אבי פינרסקי, משרד עורכי דין

דיני צבא וביטחון

אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 2014
תחום: דיני צבא וביטחון
כתובת: מנחם בגין 150 תל אביב, מגדל WE TLV
טלפון: 053-3373105
פקס: 077-4701964
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://finarsky.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
Linkedin: לחץ לצפייה
אייקון אודות

אודות אבי פינרסקי, משרד עורכי דין

משרד עורכי הדין אבי פינרסקי מתמחה במשפט צבאי, בדגש על ייעוץ בחקירות מצ"ח, ייצוג בבית הדין והסדרת מעמד מול צה"ל של ישראלים המתגוררים בחו"ל. בנוסף לעיסוק היום-יומי השוטף בתיקי המצ"ח בכל קשת העבירות, לרבות סמים, מין, עבירות בנשק, עבירות מרמה ועוד – למשרד התמחות ייחודית גם בתיקים מורכבים של תאונות אימונים, עבירות במסגרת פעילות מבצעית, חריגה מהוראות פתיחה באש ואחריות פיקודית, לרבות ייעוץ לדרגות בכירות.

המשרד נוסד ומנוהל על ידי עו"ד אבי פינרסקי, עורך דין צבאי מנוסה ומיומן אשר החל את דרכו המשפטית בשנת 2008, כאשר התגייס לפרקליטות הצבאית ושירת בסנגוריה הצבאית והמחוזית ובסנגוריה הצבאית הראשית. במהלך שירותו שימש כסנגור בכיר ועסק בתיקים מרכזיים ומורכבים אשר עסקו בין היתר בעבירות סמים, עבירות מין, עבירות נשק, עבירות שוחד ומרמה, עבירות שימוש במסמכים צבאיים, עבירות רכוש וכדומה. לאורך שירותו הצבאי היה מעורב עו"ד אבי פינרסקי בתיקים רגישים במיוחד ובעבודות מטה משפטיות אשר השפיעו על כלל המערכת הצבאית..

היכרות מעמיקה עם תחום המשפט הצבאי בכלל ותורת פעולתה של הפרקליטות הצבאית בפרט

על פועלו המקיף והמרשים במסגרת הסניגוריה הצבאית קיבל עו"ד פינרסקי בשנת 2010 תעודת הצטיינות מטעם האלוף דאז, אביחי מנדלבליט. בהמשך אף הוענקה לו תעודת מצטיין מטעם האלופה יפעת תומר ירושלמי, הפרקליטה הצבאית הראשית, וזאת על פועלו כרס"ן בסנגוריה הצבאית במסגרת שירות מילואים במהלך שנת 2022.

במסגרת שירות המילואים עו"ד אבי פינרסקי מייצג ומייעץ בתיקים מורכבים, בדגש על ניהול תיקים רגישים לכל אורך ההליך, כולל הוכחות, ייצוג הסנגוריה הצבאית בבית הדין הצבאי לערעורים וייעוץ וייצוג בתיקים הדורשים מומחיות ייחודית כמו אחריות פיקודית, תאונות אימונים ועבירות במהלך פעילות מבצעית.

היכרותו המעמיקה של עו"ד אבי פינרסקי את תחום המשפט הצבאי בכלל ואת תורת פעולתה של הפרקליטות הצבאית בפרט, מקנה לו יתרונות מעשיים בכל הנוגע למתן שירותי ייעוץ, ייצוג וליווי משפטי לחיילי וקציני צה"ל המוצאים את עצמם נחשדים או מואשמים בביצוע עבירות צבאיות מכל סוג. יתירה מכך בכירי הסנגוריה הצבאית מתייעצים תדירות עם עו"ד פינרסקי בנוגע לסוגיות שונות.

תקדימים משפטיים והישגים רבים עבור מיוצגי המשרד

שירותי המשרד מתמקדים בשלושה נושאי ליבה עיקריים: ייעוץ משפטי בחקירות מצ"ח וייצוג משפטי בבתי הדין הצבאיים, הסדרת מעמד מול הצבא של שוהים בחו"ל וייצוג אנשי קבע. לאור ההכרות העמוקה עם המערכת והניסיון המצטבר רב השנים, המשרד עוסק בהצלחה בהליכי הסדרת מעמד מול הצבא וייצוג אנשי קבע.

לאורך השנים טיפל המשרד נאמנה בכל קשת התיקים הקשורים לתחום המשפט הצבאי, וברבים מהם הוביל לתקדימים משפטיים הכוללים הישגים רבים עבור מיוצגי המשרד, לרבות זיכויים, ביטולי כתבי אישום, המתקת עונשים במידה משמעותית וסיום תיקים ללא רישום פלילי או עם רישום פלילי מופחת.

במקרים של אנשי קבע, בעקבות הייצוג, אף נמנע שחרורם מהצבא למרות כוונת רשויות הצבא לעשות כן, או מיצוי זכויות כלכליות, והכל גם אם מדובר היה בשחרור בעקבות תיקים פליליים או עילות אחרות.

תיקים נבחרים/פירוט הליכים משמעותיים.

המשרד ועו"ד אבי פינרסקי בפרט, ייצגו והיו מעורבים בחלק מהתיקים המשמעותיים ביותר שנחקרו במערכת הצבאית.
מטבע הדברים לא ניתן לפרט על כלל המיוצגים או התיקים, אך הייעוץ והייצוג של עו"ד אבי פינרסקי כללו ייעוץ וליווי בתיקים שבהם נחקר מוות של מי שנטען שהיו לא מעורבים במהלך פעילות מבצעית, לרבות, לדוגמה ייצוג של מעורב שהיה חשוד במעורבות במותו של לא מעורב שניסה לחצות את הגדר בעזה במהלך מבצע שומר חומות, ולאחר ליווי צמוד התיק נסגר, למרות שכנגד אחרים הוגש כתב אישום בפרשה.

עוד ליווה עו"ד פינרסקי חקירות של תאונות אימונים משמעותיות כמו ייעוץ למעורבים בתאונות אימונים כמו תאונת האימונים של הירי במהלך תרגיל ביחידת הצנחנים, תאונת אימונים במהלך הכשרה ביחידת יהל"ם ותאונות רבות נוספות.

עו"ד פינרסקי ייצג קצינים ונגדים בדרגות זוטרות עד בכירות לרבות בתיקים של שימוש בלתי חוקי בנשק, של קצין שנטען כי ירה ירי לא מורשה כדי לזרז את חייליו, קצין בתפקיד מסווג אשר נטען כי זייף ימי מחלה, ושימוש בהם, נגד אשר הואשם בעבירות מין חמורות של אינוס ועבירות נוספות, קצינים מתחום הרפואה לרבות בחשדות בגין אחריותם הפיקודית והמקצועית באירועים שונים, לרבות מוות של חיילים, בהתאבדות, מכות חום ועוד.

המשרד ייצג אף חיילים רבים בכל קשת העבירות, כאמור, עבירות סמים, עבירות מין, עבירות נשק, עבירות פגיעה בפרטיות ועוד.

במקרים רבים וחמורים, אף בחלק מהמקרים שהוזכרו לעיל, למרות החשד המשמעותי שנפל בהתחלה על החשודים, הסתיימו התיקים בסגירתם, ובחלק מהמקרים בזיכוי מלא או חלקי, בבית הדין המחוזי או אף בבית הדין הצבאי לערעורים.

 

בנוסף אולי יעניין אותך