מי את?
ליאת שקלרז, נשואה לערן ואמא לשלושה. מייסדת ושותפה במשרד עו"ד 'שקלרז-תירוש', משרד מוביל בתחום דיני המשפחה והירושה.

מה את עושה?
מצילה נפשות, המשרד מתמחה במתן שירות אישי לכל לקוח, בהתאם לנסיבותיו הייחודיות. המשרד מתמחה בכל מה שקשור לענייני מזונות, יחסי ממון בין בני זוג, חלוקת רכוש, לרבות סוגיות רכוש מורכבות ותקדימיות, בנושאים שונים כגון: חלוקת מוניטין ונכסי קריירה, פירוקי שיתוף בחברות משפחתיות והערכות שווי, איזון מניות ואופציות גם בחברות ציבורית וגם בחברות פרטיות. ניהול סכסוכים כלכלים מורכבים, ניהול הליכים משפטיים ביחס לרכוש שהוסתר או הוברח מאחד מבני הזוג. כמו כן, המשרד עוסק בעריכת הסכמי ממון, הורות משותפת, תיקי אפוטרופסות, סכסוכי ירושה ועוד.  המשרד פועל מתוך תחושת שליחות ואחריות חסרת פשרות כדי להשיג את התוצאות הטובות והאפקטיביות ביותר עבור הלקוח, אלה מדברות בעד עצמן. אני מוסמכת לעריכת ייפוי כוח מתמשך, מגשרת מוסמכת בעלת תואר שני בגישור במשפחה מאוניברסיטת בר אילן.
אני מאמינה שהצעדים הראשונים בניהול תיק הם שיכריעו את הכף בסופו, ולכן אני ממליצה, עוד בטרם פתיחת ההליכים המשפטיים על קבלת יעוץ מקיף ותכנון אסטרטגיה.
בתחום שלנו, אדם מתעורר בוקר אחד למציאות שבו הוא נאבק עם מי שעד לפני רגע היה החצי השני שלו, והופך בין רגע לצד השני שלו במערכה משפטית. המאבקים הללו נכנסים לתוך הבית ומשפיעים מאוד על האדם, ולא בכדי, אנחנו מגדירות את העיסוק בתחום כדיני נפשות. לרוב מדובר במשבר הגדול ביותר בחייו של אדם, מעורבים פה הילדים שלו, ההורים שלו, הבית שלו, הפרנסה שלו וכנגזרת מכך, אנחנו זמינות מסביב לשעון עבור הלקוחות שלנו. מדובר בתחום שכל צעד בו הוא כ"כ משמעותי ולכן אנחנו תמיד עובדות בצמוד עם הלקוח וקשובות לתחושותיו.

למה בחרת דווקא בתחום הזה?
אני בת להורים גרושים וככזאת, חוויתי על בשרי את הליך הגירושין של הוריי. למזלי, אמי ידעה להוציא אותי ואת אחי אל מחוץ למשוואה, כך שהפגיעה בנו הייתה מינורית ואני משתדלת להתוות את דרכה של אימי גם ללקוחות המשרד. הילדים הם ללא ספק, הבטן הרכה של הליך הגירושין ואנחנו כעורכי דין חייבים לשמור עליהם מלהיפגע ככל האפשר.
לצערנו אנחנו רואים מקרים רבים בהם הורים משתמשים בילדים ככלי להשגת מטרותיהם. לפעמים הם עושים זאת שלא במודע ולפעמים במודע. אנחנו כאן כדי להזכיר להם ולהציב בפניהם את המציאות ואת השלכות עירוב ילדים בתהליך. המשרד גם מתמחה בכל מה שקשור לניכור הורי ואף רשומים על שמנו תקדימים משפטיים המסייעים למגר את התופעה. לצערי רק בשנים האחרונות אנחנו מתחילים לראות ניצני מודעות לנושא ניכור הורי, שכן עד לפני מספר שנים ראו באותו הורה שהילד לא בקשר איתו כאשם וכפגום.

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?
אני הכי שמחה שאומרים לי שרואים עליי שאני חיה את העבודה שלי ואוהבת את מה שאני עושה.  אני אוהבת ליטיגציה ולהופיע בבתי משפט – על אף שאת רוב התיקים שלנו אנחנו סוגרות בהסכמים.
אני גם אוהבת אתגרים והעבודה בתחום דיני המשפחה והירושה מספקת לא מעט מהם. רק לאחרונה הגעתי לעוזרת משפטית של בית משפט של מדינת ניו יורק כי הבנתי שניתנה שם החלטה תקדימית בתיק חריג עם נסיבות דומות לתיק בו טיפלתי. אחרי שהשגתי את המסמכים והצגנו אותם בבית משפט, התמונה השתנתה לטובת הלקוח שלנו, ועמידה בכאלה אתגרים ממלאת אותי.

תפקיד ראשון?
הייתי עורכת דין באחד המשרדים המובילים בישראל בתחום דיני המשפחה.

תחביבים?
התחביב הגדול ביותר שלי הוא לבשל. וכמו בכל דבר בחיים אני עושה את הדברים עד הסוף, ברמה שאסע לקורסי בישול בעולם כדי ללמוד על המאכלים המקומיים ואחזור עם כל התבלינים הרלוונטיים משם כדי שאוכל לבשל כאן את המאכלים בדיוק באותה הצורה ובאיכות טעם מקומית.

מה את אוהבת לעשות בסוף השבוע? היכן את אוהבת לנפוש ועם מי?
בתור עו"ד לענייני משפחה אני מבינה שהדבר הכי חשוב הוא לשמור על המשפחה ועל הזוגיות, ומדובר בעבודה עקבית שאסור להזניחה. ולכן בסופ"ש אני משתדלת להקדיש את הזמן לטובת המשפחה, בן הזוג והילדים.

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים מבחינה מקצועית ואישית?
ממשיכה להוביל את שוק דיני המשפחה והירושות ולהישאר בתצורה הנוכחית של משרד בוטיק. היופי של המשרד שלנו הוא שמשרד מעניק יחס אישי לכל לקוח ואת זה חשוב לנו לשמר.

מוטו בחיים/משפט שאת מאמינה במסר שהוא מעביר? 
ידע שווה כוח.