איך ניתן לצפות מעובד לריכוז ממושך, לפיתוח חשיבה יצירתית, להיות 'ראש גדול' ולעמוד ביעדים, אם לא מספקים לו מרחב עבודה נעים ומזמין, המחזק הן את שביעות רצונו ממקום העבודה והן את תחושת מחויבותו להצלחת הארגון.

כיום, ברור לכל מנהל, כי המשאב האנושי, הוא המשאב החשוב ביותר במקום העבודה - במיוחד בשוק עבודה דינמי. נאמנות למקום עבודה אינה דבר מובן מאליו ואם מעוניינים לשמר את ההון האנושי בארגון, יש לספק לו תנאים נוחים, מפנקים ונדיבים. תנאים אלה לא באים לידי ביטוי רק בשכר ובזכויות סוציאליות (שלעיתים, אינם נמצאים כלל בראש סדר עדיפויות העובד), אלא בתכנון של סביבת עבודה נעימה, אסתטית, יעילה ותומכת.

כשעובד מגיע בשמחה מדי בוקר לעבודתו ונהנה מסביבה המתייחסת לא רק לצרכיו הפונקציונליים והחיוניים למילוי תפקידו, אלא גם לצרכיו החברתיים והנפשיים - שביעות הרצון שלו הרבה יותר גדולה והמוטיבציה להשקיע ולתרום להצלחת החברה עולה באופן משמעותי.

סביבה כזו נוצרת כתוצאה משילוב חכם בין מיתוג החברה, ערכיה, תדמיתה והתפיסה הניהולית של העומדים בראשה לבין צרכי העובדים בשגרת יום עבודה ודפוסי עבודתם.

דוגמא אישית של מנהלי חברה הכרחית להצלחת השינוי שיביא ליצירת סביבת עבודה הולמת ומתאימה. מנהלים שישכילו לקחת בחשבון את צרכי העובדים ורצונותיהם, כולל המורכבות הנדרשת בתהליך, כשמדובר בציבור עובדים מגוון - יצליחו להעצים את מחויבות העובדים להצלחת הארגון.

איך מיישמים חזון וצרכים דרך תכנון של חללי עבודה? למשל, אם חדשנות ויצירתיות הן ערכי ליבה של ארגון מסוים, הוא צריך לשקף בתכנונו מראה לא שגרתי, כך שיעודד בקרב העובדים חשיבה מחוץ לקופסה ויעורר תעוזה והשראה.

אם הנהלת החברה רוצה לעודד שיתוף, החלפת מידע ורעיונות, נגישות וזמינות, נכון יהיה ליצור סביבת עבודה פתוחה - ללא דלתות, מחיצות או קירות - בה קל לבוא במגע ולתקשר אחד עם השני. ריבוי חללים ציבוריים מסוגים שונים יוסיף אף הוא לשיח היומיומי של העובדים בינם לבין עצמם.

מעבר לצרכים התואמים את חזון החברה, אי אפשר להתעלם מצרכי העובדים הקשורים בסביבה חברתית נעימה ומפרה. סביבה כזו שמה דגש על טיפוח יחסים בין-אישיים ותקשורת יעילה בין עובדים.
סביבה שמספקת פינות מרגיעות להתרעננות, למחשבה ולפסק זמן במהלך יום עבודה ארוך, מאפשרת מיצוי טוב יותר של הפוטנציאל האישי ויכולות העובד.

חדר אוכל/מטבח מרווח המאפשר אכילת ארוחות בצוותא, תוך קיום אינטראקציות חברתיות מהנות; חללי עישון נינוחים (במקום לצאת החוצה במזג אוויר לא נעים); פינות קפה ולאונג'; פינות התכנסות לצורך חשיבה צוותית; מרחבי מחייה המאפשרים קיום שיחות פרטיות ואינטימיות; וכמובן, עמדות עבודה אישיות נעימות, מאובזרות, מתקדמות ונוחות. לצד הגדלה בתפוקות, מענה לצרכים אלה יתרום לעלייה בשביעות רצון העובדים, בתחושות האכפתיות, האמון, הגאווה והמעורבות שלהם.

תכנון אדריכלי מתחשב לא רק משדרג יעילות, אלא גם יוצר אווירה ייחודית למקום העבודה, כזו שמעוררת השראה לא רק בקרב העובדים, אלא גם בקרב לקוחות ואורחים.

בתכנון סביבת עבודה אפקטיבית ומהנה, בה שמים דגש גם על עיצוב פנים תואם, המתייחס לפרטים קטנים וחשובים, כמו צבע, טקסטורה, תאורה ואוורור - מקום העבודה משיג את ה"לוק" המושלם להצלחתו.

כשמטרות הארגון, הערכים והאסטרטגיה העסקית שלו משתקפים דרך תכנון סביבת העבודה, כל המעורבים בעניין מרוויחים - הארגון שמשפר יעילות ורווחיות, העובדים שזוכים בתנאים נוחים לעבודה ולעידוד קשרים חברתיים, וכמובן, המנהלים שמצליחים בקלות רבה יותר להתמודד עם האתגר הגדול של שוק העבודה התחרותי בימינו: שימור עובדים.

הכותבת היא שותפה מנהלת במשרד אורבך הלוי אדריכלים ומהנדסים בע"מ