מי את?

שירה שואף-דגן, נשואה לגלעד ואמא ל – 4 ילדים. עו"ד מומחית לדיני משפחה וירושה ומגשרת מוסמכת. בעלים של משרד עו"ד 'שירה שואף-דגן'.

מה את עושה?

אני מלווה אנשים בתקופות הקשות בחייהם. אני פוגשת את הלקוחות, מקשיבה, מייעצת, מכוונת ומסייעת להם לבחור באסטרטגיית הפעולה הנכונה עבורם. כמו שכל אדם הוא שונה, גם כל מקרה הוא שונה, ולכל אדם ומקרה צריך להתאים את הטיפול והיעוץ כמו שתופרים בגד.

אני מופיעה מדי יום בבתי המשפט, בבתי הדין הרבניים ופוגשת לקוחות. אני מכירה כל תיק מא' ועד ת' ומקפידה לעשות תמיד עבודה יסודית. במהלך העבודה יש ממשק עם אנשי מקצוע נוספים ואני משתדלת לעבוד עם אנשי המקצוע הטובים ביותר ולהשיג עבור הלקוחות שלי את התוצאה הנכונה ביותר עבורם. אני מלווה אותם צעד אחר צעד מתוך הבנה שהלקוחות בוחרים בי כדי לעשות את החיים שלהם טובים יותר ולהשיג את המטרות הנכונות עבורם. אני מאמינה בעבודה קשה ובניתי את המשרד שלי בעשר אצבעותיי. אני מאוד מחוברת ללקוחות שלי ומרבית הלקוחות שלי הם לקוחות שהגיעו אליי מהמלצות של לקוחות עבר בהם טיפלתי. כל יום שאני מתחילה לעבוד אני מכירה בזה שאני עוסקת בתחום של דיני נפשות וזוכרת תמיד שיש במאבקים הללו גם ילדים וצריך לחשוב עליהם ולמנוע ככל האפשר את הפגיעה בהם.

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

אני אוהבת את האתגר שיש בתחום והוא מניע אותי להגיע להישגים הכי טובים שניתן. אני אוהבת את הקשר שלי עם הלקוחות ואני מרגישה פעמים רבות שאני משמשת כמשענת עבורם בתקופה הקשה שעוברת עליהם ואני רואה בכך זכות. תחום דיני המשפחה והירושה הוא הרבה מעבר לייצוג משפטי בלבד, המשמעות מבחינתי היא להיות שם עבור הלקוח לאורך כל הזמן. אם זה באמצע השבוע, בסוף השבוע, או בחגים, אני שם עבורם כי מדובר בסכסוכים שנכנסים לתוך הבית ומשפיעים על כל עולמם של הלקוחות. באופן כללי, אני מאוד אוהבת לעבוד עם אנשים ולהופיע בבית המשפט, וגם לפצח את האתגר של בחירת האסטרטגיה הנכונה עבור הלקוח. העבודה עם הלקוחות מעניקה לי דרייב שקשה להסביר אותו ומעניקה לי אנרגיה המסייעת לי להמשיך את העשייה בכל הכוח ובכל יום מחדש.

תפקיד ראשון?

מהתחלה ידעתי שזה תחום ההתמחות שלי ורציתי לעסוק בדיני המשפחה כי ידעתי שזה התחום הכי מתאים עבורי. כבר במהלך השנה השנייה ללימודי משפטים התחלתי כטרום מתמחה במשרד עו"ד מוביל בתחום דיני המשפחה. בהמשך יצאתי לעצמאות והתיק הראשון שלי כעצמאית היה תיק אלימות במשפחה ונדרש בו צו הגנה. כל הכניסה לאולם בית המשפט יחד עם המתח העצום ששרר בין הצדדים חקוק בזיכרוני. למדתי את התיק על בוריו, הכרתי כל פרט ופרט והשליטה בעובדות והחוק, יחד עם היכולת לתאר בפני בית המשפט את העובדות תוך הפרכת הגרסאות של הצד השני הביא את ההצלחה באותו דיון. מבחינתי זה היה לקח חשוב כי הפנמתי עוד יותר כמה חשוב להתחבר לסיפור של הלקוח, להכיר את כל הפרטים הקטנים, ולדעת להביא את המכלול של הדברים בפני בית המשפט.

התפקיד שעשה אותך והאדם שלמדת ממנו הכי הרבה?

סבתא שלי, רותי ז"ל. ניצולת שואה שהגיעה לארץ חסרת כל והצליחה לפלס את דרכה, תוך שהיא נלחמת כל יום מחדש במהלך חייה. היא  התקבלה ללימודי רוקחות באוניברסיטת ירושלים והצליחה להקים את אחד מבתי המרקחת המובילים בתל אביב ברחוב יהודה מכבי. סבתי ז"ל הייתה דמות מעוררת השראה שהותירה בי חותם עצום ומורשת של אמונה בדרך, יסודיות ודבקות במטרה. ההשראה שלה מלווה אותי גם היום, הן בהחלטות האישיות שלי והן בהתנהלות עם ולמען לקוחותיי בעבודה.

עם מי את מתייעצת על החלטות מקצועיות ועסקיות חשובות?

עם אבא שלי ועם בעלי. שניהם אנשי עסקים, בעלי הוא מנהל בכיר בחברת רכב גדולה, ובהרבה מובנים הוא משלים אותי ולעיתים בראיית עולם שונה שמאירה עבורי זוויות נוספות בתמונה ומעוררת מחשבה נוספת. ההתייעצות איתו עוזרת לי פעמים רבות לקבל את ההחלטות הנכונות. גם אבי הוא איש עסקים עם הרבה ניסיון והוא תמיד שם כשאני זקוקה ליעוץ בעניין כזה או אחר, ואני מאוד מעריכה את דעתו ואת הידע שיש לו על עולם העסקים ובכלל.

תחביבים?

ספורט, לנגן על פסנתר, והתחביב הגדול ביותר הוא זמן איכות עם המשפחה. 

מה את אוהבת לעשות בסוף השבוע?

סופ"ש וחופשות מיועדים לזמן משפחה. אני משתדלת לבלות כמה שיותר זמן במחיצת בני המשפחה שלי. אנחנו אוהבים לטייל יחד בטבע, טיולי ג'יפים, ארוחות משפחתיות, גם עם המשפחה הגרעינית וגם עם המורחבת. 

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים מבחינה מקצועית ואישית?

ממשיכה לגדול ולהתפתח תוך שמירה על הצניעות והענווה ולזכור שכולנו בני אדם ושצריך להמשיך לעשות טוב. בראיית העולם שלי, העבודה שאני עושה היא בבחינת שליחות ואני רוצה להמשיך לעשות טוב לאנשים. 

מוטו בחיים/משפט שאת מאמינה במסר שהוא מעביר? 

"הדרך היחידה לעשות עבודה נהדרת היא לאהוב את מה שאתה עושה" – סטיב ג'ובס