הדירוגים משקפים את היקף הפעילות המתקיימת בשני הענפים המרכזיים בתחום ההתחדשות העירונית, ענפים מרכזיים הדורשים הבנה מעמיקה של השוק ומקצועיות רבה מצד אנשי המקצוע הפועלים בו.

החברה המובילה את הדירוג בענף פינוי-בינוי היא 'אאורה ישראל' בראשות ובעלות יעקב אטרקצ'י, המחזיקה ב -11 מתחמים בשלבים מתקדמים, ב- 1,299 דירות לפני ביצוע, וב- 4,523 דירות אחרי ביצוע. החברה זינקה מהמקום השלישי בדירוג למקום הראשון. במקום השני בדירוג ניתן למצוא את 'מצלאוי חברה לבנין בע"מ', שעל אף הירידה מהמקום הראשון בו החזיקה בשנה שעברה, גם השנה הציגה החברה, שבבעלות סמי וקלרה מצלאוי, מספרים מרשימים הכוללים 5 מתחמי בניה בשלבים מתקדמים, 870 דירות לפני ביצוע, ו- 2,402 דירות אחרי ביצוע. במקום השלישי ממוקמת חברת 'ענב' שתחת המנכ"ל אפי כץ מציגה נתונים מרשימים עם 13 מתחמים בשלבים מתקדמים, 2,171 דירות לפני ביצוע, ו- 8,946 דירות לאחר ביצוע פרויקט פינוי בינוי. במקום הרביעי נמצאת הזרוע הביצועית של חברת 'אזורים' להתחדשות עירונית (עליה של מקום אחד בדירוג), במקום החמישי ממוקמת חברת 'אשדר מקבוצת אשטרום' (ירידה של מקום אחד בדירוג), ובמקום השישי ניתן למצוא את חברת 'נכסים ובנין מגורים נוה' (שמרה על מיקומה). במקום השביעי נמצאת חברת 'אלמוג פינוי בינוי' מ'קבוצת אלמוג' שקפצה שלושה מקומות קדימה לעומת השנה הקודמת, אז היא סגרה את העשירייה הראשונה. במקום ה 12 עד המקום ה – 14 ממוקמות שלוש חברות חדשות, שנכנסו ל-19 החברות המדורגות, עלייה של 7 חברות לעומת 12 החברות שדורגו בשנה הקודמת. החברות הן קבוצת כנען (12), קרסו נדל"ן (13) וקבוצת גבאי (14). משפט קצת לא ברור... כתוב שנוספו עוד 7 חברות לדירוג ואז מפורטות רק 3...

את דירוג ענף התמ"א 38 לשנת 2017 מובילה לראשונה חברת 'אשדר בוטיק' מקבוצת אשטרום, עם 44 פרויקטים, כאשר 19 מתוכם נמצאים לפני אישור ועדה ולאחר חתימות, 14 פרויקטים בתהליך בניה לאחר קבלת ההיתרים הנדרשים, ו-11 פרויקטים שכבר מאוכלסים. עבור החברה, הנמצאת תחת ניהולם של ארנון פרידמן ועומר גוגנהיים, מדובר בעלייה של מקום אחד לפסגת הדירוג. במקום השני, עם ירידה של מקום אחד, נמצאת חברת 'ישפה התחדשות עירונית בע"מ' של? (זו חברה שלו או בניהולו?) יואל גבאי, עם 32 פרויקטים, 13 מתוכם נמצאים בתהליכי אישורים, 9 בביצוע, ו – 10 שכבר מאוכלסים. במקום השלישי נמצאת חברת 'אקו סיטי', שתחת ניהולם של אילי בר ודודו רשף, אשר רשמה עליה מרשימה של 5 מקומות בדירוג השנתי עם 40 פרויקטים, מתוכם 22 בתהליכי אישורים, 10 בביצוע ו – 8 שכבר אוכלסו. במקום הרביעי ממוקמת חברת URBAN נדל"ן עם 39 פרויקטים, מתוכם 16 בהליכי אישור, 16 בביצוע ועוד 7 שכבר אוכלסו. במקום החמישי נמצאת חברת 'יוזמה אלונים תכנון ניהול ביצוע בע"מ' עם 43 פרויקטים, מתוכם 26 בתהליכי אישור, 7 בביצוע ועוד 10 שכבר אוכלסו. במקום השישי נמצאת חברת 'טל בר' עם 32 פרויקטים, 14 בהליכי אישור, 5 בביצוע ו – 13 שכבר אוכלסו. גם בתחום זה נרשם השנה גידול במספר החברות המדורגות כאשר בשנה החולפת דורגו 19 חברות, בעוד בשנת 2017 דורגו 25 חברות.