קניר ושות', משרד עורכי-דין

דיני משפחה, ירושה ומעמד אישי

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1973
תחום: דיני משפחה, ירושה ומעמד אישי
כתובת: שד' דוד המלך 1 תל אביב 6495310
טלפון: 03-6966903, 03-6916375
פקס: 03-6960907
אימייל: office@kanirlaw.co.il
אתר החברה: http://www.kanirlaw.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
Youtube: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים בחברה

 • פסח קניר

  פסח קניר

  עו"ד, מייסד ובעלים

  קניר ושות', משרד עורכי-דין

  לפרופיל המלא

  פסח קניר
 • יהונתן קניר

  יהונתן קניר

  עו"ד, שותף בכיר ובעלים

  קניר ושות', משרד עורכי-דין

  לפרופיל המלא

  יהונתן קניר
 • אדוה לב

  אדוה לב

  עו"ד, יועצת חיצונית

  קניר ושות', משרד עורכי-דין

 • ענבל לאור-צדיק

  ענבל לאור-צדיק

  עו"ד, מנהלת סניף הצפון

  קניר ושות', משרד עורכי-דין

 • מיכל קניר-לובלין

  מיכל קניר-לובלין

  עו"ד

  קניר ושות', משרד עורכי-דין

 • דנה גלנטי

  דנה גלנטי

  עו"ד

  קניר ושות', משרד עורכי-דין

 • שי גבאי

  שי גבאי

  עו"ד

  קניר ושות', משרד עורכי-דין

מנהלים ועורכי דין

  פסח קניר, עו"ד - מייסד ובעלים
  יהונתן קניר, עו"ד - שותף בכיר ובעלים
אייקון אודות

אודות קניר ושות', משרד עורכי-דין

משרד עוה"ד קניר ושות' נמנה על משרדי עורכי הדין הוותיקים והמנוסים בתחום דיני המשפחה, הירושה והמעמד האישי. לזכות המשרד עומדים עשרות פסקי דין, הלכות חשובות ותקדימים מהותיים אשר השפיעו רבות על תחום דיני המשפחה ודיני הירושה בישראל. המשרד, שנוסד ע"י עו"ד פסח קניר לפני כ-40 שנים, מספק שירותים משפטיים מן המעלה הראשונה בתחום דיני משפחה והמעמד האישי, ומדורג כאחד מעשרת המשרדים המובילים בתחומו בישראל. המשרד ייצג אלפי לקוחות שזכו לליווי משפטי המשלב יצירתיות, חדשנות, מסירות ונחישות.

מעל 40 שנות מקצועיות בלתי מתפשרת

בשנת 1973 הוקם המשרד ע"י עוה"ד פסח קניר, אשר בארבעים השנים האחרונות ייצג את לקוחותיו בשורה ארוכה של תיקים ובכך התווה דרך בעולם דיני המשפחה בישראל, במקצועיות בלתי מתפשרת, במטרה להביא להסכמות על פי צרכי הלקוח. צוות המשרד, בראשותם של עוה”ד פסח קניר ויהונתן קניר, מספק ללקוחותיו, נשים וכגברים כאחד, ליווי משפטי מקצועי, המתפרש על מגוון פעולות משפטיות הנוגעות לתחום דיני המשפחה, ומספק ללקוחותיו ייעוץ ושירות משפטי ברמה הגבוהה ביותר המבוססים על ניסיון מקצועי רב שנים, היכרות מעמיקה של החוק והפסיקה הישראלית והבנה אמיתית של צרכי הלקוח.  בשנים האחרונות המשרד מפעיל סניף נוסף בצפון הארץ, המנוהל ע”י עוה”ד ענבל לאור-צדיק, שהינה גם מגשרת מוסמכת ומומחית בתחום דיני המקרקעין. המשרד מטפל בקשת רחבה של לקוחות עליהם נמנים אנשי חינוך, שופטים, עורכי דין, אישי ציבור, אנשי טלוויזיה, רופאים, פסיכולוגים, בעלי חברות, כולל חברות מסחר והיי- טק, אנשי רוח ועוד. המשרד חרט על דגלו להיות פורץ דרך בעולם דיני המשפחה המתפתח בישראל, ומנהל כל תיק במיומנות ובשקידה רבה, תוך חתירה להשגת רשת של פתרונות ואפשרויות נרחבות להשאת הישגים ולמציאת דרכים ראויות לפתרון כל משבר במשפחה, בדגש על צרכי הלקוח והגנה על טובתו.

 

תחומי התמחות

משרד עוה"ד קניר מטפל בכל תחום דיני המשפחה, המעמד האישי והירושה.
המשרד מייצג את לקוחותיו בפני כל הערכאות המשפטיות, לרבות בבתי משפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים. המשרד מתמחה בניהול הליכים משפטיים בענייני נישואין וגירושין, לרבות נישואים אזרחיים, זכויות ידועים בציבור, ניהול הון משפחתי, תביעות רכוש בין בני זוג, פירוק שיתוף בנכסים, מזונות אישה ומזונות אזרחיים, מזונות ילדים, משמורת קטינים וכיו"ב. כמו גם, ענייני ירושה ומעמד אישי, עריכת ותקיפת צוואות, ניהול עיזבונות, מינוי מומחים, תיקי אפוטרופסות, חטיפת ילדים, צווי הגנה, אימוץ ילדים ועוד. בנוסף, כחלק ממעטפת השירות המשפטי המקיף שמעניק המשרד ללקוחותיו, המשרד מתמחה בניהול מו"מ ויישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט, עריכת הסכמי ממון, הסכמי גירושין, הסכמי הורות, הסכמים בין בני זוג חד מיניים וכדומה. המשרד מפתח תחום תביעות נזיקין בענייני משפחה, שעניינן פגיעות בצד אחד ע"י רעהו במישור הנפשי, תביעות להטלת חבות בתשלום דמי מזונות אזרחיים, והכל מתוך ראיה של שוויוניות, צדק, אחריות הדדית ועקרונות של תום לב. למשרד ניסיון בינלאומי בטיפול בתיקי משפחה בינלאומיים המנוהלים מחוץ לגבולות המדינה, וכן תיקי משפחה הנוגעים לתושבים זרים המתנהלים בישראל.

תקדימים משפטיים

במסגרת הטיפול בלקוחותיו, רשם המשרד הישגים רבים, המהווים אבני דרך בתחום דיני המשפחה והמעמד האישי בישראל. בין היתר, ניתן למנות את בג"צ 6650/04 סוגיית הגנת הפרטיות במסגרת הליכים בתחום דיני המשפחה; בר"ע (ח') 3198/08 בנושא מזונות זמניים; בע"מ 1059/17 כוונת שיתוף בנכס זכויות האישה ברכוש; תיק רבני (נתניה) 764411/1 באשר לסמכות השיפוט של בית הדין הרבני לדון בנושאים הכרוכים לתביעת הגירושין, מזונות ורכוש, כשהצדדים נישאו בנישואין אזרחיים; תמ"ש 7282-12-09 פסיקת מזונות אישה גם לאחר גירושיה מבעלה; תמ"ש 59792/04 קביעת מזונות ילדים בהתבסס על רמת החיים הגבוהה בה חיו הצדדים; תמ"ש 43398-02-12 קביעת משמורת משותפת והכרה באב כהורה משמורן בפועל; ת"ע (כ"ס) 3260/06 הכרה בני זוג כידועים בציבור וזכות האישה כיורשת בן זוגה; תמ"ש 10521-03-15 פס"ד בעניין רכוש, מזונות ותחולת הדין הצרפתי בין בני זוג עולים חדשים מצרפת; ועוד מאות פסקי דין המלמדים על הידע וההצלחה שנוחל המשרד בעבודתו.

צוות המשרד

עו"ד פסח קניר, מייסד ובעלים
מייסד ובעלים המשרד, בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1971.
עוה"ד פסח קניר הקים את המשרד בשנת 1973 ובארבעים השנים האחרונות ייצג באלפי תיקים מובילים.

עו"ד יהונתן קניר, שותף בכיר ובעלים
שותף בכיר ובעלים המשרד, בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B.) ובממשל (B.A).
מעל ל- 15 שנים עוה"ד יהונתן קניר הינו שותף בפיתוחו המקצועי וקידומו של המשרד, מוביל ומייצג במאות תיקים בעלי פרופיל גבוה ובעל ניסיון עשיר בניהול הליכי מו"מ ובייצוג בפני בתי המשפט על ערכאותיו ובתי הדין הרבניים.
בנוסף, מרצה בהשתלמויות, בימי עיון ובכנסים של לשכת עורכי הדין וחברות במגזר הפרטי.

עו"ד מיכל קניר-לובלין
עו"ד במשרד, בעלת תואר ראשון (LL.B.) ובממשל (B.A), חלק מצוות המשרד החל משנת 2007.

עו"ד שי גבאי
עו"ד במשרד, בעל תואר ראשון (LL.B.) ובמנהל עסקים (B.A), חלק מצוות המשרד החל משנת 2012.

עו"ד דנה גלנטי
עו"ד במשרד, בעלת תואר ראשון במשפטים (LL.B.) (בהצטיינות) ובתקשורת (B.A), חלק מצוות המשרד החל משנת 2015.

עו"ד ענבל לאור-צדיק, מנהלת סניף הצפון של המשרד
מנהלת סניף הצפון של המשרד, המתמחה בדיני משפחה, ירושה ומקרקעין, בעלת תואר ראשון במשפטים (LL.B.) ובמדעי המדינה (B.A) (בהצטיינות), תואר שני במשפטים (LL.M.) (בהצטיינות), וחלק מצוות המשרד החל משנת 2002.

עו"ד אדוה לב, יועצת חיצונית
יועצת חיצונית למשרד, הצטרפה למשרד בשנת 2010. קודם להצטרפותה למשרד שימשה כאחראית קשרי החוץ של הועד המרכזי של לשכת עורכי הדין.

אייקון פרוייקטים

סרטונים

אייקון מאמרים

מאמרים מאת קניר ושות', משרד עורכי-דין

בנוסף אולי יעניין אותך

 • חישוב שווי השימוש ברכב– נוסחת חישוב או חזקה הניתנת לסתירה

  השאלה כיצד לחשב את שווי טובת ההנאה הצומחת לעובד מרכב הצמוד לעובד שמעבידו מעמיד לרשותו לצורך עבודתו והמשמש אותו גם לצרכים פרטיים היא שאלה לא פשוטה, באשר לא תמיד קל לברר ולעקוב אחרי היחס בין מידת השימוש לצורכי עבודה ובין השימוש הפרטי.

  חישוב שווי השימוש ברכב– נוסחת חישוב או חזקה הניתנת לסתירה

 • DUN'S 100 2017 דירוג חברות החיתום המובילות

  על פי דירוג DUN'S 100, המדרג את חברות החיתום על-פי סך היקף ההנפקות ומספר הנפקות בהפצה ראשית, עולה כי פועלים אי.בי.אי מובילה השנה את הרשימה

  DUN'S 100 2017 דירוג חברות החיתום המובילות

 • DUN'S 100 2017 – דיור מוגן: הרשתות הגדולות והמובילות בארץ

  מדירוג Dun's 100 לשנת 2017 עולה כי ענף הדיור המוגן שומר על יציבות | משען שומרת על מקומה כרשת הגדולה בישראל | שינוי מסוים חל עם השלמת הרכישה של רשת אחוזת בית ע"י קבוצת עזריאלי, מה שהעלה את מקומה בדירוג

  DUN'S 100 2017 – דיור מוגן: הרשתות הגדולות והמובילות בארץ

 • תובענה ייצוגית – האם הגולם קם על יוצרו?

  לאחרונה נעשים ניסיונות חקיקתיים לצמצם את השימוש במכשיר התובענה הייצוגית. מה הסיבות לכך, וכיצד ניתן למנוע ניסיונות התערבות של המחוקק, אשר יגבילו את השימוש במכשיר זה

  תובענה ייצוגית – האם הגולם קם על יוצרו?