מאיה רוטנברג חברת עורכי דין

גירושין, דיני משפחה, ירושות וצוואות

אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 2002
תחום: גירושין, דיני משפחה, ירושות וצוואות
כתובת: ראול ולנברג 18, מתחם CU מגדל C, רמת החייל, תל-אביב
טלפון: 054-4705733
פקס: 03-6161913
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.rotenberglaw.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

  • מאיה רוטנברג

    מאיה רוטנברג

    עו"ד ובעלים

    מאיה רוטנברג חברת עורכי דין

אייקון אודות

אודות מאיה רוטנברג חברת עורכי דין

חברת עורכי דין מאיה רוטנברג הינו משרד מוביל העוסק בדיני משפחה וירושות זאת לרבות תיקי גירושין, הסכמי גירושין, חלוקת רכוש, משמורת ילדים, משמורת משותפת, הסדרי שהות, מזונות, הסכמי ממון, עריכת צוואות, יפוי כח מתמשך, גישורי משפחות חטיפת ילדים ועוד.

אודות עו"ד מאיה רוטנברג

עו"ד מאיה רוטנברג מתמחה בגירושין ובעלת תואר ראשון במשפטים. טרם הקמת המשרד צברה ניסיון רב שנים כעורכת דין שכירה במשרדים מהגדולים והמובילים בארץ בתחום דיני המשפחה. לאחר שצברה ניסיון רב והבנה עמוקה של התחום לצד ניהול תיקים בהיקפים משמעותיים, החליטה להקים משרד עצמא, צעד מתבקש לאור הגידול המשמעותי והתדיר בהיקף לקוחותיה. לצד עבודתה המשפטית שימשה עו"ד רוטנברג כמתרגלת אקדמית בתחום דיני המשפחה ואף מתנדבת מקלט לנשים מוכות. בין היתר, עו"ד מאיה רוטנברג הובילה את המהפכה המדוברת בדיני משפחה בנוגע למזונות ילדים (ייצגה את האב), היא אף מרואיינת מבוקשת בכלי התקשורת ואף מתבקשת לערוך חוות דעת בנושא המזונות בישראל למדינות שונות בעולם.

מגשרת גירושין מובילה

עו"ד רוטנברג פועלת מתוך רגישות רבה בכל התיקים בהם היא מכהנת כמגשרת בשיטת גישור ייחודית, במיוחד לאור הזדהותה עם מצוקתם של לקוחותיה המגיעים אליה בשעה הקשה של פירוק התא המשפחתי הכולל לא אחת ילדים. עורכת הדין מאיה רוטנברג מנהלת הליך גישור "גישור בשתיים" ביחד עם עו"ד ועו"ס ומנגישה ללקחותיה מעטפת כוללת לפרידתם של צדדים או בסכסוכים משפחתיים. כחלק מניסיונה רב השנים מבינה עו"ד רוטנברג את "שפת הלקוחות" ואת האמוציות המניעות אותם, ויוצרת הסכמי גישור בהסכמה ללא מאבקים ומלחמות מיותרות. יתירה מכך, בפעמים בהם עו"ד רוטנברג מזהה כי עדיין קיים ניצוץ בין בני הזוג, היא מפנה אותם לייעוץ זוגי במטרה להביא לשלום בית ולהחזרת מערכת היחסים למסלולה התקין. בנוסף, לעו"ד רוטנברג התמחות ייחודית בכל הקשור ל'משפחה החדשה', והיא מייצגת תאים משפחתיים חד מיניים בין אם במקרי אימוץ ילדים ובין אם במקרים של הסכמי ממון, הסכמי ידועים בציבור הסכמי חיים משותפים והסכמי זוגיות.
התקדים המשפטי החשוב ביותר בתחום דיני המשפחה בשנים האחרונות בע"מ 919/15
מייסדת ובעלת המשרד, עורכת הדין והמגשרת מאיה רוטנברג, קבעה ביולי 2017 את התקדים המשפטי החשוב והמהפכני ביותר בתחום דיני המשפחה בשנים האחרונות. התקדים ניתן במסגרת פסק דין של בית המשפט העליון בבע"מ 919/15 והוא משפיע עד היום כמעט על כל תיק גירושין המתנהל בבית משפט למשפחה או בבית הדין הרבני. תקדים זה קבע הלכה חדשה במזונות, ועל כך יפורט בהמשך. במרוצת השנים הפך המשרד הממוקם בתל אביב לאוטוריטה מקצועית בתחומי דיני משפחה בכלל ובתחום של מזונות ילדים ומשמורתם בהליכי גירושין בפרט. כמו כן מתמחה המשרד בתחום ניהול ההון המשפחתי הכולל בין היתר הגנה על נכסים משפחתיים, ניהול סכסוכים כלכליים משפחתיים, ניסוח אמנה/חוקה משפחתית, גישור וטיפול בסכסוכים בעסקים, ניהול חברות משפחתיות וייעוץ של נאמנויות ותהליכי מיסוי.

צוות רב לשוני וסוללת יועצים מהשורה הראשונה

צוות המשרד מונה חמישה עורכי דין מנוסים, בעלי ידע משפטי נרחב וניסיון עשיר בייצוג לקוחות בערכאות המשפטיות השונות לרבות בתיקים פליליים ובחקירות משטרה, לדוגמא בצווי הגנה. כמו כן עומדת לרשות המשרד סוללת אנשי מקצוע חיצוניים מהשורה הראשונה לרבות חוקרים פרטיים, פסיכולוגים, יועצי מס, שמאי נדל"ן ומאבחני התנהגות. צוות המשרד הוא רב לשוני ומטפל בקשת רחבה של תיקים לרבות תיקים המערבים סוגיות של משפט בינלאומי פרטי וכן לקוחות זרים. דוגמא טובה לכך היא מקרים בהם הירושות והעיזבונות נמצאים מחוץ לישראל כמו גם מקרי סכסוכים זוגיים המגיעים לכדי חטיפות ילדים לחו"ל. במסגרת זו המשרד עובד בשיתוף פעולה עם משרדים מקומיים בארצות הרלוונטיות נשוא העניין.
בצוות רב לשוני, עו"ד מאיה רוטנברג מובילה בתחום דיני המשפחה וחוות הדעת שלה בענייני מזונות ומשמורת מתקבלות בבתי משפט בעולם.

ביטול צוואה

עורכת הדין מאיה רוטנברג לאחרונה אף השיגה השיג משפטי בתחום הירושה והצוואות עת הצליחה לשכנע את בית המשפט לבטל את צוואתו של מנוח אשר הוחתם ע"י בני משפחתו ונישל את שני ילדיו הקטינים מעזבונו.

בג"צ סמכות בית הדין במזונות ילדים

בימים אלה מנהלת עו"ד מאיה רוטנברג בג"צ תקדימי וחשוב בנוגע למזונות הילדים ולסמכות/ חוסר סמכות בית הדין הרבני לדון במזונות הילדים.
בימים אלה, לאחר שנשמעו טענותיה של עו"ד מאיה רוטנברג ניסה המחוקק להתערב והגיש הצעת חוק לתיקון חוק בתי הדין הרבנים.
הובלת מהפכת בע"מ 919/15 בתחום דיני המשפחה
במהלך השנים התפרסמה עורכת דין מאיה רוטנברג כאשת מקצוע מהשורה הראשונה לוחמת עבור לקוחותיה להשגת צדק ובעלת יכולת התדיינות משפטית חדה, המסוגלת להתמודד עם תיקי גירושין מורכבים וסבוכים , שעלולים להיראות כחסרי פתרון ולייצר עבור לקוחותיה את התוצאה הטובה ביותר. אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא הצלחתה של עו"ד מאיה רוטנברג להביא בשנת 2017 לתקדים משפטי (בע"מ 919/15) בו קבע בית משפט העליון, בהרכב מורחב של 7 שופטים, כי אב במשמורת משותפת לא ישלם מזונות אוטומטית לגרושתו כפי היה נהוג שנים רבות על פי הדין העברי, אלא שסכום מזונות הילדים ייקבע באופן יחסי לרמת ההשתכרות של האב והאם, זמני השהות, וצרכי הילד. פסק הדין שניתן בשנת 2017 מהווה עד היום נדבך משמעותי בעולם דיני המשפחה והוא מצוטט במרבית פסקי הדין בתחום הגירושין. במקרים רבים נוספים הצליחה עו"ד רוטנברג הצליחה להשיג תנאי משמורת משותפת עבור אבות גם במצבי קיצון. גם בייצוג נשים עו"ד מאיה רוטנברג עושה חיל - כך לדוגמה, קיבלה אישה בהליך גירושין מזונות גבוהים מעל המקובל בבית הדין הרבני ועו"ד רוטנברג אף הצליחה להשיג לאישה את כתובתה. כמו-כן תביעת אב בטענת ניכור הורי נמחקה. עו"ד מאיה רוטנברג מתמחה בתיקים מורכבים של פירוק חברות וחלוקת המניות והאופיות במשפחה בין בני הזוג.

שירות לקוחות כערך אסטרטגי במשרד

המשרד חרט על דגלו להעניק ללקוחותיו את השירות בסטנדרט העבודה הגבוה ביותר, תוך שימת צרכי הלקוח במרכז, בניית אסטרטגיה נכונה ובזמינות ומתן מענה מקצועי ומהיר בכל רגע נתון. לצד תודעת השירות הגבוהה והידע המשפטי הנרחב, המשרד מאופיין בעבודת עומק יסודית בכל תיק בו הוא מטפל, כמו גם ביכולת התדיינות משפטית וחקירתית מרשימה בתיקי גירושין מורכבים, ועניינים הנוגעים לתחום דיני המשפחה. עם השנים אדנים אלו הפכו את משרד רוטנברג לאחד המשרדים המובילים בישראל בתחומי עיסוקו.

הכנה מראש לאובדן כשרות משפטית

עו"ד מאיה רוטנברג הוסמכה כעורכת דין מוסמכת לעריכת ייפוי כוח מתמשך אשר במסגרת כתיבתו יכול הלקוח לקבוע מי האדם שיוכל לקבל החלטות עבורו ואף לקבוע הוראות לטיפול בו במצב של חוסר יכולת לקבל החלטות בעצמו. הליך זה של הסמכת אדם באמצעות ייפוי כוח מתמשך הינו מהותי וחשוב לניהול תא משפחתי והוא מאפשר לכל אדם לשלוט על עתידו. במסגרת הטיפול הכולל שמעניקה עו"ד רוטנברג ללקוחותיה, ניתן לקבל ייעוץ בנושא ולערוך ייפוי כוח מתמשך כמו גם מסמך הבעת רצון, צוואה בחיים – לפי חוק החולה הנוטה למות.

יותר מעשים – פחות דיבורים

במשרד רוטנברג מאמינים בעשייה כדרך חיים ולכן עורכי הדין שמים דגש על עשייה וחשיבה משפטית ממוקדת ביותר המביאה לתוצאות הטובות ביותר עבור הלקוחות. כמו כן, כל תיק נתפר כחליפה מדודה למידותיו וצרכיו של הלקוח, השותף מתחילת הדרך לאסטרטגיה שבונה לו המשרד. זו הסיבה שעו"ד מאיה רוטנברג מצליחה לחולל מהפכה בדיני המשפחה.

שוויון, יושרה ופתיחות

פעילות המשרד מושתתת על שלושה ערכים מרכזיים – שוויון, יושרה ופתיחות, הן כלפי לקוחות והן כלפי בתי המשפט והערכאות השונות. בהתייחס לערך השוויון, הרי שעו"ד רוטנברג מאמינה בהורות משותפת ושוויון בין שני ההורים במשפחה, דבר המשקף גם את זכויותיהם המשפטיות השוות בעת פירוק התא המשפחתי. ערך היושרה מתבטא בניהול התיקים במשרד תוך הפגנת אמינות, חברות ושקיפות מלאה כלפי הצד השני, וזאת לאור אמונתה של עו"ד מאיה רוטנברג כי יש חיים לאחר הסכם הגירושין והזוג הגרוש יצטרך להידבר ולהיפגש בעתיד עתידם המשותף של ילדיהם הנמצאים בתווך. ערך הפתיחות מתבטא בנטרול מוקשים מוקדם בכל תיק, ועל כן עו"ד רוטנברג נכנסת לעובי הקורה ולומדת לפרטי פרטים את חייהם האישיים, התעסוקתיים, הפיננסיים והיבטים אחרים של לקוחותיה. בעשותה זאת היא מוכנה לכל טענה העולה מהצד השני ותשובתה הניצחת מעניקה נקודות בדרך לניצחון בתיק.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת מאיה רוטנברג חברת עורכי דין

בנוסף אולי יעניין אותך