מי את?
דנה תירוש אליהו. נשואה ואם לשלשה ילדים. עו"ד ומגשרת מוסמכת, בעלים משותף במשרד עו"ד 'שקלרז תירוש'. משרד עו"ד וגישור מוביל המתמחה בדיני משפחה וירושה.

מה את עושה?
המשרד עוסק בכל מה שקשור לענייני מזונות, יחסי ממון בין בני זוג, חלוקת רכוש, הסכמי ממון, הורות משותפת, תיקי אפוטרופסות, סכסוכי ירושה גישור ועוד. אנו פועלות מתוך תחושת שליחות חסרת פשרות כדי להביא את התוצאות הטובות והנכונות ביותר, עבור הלקוחות שלנו. מתוך הבנה כי בדיני נפשות עסקינן וכי מאחורי כל תיק עומד אדם, בד"כ עם משפחה וילדים, הנמצא בנקודת מפנה מאתגרת בחייו.  תפקידנו הוא לנהל עבורו את המשבר מא' ועד ת' וללוות אותו באופן צמוד עד ליציאה ממנו.
המשרד שלנו מתאפיין בחשיבה מחוץ לקופסה ובניית אסטרטגיה משפטית הנתפרת לכל לקוח במיוחד ובאופן מותאם. בכל יום אנו פוגשות 2-3 מקרים חדשים. בדיני משפחה, אף תיק אינו דומה לשני, כל סיפור הוא שונה, ולכן תכנון היציאה ממשבר הוא קריטי להצלחת התיק. בשלב זה בא לידי ביטוי הניסיון שלנו, שמשחק תפקיד לא קטן בבניית טקטיקה משפטית מנצחת בעבור הלקוח. כמעט מידי יום שתינו פוקדות את מסדרונות בתי המשפט ובתי הדין הרבניים, שהפכו כבר מזמן למגרש הביתי שלנו. המשרד מתהדר ביכולות ליטיגציה מוכחות שמקנות ללקוחות המשרד יתרון דיוני משמעותי והתוצאות מדברות בעד עצמן.

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?
את העבודה עם אנשים ואת העובדה שכל תיק הוא עולם ומלואו, ספר חדש. אני חושבת שאין אח ורע לתחושת הסיפוק שנובעת משינוי שהצלחת לייצר בחייו של אחר. לדעת שניהלתי בעבור לקוח את המשבר בהצלחה ולהביט בדיעבד על הדרך שעבר מהיום הראשון בו נכנס למשרד, בשיאו של משבר ועד ליציאה מחוזקת ממנו.
בין אם מדובר ביציאה מנישואים קשים, באיתור רכוש שהוברח, בחידוש קשר בין הורה לילדו המנותק ממנו, בגילוי בגידה, או בסכסוך ירושה עקוב מדם,  בעבורי כל ניצחון הוא אבן דרך חשובה וכל ניצחון שלי מועצם פי כמה בחייו של לקוח. 

תפקיד ראשון?
את הקריירה המשפטית התחלתי בדיני נזיקין וייצגתי חברות ביטוח גדולות בבתי המשפט. בחלוף מספר שנים עשיתי הסבה לדיני המשפחה- אותם מלכתחילה סימנתי כיעד. היום אני מודעת ליתרונות שיש לי מתוקף הידע שצברתי בדרך בתחומי המשפט השונים ומתעלת אותו לטובת לקוחות המשרד. ידע = כוח, וטיפול בתיק משפחה מפגיש אותנו לא מעט עם תחומי משפט שונים כמו חברות, נזיקין, קניין, מיסים, מקרקעין וכו'.  

תחביבים?
מאז שאני זוכרת את עצמי אני מאוד אוהבת את הים. אני משתדלת בכל הזדמנות לקפוץ אפילו לחצי שעה בסוף היום כדי לטעון מצברים בים. משהו באויר הנקי, בחול ברגליים, במים, מרגיע אותי ועוזר לי לנקות את רחשי היום ולחזור הביתה בתחושה אחרת. אני חושבת שבתחום אינטנסיבי כמו שלנו ובמידת האחריות המונחת על כתפינו, חובה לתחזק נפש בריאה בגוף בריא.

מה את אוהבת לעשות בסוף השבוע? היכן את אוהבת לנפוש ועם מי?
את סופי השבוע אני מקדישה נטו למשפחה והילדים. זה בכלל לא משנה איפה ומה עושים. העיקר שאנחנו יחד.

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים מבחינה מקצועית ואישית?
מבחינה מקצועית אני רואה עצמי עומדת בראש משרד מוביל בתחום שמייצר תקדימים משפטיים חשובים שיובילו לשינויים מהותיים בתחום שלנו, בדגש על ענייני מזונות וקטינים. מבחינה אישית אני מאחלת לעצמי להימצא באותו המקום. מוקפת במשפחתי האהובה, בבעלי, בילידיי, בהוריי, אחיי וחבריי לדרך.

מוטו בחיים/משפט שאת מאמינה במסר שהוא מעביר? 
"המעז מצליח". אני מיישמת את המוטו הזה בחיי ומנחילה אותו גם לילדיי וללקוחותיי.