איילת בן גור-כהן משרד עורכי דין ומגשרים

דיני משפחה וירושה

איילת בן גור-כהן משרד עורכי דין ומגשרים
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 2000
תחום: דיני משפחה וירושה
כתובת: דרך מנחם בגין 156, מגדל רסיטל H-TOWER, תל אביב
טלפון: 03-696-6060
פקס: 03-6966040
דוא"ל: [email protected]
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • איילת בן גור כהן

  איילת בן גור כהן

  בעלים ומנהלת

  איילת בן גור-כהן משרד עורכי דין ומגשרים

  עוד על איילת בן גור כהן

  איילת בן גור כהן
 • נופר קונשטט

  נופר קונשטט

  עו"ד

  איילת בן גור-כהן משרד עורכי דין ומגשרים

אייקון אודות

אודות איילת בן גור-כהן משרד עורכי דין ומגשרים

איילת בן גור-כהן משרד עורכי דין ומגשרים הינו משרד בוטיק מוביל בתחום דיני המשפחה והירושה. המשרד מתמחה במגוון רחב של נושאים בתחום דיני המשפחה, בהם עריכת הסכמי ממון, הורות משותפת, גישור וניהול מו"מ להסכם גירושין, ייצוג וניהול תיקים בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, לרבות ענייני צוואה וירושה.
המשרד הוקם בשנת 2000 על ידי עו"ד איילת בן-גור כהן, שהינה עורכת דין ותיקה ובעלת ניסיון של למעלה מ-22 שנות ניסיון בתחום דיני המשפחה והירושה.
עורכת דין בן גור הינה בעלת תואר שני במשפטים (LL.M). מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני בכלכלה ומנהל עסקים (MBA), מגשרת מוסמכת ונוטריון.

מקור חוזקתו ויחודיותו של המשרד הינו בסינרגיה בין תודעת השירות הגבוהה בה מתאפיין המשרד לבין הידע המקצועי המעמיק והניסיון רב-השנים בניהול תיקים מורכבים, לרבות תיקים בעלי היבטים פיננסיים.

הצוות המשפטי המיומן של המשרד מעניק שירותים משפטיים מן המעלה הראשונה בתחום המעמד האישי, דיני המשפחה והירושה ובתחום הגישור, תוך הקפדה על שירות אמין, דיסקרטי ומקצועי, המותאם לצרכיהם האישיים של לקוחות המשרד.

המשרד, המקפיד להתעדכן תדיר בחידושי תחום התמחותו בכדי להמשיך ולהציע ללקוחותיו את השירותים המשפטיים המקצועיים והחדשניים בתחום, מציע שירותי עריכת ייפוי כח מתמשך, שמטרתו להחליף את הליך ניהול האפוטרופסות. יתרונותיו של שירות ייפוי כוח מתמשך מתמקדים בראש ובראשונה בעובדה שמייפה הכוח הוא זה שמחליט, בעודו צלול, מי יטפל בענייניו כאשר יאבד את צלילותו. הליך זה חוסך פנייה לבית משפט בבקשה למינוי אפוטרופוס, מכיוון שההוראה ניתנת מראש, בנוסף להחלטה אודות האופן בו נקבע שאדם אינו כשיר.

תחומי התמחות המשרד

המשרד מתמחה בכל היבטי תחום דיני המשפחה והירושה. בין היתר, המשרד מעניק שירותים משפטיים ראשונים במעלה בנוגע לעריכת הסכמי ממון, הסכמי חיים משותפים ו/או הורות משותפת, גישור, ניהול מו"מ ועריכת הסכמי גירושין כוללים.
המשרד מייצג את לקוחותיו בבתי המשפט למשפחה ברחבי הארץ, בתי הדין הרבניים, רשם הירושות וכן בהליכי ערעור בפני ערכאות משפטיות גבוהות יותר, כגון בית המשפט המחוזי, בית המשפט העליון/בג"ץ ובית הדין הרבני הגדול.
המשרד מציע שירותים משפטיים נרחבים, לרבות ניהול תיק גירושין על כל היבטיו; אחריות הורית משותפת וחלוקת זמני שהות, מזונות קטינים ו/או אישה ו/או מזונות מן העיזבון, איזון משאבים וחלוקת רכוש בין בני זוג, טיפול בניכור הורי, אכיפת הסדריי ראייה, אימוץ והליכי פונדקאות, ידועים בציבור והתרת נישואין (נישואין אזרחיים).
בנוסף, מתמחה המשרד בעריכת צוואות, התנגדות לצוואות, צווי קיום צוואה וצווי ירושה, ניהול עיזבונות, עריכת הסכמים בקשר לעיזבון, ייצוג בסכסוכי עיזבון ועריכת ייפוי כוח מתמשך.
המשרד אף עוסק בהליכים בקשר להגירת ילדים לחו"ל ובהליכים מכוח חוק אמנת האג (החזרת ילדים חטופים), תשנ"א-1991.
מעבר לכך, המשרד מטפל בנושא אלימות במשפחה, לרבות בכל הנוגע ל צווי הגנה, וצווים למניעת הטרדה מאיימת.כן מטפל משרדנו בנושא תלונות שווא.
המשרד מטפל בשני תיקים פרו-בונו לכל הפחות, מדי שנה.

אמינות, מקצועיות ודיסקרטיות

משרד עו"ד איילת בן-גור כהן מציע שירות מקצועי, אמין ודיסקרטי, הנובע מאמונתו בשקיפות מלאה מול לקוחותיו ובנקיטת האסטרטגיה המשפטית המתאימה בכל מקרה לגופו במטרה להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור לקוחות המשרד.
המשרד מוכר ביושרו ובאמינותו תוך הענקת יחס אישי לכל לקוחותיו בעת ניהול המשבר בצורה קפדנית ורגישה. המשרד אף שם דגש על יסודיות רבה בניהול התיק, רמה משפטית גבוהה ושליטה יתרה בדין.

מייסדת המשרד, עו"ד איילת בן-גור כהן

מייסדת המשרד, עו"ד איילת בן-גור כהן, ידועה כעו"ד מובילה בתחומה מזה למעלה מ - 22 שנים בתחום דיני המשפחה והירושה, ומוכרת בשל השירות המקצועי, האמין והדיסקרטי אותו היא מעניקה ללקוחותיה, תוך מתן ליווי אישי בכל שלבי התיק. לאורך השנים צברה עוה"ד בן-גור כהן ניסיון רב בניהול תיקים מורכבים ביותר בתחום דיני המשפחה, ופיתחה אסטרטגיה משפטית ייחודית לניהול סכסוכים ומשברים.
עו"ד בן-גור כהן החלה את דרכה כמתמחה בלשכתו של השופט שאול שוחט, מבכירי השופטים בישראל. הוסמכה כעורכת דין בחודש מאי 2000 וכמגשרת מוסמכת בתחום דיני המשפחה בשנת 2003, וניהלה מאז שלל הליכי גישור בסכסוכי משפחה מורכבים, שזכו להצלחה רבה בפתרון סכסוכים בצורה המיטבית והמקצועית ביותר.
כמו כן, לעוה"ד בן-גור כהן ניסיון רב בייצוג בערכאות משפטיות, לרבות ערעורים והליכים בפני ערכאות גבוהות בהם בית הדין הרבני הגדול, בית המשפט המחוזי, בית המשפט העליון ובג"ץ.
עו"ד בן-גור כהן שמשה מרצה בתחום דיני משפחה במשך שנים רבות במוסדות אקדמיים מובילים בישראל בהם אוניברסיטת ירושלים, הטכניון ואוניברסיטת בר-אילן, במסגרת לימודי חבר המרצים לגמול השתלמות של חברת "עץ הדעת", והייתה שותפה בקבוצת "גירושין בשיתוף פעולה" המציעה שירותים מקיפים תחת קורת גג אחת לכלל אנשי ונשות המקצוע הנדרשים להליך גירושין מלא, לרבות עורכי דין, פסיכולוגים, אקטוארים ורואי חשבון.

תיקים נבחרים והלכות בולטות

שלילת מזונות ילדים
מקרה חריג בו ניתן פסק דין המבטל מזונות ילדים בשל הסתה קשה וניכור הורי, לאורם נותק הקשר בין הלקוח לילדיו. המשרד הוכיח כי אין צדק בהמשך תשלום דמי מזונות כל עוד נמנע מהלקוח הקשר עם ילדיו, ובית המשפט הורה על ביטול דמי המזונות כסנקציה קשה נגד האם.
ומהצד השני:
דחיית תביעה לביטול מזונות בשל ניכור הורי
הילדים סירבו להיות בקשר עם האב, שהגיש תביעה לביטול מזונות בשל ניכור הורי. המשרד הוכיח שהניכור ההורי נוצר בעטיו של האב ולא בגין הסתה מצד האם, ולכן אין מקום לביטול המזונות. בהמשך עתר האב להטלת קנסות על האם ושליחת המשפחה לטיפול ריגשי נוסף, לאחר שנים של טיפולים שנכשלו בשל התנהגותו של האב. בית הדין קיבל את טענותינו וקבע כי לא יוטלו קנסות על האם, וכן האב יחויב בטיפול פרטני.

החזרת משמורת
המשמורת על בן הלקוחה הועברה לאביו, בעקבות טענות קשות לאלימות של אמו כלפיו. בסופו של תהליך ארוך וממושך, בו שוקם הקשר עם הקטין, הקטין הוחזר לאמו. בימה"ש הורה על העברת מרכז חיי הקטין למקום מגורי האם. האב הגיש ערעור שלא התקבל.

תביעות לשון הרע
לקוח המשרד הגיש תביעה בגין לשון הרע וזכה, לאחר שהוכח כי לאחר הפרידה, האם הכפישה את שמו. נטיית בימה"ש היא לקבוע כי דברים הנאמרים במסגרת הליכים משפטיים לא יחשבו בקלות ללשון הרע, ומכאן הישג המשרד.

ביטול הסכם טרום נישואין
לקוחת המשרד רצתה להתגרש, ומאחר וחתמה על הסכם טרום נישואין דרקוני, היא נותרה היא חסרת כל. לאחר הליכים ממושכים בוטל ההסכם ונחתם תחתיו הסכם גירושין המעניק לה פיצוי כספי גדול, התואם את רמת החיים בה חיו הצדדים ובתם.

צו קיום צוואה והתנגדות לצוואה – מיהו "בעל עניין"
בתיק עיזבון מורכב, ייצג המשרד יורשים צעירים שאיבדו את אביהם, כנגד דודם. הדוד עתר לקיום צוואה לפיה הוא ימונה למנהל העזבון והעיזבון יחולק לידיהם רק בעוד שנים רבות. לימים, הדוד נפטר, ודוד אחר ביקש להמשיך בהליכים תחתיו. משרדינו טען כי לדוד שנותר בחיים אין כל מעמד בצוואה וכי תפקיד מנהל עזבון אינו עובר בירושה בית המשפט קיבל את טענותינו ופסק כי הדוד האחר אינו יכול להמשיך בהליכים וכי העיזבון יחולק לידי היורשים במועדים מוקדמים מן המועדים שנקבעו בצוואה.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת איילת בן גור-כהן משרד עורכי דין ומגשרים

 • ייפוי כח מתמשך – מה חשוב לדעת?

  ייפוי כח מתמשך – מה חשוב לדעת?

  מהו ייפוי כח מתמשך? מי יכול לערוך ייפוי כח מתמשך? מהם יתרונותיו ומי מוסמך לערוך אותו? על כל אלו ועוד, בכתבה שלפניכם

  ייפוי כח מתמשך – מה חשוב לדעת?

בנוסף אולי יעניין אותך