מרדכי  כהן-ניסן, נסים את כהן - ניסן משרד עורכי דין
מרדכי  כהן-ניסן

מרדכי כהן-ניסן

שותף מייסד ובעלים

שנת לידה: 1969
דוא"ל: [email protected]-offices.co.il
תפקיד: שותף מייסד ובעלים
תפקידים קודמים: עו"ד ונוטריון
ותק בתפקיד: משנת 1996
תפקידים בגופים ציבוריים: חבר בוועדות הארציות של לשכת עורכי הדין בישראל; חבר בוועדה המחוזית – חיפה של לשכת עורכי הדין בישראל
השכלה: בוגר תואר ראשון .LL.B במשפטים באוניברסיטת "East London", בריטניה
פעילות למען הקהילה: חבר במספר עמותות לרווחת הקהילה
שפות: עברית, אנגלית

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
לאחרונה הובלתי שני מהלכים משמעותיים: המהלך הראשון הוא שבשנתיים האחרונות אנו פועלים מול גופים גדולים בנושאים בתחום התשתיות, מקומות שקשה להגיע אליהם, כגון החברות הציבוריות מצפון הארץ. הפרויקטים כוללים, בין היתר, את המטרונית, הרכבל בחיפה והנמל החדש בחיפה, המהווים תשתיות מרכזיות ומשמעותיות בישראל. הממשלה העבירה מיליארדי שקלים לתחום בצפון, ואנחנו עסוקים בדברים האלה. המהלך השני מתמקד בתחום הרשויות המקומיות, שם התחלנו להשקיע בתחום הנזיקין.

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?
מיקום הפירמה בצפון הארץ מעניק לנו את החוזקה הייחודית הנובעת מן ההכרות המעמיקה שלנו עם האזור.
בנוסף, אנחנו זמינים ועובדים עם הרשויות ומשרדי הממשלה בירושלים ובדרום, ושמחים להיות ניידים בכל רחבי הארץ עבור לקוחותינו. לאחרונה זכינו ברשות אום אל פאחם ובדואר ישראל כלקוחותינו. חוזקה משמעותית נוספת היא שאנחנו מדברים בגובה העיניים, זמינים ועונים תמיד.

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?
המהלכים המרכזיים שיובילו להתחזקות הפירמה הם השמירה שלנו על הצוות הקיים, קידום ההון האנושי מבפנים. גם במשבר הקורונה, לא הוצאנו עובדים ועובדות לחל"ת. יחסי הצוות שלנו מכתיבים שמירה על האנשים הטובים, ובעינינו זה מהווה מהלך חשוב יותר מכל פסק דין. היחסים הבינאישיים אצלנו מהווים ערך עליון, ולכן גם מציאת האנשים המתאימים למערך, הכולל למעלה מעשרים עובדים ועובדות.

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?
המשרד, שהוקם לפני 21 שנה, עומד על שותפות איתנה של 21 שנים. החוכמה היא לתת ללקוחות את הטיפול הטוב ביותר תוך ציפייה שיישארו איתנו, ולגדול ביחד איתם ועם עסקיהם. בתקופה מאתגרת זו לעורכי דין, אנחנו שמחים שהמשרד לא מרגיש את זה כל כך, מכיוון שהרשויות והחברות מבקשות טיפול יום יומי, ואנחנו שמחים להעניקו על הצד הטוב ביותר, כך שהאתגר הוא למעשה לשמור על הקיים.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
להתמקצע, להכיר את כל תפקידי המשרד, משלב הפקידות דרך הדואר והמזכירות בבית משפט, ולהבין את כל ההליכים, כדי שכשיום יבוא ויגיעו השכירים או העמיתים, תוכלו להכיר את כל המערכת המשפטית המורכבת והמסורבלת שעומדת בפניכם.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
חשוב לעזור, לתת לכתף לעמיתים ולאנשים שידם אינה משגת, לטפל בתיקים פרו בונו (המשרד מטפל בתיקי פרו בונו, על אף שכמעט ואינו מטפל בלקוחות פרטיים), לזכור מי אתה, להכיר את השכונה שלך העיר שלך, ולהעניק בהתאם.