מי אתה?  

דודי קפלן – שותף, מייסד ומנכ"ל חברת ולור ביירון. נשוי+3 מתל אביב. 

מה אתה עושה?

מנכ"ל חברת ולור ביירון – חברה יזמית המקדמת התחדשות עירונית במתחמי תעשייה ותעסוקה ותיקים. החברה מתמחה בהפיכת אזורים מיושנים אלו למתחמים מודרניים ומתקדמים בשימושי מסחר, משרדים, מגורים, מלונאות, תרבות ופנאי.

החברה הוקמה לפני 7 שנים, מתוך חזון חד וברור – "להפריח" מתחמי תעשייה ותעסוקה אשר הוקמו בתקופות בהם כלכלת ישראל נשענה על מלאכה זעירה ותעשייה קלה.

ההתפתחות הכלכלית והמודרנית של המדינה והעברת המשקל לתחום השירותים, הביאו למציאות בה אותם אזורי תעשייה החולשים על עשרות אלפי דונמים, נותרו ישנים ללא אף גוף שמקדם צעד ברור לשנות את המציאות הזו. כאמור, בשביל זה אנחנו כאן.

מדובר בלמעלה מ- 430 מרכזי תעשייה ומסחר ותיקים מסוג זה, אשר רובם נמצאים באזורי ביקוש - במרכזי ערים ובקרבת מרכזי ערים.

למעשה, החברה פועלת בשטחים אלו לאורך כל התהליך הנדל"ני - החל משלב איתור הקרקע, חתימה על הסכמים מחייבים מול בעלי הזכויות, תכנון, שיווק ועד סיום הקמת הפרויקט ומסירת השטחים הבנויים.

מה אתה הכי אוהב בעבודה שלך?

אני שואב הנאה עצומה מהיכולת להוציא מן הכוח אל הפועל. האפיון המרכזי של יזמים, טמון ביכולת לקחת רעיון מסוים ולגרום לו להפוך למציאות, בדיוק כפי שאנחנו עושים במתחמי התעשיה והתעסוקה בהם אנו פועלים. בימים אלו, אנו מקדמים את פרויקט הדגל של החברה במתחם הבורסה ברמת גן (מתחם תעסוקה ותיק מאוד). מדובר במקבץ של 12 פרויקטים מודרניים, גבוהים ומעורבי שימושים, בהיקף של למעלה ממיליון מ"ר. היום אנחנו נמצאים בשלב תכנון הפרויקט, בתקווה להתחיל את שלב הבנייה בעוד כשנתיים. כעת, אנו רואים כיצד הרעיון שלנו שבהתחלה היה בגדר חזון בלבד, קורם עור וגידים בשלבי התכנון.

תפקיד ראשון?

בורכתי לעבוד בחברות שהקמתי / שהייתי שותף להקמתן, מלבד 4 שנים בהם שימשתי כסמנכ"ל בחברת ייעוץ אסטרטגי /ניהולי ציבורית.

עם מי אתה מתייעץ על החלטות מקצועיות ועסקיות חשובות?

אצלנו בחברה יש צוות מדהים של מנהלים מקצועיים ועובדים מיומנים ומסורים לחזון החברה.

כמנהל ושותף בחברה, יש לי סמכות ואחריות אישית  אולם אני נוהג תמיד להיוועץ עם השותפים, העובדים ובעלי המניות, אבל אין ספק כי חלק משמעותי מקבלת ההחלטות טמון בלמידה ואגירת מידע מהסביבה המקצועית שעוטפת אותי. בין אם מדובר בצוות, השותפים וכן עם בעלי מניות החברה.

מה הם התחביבים שלך?

בילוי עם המשפחה והילדים, קריאה, מוזיקה, קולנוע, וספורט, בדגש על כדורגל – אוהד של קבוצת ריאל מדריד. כמו כן, אני נוטה לשלב בזמן החופשי משחקי כדורגל בקבוצת הכוח דובנוב – קבוצה שהייתי בין מקימיה.

מה אתה אוהב לעשות בסוף השבוע?

במהלך השבוע הזמן שלי מוגבל ואני נמצא לרוב במסד זמנים עמוס למדיי. לכן, סוף השבוע הוא זמן שאותו אני מקדיש לתא המשפחתי שלי. סוף השבוע עבורי הוא זמן מבחינתי שאני עושה "חשב מסלול מחדש" – זמן מנוחה אמיתי והכנה מחודשת לקראת השבוע החדש.

היכן אתה אוהב לנפוש ועם מי?

עם אשתי, בארץ ובחו"ל, לראות אדריכלות ופרויקטים אורבניים מסביב לעולם.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים מבחינה מקצועית ואישית?

ממשיך בעשייה נמרצת.

בפן המקצועי, אני מאחל לראות את החברה אשר אני עומד בראשה גדלה ומתפתחת. לעצמי, אני מציב כמטרה להמשיך תמיד לראות את העובדים שלי מתקדמים ומממשים את היכולות שלהם.

בפן האישי – אני מאחל לעצמי לא להפסיק לרצות לדעת עוד ולהמשיך לעשות דברים סוערים ומשמעותיים.

מוטו בחיים/משפט שאתה מאמין במסר שהוא מעביר? 

"כל אחד נמצא בדיוק היכן שהוא צריך להיות בחיים" - אין אף פעם זמן מתאים, אתה צריך להתחיל מהנקודה שבה אתה נמצא, עם "היש" "והקיים" ולעשות את הכי טוב שיש לך.