מי אתה?

 עמיר רחלבסקי, בן 60 , נשוי לאורנה, ואב לחן, הדר ועמרי. מתגורר בכרמי יוסף. מנכ"ל ובעלי חברת גרופית.

מה אתה עושה?

מנכ"ל ובעלי חברת גרופית, חברת ייזום ובנייה משפחתית שהוקמה על ידי אבי לפני כ-48 שנה, וכיום בונה ומתכננת אלפי יחידות דיור בתחומי המגורים, התחדשות עירונית, מתחמי מסחר ותעסוקה, דיור מוגן, מלונאות ועוד. העבודה שלי מתנהלת בשני צירים מרכזיים – האחד הוא ניהול שוטף של הפעילות היומיומית של החברה הכוללת ייזום ובנייה של פרויקטים במגוון תחומים, והשני הוא בניית מהלכים אסטרטגיים המיועדים לפתח את החברה בטווח הבינוני והארוך.

מה אתה הכי אוהב בעבודה שלך?

את האתגר היומיומי במציאת פתרונות שיסייעו בקידום החברה. הרבה פעמים אנשים שואלים אותי למה אני עוד עובד ואומרים לי שאני יכול לצאת לפנסיה, אבל אף אחד לא שואל פסל או צייר למה הוא ממשיך לעבוד. מה שגורם להם ולי להמשיך לעבוד זה הריגוש, הסיפוק, האתגר. אני נהנה מהעיסוק ורואה בזה יצירה. אני מייצר והרבה אנשים נהנים מהיצירה הזאת, וגם אני נהנה ממנה. כמו שצייר או פסל משאיר אחריו את הפסל או הציור, זאת היצירה שאני מרגיש שמשאיר אחרי.

תפקיד ראשון?

מנהל פרויקט בחברה. נכנסתי לתפקיד לאחר שסיימתי לימודי הנדסה אזרחית בטכניון. התפקיד כלל ניהול פרויקט של בינוי ציבורי בעיריות ואוניברסיטאות בקיבוצים.

התקופה הייתה תקופת מעבר מפועלי בניין שהגיעו מעזה/יהודה ושומרון לפועלים זרים כתוצאה ממשבר ביטחוני שבו כמעט ולא הגיעו פועלים והיה קושי לקדם את הבנייה באתרים השונים, מה שיצר נזק כלכלי גדול. על מנת להתמודד עם השינוי התחלנו בשלב ראשון לעבוד יותר בצפון הארץ במקום בדרומה מאחר וכוח האדם בצפון היה יותר זמין. בשלב שני עברנו לעבוד עם פועלים שהגיעו מחו"ל, עברנו  לשיטות עבודה וניהול חדשות ומעודכנות, זה דרש לימוד מהיר תוך כדי נסיעות לחו"ל בכדי לבחון את הפועלים והקבלנים. המעבר אפשר לנו להתפתח ולעמוד בהתחייבויות הקבלניות והיזמיות שנדרשו מאיתנו.

התפקיד שקידם אותך בצורה המשמעותית ביותר והאדם שלמדת ממנו הכי הרבה?

האדם שלמדתי ממנו הכי הרבה זה אבא שלי, הוא הקים את החברה ב-1975 הוא ליווה אותי מתחילת דרכי, ממנו ספגתי הרבה מאוד ערכים והתנהלות עסקית: אמינות, יושרה, מילה. הוא העביר את החברה לבעלותי ב-2006.

ברמה המקצועית מה שקידם אותי באופן משמעותי היה המעבר העסקי ממסגרת של התמודדות במכרזי מינהל ומשרד השיכון, לעסקאות מורכבות יותר בתחום המגורים ובתחומים נוספים. זאת הייתה התמודדות מורכבת שכללה אתגרים מאוד משמעותיים, ודרשה לימוד מהיר של הרבה מאוד תחומים ויישומם בפועל. היה לזה משמעות גדולה מאוד לחברה ולהיקף הפעילות שלה.

עם מי אתה מתייעץ על החלטות מקצועיות ועסקיות חשובות?

עם אשתי אורנה המשמשת סמנכ"לית בחברה, ועם צוות העובדים בחברה, חלקם נמצאים בחברה למעלה מ-20 שנה והם בני משפחה לכל דבר. עופר שניאור המשנה למנכ"ל למד אתי בטכניון, סמנכ"ל הכספים מנשה חן שירת איתי בצבא, והם הולכים איתי דרך ארוכה ועוזרים לי להוביל את החברה. אני מאמין גדול בשיתוף פעולה ודיון פתוח, מזין ומפרה, זה דבר יעיל שמוביל לקבלת החלטות טובות יותר.

מה הם התחביבים שלך?

סקי, תמיד עם חברים ומשפחה, אני מאוד אוהב את האווירה. התחלתי בגיל 20 כשנסעתי בפעם הראשונה לאנדורה בגבול צרפת-ספרד, והתאהבתי. מאז אני משתדל לנסוע כל שנה, הצלחתי להדביק גם את הילדים באהבה לסקי, והיום הם שותפים קבועים שלי בנסיעות.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים מבחינה מקצועית ואישית?

מנהל את גרופית וממשיך לצמוח עם החברה בפיתוח התחומים שהיא מתמקדת בהם תוך הגדלת ההיקפים. לראות את דור ההמשך צומח בחברה - שתי בנותיי הבוגרות השתלבו בתפקידי ניהול בגרופית, חן רחלבסקי משמשת כחשבת החברה והדר רחלבסקי עובדת כמנהלת השיווק. שתיהן סיימו קורס דירקטורים של נושאי משרה בחברות משפחתיות.
מוטו בחיים/משפט שאתה מאמין במסר שהוא מעביר? 

כל ההישגים הגדולים דורשים זמן.

 

על גרופית –

חברה משפחתית בעלת ותק של 48 שנה העוסקת בייזום, תכנון וביצוע של פרויקטים בכל ענפי הנדל"ן ובמגוון התמחויות. החברה פועלת בפריסה ארצית, ומובילה פרויקטים למגורים, הרחבות בקיבוצים ומושבים ופרויקטים בהתחדשות עירונית. לצד זאת פועלת החברה בתחום הנכסים המניבים, הכוללים בין השאר מבני מסחר, משרדים, מבנים לוגיסטיים, מעונות סטודנטים, מלונאות, דיור מוגן, מבנים סיעודיים ומקבצי דיור. החברה מחזיקה ומנהלת מרכזים מסחריים, מתחמי תעסוקה ומקבצי דיור באזורים שונים בארץ.

גרופית פועלת הן כיזם והן כחברה מבצעת ומתמחה בכל שלבי הייזום, התכנון, הביצוע והשירות. החברה מוגדרת ע"י משרד הבינוי והשיכון כ"חברה משכנת בלתי מוגבלת" ומסווגת ברשם הקבלנים בסיווג הגבוה ג-5.