מדי שנה במהלך 11 השנים האחרונות מתכנסת הצמרת העסקית לאירוע המצוינות העסקית של דן אנד ברדסטריט ישראל, אירוע יוצא דופן וייחודי שזכה לכינוי "טקס האוסקר של עולם העסקים הישראלי". בדן אנד ברדסטריט מדברים הרבה על האחריות הרבה שמוטלת עליהם בערב הגאלה השנתי שיתקיים ב-28.5.17 במוזיאון תל אביב לאמנות, ובמסגרתו יוענקו אותות DUN'S 100 לחברות המצטיינות ולמנהיגים העסקיים של ישראל. מדובר על אירוע מתוכנן היטב, מוקפד ומרגש, ערב עם מפגשים מעניינים של עמיתים וקולגות אשר אחראים על הצלחת המשק הישראלי, ערב שבסופו יקבלו מספר מועט של נבחרים, הכרה והוקרה על פעילותם העסקית המוצלחת, מצד הצמרת העסקית בישראל.

בצד התכנוני, חברת דן אנד ברדסטריט מתגייסת כולה לאירוע, "מדובר באירוע מורכב שאנחנו עובדים עליו כחצי שנה. הכנת האירוע, תכנון הקונספט שלו, עיצוב ההזמנות ושליחתן, הליך בחירת מקבלי הפרסים, קביעת הקטגוריות והקריטריונים השונים, מינוי חבר השופטים המורכב מבכירי המשק בישראל, ועוד. כל דבר מתוכנן, מסדר הישיבה ועד צבע המפיות והפרחים" אומר אופיר שמואל, מנהל השיווק של חברת דן אנד ברדסטריט, "אירוע הגאלה הוא אירוע האוסקר של עולם העסקים הישראלי וכנגזרת מכך מדובר באירוע נוצץ אליו מגיעים בכירי המשק והאתגר שלנו הוא לייצר את האירוע הטוב ביותר שיעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר. DUN’S 100 הוא מותג מוביל וכמי שנושא את דגל המצוינות יש לנו אחריות גדולה באירוע הזה, לא רק בדירוגים ובחלוקת אותות המצוינות, גם בהכנה שלו".

בחודשים שלפני האירוע נערכת מדי שבוע פגישת סיעור מוחות בניהולו של דורון כהן, יו"ר ומנכ"ל דן אנד ברדסטריט, שקובע כיצד יתנהל ויראה האירוע, "במשך 36 שנים הדירוג של DUN’S 100 מייצג מצוינות עסקית וכאן אנחנו מצדיעים להנהגה העסקית של ישראל" אומר כהן, "אנחנו עושים ערב אחד שבו כל הצמרת העסקית נפגשת ויכולה להחליף רשמים ולקיים שיח פורה ולהכיר בהצלחתן של החברות הבולטות  בישראל. הזכות להימנות עם הצמרת העסקית שמורה למעטים ומי שמוזמן לאירוע אלו מנהלי החברות המובילות ובכירי המשק. עבורי בכל שנה יש התרגשות רבה לקראת האירוע, כאשר החודש האחרון הוא המרגש ביותר. כל טקס הוא כמו הכנת חתונה לילד, אתה עושה את כל שביכולתך בכדי שהדברים יצאו לפועל כמתוכנן, ואחרי סיומו יש הקלה גדולה. לאור מה שהאירוע מסמל הרי שיש לנו אחריות גדולה.  זהו אירוע עם מוניטין רב ומורשת מכובדת והכל מתכנס לשלוש שעות, שבהן כל עובדי החברה מתגייסים להצלחת האירוע וזה מרגש אותנו בכל פעם מחדש".

כהן אינו היחיד שההתרגשות אוחזת בו, "הזוכים ממש מתרגשים, הם מגיעים עם בני משפחתם כאשר בהענקת הפרס הבכיר – פרס מפעל חיים – תמיד מגיעים לכדי דמעות. כל הענקת אות מרגשת מאוד, ובעיני רק להיות מועמד בכל אחת מהקטגוריות זה כבוד גדול. בשיחות שאנחנו עושים עם הזוכים באותות ההצטיינות, ניכר שהם מלאים בשמחה והכרת הטוב, זה רגע משמעותי ומרגש בחייהם. בפרס מפעל החיים, שלרוב ניתן כאות האחרון המוענק בערב הגאלה ונחשב כרגע השיא של האירוע, כל הצמרת העסקית בישראל קמה על רגליה ומריעה לאותו אדם רב זכויות וזהו רגע מרגש ויוצא דופן".

אחד האתגרים הקשים בערב הזה הוא לבחור את המצוינים מבין המצטיינים, לדברי כהן, "לבחור את האדם הספציפי זו מלאכת מחשבת. השופטים עצמם הם בכירי אנשי העסקים בישראל, חלקם אף  זכו בעבר באות המצוינות של DUN’S 100, כלומר כל מי שזוכה מקבל כאן הכרה מראשי המשק שהוא עשה את עבודתו בהצטיינות יתרה".

ואכן, כדי לבחור את בכירי המשק נבחר חבר שופטים שמכיר היטב את עולם העסקים הישראלי והגיע בעצמו להישגים מרשימים. אחד מהם הוא משה מנו, מייסד והבעלים של קבוצת האחזקות "מנו הולדינגס", הכוללת בתוכה את "מנו ספנות בע"מ" וחברות נוספות בתחום הספנות, הנדל"ן, מלונאות והייטק,  ומדורגת ברשימת DUN’S 100, שהצטרף השנה לחבר השופטים, " לשמש כשופט בחבר שופטים נכבד שכזה, נותן הרגשה טובה ומבחינתי זו גם סגירת מעגל, מהמקום שנבחן בעיני חבר שופטים למקום שבו אני חלק מחבר השופטים שבוחן את הישגיהם של אנשים אחרים. אני בקשר עם חברת דן אנד ברדסטריט כבר הרבה שנים, אני מעריך ומכבד את החברה והדירוגים וחוות הדעת שלהם השפיעו ומשפיעות על החלטות עסקיות שקיבלתי. ולכן, לצד הכבוד, בתפקיד השופט יש גם אחריות גדולה, לבחור באמת את הטובים ביותר, את המובילים מבין המובילים".

מה השיקולים המרכזיים שאתה מפעיל בעת בחירת המצטיינים העסקיים?

כשאני בא לבחור את המועמדים שבעיני הצטיינו מעל שאר האנשים המרשימים שהגיעו לאירוע, אני מסתכל על היוזמות של אותם אנשי עסקים, על היקף התרומה שלהם לחברה בישראל, תמיד אבחן אם הרעיון מציל חיים ומשפר את איכות החיים ועד כמה הם תורמים לאנושות. קריטריון חשוב הוא האם המוצר/ים שהחברה מקדמת מהווה פריצת דרך בתחום העיסוק הספציפי, כמה אנשים מועסקים כתוצאה מפעילות אנשי העסקים והאם המוצר/החברה מייצרת משהו שפורץ מתחום מדינת ישראל ומתאים גם לשווקים הבינלאומיים.

במי תבחר במידה והישגיהם העסקיים של שני מועמדים יהיו שווים?

אבחר במי שנותן יותר דגש לפיתוח המשק הישראלי, ככל שהחשיבה העסקית נותנת דגש גם להצלחת המשק הישראלי כך אתן יותר נקודות לחברה/מוצר/אנשי העסקים.

איך ההרגשה לשפוט באירוע שכזה? מה המשמעות של האירוע הזה עבורך?

בעיני האירוע הזה מרגש מאוד. האירוע מזכיר לי את המקום שממנו התחלתי, ששיקמתי חברה בעשר אצבעותיי, עם 8 עובדים בלבד, והנה כיום אני מעסיק מאות עובדים בעסק שתורם למשק ולמדינת ישראל. אשתי ילדיי והעסק שלי הם הדברים שמרגשים אותי בחיי, וכשאני רואה אנשים שגם להם יש רגש לעשייה ולמקום העבודה שלהם זה נותן תחושות טובות. בערב הזה מתאספים האנשים שמניעים את הכלכלה הישראלית והם אלו שמביאים אותה למקום שבו היא נמצאת. לראות אנשים שעשו דרך דומה והצליחו לפרוץ קדימה, או כאלה שהם דור שני והצליחו לחדש ולשמר, ואף להגדיל את הצלחת החברה, ממלא אותי בהערכה לפועלם.