שפיגלמן, קורן, זמיר ושות' - עורכי דין ונוטריונים

משרד עורכי דין

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1985/1969
תחום: משרד עורכי דין
כתובת: רח’ לינקולן 20, בית רובינשטיין, תל אביב 6713412
טלפון: 03-6254666
פקס: 03-6254669
אימייל: office@skzlaw.co.il
אתר החברה: http://www.skzlaw.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מיכאל שפיגלמן, שפיגלמן, קורן, זמיר ושות' - עורכי דין ונוטריונים

  מיכאל שפיגלמן

  שותף

  שפיגלמן, קורן, זמיר ושות' - עורכי דין ונוטריונים

 • יעקב קורן, שפיגלמן, קורן, זמיר ושות' - עורכי דין ונוטריונים

  יעקב קורן

  שותף

  שפיגלמן, קורן, זמיר ושות' - עורכי דין ונוטריונים

 • אירית יומטוב, שפיגלמן, קורן, זמיר ושות' - עורכי דין ונוטריונים

  אירית יומטוב

  שותפה

  שפיגלמן, קורן, זמיר ושות' - עורכי דין ונוטריונים

 • יורם זמיר, שפיגלמן, קורן, זמיר ושות' - עורכי דין ונוטריונים

  יורם זמיר

  שותף

  שפיגלמן, קורן, זמיר ושות' - עורכי דין ונוטריונים

שותפים נוספים

  איריס אוסטרובסקי-שילה
  בני גבריל
  נעם פורר
  ילנה וולוובסקי
  ורד שאלתיאל
  איתי זמל
  מורן סיתאלכול
אייקון אודות

אודות שפיגלמן, קורן, זמיר ושות' - עורכי דין ונוטריונים

לפירמה מסורת רבת שנים של מצוינות ומקצועיות, והיא נחשבת לאחת המובילות והידועות בישראל בתחומי הליטיגציה, המקרקעין והתכנון והבניה, משפט מסחרי ועסקי, תשתיות ואנרגיה ומשפט מִנהלי וציבורי. למשרד מוניטין רב ברמת הייעוץ המשפטי שהוא מעניק ללקוחותיו, גופים ציבוריים, מסחריים ופרטיים, מקומיים וזרים, בתחומי התמחות שונים. איכות השירות הניתנת ללקוחות הינה בראש מעיניי הפירמה, והשותפים במשרד מעורבים באופן פעיל בכל השירותים הניתנים ללקוחות, תוך הקפדה על מצוינות, יעילות וזמן תגובה מהיר במיוחד.

 

תחומי עיסוק עיקריים

הפירמה עוסקת בכל תחומי המשפט המסחרי, העסקי, המקרקעין, הציבורי והמנהלי ובליטיגציה בתחומים אלה, תוך שימת דגש מיוחד על התחומים הבאים:

 • ליטיגציה – הפירמה נמנית עם משרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום הליטיגציה ומייצגת לקוחות בפני כל הערכאות המשפטיות בהליכים משפטיים בעלי חשיבות או היקף נכבדים, בכל התחומים המסחריים והעסקיים, בתחום הדין המנהלי והציבורי וכן בתחומי תכנון ובניה, מקרקעין ומיסוי מוניציפאלי. הפירמה מתמחה, בין היתר, בתובענות ייצוגיות ומייצגת בתחום זה גופים מהגדולים במשק (לרבות בנקים, חברות תקשורת ומדיה, חברות ציבוריות גדולות ועיריות). במחלקת הליטיגציה של הפירמה פועלים אף צוותים מיוחדים המתמחים בעבירות "צווארון לבן" ובתיקי מעמד אישי בעלי היקף כלכלי משמעותי. לפירמה ניסיון רב בייצוג וליווי של לקוחות ישראלים בהליכים משפטיים מחוץ לישראל והיא מקיימת לצורך זה קשרים עם פירמות עריכת דין מובילות בארה"ב ובאירופה.
 • מקרקעין ומיסוי מקרקעין - לפירמה מוניטין רב וניסיון ייחודי רב שנים, ברמה הגבוהה ביותר, בייעוץ וליווי משפטי בעסקאות נדל"ן מסחריות ופרטיות למגורים, משרדים, מסחר ולתעשייה, הכוללות, בין היתר, ליווי עסקאות רכישה ומכירה של מקרקעין, עסקאות קומבינציה, עסקאות פינוי ובינוי, תמ"א 38 והתחדשות עירונית לסוגיה, קבוצות רכישה, יצירת קשרים עם יזמי מקרקעין וחברות בנייה, הסכמי ביצוע, חכירה ושכירות, הסכמים לניהול מקרקעין, הסכמים עם רמ"י, טיפול ברישומי פרצלציות ובתים משותפים, ושירותים משפטיים הקשורים למוסדות תכנון השונים, ליוויים פיננסיים, מימון בניה, מכירות פומביות של מקרקעין וכן טיפול בכל היבטי המס הקשורים בכך. לפירמה ידע נרחב וניסיון בניהולם של הליכים משפטיים כגון תביעות פינוי, תביעות לפירוק שיתוף וכדומה.
 • תכנון ובניה - לפירמה מוניטין רב וניסיון ייחודי רב שנים בטיפול בענייני תכנון ובניה, ליווי וקידום תכניות בניין עיר, לרבות ליווי של רשויות מקומיות וועדות לתכנון ולבניה ושל יזמים עסקיים ופרטיים וכן התמחות מיוחדת בתחום השימור. לפירמה ידע נרחב וניסיון בניהולם של הליכים משפטיים ומינהליים בכל סוגיות התכנון והבניה הכוללים, בין היתר, ייצוג הן של גורמים פרטיים והן של רשויות תכנון בהליכים לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבניה, הליכים הקשורים בהיטלי השבחה, הפקעות, חלוקה מחדש ורישום פרצלציות. הטיפול כולל גם ייצוג והופעות בפני ועדות תכנון ובניה בכל הדרגות, ועדות ערר, ולקחש"פ, ולנת"ע ושאר מוסדות התכנון השונים, כמו גם בפני בתי המשפט האזרחיים והמינהליים בכל הערכאות.
 • דיני חברות ומשפט מסחרי ועסקי – לפירמה התמחות וניסיון רבי שנים בכל התחומים המסחריים והעסקיים, שעניינם פעילות חברות בישראל ובחו"ל. תחומים אלה כוללים, בין היתר, ליווי עסקאות גדולות ומכרזים רבי היקף; הכנת חוזים והסכמים מורכבים; ליווי וייצוג של חברות גדולות, ישראליות וזרות, בעסקאות מסחריות, פיננסיות ובנקאיות, מקומיות ובינלאומיות. בין לקוחותיה של הפירמה בתחום זה נמנים חברות וגופים מן הגדולים במשק הישראלי. לפירמה ניסיון עשיר בתחום ההייטק כבר משנות השמונים, לרבות הקמה וליווי של חברות הזנק, גיוס הון לחברות טכנולוגיה, רכישה ומכירה של טכנולוגיות וחברות ועוד.
 • פרויקטים גדולים בתחום התשתיות והאנרגיה – לפירמה מוניטין וניסיון רב וייחודי בייעוץ, טיפול וליווי של פרויקטים רחבי היקף בתחומי התשתית והאנרגיה, ובהם פרויקט הקמת טרמינל 3 בנתב"ג, מן הפרויקטים הגדולים שנעשו בישראל בתחום התשתית; צנרת הולכת הגז הטבעי בישראל; איגוד ערים דן לביוב (שפד"ן); הקמת אתר פסולת ארצי במישור רותם (מטמנות אפעה); פרויקט העתקת חוות המכלים בירושלים; מפעל המים בכפר סבא; בית הזיקוק באשדוד; רכישת בתי זיקוק ותשתיות נפט ואנרגיה באירופה ועוד.
 • משפט ציבורי ומנהלי ורגולציה – הפירמה מייצגת גופים ממשלתיים, חברות ממשלתיות ורשויות מקומיות רבות בכל התחומים הרלוונטיים לפעילותם, לרבות רגולציה, מכרזים, פרויקטים גדולים ועוד. במקביל, מייצגת הפירמה אף לקוחות בכל הנושאים הקשורים בהתמודדות מול רשויות השלטון והרשויות הרגולטוריות למיניהן, לרבות בתחום ההגבלים העסקיים, ניירות ערך ותקשורת וכן בייצוגם בעתירות לבג"ץ בנושאים מנהליים, ציבוריים ושלטוניים מגוונים.
 • דיני עבודה - הפירמה מעניקה ייעוץ משפטי שוטף בתחום משפט העבודה הפרטי והקיבוצי לחברות ומעסיקים גדולים אחרים. כמו כן מייצגת הפירמה את לקוחותיה, מעבידים ועובדים, בהליכים שיפוטיים ומעין שיפוטיים בתחום דיני העבודה.

 

פעילות בינלאומית

לפירמה ניסיון רב בייצוג לקוחות ישראליים בחו"ל, בעיקר באירופה ובצפון אמריקה, בתחומים רבים ומגוונים, לרבות הקמת מרכזים מסחריים, מלונאות, תשתיות ואנרגיה ועסקאות מסחריות. הפירמה מייצגת יזמים ישראליים גדולים בפעילויות בתחום הנדל"ן במדינות רבות באירופה. בפירמה פועלים מספר עורכי דין בעלי רישיון לעריכת דין בארה"ב, כמו גם עורכי דין הדוברים רוסית וגרמנית על בוריין. הפירמה רכשה ניסיון רב וייחודי בייצוג לקוחות ישראליים בפני ערכאות זרות הן במשפטים אזרחיים והן בנושאים הקשורים בעבירות "צווארון לבן". 

לקוחות הפירמה

עם לקוחות הפירמה נמנים בעיקר חברות, בנקים וגופים עסקיים גדולים וחברות ציבוריות גדולות, מישראל ומחוצה לה, הפועלים בתחומים עסקיים מגוונים, לרבות בתחומי הפיננסים, הנדל"ן, התשתיות, האנרגיה, הטלקומוניקציה והטכנולוגיה, רשויות ממשלתיות ועירוניות גדולות וחברות ממשלתיות היוזמות ומבצעות פרויקטים לאומיים בהיקף גדול.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • מחירי הדירות: האתגר עובר מהמדינה ליזמי הנדל"ן

  עוד מוקדם לדבר על ירידה עקבית ומתמשכת במחירי הנדל"ן, אולם כבר כעת יש הסכמה רחבה מצד כל הגורמים המעורבים בשוק לגבי ירידה בביקושים לדירות ובלימת עליית המחירים בשוק הנדל"ן. יחד עם תכנית 'מחיר למשתכן', המצב החדש יוצר אתגרים משמעותיים ליזמי הנדל"ן. האם מדובר בבלימה זמנית וירידת מחירים קלה לצורך עלייה שתיטיב איתם בהמשך או שמא על יזמי הנדל"ן למצוא אפיקי יזום חדשים? בראיון מיוחד למערכת DUN'S 100 מנתחים בכירים בשוק הנדל"ן את המצב הנוכחי, תוך ניסיון להבין לאן צועד השוק המדובר ביותר במדינה ומה תהיה השפעתו על יזמי הנדל"ן.

  מחירי הדירות: האתגר עובר מהמדינה ליזמי הנדל"ן

 • השימוש בילדים ככלי נשק בהליך הגירושין

  לא פעם בסכסוכי גירושין קשים, אנו נתקלים בתופעה חמורה במיוחד והיא תופעת ה"ניכור ההורי". מפתיע עד כמה מעט ידוע לציבור הרחב על התופעה ונדמה לי שיש חשיבות עליונה להכיר בתופעה הזאת לא רק על מנת להציף את הבעיה אלה גם מאחר וידיעה מסייעת במניעה. ומתוך תקווה כי גם אם מערכת היחסים של בני זוג שהינם הורים, הגיעה אל סופה לא יגררו אליה את ילדיהם.

  השימוש בילדים ככלי נשק בהליך הגירושין

 • המהפכה בדיני התכנון המשפחתי העתידי

  העדפת רצון האדם על פני טובת האדם והמעבר במשפט הישראלי לשיח של שיוויון ואוטונומיה הובילו סוף סוף את המחוקק הישראלי למהפכה של ממש בדיני התכנון המשפחתי העתידי. מעתה יכול כל אדם לתכנן את עתידו בשליטה מלאה שלו למקרה חלילה של מצב בו יהיה תלוי פיזית, רגשית או מנטלית באחרים.

  המהפכה בדיני התכנון המשפחתי העתידי

 • יש תרופה למגפת האותיות

  יש תרופה למגפת האותיות