שי הניג, קבוצת אפגד חברה יזמית וקבלנית לעבודות הנדסה ובנייה
שי הניג

שי הניג

מנכ"ל

שנת לידה: 1972
דוא"ל: [email protected]
תפקיד: מנכ"ל
תפקידים קודמים: מנהל פרויקטים
ותק בתפקיד: כ-14 שנים
השכלה: תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן (2005-2006); תואר ראשון – כלכלה ומינהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון (1997-1999).
חבר בארגונים: חבר הנהלה בהתאחדות הקבלנים אשקלון
פעילות למען הקהילה: תרומות מטעם החברה לגופים שונים
שפות: עברית, אנגלית
דרגה צבאית: סרן

מהו המהלך המשמעותי שהובלת לאחרונה?
בשנה האחרונה הגדלנו את היקף פעילות החברה באופן משמעותי באמצעות זכייה בשני מכרזי מחיר למשתכן באשקלון הכוללים למעלה מ- 1,200 יחידות.

מהן החזקות המשמעותיות של החברה בעינייך ?
-משפחתיות - ראשית כל אנחנו משפחה על כל המשתמע מכך. החברה שאבי הקים לפני כ- 30 שנה כעסק משפחתי קטן, לא איבדה לרגע מאווירת המשפחה האינטימית שלה, גם לאחר שגדלה והפכה לחברה מובילה המעסיקה עובדים רבים. 

-איכות בנייה גבוהה - חברתנו מקפידה על שימוש בשיטות בנייה מתקדמות ועובדת עם הספקים והקבלנים המובילים בענף, כמו גם עם החומרים האיכותיים ביותר על מנת להגיע לתוצאה מושלמת. בנוסף, מפעילה החברה מנגנוני בקרת איכות על כל תהליכי הבנייה החל משלב התכנון ולכל אורך שלבי הביצוע. את איכות הבנייה הגבוהה אנו משלבים עם תכנון מוקפד ופונקציונאלי, כדי ליצור יחד חווית מגורים ייחודית ומרגשת. 

- ליווי אישי - החברה וצוות העובדים מלווים באופן אישי את הרוכשים החל מהמפגש הראשון ועד זמן רב לאחר קבלת המפתח. השירות אותו אנו מעניקים ללקוחות החברה נמשך מעבר לתקופות האחריות שבחוק מכר דירות.

- יחסי עבודה מעולים - לחברה וצוות העובדים יחסים מצוינים עם הספקים וקבלני המשנה אשר עובדים עם החברה. כתוצאה ממערכת יחסים קרובה זו, קשרי העבודה לרוב נמשכים לאורך שנים ובין הפרויקטים השונים וכן ישנה מחויבות גבוהה של הספקים למתן השירות עבורנו.

- נאמנות העובדים – בחברה צוות עובדים קבוע, עם עובדים למעלה מ- 20 שנים. אין כמעט תחלופת עובדי מטה.

- שיפור מתמיד באיכות – החברה וצוות העובדים מחויבים כל הזמן לשיפור האיכות, הן של הבניה, התכנון, תהליכי העבודה והן של שירות הלקוחות ומבצעים בקרות פנימיות וחיצוניות לשם כך.

-החברה גם יוזמת וגם מבצעת (לא מעבירה את ביצוע הפרויקט לקבלנים אחרים) – כך היא האחראית הבלעדית כלפי הרוכשים לכל אורך הדרך, מיום החתימה על ההסכם, ליום מסירת הדירה ועד לאחר תקופת הבדק של הדירה החדשה.

- חלק מראיית העולם של החברה היא חיזוק הקשר בין הדייר, הדירה, הבניין והסביבה בו הוא נמצא. לכן מקדישה חברת אפגד חלק מרווחיה למען הקהילה.

מהם המהלכים המרכזיים שנעשו לאחרונה ויובילו להתחזקות החברה בשנים הקרובות?
- כפי שציינתי לאחרונה זכתה חברתנו בשני מכרזי מחיר למשתכן באשקלון, בעלי היקף בנייה גדול מאוד. סה"כ למעלה מ- 1,200 יחידות.
- בעת האחרונה העמיקה חברתנו את הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית, בפרויקטים הכוללים פינוי בינוי ותמ"א לסוגיהם.
- לאחרונה התחלנו בתהליכים להשבחת הקרקעות עליהן אנו בונים וזאת באמצעות קידום שינויי תב"ע.

מהם האתגרים המרכזיים של החברה בשנים הקרובות?
האתגר המרכזי של החברה בשנים הקרובות הינו בתחום הביצוע. המשימה העיקרית שלנו היא לבנות כמות גדולה של יחידות דיור בהינף אחד ולא בשלבים.

מהן המלצותיך למנהל בתחילת דרכו?
על מנהל בתחילת דרכו להבין שענף הבנייה הינו ענף מורכב בכמה מישורים: ישנה מורכבות מקצועית הכוללת התמודדות עם אתגרים בשטח. לצד זאת ישנה התמודדות 
עם אתגרים ביורוקרטיים שמצריכים סבלנות והקשבה ויכולת יצירתית על מנת לצלוח אותם. כל מנהל מתחיל צריך להיות פתוח ונכון ללמוד מכל שדרת העובדים, מהבכירים שבהם ועד הפועלים בשטח, שכן אין תחליף לניסיון.

מה חשוב לזכור גם בזמנים קשים?
חשוב לזכור ולהבין שגם זמנים קשים הם בסופו של דבר ברי חלוף. יש לדעת לעבור את הגל - להשאיר את הראש מעל המים תוך התמקדות במטרה וכשמגיעה העת, להמשיך לעבר השגת המטרה בביטחון ועם הכלים שרכשת.