מוסכמה ידועה היא שכדאי להימנע 'מעלייה על הרדאר' של אגף האכיפה האמריקאי , אך אם בכל זאת זה קרה ועלית על 'שביל שגוי',  משרדנו כאן כדי לסייע לך.  

אז איך ניתן להתרחק מהמוקשים הללו? למרבה המזל, ניתן לחזות רבות מן הבעיות המשפטיות הפוטנציאליות הנמצאות מתחת לפני השטח. לדאבוננו, רבים מהמוקשים אינם גלויים וברורים, ויכולים להוביל את אגף האכיפה, או אגף רגלטורי אחר, לחקור את הפעולות שלך וברגע שנפלת ברשתם, קשה יותר לצאת אך לכן מומלץ להסתייע ביועצים מומחים בשלב מוקדם של התהליך העסקי או המשפטי.

ניהול וגיוס כספים. הקשרים שלך עם חברים ובני משפחה עשויים להיראות תמימים, אך חוקים בארה"ב מסדירים ענייני ניהול כספים והעברות בין קרובים גם לצרכים עסקיים כמו מימון של רעיון ראשוני או חברת הזנק. יש לוודא כי אתר האינטרנט של הרעיון או החברה  מבהיר מי הם לקוחות היעד שלך. בעבר, נתקלנו לא אחת בחברות שאינן אמריקאיות נקלעות לצרות מיותרות עם אגף האכיפה, גם כאשר הן אינן מחפשות עסקים בארה"ב, אלא רק מפני שיש להן כתובת אינטרנטית או פיזית בארה"ב והליך ההרשמה באתר האינטרנט שלהן באנגלית, ללא הליך גילוי נאות.

בעיות Crypto\blockchain. תחום המתפתח במהירות. אגף האכיפה הנפיק הנחיות ואישר מספר הצעות רגולטוריות בנושא, אך שאלות רבות נותרו ללא מענה, או לא מספיק ברורות ונוחות. מומלץ לאתר ייעוץ מתאים לפני שתתקדם עם פעילות במישור של קריפטו או בלוקצי'ן המערבת את כלכלת ארה"ב.

פשוט לקרוא את החוק, נכון? חיוני להכיר לעומק את החוקים ואת התקנות על מנת לדעת מה הוא מערך הזכויות והחובות תחת אותו נושא. אך זו בדרך כלל  תשובה חלקית בלבד. . לשם המחשה, חלק ניכר מחוקי ניירות ערך בארה"ב מוגדרים על ידי 'הצהרות מנהלתיות' ולא נמצא להן עדות בחקיקה רגילה. לכן, יועץ משפטי מקצועי בהחלט יכול לעזור לך לנווט דרך המים הסוערים הללו בבטחה אל חץ מבטחים.

זה "רק" טופס - אני יכול להתמודד עם זה. אתה רוצה לרשום את הפעילות של החברה שלך והשאלון נראה די פשוט, אך גם בהם ישנם 'טריקים' וטיפים רבים המוחבאים בטופס ושחשוב להתייחס אליהם באמצעות איש מקצוע. תשובה נכונה ומתבקשת לכאורה בשאלון עשויה לא להיות מדוייקת מבחינה טכנית ויכולה להיחשב על יד אגף האכיפה כניסיון לשקר ולהטעות בזדון ולפתוח פתח לקנסות או סנסציות כבדות אחרות.

הSEC שואל שאלות, מה עליי לעשות?

אדם או חברה, בייחוד כאלו המנסים להתמודד עצמאית, עשויים להיות מטרה ויעד לבדיקה וחקירה מטעם הSEC. חשוב, אם כן, להתייחס לכל שאלה המופנית מגופים רשמיים אלו ברצינות רבה וגם - להגיב בזהירות רבה. אך איך כל זה קורה בפועל?

כלל החקירות הרגולטוריות נשענות על עילה מסוימת. משמעות הדבר היא כי סביר שהרשות קיבלה "טיפ" ממגורם בעל עניין כלשהו - לדוגמא - תלונה ממשקיע לא מרוצה או הפניה דרך גוף אכיפה אחר. כחלק מלקחי המשבר הפיננסי העולמי בשנת 2008 אימץ הקונגרס תכנית "whistleblower"  המציעה תגמולים כספיים בתמורה למידע המוביל לחקירה מוצלחת. מעביר המידע אף  מסתייע ביועצים משפטיים על מנת למקסם את פוטנציאל ההצלחה והרווח שלהם. אותם "טיפים" מגיעים, בין היתר, גם מסוכנויות ממשלתיות, מגופים בתעשייה כגון FINRA או ה- NYSE, ומגורמים רגולטוריים הממוקמים מחוץ לארה"ב. אגף האכיפה האמריקאי מוגבל במשאביו ולכן כדי למקסם את פעילותו הוא עושה שימוש במתודולוגיה מתוחכמת מבוססת נתונים על מנת לבחור כיווני חקירה ראשוניים.

 

זכור – הנך זכאי, בכל שלב, לייצוג משפטי הולם וגם במקרה בו החקירה נראית בלתי רשמית או חסרת משמעות, לעולם אין לדעת איך היא תתפתח וכיצד דברים יסתיימו. לכן, אנו ממליצים בחום לנצל את הזכות להסתייע במומחה  בכל סוגי האינטראקציות עם גופי וגורמי ממשלה ואכיפה, ללא יוצא מן הכלל. לתשובות שיינתנו על ידך עלולות להיות השלכות כבדות ומשמעותיות על עסקיך באופן כללי ועליך באופן פרסונלי.

לצוות משרדנו ניסיון רב שנים בכל הקשור לאכיפת חוקי ניירות ערך בארצות הברית.

 

R K Invest Law, PBC

Phone: + 972 (0)52 612 1364

Website: http://www.investlaw.net