פי. אם. אי. סחר וייזום בע"מ

ייצור, שיווק והפצה עולמיים של צעצועים ומשחקים ממותגים

פי. אם. אי. סחר וייזום בע"מ
אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 1995
תחום: ייצור, שיווק והפצה עולמיים של צעצועים ומשחקים ממותגים
כתובת: רח' הברזל 34, כניסה B, קומה 4,
תל אביב 6971052
טלפון: 03-7585757 
פקס: 03-6904827
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http:/www.pmi.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • בועז דקל

  בועז דקל

  מייסד, מנכ"ל ויו"ר

  פי. אם. אי. סחר וייזום בע"מ

 • עומר דקל

  עומר דקל

  סמנכ"ל, מכירות בינ"ל

  פי. אם. אי. סחר וייזום בע"מ

 • רם רונן

  רם רונן

  סמנכ"ל בכיר

  פי. אם. אי. סחר וייזום בע"מ

 • אילון מזון

  אילון מזון

  מנהל ומתאם קשרי מפעלים ולקוחות

  פי. אם. אי. סחר וייזום בע"מ

 • חצב בנימיני

  חצב בנימיני

  מנהל פיתוח מוצרים ומנהל Ecommerce

  פי. אם. אי. סחר וייזום בע"מ

 • יזהר שקדי

  יזהר שקדי

  מנהל מחלקת עיצוב גרפי

  פי. אם. אי. סחר וייזום בע"מ

 • רחלי סלבסקי

  רחלי סלבסקי

  מנהלת חשבונות ראשית

  פי. אם. אי. סחר וייזום בע"מ

 • יעקב סגל

  יעקב סגל

  מנהל חשבונות

  פי. אם. אי. סחר וייזום בע"מ

אייקון אודות

אודות פי. אם. אי. סחר וייזום בע"מ

חברת PMI בע"מ (ראשי תיבות של Pocket Money Items) נוסדה ב-1995 ופעילה בתחום רכישת זכויות לייצור, שיווק והפצה של מותגים טרנדיים לילדים בכל רחבי העולם. מאז הקמתה, החברה היתה מעורבת ברוב הלהיטים הגדולים ביותר במגזר מוצרי הילדים, בהם: פוקימון, פאוור ריינג'רס, צבי הנינג'ה, טלנובלות לבני נוער (המורדים, קטנטנות), וובקינז, זבלונים, מניונים, גוגוס, ספינרים, בייבלייד, גורמיטי וסופרגול.
המייסד בועז דקל נולד בירושלים למשפחה ששורשיה נטועים עמוק באדמת הארץ. סבו מצד אביו היה בין חמשת החלוצים שייסדו את העיר הרצליה וסבו מצד אימו היה בין החותמים על מגילת העצמאות של מדינת ישראל ב-1948. בשנות ה-40 הוריו שירתו בכוחות העילית של הפלמ"ח והיו בין המתיישבים המייסדים של חבל לכיש שבדרום.
בועז גדל באשקלון. בצעירותו הוא היה מדריך בצופים ויו"ר מועצת התלמידים בבית ספרו. נפש היזם והתשוקה שבו בלטו מגיל צעיר והניעו אותו לקדם את היוזמות העסקיות הראשונות שלו כבר בשנותיו בתיכון.
הוא שירת כקצין ארגון ביחידת העילית של חיל המודיעין, 8200, שם הוא פגש באשתו לעתיד, ד"ר הדס דקל, אשר בימים אלו מכהנת כחברה בכירה בסגל האקדמי של סמינר הקיבוצים, שם היא מובילה יוזמות חינוך וחדשנות. בתחילת שנות ה-80, לאחר שחרורו מהצבא הוא הפך ליבואן סוודרים ייחודיים, הסרוגים ביד, מהאיים היווניים.
בשנת 1984 היה בועז בצוות המייסדים של עיתון חדשות וניהל את מערך ההפצה.
בשנת 1989, בגיל 30, הוא ייסד את בר שיווק והפצה, חברת לוגיסטיקה ובמהלך 20 השנה בהן כיהן כמנכ"ל הוא הוביל את החברה לצמיחתה עד להעסקת 3,000 עובדים ומפיצים עם מחזור שנתי של חצי מיליארד ש"ח. ב-2009 הוא מכר את חלקו בבר שיווק והפצה ובמקביל, PMI בע"מ, שהיתה אחת מחברות הבת של בר, התפצלה ובועז המשיך כמנכ"ל PMI.

הערך של חדוות ילדות

PMI מביעה את רוח החלוציות של משפחת דקל בעידן המודרני באמצעות יחסיה עם ילדים, היות והילדים הינם תמיד החלוצים של חיינו, עם חוויות חדשות ופוטנציאל רחב ולא מנוצל.
רוח זו אף מובעת בחזון וביושרה של החברה, וביכולתה להגיב במהירות לשווקים ומצבים חדשים. למשל, במהלך ההתפרצות הנוכחית של מגפת הקורונה, החברה היתה הראשונה לייבא ולשווק מסכות ממותגות בישראל וברחבי העולם, אינדיקציה ליכולתה להגיב במהירות ובמדויק לאירועים מורכבים ודינמיים.

פעילות החברה מבוססת על ארבעה נכסים/בסיסים עיקריים

הנכס הראשון והחשוב ביותר של החברה הוא זכויות מסחור המותגים (מרצ'נדייזינג) שלה ברחבי העולם – לחברה זכויות לייצור, שיווק והפצת מוצרים, בעיקר צעצועים ומשחקים ברחבי העולם, של המותגים הבאים: פורטנייט, הארי פוטר, ספייס ג'אם, ליגת הצדק, WWE ומותגי ניקלודיאון של ויאקום, כגון מפרץ ההרפתקאות, בייבי שארק, פפה פיג, UEFA ושחקני הכדורגל בעולם.
החברה רואה בזכויות אלו את האינדיקציה הטובה ביותר לאמון לו זכתה מבעלי המותגים המובילים בעולם. היא מצדיקה את האמון באמצעות מחוייבותה העמוקה להגן על תדמית ואיכות המותגים ומימוש הפוטנציאל המסחרי המלא שלהם. החברה מכירה את ענף הצעצועים והמרצ'נדייז לעומקו, כשהיא מקיימת מספר רב של מערכות יחסי עבודה ומראה תוצאות מוכחות לאורך שנים.
הנכס השני עליו החברה נסמכת הוא מחלקת הפיתוח שלה, המקבלת מבעלי זכויות היוצרים תיקי גרפיקה אותם היא הופכת לעיצובי מוצרים פיזיים, תוך שימת דגש על בטיחות ואותנטיות המוצרים, הלוכדים את מהות המותג ומעשירים את הקשרים והאינטראקציות של הילד עם המותג.
הנכס השלישי הוא פעילות הייצור של החברה בסין, המנוהלת בחמישה מפעלים פורצי דרך העומדים בסטנדרטים ובתקנים המחמירים ביותר מבחינת איכות ובטיחות – בכלל זאת, אישורי ה-FDA וה-CE. החברה מקיימת נוכחות יום יומית ושומרת על קשר עם המפעלים באמצעות עובדים המועסקים באופן ישיר ומוצבים בסין. הנוכחות ארוכת השנים של החברה בסין היא תוצאה של חשיפה מוקדמת לכלכלה זו הצומחת במהירות - דוגמה נוספת של נקודת המבט האסטרטגית והצופה פני עתיד של החברה, הנובעת מהרוח החלוצית שלהם.
הנכס הרביעי של החברה הוא מערך ההפצה שלה, המכסה מעל ל-100 מדינות באמצעות המפיצים המתמחים שלהם. ההפצה הרב-ערוצית מנוהלת במקביל באמצעות חנויות מקוונות וחנויות פיזיות, על בסיס סיטונאי וקימעונאי, הכוללת את אמזון, וואלמרט, טארגט, CVS ורשתות צעצועים וקמעונאות מובילות באירופה ובאסיה.
מערך ההפצה הנרחב של החברה ברחבי העולם מנוהל ממטה החברה בתל-אביב על ידי צוות מגוון, מיומן ומנוסה של עובדים מכל המגזרים והמגדרים של החברה הישראלית.
בראש ארגון המכירות של החברה, הפונקציה החשובה ביותר שלה, עומד עומר דקל, סמנכ"ל מכירות בינלאומיות. עומר נולד וגדל בעולם מוצרי הילדים הממותגים. הוא הכיר את החברה ופעילותה מילדותו ועלה בסולם התפקידים מעמדת סוכן מכירות זוטר בשטח עד לתפקידי ניהול מובילים, כשהוא זוכה בניסיון מעשי ובקשרים רבי ערך, כמו גם מפתח הבנה מעמיקה של צורכי הקמעונאים, המפיצים ונקודות המכירה.

מבנה של חברות בבעלות משפחתית

PMI הינה בבעלות חברת האחזקות של המשפחה, עוגיו בע"מ (Ogayu Holdings Ltd), לה פעילות ישירה במגזר הנדל"ן ברחבי העולם. עוגיו אף מחזיקה בשתי החברות האחיות של PMI – פי.סי. מדיקל (P.C. Medical) ופי.אם.אי. איקומרס (PMI E-Commere).
פי.אם.אי. איקומרס פועלת באופן סינרגי עם PMI למכירת מוצרים ישירות ללקוח באמצעות פלטפורמות מקוונות וסלולריות שונות.
פי.סי. מדיקל, המתמחה כעת במוצרים הקשורים במגפה, מנוהלת על ידי גיא דקל, בוגר סיירת מטכ"ל ושותף לפיתוח של MyZone, כלי ריחוק חברתי חדשני אשר הושק במהלך מהיר במיוחד על בסיס תשתיות הייצור הקיימות בסין. הכלי התומך באמצעים לפתיחה מחדש על ידי מניעת הדבקה, כבר נמכר באמצעות ערוצי הפצה קיימים.

תרומה לקהילה

הפעילות של PMI נעשית מתוך המחוייבות העמוקה ביותר לקהילה. מעבר לתפקיד החשוב בחיי ילדים, PMI ומנהלי החברה אף תורמים, מתנדבים ותומכים בקהילה באמצעות פעילויות שונות. בועז דקל הינו חובב היסטוריה ומורשת ישראל ופועל מתוך כך לקדם את הידע בתחומים אלו, למשל, באמצעות ייסוד מוזיאון הרעות (בגליל), המספר את ההיסטוריה של קרבות מלחמת העצמאות (1948) בגליל ובאמצעות שיתופי פעולה שונים שלו עם המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, בהם יוזמה לתמיכה במוזיאון מחנה המעצר בעתלית ובניית הרחבה למוזיאון אשר תקרא "צריף משה" לשימור הזיכרון של מסע ההגירה ההירואי של יהודים מאתיופיה, במטרה להעמיק את האינטגרציה שלהם בחברה הישראלית. בנוסף, במהלך השנים החברה תומכת בילדים עם צרכים מיוחדים באמצעות ארגון ווריאטי, תורמת למחקר הסרטן בשיתוף פעולה עם פרופ' נדיר ארבר ומובילה יוזמות כדוגמת בניית מגרש כדורגל להוסטל ילדי אומנה בכפר חבד. כעת, במהלך המגפה העולמית, 7.5% מכל רווחי PMI ממוצרים הקשורים במגפה, נתרמים ל-Save the Children Fund (קרן צדקה בריטית המיועדת להטבת חיי ילדים בעולם).
פעילויות אלו מהוות כולן חוליה נוספת בשרשרת המקשרת בין הדורות השונים של משפחת דקל, PMI והחברה הישראלית, למען עתיד טוב יותר המבוסס על הכרת העבר שלנו.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • גירושין וחקיקה מעודדת מלחמות בניגוד לטובת המשפחה בראי תורת המשחקים

  גירושין במדינת ישראל מבוססים על חקיקה ארכאית ומפלה. חקיקה זו מעודדת מלחמות בין הצדדים ופוגעת בשיתוף הפעולה, אשר עשוי היה להיות ביניהם ואשר היה מביא את הגירושין לידי סיום הוגן, הגון ומוצלח לטובת כל הצדדים. ניתן ללמוד על הנושא אף מתחום תורת המשחקים ועל כך במאמר

  גירושין וחקיקה מעודדת מלחמות בניגוד לטובת המשפחה בראי תורת המשחקים

 • אסון בהר מירון – מי יפצה את הנפגעים ובכמה?

  אסון כבד וחסר תקדים, בו ניספו 45 אנשים ועשרות נפצעו

  אסון בהר מירון – מי יפצה את הנפגעים ובכמה?

 • משכון נכס שבבעלות קטינים – אימתי?

  אלמן נקלע לקשיים כלכליים לאחר מות אשתו ופנה לביהמ"ש בבקשה למשכן נכס הנמצא בבעלות בנותיו הקטינות. איך זה נגמר?

  משכון נכס שבבעלות קטינים – אימתי?

 • לבחור את היזם הנכון

  בשנים האחרונות אנו עדים לריבוי עצום של אנשים המגדירים עצמם כיזמי התחדשות עירונית. אלו משכנעים דיירים בתמורות הגבוהות שיוכלו להשיג עבורם וחותמים על חוזים כאשר אין להם כמעט רקע מקצועי בבניה. מקרים אלו מסתיימים לא אחת בפשיטות רגל ועוגמת נפש רבה לדיירים, ועל כן מומלץ מאוד לפנות לחברות יזמות מוכרות וידועות, ובמיוחד כאלו הפועלות גם כקבלניות ביצוע

  לבחור את היזם הנכון