לאחר 39 שנים בתעשייה ומנכ"ל שמאמין בניהול ככלי להצלחה, גלובל רוטו שקע מתכוננת לחגוג את שנתה ה-40 במלוא העוצמה. לפניכם כמה עובדות חשובות על החברה הייחודית שהצליחה לשלב בין טכנולוגיית לו-טק לגישת הייטק ולצלוח אינספור אתגרים בדרך לפסגה.

סיפור החברה מתחיל בשנת 1983, כשמשפחת פלדמן ממקסיקו מחליטה להקים בארץ מפעל לייצור אריזות מתוך השקפת עולם ציונית וצורך ממשי שעלה מהשטח. בשנים הראשונות, גלובל רוטו-שקע הייתה מפעל קטן שסיפק מענה לצרכי חברות שונות בארץ. ברבות השנים, הלכו והתפתחו טכנולוגיות שונות ומתקדמות בארץ ובעולם שיכלו לגרום לאחד משני תרחישים: כניעה למכשור החדש והיעלמות איטית מהמפה, או בחירה אמיצה וחד משמעית מצד ההנהלה, להמשיך להתפתח ולעמוד בשורה אחת עם חברות טכנולוגיות נוספות בארץ ובעולם. הבחירה, הייתה כמובן באפשרות השנייה והפכה את גלובל רוטו שקע לחברה גלובלית ומובילה בתחומה.

טכנולוגיה במפעל וטכנולוגיה בניהול

בניגוד להנחת היסוד, שהטכנולוגיה המתקדמת בה משתמש המפעל, היא זו שעומדת בסוד העניינים ושבזכותה המפעל הקטן צמח למה שהוא היום, האמת נמצאת דווקא במקום אחר; יורם דוד, מנכ"ל חברת גלובל רוטו שקע מזה 9 שנים, מאמין שהצעדים שהובילו לצמיחתה של החברה טמונים בשיטות הניהול הקפדניות, בחדשנות הבלתי מתפשרת (כן, גם בתעשייה המסורתית יש לה מקום) ובעיקר ביחס המסור למשאב היקר ביותר – המשאב האנושי.  

הכל מתחיל בראש

בשיחה עם יורם, הוא משתף ב'אני מאמין' הניהולי שלו: קביעת אסטרטגיה רב שנתית המתורגמת לתכנית עבודה בעלת יעדים ואבני דרך ברורים מהמנכ"ל ועד אחרון העובדים. אחרי 30 שנות שירות כקצין בחיל האויר (כיום סא"ל במיל') ומגוון תפקידי ניהול בכירים במשק, יורם מגיע לגלובל רוטו שקע לפני כמעט עשור ומציב רף גבוה בכל פרמטר: תהליכים ניהוליים, יעילות תפעולית, איתנות פיננסית, שיתופי פעולה בינלאומיים, חדשנות טכנולוגית וייצור אקולוגי שהולך יד ביד עם תפיסת עולם בר-קיימא.

אחת הטכנולוגיות המרשימות שמסייעות לנהל בהרמוניה את כל המחלקות בחברת גלובל רוטו שקע היא מערכת AI , בינה מלאכותית מתקדמת, הסורקת אחת לדקה את כל המידע והדוחות בכל התחומים בארגון ו"מודיעה" האם מתקיימות בעיות כלשהן, והיכן. את הבעיות מגדירים מראש בהתאם לדו"חות, וכך נוצרת מערכת ניהול דיגיטלית לחלוטין, המסונכרנת עם כלל הגופים והאגפים השונים, ומשמשת כלי לקבלת החלטות ניהוליות משמעותיות בזמן אמת. החברה קצרה שבחים על הניהול הטכנולוגי המתקדם שלה ובראשם אות הוקרה מ"אנשים ומחשבים". הפעלת מערכת מאורגנת ומתועדת לצד ערכי הבטחת איכות וסטנדרטים גבוהים בתחום התמחותה מביאים מנהלים רבים להגיע וללמוד מקרוב את שיטות הניהול החדשניות ואף זיכו את החברה בחותם אמינות פרימיום וחברות ב דנס100 של דן אנד ברדסטריט.

אבל השאיפה למצוינות לא עוצרת כאן:

Diversity הרבה לפני שזה היה מקובל

אחד הפרמטרים החשובים לפיו נבחנת טיבה של חברה הוא תחלופת העובדים שלה. גם כאן, מתגלה חברת גלובל רוטו שקע במצוינותה: צוות עובדים יציב ונאמן מהסוג שמכנים "שחקני נשמה". כשמסתכלים פנימה מגלים את אחד מצוותי העובדים הכי מגוון בישראל; העובד המבוגר ביותר חוגג 75 ואילו הצעיר ביותר רק בן 18. יש יהודים, דרוזים ומוסלמים וכולם זוכים ליחס חם, הדרכות מקצועיות, לימודי העשרה ואופק קידומי רחב. רובם ככולם מעידים על תחושת שייכות ונאמנות חזקות לארגון. המספרים תומכים ומצביעים על תחלופת עובדים נמוכה מאד בהשוואה לשאר התעשייה, גם בתקופות קשות ומאתגרות דוגמת תקופת הקורונה. החברה נלחמה על העובדים שלה ואלו השיבו טובה והביאו לתוצאות מרשימות גם בימים קשים.

אימוץ גישה ירוקה ועידוד קיימות

אריזות ירוקות מתכלות המותאמות לעולם אקולוגי, אריזות אנטי-בקטריאליות, אריזות גמישות ועוד עשרות סוגי מוצרים המותאמים לצרכים המורכבים של השוק. גלובל רוטו שקע נמצאת בשותפות עסקית עם חברות פיתוח חומרים ממוחזרים ומתכלים על מנת להקטין את טביעת הרגל הפחמנית של המפעל. הגישה ה'ירוקה' של יורם דוד היא רק דוגמא אחת לשילוב התמידי שמתקיים בחברה בין העולם החדש לעולם המסורתי.
לדוגמא, אחת הטכנולוגיות שהחברה מתמחה בהן היא IML – למינטים מעוצבים להזרקה: המוצרים מעוצבים בצבעוניות וטקסטורות ובאמצעות טכנולוגיה מתקדמת תוך הקפדה על רמת האיכות הגבוהה ביותר בעולם. המשמעות עבור הלקוחות שרוכשים את המוצרים היא קניה שנשארת ומוכיחה את עצמה שנים קדימה ובכך מחזקת את גישת הצריכה הנבונה שמשתלמת גם לסביבה וגם לכיסם של הקונים.

ליווי, ייעוץ וביצוע בפועל

פיתוח האריזה בחברה מתבצע בחברה על ידי צוות טכנולוגי מקצועי ובעל ניסיון עשיר, הצוות מלווה את הלקוחות מהרגע הראשון ומייעץ להם לאורך כל הדרך; החל משלב הרעיון, דרך תכנון המוצר והמיכון, ועד פיתוח המוצר והטמעתו בקווי הייצור. גלובל רוטו שקע מקפידה על שימוש במערכת בקרת איכות, ונתמכת על ידי מעבדה המקפידה על נהלי ותקני איכות מהמחמירים ביותר, בכדי להמשיך ולעמוד בחוד החנית של חברות הפיתוח הטכנולוגיות.

מילה על אג'נדה מקצועית וחברתית

חברת גלובל רוטו שקע והעומד בראשה יורם דוד, צועדים לתוך שנת 2022 עם מטרות מקצועיות וחברתיות השלובות זו בזו: שאיפת החברה לחדשנות מתמדת מחד וקידמה טכנולוגית ומחשבתית מאידך, לצד השקעה בלתי פוסקת בהון האנושי שלה, בעובדים שעושים את כל ההבדל ומרכיבים את המיקרוקוסמוס של החברה הישראלית ובכל זאת, מייצרים הצלחות מקצועיות ואישיות בכל יום מחדש. תהליכי הניהול והבקרה הקפדניים, שיפור תהליכי העבודה באמצעות מערכות ERP ו-CMS מתקדמות, מוצרי החברה המותאמים למגע ישיר עם מזון ומיוצרים בתהליכי איכות ובקרה בינלאומיים, וכל זאת תוך דגש על קיימות וסביבתיות, מוכיחים כי גלובל רוטו שקע היא חברת מופת שהתפתחה מתוך משבר ויצרה עולם חדש.

ומה בעתיד?

כחלק מהתוכנית האסטרטגית של גלובל מתוכנן רכש מכונות וציוד מהמתקדמים ביותר בעולם, פורצי דרך וחדשניים שחלקם עדיין בתהליכי פיתוח בהם חברת גלובל שותפה. 
מכונות וציוד זה יצעידו את גלובל קדימה ויתאימו אותה לאתגרים ולשינויים הגלובליים  בעשור הקרוב.