חובב ביטון, עורכי דין ונוטריונים

משפט מסחרי, מקרקעין וחדלות פירעון

חובב ביטון, עורכי דין ונוטריונים
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1999
תחום: משפט מסחרי, מקרקעין וחדלות פירעון
כתובת: רח' קהילת ציון 5, בניין לב העיר, עפולה
טלפון: 04-6491010
פקס: 04-6491011
דוא"ל: office@bitonlaw.co.il
אתר החברה: http://bitonlaw.co.il/
אייקון הנהלה

מנהלים

 • חובב ביטון, חובב ביטון, עורכי דין ונוטריונים

  חובב ביטון

  מייסד ובעלים

  חובב ביטון, עורכי דין ונוטריונים

  לפרופיל המלא

  חובב ביטון
אייקון אודות

אודות חובב ביטון, עורכי דין ונוטריונים

חובב ביטון עורכי דיון ונוטריונים נמנה עם משרדי עריכת הדין המובילים והפעילים בצפון הארץ. המשרד משמש כ – one-stop shop לשירותים משפטיים, ומספק ללקוחותיו מעטפת מקיפה של שירותים בתחומי המשפט הפרטי, העסקי והמסחרי לרבות בנושאי חדלות פירעון, ליטיגציה אזרחית-מסחרית, נדל"ן, חוזים, משפט מנהלי, תכנון ובנייה, תאגידים וחברות, דיני עבודה, מיסוי מוניציפלי ומכרזים.
ייחודו של המשרד הוא בשילוב בין ידע וניסיון מעמיקים במגוון תחומים משפטיים משיקים ובין ראיה והבנה עסקית רחבה, הכוללת הן מבט-על רחב על מגמות ענפיות ותהליכים עסקיים חוצי-ארגון וארוכי-טווח והן היכרות עם הפרטים של העשייה העסקית היומיומית. ההבנה הרחבה מאפשרת למשרד לספק פתרונות יצירתיים לבעיות שגרתיות ולא-שגרתיות, תוך חשיבה מחוץ לקופסה והגעה לפתרון האופטימלי.
לרשות המשרד עומד צוות מנוסה ומיומן בתחומי פעילותו. עם צוות המשרד נמנים כיום 14 עורכי דין, סגל אדמיניסטרטיבי וצוותי עזר בתחומי הנדל"ן, הבנקאות וההוצאה לפועל. לכל אחד מאנשי הצוות תחומי התמחות ופעילות ייחודיים, אך בד בבד הם פועלים בשיתוף פעולה מלא וסינרגטי בינם לבין עצמם ויחד עם הלקוחות.
המשרד פועל במתכונת יעילה תוך התאמת אופי והיקף הטיפול המשפטי לצרכי לקוחותיו והתאמה אישית של מעטפת השירותים המתאימה, החל מייעוץ וליווי משפטי שוטף, דרך ניהול היקף גדול של תיקי גביה או חובות קטנים, וכלה בניהול תיקים מורכבים המתבררים בערכאות שיפוטיות.
ההיכרות המעמיקה עם השחקנים וכללי המשחק, הבקיאות בהתפתחויות המשפטיות והרגולטוריות והגישה הצופה-פני-עתיד של המשרד מאפשרים לו לזהות פוטנציאל והזדמנויות בשוק ולהביאם לידיעת לקוחותיו.

תחומי פעילות

חדלות פירעון, הבראת חברות וניהול חברות בקשיים - זהו אחד מתחומי הפעילות המרכזיים והוותיקים של המשרד, שבמסגרתו מנהל תיקי חדלות פירעון מכל הסוגים, לרבות הקפאת הליכים, כינוסי נכסים, פשיטות רגל, פירוקים, הסדרי חוב ונושים והבראת חברות. הניסיון הרב של המשרד מאפשר לו לאפיין בדייקנות, בשיתוף פעולה עם משרדי ראיית חשבון מובילים, את מצבה הכלכלי והמשפטי של החברה ובעליה, ולבנות אסטרטגיה אשר תנתב אותם להליך המתאים ביותר עבורם. לאחר מכן מיישם המשרד את מנעד הטכניקות הרחב שברשותו, לרבות מו"מ ישיר אל מול נושים ללא היזקקות להליך משפטי, הקפאת הליכים מינוי מנהלים מיוחדים ועוד, על מנת להוציא לפועל את האסטרטגיה להשגת פתרון אופטימלי ללקוחותיו. כך השיג המשרד בשנים האחרונות הסדרי חוב בהיקפים של מאות מיליוני ₪, תוך הותרת השליטה בידי בעלי המניות והחזרת החברה לפעילות מלאה, לטובת כלל הצדדים. וכך, במקרים אחרים, נלחם המשרד ללא פשרות כדי להגן על זכויות לקוחותיו וקצר עבורם הצלחות משמעותיות.
משפט אזרחי-מסחרי - המשרד מייצג את לקוחותיו בערכאות במגוון סכסוכים הנוגעים לחברות, חוזים והסכמים, צוואות ועיזבונות, נדל"ן ודיני עבודה, וכן במו"מ על עסקאות ועריכת הסכמים וחוזים מגוונים. במסגרת זו המשרד מיומן במציאת הנתיב היעיל ביותר ליישוב הסכסוך או להשגת מתווה מוסכם, תוך שימוש מושכל בבוררויות מסחריות, גישור, ויצירת פתרונות יצירתיים העדיפים לכלל בעלי העניין.
למחלקה האזרחית - מסחרית יש התמחות מיוחדת בתחום האנרגיה והתשתיות, אשר במסגרתה היא מלווה מגוון עסקאות, בתחום אנרגיה מתחדשת ותחום הדלק. במסגרת זו, המשרד מייצג את לקוחותיו מול רשויות וגורמים מגוונים, ומנהל מגעים מול חברות וגורמים מסחריים, וכן מנהל את תהליכי קבלת המימון לפרויקטים כאלו, על מנת לבנות עסקה יעילה ואפקטיבית ופרויקטים כלכליים ומצליחים.
המשרד הוביל בשנים האחרונות שורה של עסקאות בענף הדלק, בענף הגז ובענף האנרגיה הסולארית, תוך בניית מתווה העסקה וליווי משפטי של התהליך מתחילתו ועד סופו. עם העסקאות הבולטות ניתן למנות רכישות פעילויות בתחום הדלק, רכישת אתרים להקמת תחנות פוטו-וולטאיות, ופעילויות בתחום הגז הטבעי.
דיני מקרקעין - המשרד מספק למגוון שחקנים בשוק הנדל"ן חליפת שירותים מלאה, תחת קורת גג אחת, המקיפה את כלל ההיבטים של תחום הנדל"ן ותחומים משיקים. המשרד מלווה יזמים משלב איתור ורכישת הקרקע, דרך הליכי התכנון עד לקבלת כלל האישורים וההיתרים (לרבות שינוי תב"ע ושימוש חורג) תוך השאת פוטנציאל הבניה בפרויקט, מו"מ והתקשרויות מול כלל נותני השירותים, טיפול בהיבטי המימון מול הגורמים הרלוונטיים, ליווי בשלב הביצוע ועד למכירה ורישום זכויות ע"ש הרוכשים.
תכנון ובנייה - המשרד מטפל במכלול ההיבטים הנלווים בתחום, לרבות תכנון ובנייה, היבטי מיסוי ותביעות ליקויי בנייה. המשרד מייצג את לקוחות מחלקת הנדל"ן מול כלל הרשויות והערכאות, לרבות ועדות תו"ב מקומיות ומחוזיות, ועדות עררים, רשויות מקומיות ותכנוניות, רשויות מס, משרדי ממשלה ובבתי המשפט.
מחיר למשתכן - המשרד היה מחלוצי הפעילים בתחום המחיר למשתכן, זיהה את הפוטנציאל וההזדמנויות בשלב מוקדם והוביל לעסקאות משמעותיות ומהותיות במגזר זה. הניסיון שרכש המשרד הודות לכניסה המוקדמת ממצב אותו כיום בחוד החנית של פרויקטי מחיר למשתכן באזור הצפון.  פעילויות הנדל"ן הענפות של המשרד כוללות כיום ליווי של מעל ל - 1,500 יח"ד באזור הצפון, לרבות פרויקטי בנייה קונבנציונליים, הרחבות יישובים ומחיר למשתכן, וכן פרויקטי נדל"ן עסקי ומסחרי משמעותיים.
מיסוי מוניציפלי - המשרד מספק קשת של שירותים בתחום המיסוי המוניציפלי, עם התמחות בנושא תביעות ההשבה. במסגרת זו, למשרד ניסיון רב והיסטוריית הצלחות מרשימה בהשבת כספים אשר נדרשו או נגבו שלא כדין ע"י רשויות שונות ללקוחותיו, בהיקפים המגיעים אף למאות אלפי ₪.
במסגרת פרקטיקת המיסוי המוניציפלי המשרד מנהל הליכים מנהליים ומשפטיים (עררים, השגות וערעורים) הנוגעים להיטלים ואגרות עירוניים, לרבות היטלי השבחה וארנונה, הן במו"מ ישיר מול הרשויות, הן בהליכי פתרון סכסוכים אלטרנטיביים והן בערכאות המשפטיות.
מכרזים - המשרד מלווה מבקשי ומגישי הצעות במגוון מכרזים, החל מייעוץ בתכנון וניסוח הצעות ובקשות ועד להגנה או ערעור על תוצאות המכרז. הניסיון העסקי והתפעולי העשיר של המשרד מאפשרים לו לתמוך ולייעץ ללקוחותיו מתוך ראייה רחבה המקיפה את מכלול היבטיו ומציפה נושאים הראויים להתייחסות, על מנת להוביל בסופו של דבר להתקשרות אופטימלית וכלכלית עבור שני הצדדים, ולביצוע מוצלח של נשוא המכרז.
דיני עבודה - המשרד מספק ייעוץ משפטי לעובדים ומעסיקים, לרבות ייצוג בכל סוגי ההליכים המשפטיים (לרבות פליליים) והמנהליים ומול כל הערכאות, החל מבתי הדין לעבודה ועד לבית המשפט העליון, וכן בהליכי הוצל"פ.
ליטיגציה מינהלית - המשרד מייצג את לקוחותיו בפעילויות והליכים מנהליים (לרבות עררים, השגות, שימועים ומגעים ישירים מול רשויות) ומשפטיים מול רשויות מכל הסוגים, לרבות רשויות מקומיות ועירוניות, משרדי ממשלה, גופי רישוי ותכנון וועדות מכרזים) ולרבות כלל הסעדים (פיצויים כספיים, צווי מניעה ועשה, סעדים זמניים והצהרתיים).

עו"ד חובב ביטון, מייסד ובעלים

מייסד המשרד ובעליו, בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת Sheffield באנגליה, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1999. במהלך קרוב לעשרים שנות ניסיונו ליווה עו"ד ביטון מאות רבות של עסקאות משמעותיות, לצד ליווי בהליכים משפטיים בולטים ומשמעותיים בדיני חדלות פירעון, שיקום והבראת חברות, ייצוג בסכסוכים משפטיים משמעותיים וליווי שוטף של חברות וגופים מובילים במשק.
הניסיון העתיר של עו"ד ביטון יוצר ידע מסחרי-עסקי-משפטי משולב שמעניק ללקוח תמונת מבט מאוזנת ומקיפה במכלול השיקולים הדרושים לקבלת החלטות משפטיות, עסקיות ופיננסיות משמעותיות והרות-גורל. מתוך ההכרה כי שילוב כזה מהווה אבן פינה חיונית בפעילות עריכת הדין האזרחית-מסחרית של ימינו, עו"ד ביטון דואג להנחיל ידע משפטי-עסקי משולב בקרב כלל הפועלים במשרד ולבנות באופן מתמיד את שני ההיבטים ואת נקודות החיבור ביניהם.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • אתגר ההעברה הבין–דורית בעסקים משפחתיים

  אתגר ההעברה הבין–דורית בעסקים משפחתיים

 • תלונות שווא בהוליווד? פרשת ג'וני דפ

  לפני כשנה, לאחר שתיקה ארוכה, הגיש דפ תביעת פיצויים כנגד גרושתו בגין תלונת שווא ולשון הרע. במסגרת הליך הראיות, לאחרונה, נחשפו הקלטות מצמררות, שמלמדות באופן שאינו משתמע לשתי פנים, כי אמבר היתה התוקפנית בין השניים ואילו דפ היה הקורבן. גם לאחר חשיפת הראיות, ארגוני הנשים תומכים באמבר

  תלונות שווא בהוליווד? פרשת ג'וני דפ

 • על מיזוגים ורכישות ואופן ביצועם

  אנשי עסקים רבים המבקשים למכור את החברה שלהם, אינם יודעים כיצד העסקה מבוצעת הלכה למעשה. מטרת המאמר היא לשפוך אור על התהליך המורכב והמרתק שהצדדים חווים לאורך חודשים רבים עד להשלמתה

  על מיזוגים ורכישות ואופן ביצועם

 • מה בין הלוואה למתנה?

  מה קורה כאשר מתנה מההורים הופכת להיות הלוואה בדיעבד?

  מה בין הלוואה למתנה?