קו מדידה

מדידות מיפוי, תכנון כבישים

אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 2012
תחום: מדידות מיפוי, תכנון כבישים
כתובת: גלגלי הפלדה 6, הרצליה
טלפון: 077-45178726
פקס: 09-9518726
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.kav-medida.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • איל רבינוביץ

  איל רבינוביץ

  מנכ"ל משותף ובעלים

  קו מדידה

 • יואב קולר

  יואב קולר

  מנכ"ל משותף ובעלים

  קו מדידה

  עוד על יואב קולר

  יואב קולר
 • גלעד זיו

  גלעד זיו

  סמנכ"ל תפעול

  קו מדידה

 • אורי כהן

  אורי כהן

  סמנכ"ל טכנולוגיות

  קו מדידה

 • דן אלקבץ

  דן אלקבץ

  מנהל תחום תכנון

  קו מדידה

 • שיימה הריש

  שיימה הריש

  מנהלת מחלקת תכנון תנועה

  קו מדידה

אייקון אודות

אודות קו מדידה

קו מדידה הינה אחת החברות המובילות והמקצועיות בישראל בתחום המדידות, הגיאודזיה, המיפוי והפוטוגרמטריה בישראל. החברה הוקמה בשנת 2012 והיא עוסקת מראשיתה במגוון שירותי מדידה, מיפוי ורישום מקרקעין. בשנת 2018 רכשה קו מדידה את "החברה לתכנון כבישים ותנועה – גבריאל לוטן מהנדסים", חברה הקיימת למעלה מ-50 שנה ומתמחה בתכנון כבישים פיזי, תכנון תנועה, ותכנון ניקוז. בכך הפכה קו מדידה לקבוצה המעניקה ללקוחותיה שירותי מדידות מקצועיים לצד שירותי תכנון כבישים ותנועה תחת קורת גג אחת. שילוב כוחות מנצח זה מספק ללקוחות הקבוצה תוצר ברמת איכות גבוהה וברמת תאימות גבוהה יותר תוך חיסכון ניכר בעלויות.

חבילת שירות רחבה המלווה את הלקוח לכל אורך התהליך

קו מדידה מציעה חבילת שירות רחבה המלווה את הלקוח משלב המיפוי והתכנון ועד לסיום תהליך פיתוח הבנייה, עם ביצוע הרישום בטאבו. בראשה עומדים יואב קולר ואייל רבינוביץ', אנשי מקצוע מומחים בעלי ניסיון של מעל 30 שנה בתחום המדידות. שניהם בוגרי הטכניון בגיאו-אינפורמציה והנדסה אזרחית ומאחוריהם מגוון רחב של תפקידי ניהול וייעוץ ברשות מקרקעי ישראל ובגופים מוסדיים נוספים במשק ובאקדמיה. על השירותים שמציעה החברה ניתן למנות: מיפוי ומדידות לצורכי תכנון, הכנת תוכניות לצורכי רישום, הסדר מקרקעין, רישום בטאבו, מיפוי פוטוגרמטרי, מיפוי מרחפנים, מיפוי רכוב, מערכות מידע גיאוגרפיות, ליווי במגזר החקלאי, טכנולוגיית BIM ועוד.

לקוחות החברה

קו מדידה מספקת את שירותיה בעיקר עבור לקוחות מוסדיים כגון חברת נתיבי ישראל, נתיבי איילון, פרויקט הרכבת הקלה, משרד הבינוי והשיכון, נמלי ישראל, רכבת ישראל, רשות מקרקעי ישראל, חוצה ישראל, רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, משרד הביטחון, תנועת המושבים ועוד. בנוסף מעניקה קו מדידה שירות לחברות ניהול פרויקטים שפועלות מטעם המדינה או מטעם רשויות מקומיות ומנהלות עבורם את כל תהליכי התכנון והפיתוח. בנוסף, החברה מספקת שירותי מדידה והערכת נכסים עבור בנקים גדולים בכל הארץ.

ההון האנושי

קבוצת קו מדידה מונה כיום כ-70 עובדים ביניהם מהנדסים אזרחיים, מודדים מוסמכים, גיאוגרפים, הנדסאים, מומחי GIS (מערכות מידע גיאוגרפיות) ומומחי טכנולוגיה ומתכנתים. הודות למגוון הרחב של הדיסציפלינות שבהן עוסקים החברה ואנשי המקצוע המיומנים שלה יכולה קו מדידה להציע ללקוחותיה שירות רב-תחומי שעוטף את הפרויקט מכל צדדיו.

מדידות אוויריות וקרקעיות באמצעות רחפנים

קו מדידה מקפידה להיות חברה חדשנית ודינמית ובמסגרת זו היא מטמיעה טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות שתומכות בשירותים השונים, ומאפשרות לחברה להגיב בזמן אמת ולמצוא פתרונות מהירים לאתגרים מתהווים. דוגמא לכך היא ביצוע מדידות אוויריות וקרקעיות באמצעות רחפנים. בצורה זו מפיקה החברה מפות טופוגרפיות, אורטופוטו ומודלים תלת-ממדיים בדיוק ובמהירות. הטכנולוגיות החדשניות של החברה הביאו אותה להקים יכולות מתקדמות של עיבוד נתונים ולטפל באלפי צילומים בזמן קצר. כחלק מכך גייסה החברה כוח אדם מיומן גם מתחום הגיאו-אינפורמציה וגם יוצאי צה"ל שעבדו בתחומים אלו בשירות הצבאי. טכנולוגיה זו מאפשרת לחברה להביא את השטח אל אנשי המקצוע ולתת להם מבט מעיני הציפור על כל המתרחש בו, לרבות עדכון שוטף על שינויי הבנייה והכמויות שבוצעו, על גבי התוכנות המקצועיות שאיתן הם עובדים. המדידות התכופות והמדויקות מאפשרות לערוך ניתוח השוואתי שמביא לחיסכון כספי עצום ומניעת תביעות.

מיפוי רכוב

תחום טכנולוגי נוסף המשמש את החברה להעניק שירותי מדידה יעילים ומהירים לחברות מובילות הינו מיפוי רכוב (mapping mobile). השימוש במיפוי רכוב בשילוב עם רחפנים מהווה את פסגת הטכנולוגיה בתחום המיפוי והמדידות, מבחינת מהירות, יעילות, דיוק והנגשת הנתונים לצורך תכנון ותיעוד תשתיות של כבישים, מסילות, מנהרות וכיו"ב.

שותפות בפיתוח סטארט אפ ייחודי

קו מדידה לא רק מטמיעה טכנולוגיות אלא אף שותפה בפיתוח טכנולוגיות חלוציות בתחומה ודוגמא טובה לכך היא שיתוף הפעולה שלה עם חברת Skycatch הבינלאומית לפיתוח מכשיר ייחודי וחדשני לעולם ניטור הבנייה העל–קרקעית והתת–קרקעית. השתיים קיבלו לאחרונה את תמיכתה ומימונה של קרן Bird באמצעות Nist (הרשות הטכנולוגית האמריקאית) ורשות החדשנות הישראלית. המכשיר החדשני יהיה בגודל כף יד ויאגד בתוכו חיישני לייזר, חיישני אינרציה ורכיב GPS הפועלים בדיוק של עד 2 ס"מ במרחב והפעלתם מתבצעת באופן אוטומטי. בקו מדידה סבורים כי המכשיר ישנה את פני עולם המדידות מקצה לקצה, שכן הפעלתו אינה דורשת הכשרה כלל והיא מדויקת להפליא גם לאלו המתנסים בו בפעם הראשונה. בקבוצה מסבירים כי הפתרונות החדשניים במכשיר מבוססים על מערך זיהוי AI מתקדם המאפשר את חיבור הרשת הגיאוגרפית שמעל לפני הקרקע באופן אוטונומי למדידה תת–קרקעית בחללי מנהרות, תחנות תת–קרקעיות וכו'. כל אלו ועוד ישפרו את תהליכי המדידה והניטור של כל פרויקט בנייה ויאפשרו הצמדה של המכשיר לרובוטים, רחפנים וכלי רכב שונים תוך חיסכון ניכר בעלויות המדידה.

פרויקטי דגל

במרוצת השנים הייתה אחראית קו מדידה למדידות ומיפוי במספר פרויקטי דגל ארציים. על אלו ניתן למנות את פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב, הרכבת הקלה הירושלים, רכבל ירושלים, מדידת כל מערך הכבישים עבור נתיבי ישראל, ביצוע מדידות עבור העיריות אשקלון, אשדוד ואילת, ועוד ועוד.
כמו כן החברה תיכננה קילומטרים רבים של כבישים ואת כל הכבישים בשכונות רבות בארץ כגון: שכונת עיר היין באשקלון (11,000 יח"ד), שכונת אור-ים באור עקיבא (3,300 יח"ד), נאות שמיר ברמלה (3,800 יח"ד) ועוד שכונות רבות.

ערים חכמות

שילוב עולם הגיאו-אינפורמציה והמיפוי במרחב המוניציפלי מהווה נדבך מרכזי בעיצוב העיר החכמה.
לטובת הזנת מידע אמין, נגיש ומדויק לעיר חכמה, נדרשים כלי חישה-מרחוק מתקדמים וכן מערכות הנגשה ואנליטיקה לאריזת המידע והפצתו תוך אינטגרציה עם המערכות הקיימות בעיר.
על כן, פיתחה קו מדידה יכולות ייעודיות; באמצעות שילוב חסר-תקדים של טכנולוגיות מיפוי רכוב, צילום פנורמי, ענן נקודות לייזר וכטב"מ, נוצרת מערכת מתקדמת המציגה את התאום הדיגיטלי הריאליסטי והמדויק ביותר.
קו מדידה העלתה את רמת השליטה והבקרה של העיר החכמה לרמה בינלאומית מהגבוהות בעולם. ייחודיות הכלים, עדכניות וזיקוק המידע האנליטי למקבלי ההחלטות מאפשרים תכנון עירוני טוב יותר, ירוק יותר ובטוח יותר; החל מניטור מפגעים עירוני, ועד למיפוי תשתיות עיליות, פסולת, סקרי מבנים, שילוט, אתרי בניה, ארנונה, אכיפה ועוד.

מיפוי חכם לתשתיות רכבתיות

קו מדידה פיתחה יכולת מדידה חדשנית למדידה, ניטור וניהול תשתיות רכבתיות. החברה שינתה את פני עולם המדידות ברכבת במסגרת פרויקט תת"ל 65 להכפלת מסילות החוף. בפרויקט זה, בשונה משיטות המדידה הסטנדרטיות בהן יש לסגור את קו הרכבת לטובת מדידה פיזית
על המסילה, קו מדידה התקינה מערכות לייזר, מצלמות וחישה מרחוק על גבי קרון ייעודי וכך מדדה 30 ק"מ ביום עבודה בודד במקום בחודשיים. בזכות השיטה החדשה והיתוך עם מידע שנאסף מכטב"מ, קו מדידה סיפקה לרכבת מערכת ראשונה מסוגה המרכזת את המידע המדויק לכדי תוצרים תלת-מימדיים המאפשרים אנליזות Online, שיתוף מידע, ניטור תשתיות חשמול ומסילה, תחנות רכבת, מידע סטטוטורי, סימולציות תכנון ועוד. כל זאת ועוד, למען האצת תכנון התשתיות הרכבתיות בארץ, שיפור תנאי הנסיעה, בטיחות, תחזוקה ותכנון אופטימלי תוך קיצור זמני העבודה לסטנדט חדש.

בנוסף אולי יעניין אותך