מחשבתית וקשר בין-אישי. היועץ המשפטי, הוא איש אמון, ככזה הוא אמור להיות ידו הימנית של הלקוח. ההמחזה הזו ניתנת ליישום רק באמצעות תודעת שירות גבוהה. אני סולד מטכנאות משפטית. עולם המשפט מעניק עבורנו ארגז כלים. המצוינים יפליגו במחשבה, מחוץ לארגז, יתמחו גם בכל היבט מסחרי-מקצועי של הלקוח, ויגבשו פתרון ההולם את צרכיו. זו מנטרה שאני משנן מידי יום. עבור צרכים אלה, הלקוח משלם את כספו. ועם זאת, לבסוף, אני סבור שגם הלקוח וגם עורך הדין, אמורים ליהנות מהתהליך. מרבית שעות היום אנו מבלים עם הלקוחות ולכן, ערכם של הקשרים הבינאישיים לא יסולא בפז. רבים מלקוחותיי הם גם חברים של ממש והשיח גולש הרבה מעבר לליבון משפטי כזה או אחר.

כיום, עם מי אתה נוהג להתייעץ כשאתה מוצא את עצמך מול אתגר לא מוכר?

מכל מלמדיי השכלתי. כעורך דין צעיר, קיימת נטייה טבעית להתכנס. ברבות השנים והניסיון שנלווה עמם, למדתי שאינטראקציה בין אישית עם לקוחות, מתמחים, קולגות ואפילו הצד שכנגד, הינה מתכון לצליחת משוכות רבות. לכל אחד יש משקל ולכל דעה יש חשיבות. כל אחד שופך אור על הבעיה ועל פתרונה מזווית הראות ומהניסיון שצבר. גם לשיער הלבן של שותפי ומייסד המשרד, עו"ד יוסי לוי, ישנה משמעות לא מבוטלת ואני טורח לנצלו מעת לעת. בסופו של יום אני עצמי מעבד את מכלול הנתונים ומתאים פתרון התואם את צרכי הלקוח לנסיבותיו. לא פעם, אירועים דומים מקבלים מענה יצירתי שאינו בהכרח זהה.   

ספר על אתגר מקצועי שאתה גאה שצלחת

בתחילת שנת 2015, נקראנו לסייע בהסדרת תהליכי ההתקשרות בנתיבי ישראל. באותה העת, אין בחברה מנכ"ל ויועץ משפטי והיא מצויה תחת מעטה חקירה כבד בדיוק בנושאים המתייחסים להליכי ההתקשרות שניהלה. במשך שבועות ארוכים, ערכתי מפגשים עם עשרות גורמי מפתח באגפי החברה השונים, בכירים וזוטרים, בכדי ללמוד את הצרכים ההנדסיים ולנתח את כשלי ההתנהלות, בסיומם גיבשתי מתודולוגיה ייחודית לחברה. על מנת שלא לסכן את פעילותה השוטפת והחיונית של החברה, ערכתי עבורה תכנית הטמעה תלת שלבית, הנתמכת בהנמקות משפטיות מורכבות, ואשר לוותה גם בהדרכות ובעריכת נהלים ומסמכי התקשרות עדכניים.

במהלך תקופה קצרה יחסית, חרף העננה הפלילית שריחפה במסדרונותיה, עברה החברה סוג של "מהפך משפטי" משמעותי. לימים, המתודולוגיה אומצה על ידי המנכ"ל והיועמ"ש הנוכחיים והיא נהוגה בחברה גם בימים אלה. לאחרונה אף הוסרה מהדוחות הכספיים של החברה "חולשה מהותית" אשר דבקה בה משך שנים.

תהליך דומה גובש ברשות שדות התעופה במסגרת הערכות מאומצת לתיקון המקיף שנערך לתקנות בשנת 2009. בעצה אחת, עם בעלי תפקידים מוכשרים ברשות, גיבשתי מתודולוגיה ונהלים ברורים, כולל ספר הדרכה עב כרס עבור כלל העובדים וועדות המכרזים, המהווה עד היום "מורה נבוכים" לניהול כל תהליכי ההתקשרות. בסיום ההליך, הוכרזה אף הרשות כגוף ציבורי מצטיין, במבדק שערך לשם כך החשכ"ל.

יישום והטמעת התהליכים האמורים, כללו ניתוח של מגוון הסיכונים, החשיפות והחלופות הרלוונטיות לגוף הציבורי, ולכן הניבו מומחיות ופרקטיקה ישימה ויוצאת דופן, המשמשת אותי בליווי מוצלח ובגיבוש עמדה משפטית סדורה, עבור מכרזים והליכים תחרותיים מורכבים מאין כמותם. בעשייה מאומצת וייחודית זו, ובעיקר – בפירותיה, אני גאה.

איפה אתה רואה עצמך בעוד 10 שנים?

אוהב את המקצוע, את האתגרים והאינטראקציה הבין אישית שהוא מציע ולכן אשעמם ואומר שעוד 10 שנים, אמשיך לכהן כשותף בכיר וכראש תחום במשרד מוביל. במסגרת זו, אעניק באותה התלהבות ייעוץ משפטי ללקוחותיי.