על מקצוענות אדריכלית מובילה לתת מענה לתכנון משרדים, הצופה את השינויים הארגוניים העתידיים. כך מנכ"ל יכול להמשיך ולגרוף הצלחות לאורך שנים רבות, כיוון שאותו המשרד יכול להתגמש ולהכיל 50 או 80 עובדים מבלי שהקונספציה האדריכלית והעיצובית שלו תקרוס.

אסטרטגיה של גידול וצמצום שטחי עבודה הכוללת שילוב בין מחקר וניהול סיכונים לבין עיצוב, אמנות ויצירה, מביאה לאופטימיזציה של הנכס. כך, למעשה, משרד אדריכלים מקצועי יודע לקבל על עצמו אחריות ברמת ניהול סיכוני הנדל"ן של הלקוח. אסטרטגיה זו נותנת מענה לניצול שטח בצורה אופטימלית המביאה גם להפחתת עלויות, רווחת העובד, פרטיות וטריטוריאליות, שיתוף ועבודת צוות. מכיוון שסך הרכיבים בכל משרד הוא ייחודי, אין שני פרויקטים זהים – בכל פרויקט נוצר משהו חדש.

כדי לתת מענה ששם דגש על מצוינות מקצועית, המתמקדת באיכות חלל העבודה, יש להתייחס לאפיון סביבות העבודה כמחקר כמותי ואיכותי, הבוחן משתנים כגון: יעדים אסטרטגים, אינטראקציה חברתית ואור טבעי, תוך ניתוח הנתונים המקבילים בארץ ובעולם. מקצוענות זו, בשילוב יצירתיות של אדריכלים-אומנים, יוצרת חללים משמעותיים וחדשניים. הסינרגיה שנוצרת בין ההשראה, החדשנות, הכרת הרגולציה והטרנדים, הבנצ'מרקס וה- best practices אל מול ה-common practices, היא המביאה לרמת הדיוק, המקצועיות והאמנות של תכנון סביבות עבודה מוביל. סינרגיה זו היא נדירה, ודרושה לה רדיפה מתמדת אחר מצוינות מקצועית, כמו גם התחושה שכל פרויקט הוא הפרויקט הראשון. כך ה"רעב" הוא מחולל החדשנות של המשרד.

כמה מהעבודות האחרונות שנעשו עבור לקוחות משרדנו, יכולות לשמש דוגמה לפרויקטים מסוג זה, בהן חברת צ'ק פוינט, עבורה אנו מתכננים קרוב ל- 80 משרדים בארץ וברחבי העולם, כמעט בכל יבשת. ההבדלים בין סניפי המשרדים שתכננו, לדוגמה, במשרדי החברה בסינגפור ובלונדון, נעוצים בכך שאנו נותנים ביטוי מקומי לאנשים העובדים בכל מקום. זאת מכיוון שמשרדנו שם לנגד עיניו ביטוי תרבותי לוקלי. האתגרים העומדים בפנינו בתכנון משרדים כגון אלה מתמקדים בשאלה כיצד לשמור על זהות ארגונית תאגידית רבת עוצמה מחד אך ייחודית מאידך, כיצד לשמור על עושר ומגוון תוך שמירת הלוקליות. כיצד אדריכל בתל אביב מנהל פרויקט בסידני, במוסקבה ובטוקיו? כדי לסבר את האוזן, משרדנו השלים בהצלחה פרויקטים כגון אלו בסינגפור, סידני, מילנו, מוסקבה, לונדון וקלן. בכל מדינה ברחבי העולם הקפדנו לתת ביטוי לתרבות המקומית, להרגלים ולמנעדים העדינים של ההווי המקומי.

דוגמה נוספת ניתן לראות בפרויקט חברת צ'ק פוינט בתל אביב ובפרויקט חברת מלאנוקס ביקנעם, המחייבים התייחסות נפרדת ושונה, זאת, מכיוון שאי-אפשר להחיל את אותן האקסיומות על תל אביב ויקנעם, מכיוון שמדובר בקהל יעד שונה שמחייב הסתכלות אדריכלית שונה בתכלית.

אך עיצוב לבדו אינו יכול להחזיק ארגון. Cool is not enough. על הטכנולוגיה להוות כלי שרת, ולא מטרה. משרד האדריכלים אינו מתכנן סביב הטכנולוגיה, מכיוון שהטכנולוגיה משתנה ומתקדמת כל העת, ועל אף שהיא מסוגלת לשפר את העבודה הארגונית, בהינתן דגש רב מדי היא עלולה גם לשעבד אותה.

מתודולוגיית ארבעת השלבים שלנו מבוססת על איסוף וניתוח מידע כמותי בשילוב של הקשבה למגוון דעות, התייחסות להיררכיות שונות בחברה, המאפשרת למשרדנו וללקוח להבין לא רק כיצד הראש חושב, אלא גם מה גורם ללב לפעום. ארבעת השלבים הם התארגנות ואיסוף המידע; סדנת איסוף ולימוד, הכוללת ראיונות, קבוצות מיקוד, מפגשים עם מחלקות מיוחדות, סיורים וסיכום הסדנה; ניתוח המידע והמלצות סופיות.

כשאנו ניגשים לתכנן סביבת עבודה אופטימלית, אנו עושים שימוש באיסוף מידע על ידי צפייה - בדיקת ותיעוד הפעילות הטיפוסית במהלך יום עבודה ומדידת זמני וסוגי פעילות (כניסות עובדים, ישיבות וכדומה), קשרים וזיקות, ושיתוף בתוך הארגון. לאחר מכן אנו בודקים יעילות - בדיקת השימוש בחללים, בין השאר כדי לנתח את כמות העמדות הנדרשת בפועל. בהמשך אנו מבצעים בדיקות היתכנות - שימוש במידע מספרי כדי לוודא שהשטחים והשימושים נותנים מענה נכון ומדויק למשתמש. אנו עושים שימוש במאגר מידע, בידע הרב שנצבר במשרדנו בפרויקטים דומים המאפשר הצגת חלופות ודוגמאות בפועל כדי לחדד את הדיון ככל שמדובר בשינוי ממצב קיים למצב חדש. אנו גם בודקים את החלופות, מכיוון שברשותנו הכלים הנדרשים כדי להציג ללקוח מספר אפשרויות תכנוניות, כולל בדיקת המשמעויות בשטח, עלות וזמן.

בסיום התהליך אנו עורכים עבור הלקוח דו"ח הכולל את המלצותינו עבור שטחי פרויקט נדרשים, לרבות חלוקה לשטחי נטו מחלקתיים, אמות מידה ספציפיות עבור מחלקות ושימושים שונים, כולל גודל עמדות, משרדים, דיאגרמות, זיקות וקשרים בין מחלקתיים.

ישראל נמצאת ברמה העולמית מבחינת עיצוב משרדים. הייחודיות של כל מדינה בה משרדנו מעצב, באה לידי ביטוי בפרויקט עצמו. יחד עם זאת, הסינרגיה שנוצרת מהשימוש שנעשה בחומרים, בטכנולוגיה ובריהוט, מביאה לתוצאה שונה ומקורית בכל פרויקט מחדש.