פורום בכירי תחום המיסוי 2022

07.02.22
בתאריך ה- 7.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי תחום המיסוי.

שיא בגביית המיסים בישראל: נחצה רף ה-20 מיליארד ₪

הנתון המדהים הזה עלה במסגרת פורום Duns 100 שקיימנו ביום שני ה- 7.2.22, בהשתתפות בכירי תחום המיסוי בישראל.

בפורום, שפתח רשמית את "עונת האירועים" של Duns 100 לשנת 2022, קיימנו דיון מרתק בהנחיית גדעון אוקו, מנחה תכנית חיסכון בקשת 12, על ענף ההייטק כקטר הכלכלה ועל הצעדים המיסויים שניתן אולי לעשות, על מנת להשתמש טוב יותר בכסף הרב שקיים בענף זה, על חשבון הנטל המיסוי שרובץ על כתפיהם של העסקים הקטנים והבינוניים בישראל.

בנוסף, דנו בפורום על חוסר האמון של העסקים הקטנים ברשות המיסים והפער בין הרצון לסייע לעסקים לבין מה שקורה בפועל. רולנד עם שלם, סמנכ"ל בכיר ברשות המיסים טען שלעתים הצעדים שנוקטת רשות המיסים אינם פופולריים אך לטווח הארוך יש בהם בכדי לסייע לאותם עסקים קטנים וציין כי "החוכמה היא לא לעשות צעדים על סמך כותרות או לחץ חברתי". מנגד, טען סגן השר אביר קארה, ממקימי תנועת "אני שולמן" שהשתתף אף הוא בפורום: "נעשה כל מה שאפשר כדי להחזיר את אמון הציבור בממשלה".

"גביית המיסים בישראל שברה שיא", הוסיף עם שלם. "עברנו את רף ה-20 מיליארד דולר לא כולל מס מקבלנים".

אפרת שגב, סמנכ"לית דאטה ואנליזה התייחסה לנתונים והוסיפה, "האחוז הגבוה של המאומתים בישראל הביא לירידה בפעילות ופגיעה כלכלית. אנו רואים כי הגל החמישי משבש את פעילות המשק גם בלי הכרזה על סגר רשמי או הגבלות כבדות. הממשלה ממשיכה להתוות תכניות סיוע לכל אותן חברות אך לא בטוח שאלו לבדם יספקו את המענה הנדרש".

 

בין משתתפי הפורום:

דוקטור אריה ליבוביץ, בעלים אריה ליבוביץ עורכי דין, ח"כ אביר קארה, סגן שר, משרד ראש הממשלה, עו"ד אלדד נח, שותף, משה מזרחי נח קריגל ושות' עו"ד, רו"ח אריק בן ישי, ראש קבוצת המיסים,  PwC Israel, עו"ד בני יונה, שותף מנהל ראש מחלקות מיסוי ובנקאות, נאמנויות והעברה בינדורית ברכה ושות', עו"ד בנימין טובי, שותף בכיר, שקל ושות', עו"ד גלעד ברון, עורך דין שותף מייסד, ושותף מנהל ברון ושות', עו"ד דורון ברזילי, בעלים ומייסד משרד עו''ד דורון ברזילי ושות', פרופ' דן ביין, שותף מייסד,  פרופ' ביין ושות', עו"ד דניאל פסרמן, ראש תחום מיסים, גורניצקי ושות', עו"ד הדר מעודה, אחראית מיסוי בינלאומי, s.friedman&co. , רו"ח ונסה מונוביץ, שותפה, שטיינמץ עמינח רו"ח, עו"ד טל עצמון, שותף מנהל, ראש מחלקת מיסים (משותף), גולדפרב זליגמן, עו"ד יובל נבות, שותף, הרצוג פוקס נאמן, עו"ד יוסי אלישע, שותף מנהל, יוסי אלישע קלדרון ושות׳ עו״ד, עו"ד יריב אבירם, ראש מחלקת המיסוי הבינלאומי וחילופי המידע, ברכה ושות',  עו"ד משה מזרחי, שותף, משה מזרחי, נח, קריגל עו"ד, עו"ד נועה לב גולדשטיין, שותפה, איתן מהולל שדות עורכי דין ועורכי פטנטים, עו"ד ענת אנגל טנא, שותפה בכירה ומנהלת, אלתר עורכי דין, עו"ד ענת שביט, שותפה וראש מחלקת מיסים, פישר (FBC & Co.), ד"ר ערן למפרט, שותף מיסים, יגאל ארנון ושות', רו"ח קובי שטיינמץ, שותף בכיר, שטיינמץ עמינח רו"ח, עו"ד קרן שטרית, שותפה ,מיתר עורכי דין, רולנד עם שלם, סמנכ"ל בכיר לעניינים מקצועיים, רשות המיסים, רו"ח רוני שרייטר, שותפה ומנהלת מחלקת מיסים, RSM שיף הזנפרץ ושות׳ רו״ח, עו"ד רני שורץ, שותף, ירון אלדר פלר שורץ ושות, עו"ד שירה שיין, שותפה בכירה, מיכאל שיין ושות',רו"ח  שמוליק הירשפלד, שותף בכיר שטיינמץ עמינח רו"ח, עו"ד ורו"ח תהילה ששון, מייסדת ובעלים, תהילה ששון ושות' משרד עורכי דין.

פרסומים ברשת

בנוסף אולי יעניין אותך