בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

יחסי עבודה

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1987
תחום: יחסי עבודה
כתובת: רח' החשמונאים 105 קומה 2 תל אביב
טלפון: 03-5618811
פקס: 03-5613010
דוא"ל: Beny@benycohen-law.co.il
אתר החברה: http://www.benycohen-law.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • בנימין (בני) מ. כהן, בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

  עו"ד בנימין (בני) מ. כהן

  מייסד, שותף ומנהל של משרד עורכי הדין בנימין (בני) מ. כהן ושות'.

  בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

  לפרופיל המלא

  בנימין (בני) מ. כהן
 • עמי פרנקל, בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

  עמי פרנקל

  שותף

  בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

 • אליהו (אלי) כהן, בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

  אליהו (אלי) כהן

  שותף מנהל

  בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

 • מאיר אסרף, בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

  מאיר אסרף

  שותף, לוביסט

  בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

 • קרן קוטס-אמיתי, בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

  קרן קוטס-אמיתי

  שותפה

  בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

 • אסתר הרשקוביץ רונן, בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

  אסתר הרשקוביץ רונן

  שותפה

  בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

 • שני בן שחר, בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

  שני בן שחר

  עו"ד

  בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

 • משה כהן, בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

  משה כהן

  עו"ד

  בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

 • צחי מוצא, בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

  צחי מוצא

  עו"ד

  בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

  עו"ד דיצה רפאלי ז"ל
  1949-2017
אייקון אודות

אודות בנימין (בני) מ. כהן ושות', משרד עורכי-דין

משרד עורכי הדין בנימין (בני) מ. כהן ושות' מתמחה בתחום יחסי עבודה בהקשרו הרחב. הוקם בשנת 1987 על ידי עו"ד בני כהן, נחשב לאחד המובילים בתחומו בישראל, בעל ניסיון עשיר בהיבטים שונים של משפט העבודה, החל ממשפט  העבודה הקיבוצי עובר בתחומי הפנסיה והביטוח לאומי, וכלה בטיפול בפרט בתביעות היחיד מול מעסיקו. על לקוחות המשרד נמנים איגודי עובדים, ועדי עובדים בבנקים, בתעשייה ובשירות הציבורי והפרטי.

משפט עבודה קיבוצי

המשרד מתמקד בעיקר במעורבות פעילה בליווי וניהול משברים ביחסי עבודה קיבוציים, החל מאיתור מוקד הסכסוך וקביעת אסטרטגיה משפטית וארגונית, דרך ניתוב המהלכים ליישוב הסכסוך, התווית דרכי פעולה  וחלופות למצבים משתנים במהלך הסכסוך, וניהול פעיל של מו"מ קיבוצי, עד לגיבוש הסכמי שכר, הסכמי עבודה והסכמים לעיגון זכויות העובדים בהליכי הפרטה, מכירה, מעבר ומיזוגים. לכל אלה מתווסף טיפול שוטף ביחסים שבין העובדים וארגוניהם לבין מעסיקים במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי.  יוסף כי המשרד בעל מומחיות בהגשת עתירות לבג"צ ולבתי משפט לעניינים מנהליים/מחוזי, בעת הצורך, בנוגע לסוגיות חוקתיות וציבוריות. על התחום הקיבוצי במשרד מופקדים עורכי הדין בני כהן, אלי כהן, קרן קוטס-אמיתי ואסתר הרשקוביץ רונן.

לקוחות קבועים בולטים

עם הלקוחות הקבועים הבולטים של המשרד נמנים:

איגודים מקצועיים וארגוני עובדים: איגוד קציני הים, ארגון עובדי צה"ל, ארגון עובדי קופת חולים כללית, ארגון עובדי "תנובה", איגוד עובדי הרנטגן, הוועד המדיני והוועד החוץ מנהלי במשרד החוץ. 

ועדי העובדים בבנקים, בתי השקעות, חברות אשראי וביטוח: עובדי "דיסקונט", "בל"ל", "הפועלים", "איגוד", "אוצר החייל", "מרכנתיל", "בנק ירושלים", הבורסה לניירות ערך בת"א, "פסגות" בית השקעות, "מחיש" (בבעלות בנק המזרחי), איגוד מערכות (בבעלות בנק איגוד), כרטיסי אשראי לישראל (ויזה כ.א.ל.), דיינרס קלוב ישראל, שרותי בנק אוטומטיים (שב"א), מרכז סליקה בנקאי (מס"ב), "הפניקס" חברה לביטוח, "הפניקס" פנסיה וגמל, עובדי "מקפת", "כלל" ביטוח.

ועדי העובדים בתעשייה: "קניאל", "תרו" תעשיית רוקחות, דשנים וחומרים כימיים, מלט הרטוב.

ועדי עובדים במערכת הביטחון: התעשייה הצבאית לישראל (תע"ש), מפעל ח"ן (חומרי נפץ), "רפאל" מערכות לחימה מתקדמות, עובדי המחקר במרכז למחקר גרעיני.

ועדי עובדים בנמלים: עובדי צים - חב' הספנות הישראלית, ועד הנתבים בנמל אשדוד.

ועדי עובדים נוספים: עובדי בית חולים אסותא, ארגון הסגל האקדמי הבכיר במכללת שנקר, אוניברסיטת בן גוריון, עובדי עיריית חיפה.

שינויים ארגוניים, מיזוגים, מכירות והפרטות

למשרד ניסיון עשיר ורב בליווי מהלכים של שינויים ארגוניים, מיזוגים, הפרטה והסכמי מעבר. תחומים אלה צברו תאוצה בשנים האחרונות והתפתחו, לאור המגמה הגוברת והולכת של הפרטת מפעלים ממשלתיים וציבוריים. בתחום זה פועל המשרד, בין היתר, בליווי נציגות העובדים במקום העבודה במו"מ מול הבעלים או ההנהלה לקראת חתימה על הסכם קיבוצי, להבטחת זכויות העובדים, לרבות "רשת ביטחון" לתקופת המעבר, והשגת מענק כספי הולם שיבטא את תרומת העובדים לאורך השנים.

המשרד הוא היוזם והחלוץ בהרכבת צוותים משולבים של משפטנים, כלכלנים, לוביסטים ואנשי תקשורת העוסקים במשברים במקומות העבודה, החל מהשלב הראשוני המוקדם, טרם הכרזת סכסוך העבודה ועד לגיבוש וחתימה על הסכם קיבוצי. יוזמה זו נובעת מן ההכרה בעובדה שמאבק ארגוני מוצלח מחייב תכנון מקצועי מקיף, ופעילות משולבת בשדה המשפטי, הפוליטי, הכלכלי והתקשורתי כאחד.

תהליכי הפרטה ושינויים ארגוניים בולטים בהם טיפל המשרד

ההפרטות הראשונות בבנקאות: שינוי מבני של הבורסה לני"ע, כוונות המיזוג של בנק אגוד עם בנק המזרחי,  הפרטת בנק אגוד, בנק דיסקונט, בנק לאומי, ייצוג עובדי בנק משכן בתהליך מיזוגו עם בנק הפועלים, ייצוג עובדי בנק ערבי-ישראלי בתהליך מיזוגו עם בנק לאומי, ייצוג עובדי בנק דיסקונט למשכנתאות בתהליך מיזוגו עם בנק דיסקונט, ייצוג עובדי בנק אוצר החייל ובנק מסד בהעברת הבעלות עליהם לבנק הבינ"ל, ייצוג וליווי עובדי אוצר החייל לאחר מיזוג הבנק אל תוך הבינ"ל, ליווי וייצוג עובדי קו-אופ ריבוע כחול בעת מכירתו לקבוצת דודי ויסמן-ברונפמן, ייצוג עובדי "תנובה" במאבקם לקבלת מענקי מכירה - מענק ראשון בעת העברת הבעלות ל"אייפקס" ומענק שני בעת העברת הבעלות לחברת "ברייטפוד", ייצוג עובדי תע"ש בהליך מכירת מפעליה, ייצוג עובדי המקצ"ט בתהליך מעבר רפא"ל ממעמד יחידת סמך של משרד הביטחון לחברה ממשלתית. עו"ד בני כהן וצוותו מלווים, באופן אישי, את נציגות העובדים לפני ותוך כדי השינויים הארגוניים, על מנת לצמצם ככל הניתן את הפגיעה האפשרית בעובדים ולהטיב את תנאיהם.

יחסי ועד – הנהלה

המשרד עוסק ביחסי העבודה השוטפים שבין ועדי עובדים להנהלות, במקומות העבודה במגזרים השונים, ובנוסף מייעץ לוועדים בנושאים המתבססים על חוקת ההסתדרות, תקנון ועדי עובדים וההסכמים הקיבוציים העוסקים במעמד הוועד מול ההנהלה. המשרד בעל מומחיות בהליכי בחירות לוועדים, לאיגודים מקצועיים ולהסתדרויות וכן בליווי ההליכים.

משפט העבודה האישי

המשרד מטפל גם בתחום משפט העבודה הפרטי ומעניק שירותים מגוונים בייעוץ וניהול מו"מ לקראת חתימה על חוזה עבודה אישי בהתאמה לסוגי העיסוקים, ייצוג בהליכי שימוע, ייצוג בתביעות כספיות ובקשות לסעדים זמניים וקבועים בערכאות המשפטיות. למשרד התמחות מיוחדת בהתמודדות ובמתן מענה לדו"חות ביקורת, בין שמדובר בביקורת פנים ובין שמדובר בביקורת חיצונית או בביקורת של משרד מבקר המדינה. לעו"ד עמי פרנקל, המופקד על התחום, ניסיון רב בתחום משפט העבודה הקיבוצי והאישי, המאפשר אופטימיזציה בעת העיסוק בתחום הפרט.

חריגות שכר

תחום חריגות השכר מתמקד בייצוג וליווי ועדי עובדים בשירות הציבורי וכן עובדים וגמלאים, בהתמודדות עם דרישתו של הממונה על השכר במשרד האוצר לבטל הטבות שכר ותשלומים אחרים, שהוענקו לעובדים בגופים מתוקצבים ונתמכים, בהיעדר אישור הממונה עפ"י חוק יסודות התקציב.

ביטוח לאומי

תחום הביטוח הלאומי מתמקד בייצוג וליווי עובדים מול המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח, וכן ייצוג בפני ועדות רפואיות.

הבטחת זכויות גמלאים

ייצוג גמלאים בפנסיה תקציבית ופנסיה צוברת בהליכים משפטיים שעניינם חישובי הפנסיה. המשרד פועל בתחום זה בליווי צמוד של יועצים פנסיוניים.

ייצוג בכנסת

המשרד מייצג את לקוחותיו בוועדות הכנסת השונות. המשרד מבצע מעקב אחר סדר-היום של ועדות הכנסת, החלטות הממשלה והצעות החוק, מאתר נושאים הקשורים לתחום יחסי העבודה העולים לדיון, ובוחן מבעוד מועד את ההשלכות הצפויות של החלטות והצעות-חוק אלה על ציבור העובדים. על תחום זה מופקד עו"ד מאיר אסרף, המתמחה במדיניות ציבורית וחקיקה ונושא היתר שדלן (לוביסט) בכנסת.

ליטיגציה

המשרד עוסק בליטיגציה בתחום משפט העבודה הקיבוצי והאישי.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • התמודדות עם איום הכופרה – האם צפוי שינוי מגמה בעקבות מהלכים גלובאליים בהובלת ה –7 G וארה"ב?

  מתקפות הכופרה נחשבות לאחד מאיומי הסייבר הגוברים כיום, בפרט בעידן הקורונה, והן עלולות לגרום נזקים כבדים לעסקים

  התמודדות עם איום הכופרה – האם צפוי שינוי מגמה בעקבות מהלכים גלובאליים בהובלת ה –7 G וארה"ב?

 • מדינת חושם, הרשלה או חלם?

  יותר מתשעה מיליון ישראלים משתאים בכל יום מחדש למראה ה"זיגזג" הבלתי פוסק של מקבלי ההחלטות שנעים כל העת בין "הפריפריה" לבין "איזור הביקוש", בין "כן תמ"א" לבין "לא תמ"א" ובין הורדות טכניות של מס הרכישה לסקטור מסוים לבין תכנית סיוע כזו או אחרת

  מדינת חושם, הרשלה או חלם?

 • יום שישי השחור של כ"ט בנובמבר

  בעיית הבעיות אכן איננה הנחות של מאה או מאתיים שקלים במבצעי יום שישי השחור, אלא מאות אלפי שקלים ולמעלה מכך שחסרים לרבים מאותם קונים "מאושרים", זאת על מנת שיוכלו לקבל את המפתח לדירה הנכספת ולבנות את עתידם על אמת

  יום שישי השחור של כ"ט בנובמבר

 • אופניים חשמליים – העליון אמר דברו בגין פיצוי נזקי גוף

  בית המשפט העליון קובע כי אופניים חשמליים אינם רכב מנועי ומאשר פיצוי לכל נזק גוף שנגרם לרוכב אופניים חשמליים שהיה מעורב בתאונה עם רכב

  אופניים חשמליים – העליון אמר דברו בגין פיצוי נזקי גוף