מי את?

קרוליין עידן. אמא ובת זוג, עורכת דין, מגשרת, מרצה במוסדות משפטיים שונים, ובעלת וותק של 15 שנה בתחום המקרקעין ודיני המשפחה.

 

מה את עושה?

אני בעלת משרד עורכי דין מוביל בתחום דיני המשפחה המדורג ברשימת המשרדים המובילים של Duns 100. אני מופיעה מידי שבוע בבתי הדין הרבניים ובבתי משפט לענייני משפחה ובעיקר משקיעה שעות רבות במהלך השבוע בכתיבה משפטית וניסוח הסכמים אשר חוסכים שנים רבות של סכסוכים בין בני זוג. בין היתר, בשנה האחרונה אני עוסקת בנושא מרתק מאוד הקשור להסכמי ממון בענף ההיי טק, ששם בזמן כריתת הסכם הממון, הממון שיש להגן עליו הוא נכסי קריירה הכוללים את העתיד הקרוב והרחוק, שכן אנשי הי טק אלו הם מתעשרי העתיד ושם נדרשת הגנה רחבה.

בנוסף אני מנחת תכנית לייב משפטית במחוז מרכז לשכת עורכי הדין, מרצה בפני גופים, ומופיעה בערוצי התקשורת כפרשנית מומחית לדיני משפחה.

 

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

היכולת להביא ערך לחיי אדם, לסייע להם לעשות סדר בחיים שלהם בזמן שהם חווים תקופה קשה ולגרום להם להאמין בטוב. אני אוהבת לעזור למשפחות ולבודד את הילדים מהקונפליקט הזוגי. אני מאוד אוהבת ומעריכה את הזכות שניתנה לי לעבוד בעבודה שלי שיש בה שליחות והזדמנות לסייע לאנשים בצמתי משבר בחיי המשפחה שלהם.

 

אם יכולת להעביר מסר אחד  מהו הוא היה?

 

הייתי מעבירה 2 מסרים.

המסר המרכזי שאני מבקשת להעביר למשפחות של גרושים וגרושות הוא שתדעו שגם אם התגרשתם ממערכת היחסים הזוגית, אתם לעולם נשארים קשורים בחבלי הנפש ובקשרי משפחה לילדים שלכם. אמנם אתם לא זוג אבל אתם עדיין משפחה, וילדיכם לא צריכים לשלם מחיר.

בשבילם ולמענם תדאגו תמיד לשמור על מערכת יחסים תקינה, בריאה וכזאת שמאוד מכבדת את ההורה השני. את הטיפ הזה אני מיישמת בדרך החיים האישית שלי עם הגרוש שלי ואבי בני, והוא גם המפתח להצלחה ונירמול החיים של מרבית לקוחותיי שהשכילו לבודד את הקונפליקט הזוגי או המשפטי מהילדים שלהם.

 

המסר השני הוא להטמיע בחברה הישראלית את חשיבות עריכת הסכם טרום נישואים, טרום חיים משותפים, ולעגן בתוכו את כל ההסכמות הקשורות לחיים המשותפים ולפרידה. אני יודעת שהזוגות שמשכילים לעשות כן משפרים את איכות חיי הזוגיות ומצליחים לשמור עליה לאורך זמן וחוסכים כסף והליכי משפט.

 

עם מי את מתייעצת על החלטות מקצועיות ועסקיות חשובות?

עם הנבחרת המקצועית : רבנים שמתמחים בחוות דעת הלכתיות, טוענים רבניים, שמאי מקרקעין, עם מטפלות זוגיות ומטפלות משפחתיות מובילות בתחומן, מומחה מתחום הפסיכיאטריה, עם מתווכים, עם עובדים סוציאליים, מומחים בתחום האקטואריה, ועם חוקרים פרטיים שהם אנשי סוד מפתח ראשי בסט המפתחות לניהול תיק משפטי מוצלח.

וכמובן עם חברי למשרד, חברותיי עורכות הדין שהן מהשורה הראשונה של עורכות הדין בישראל, ועם בן זוגי שהוא יועץ אסטרטגי לחברות מובילות במשק. במקביל, אני אף פעם לא מדלגת על קריאת ספרות מקצועית ותקדימי פסיקה שעליהם אני עוברת בשקיקה רבה.

 

מה את אוהבת לעשות בסוף השבוע?

מנצלת את הסופי שבוע לגיחה קצרה לחו"ל או לנופש בצפון כדי להספיק ליהנות ולאסוף חוויות משפחתיות.

היכן את אוהבת לנפוש ?

בפריז, זו עיר שמרחיבה את הלב, רומנטית ומנצנצת תמיד ולתמיד.

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים מבחינה מקצועית?

בעוד 10 שנים אני רואה את עצמי במקום שבו הצלחתי להטמיע בציבור הרחב בכלל, ובזוגות צעירים בפרט, שהסכמי טרום נישואים הם מתכון לאריכות חיי המשפחה ולאיכות חיים. הסכמי ממון המתבצעים טרום הנישואים ונעשים בזמן אהבה ולא בזמן עימות הם הטובים ביותר. ההסכם מאוד חשוב ואני מאמינה שהעולם כבר בשל אליו ורק צריך לעורר מודעות באוכלוסייה הכללית ולהפוך את ההסכם לחלק בלתי נפרד מהזוגיות.

מוטו בתחומך? 

להיות המקצוענית ביותר ולשאוף להביא הסכם הגון שלא ישאיר ספיחים ושנאות לאחר חתימת ההסכם.

בחיים האישיים אני מאמינה בלעשות עוד קצת השתדלות של שני הצדדים על מנת שחיי המשפחה יצליחו. אין זוגיות ללא השקעה, ללא נתינה, ללא הקרבה, ללא שותפות וללא סובלנות, והכי חשוב לאסוף יחד חוויות.